Fehmi İlkay Çeçen Profile picture
Söylenecek en mühim sözler hep mevzu kapanınca akla gelir.
𝐺𝑒𝑛𝑡𝑙𝑒𝑚𝑎𝑛 🇹🇷🇮🇱🇦🇿 Profile picture sabahattin ağaçonaran Profile picture 2 subscribed
Mar 22 10 tweets 7 min read
🔴Flood -4 BU KADAR FAZLA!
1- Konu: "Abdulaziz Bayındır ile Diyanet Arasında #İmsak, #Oruç ve Namaz Vakitleri"
(@A_Bayindir_Hoca, @DiyanetTV, @DIBAliErbas) Aslında tartışmayı gerektirmeyecek kadar net bir konu #Ramazan2023 de yine gündeme geliyor:
"Oruç vakti başlangıcı."⤵️ 2- @A_Bayindir_Hoca'nın itirazı özetle şudur; "Neden ibadet vakitleri ile oynayıp Kur'an'ın bu konudaki ayetlerinin üzerini örtüyorsunuz? İlgili ayetler neden dikkate alınmıyor?" Sorun Abdulaziz Bayındır ile Diyanet arasında değil, Diyanet ile Kur'an arasında. #Ramadan2023 #Oruç
Mar 6 10 tweets 2 min read
🔵Kandiliniz mübarek olmasın zaten olamaz. Neden mi? Şöyle ki;

1- Bu geceler hakkında uydurulan hadisler ve çarpıtılan ayetler neden mübarek olsun? Uydurmak, tahrif etmek güzel bir şey mi? Dine ilavede bulunmanın neresi mübarek ki!? Mübarek uydurma ya da uydurma hadis olur mu? 🔵2- Bu geceler için uydurulan ibadetler, uydurulan dualar neden mübarek olsun? Allah'ın emretmediği, Allah'ın elçisinin tavsiye etmediği ibadetler bir kere ibadet değil bidattır, sevap değil günah kaynağıdır. İslam'a aykırı bir ibadet anlayışı olabilir mi, kabul görür mü?
Feb 24 21 tweets 3 min read
Tasavvuftan Neden Uzak Durmalıyız?

Tasavvuftan, sufizmden ve tarikatlardan uzak durmamız için gökteki yıldızların sayısından fazla gerekçelerden sadece 20 tanesini sayacağım umarım kendimi ifade edebilirim. @msikkofield ile bir programı hak ediyor... 1- Kavramsal Uydurma: "İslam Tasavvufu" diye bir şey yoktur. Bu deyim kasıtlı olarak üretilmiştir. Allah’ın elçileri şeyh değildiler. Ruhsal gelişim ve aydınlanma için Kur'an yeterlidir. Tasavvuf sayısız şirk, hurafe ve yabancı kültürün içinde toplandığı uydurmalar bataklığıdır.
Oct 12, 2022 22 tweets 4 min read
Tasavvuftan Neden Uzak Durmalıyız? (@enis_doko Dostumuza Cevap)

Tasavvuftan, sufizmden ve tarikatlardan uzak durmamız için gökteki yıldızların sayısından fazla gerekçelerden sadece 20 tanesini sayacağım umarım kendimi ifade edebilirim.@msikkofield ile aynı şeyleri düşünüyorum. 1- Kavramsal Uydurma: "İslam Tasavvufu" diye bir şey yoktur. Bu deyim kasıtlı olarak üretilmiştir. Allah’ın elçileri şeyh değildiler. Ruhsal gelişim ve aydınlanma için Kur'an yeterlidir. Tasavvuf sayısız şirk, hurafe ve yabancı kültürün içinde toplandığı uydurmalar bataklığıdır.
Jul 28, 2022 4 tweets 1 min read
Cemre Demirel'in bir anlık öfke patlaması sonucu ortaya çıkan üzücü olaylar hepimizi üzdü. Kanser teşhisi konması ve bipolar rahatsızlığı bulunması sebebiyle zaten zorlu bir psikolojik süreç yaşıyor. Lütfen özel görüntüleri yaymayın ve ona öfkeyle kızmayı bırakıp yardımcı olun.⬇️ Umarım bu üzücü olay geride kalır ve devlet büyüklerimiz hadiseyi hoşgörü ve merhametle karşılar. Her insanın yaşayabileceği bu acı durumu fırsatçılık yaparak karalama kampanyasına çevirmek olgunlukla bağdaşmaz. Cemre kaybedilecek kötü birisi değildir, insan hatasıyla insandır.
Jul 20, 2022 76 tweets 49 min read
FLOOD -3
1- "Tasavvuf Ve Tarikat Dünyasının Fuhuş Tanrıları"
Biliyor muydunuz?
Sufilerin eserlerinde akla hayale gelmedik dehşet dolu hikâyeler vardır. Haşa! Tanrı ile ilişkiye girme, pedofili, oğlancılık, eşcinsellik, Allah dostlarının (!) sonu gelmeyen erotik kerametleri... ImageImageImageImage 2- Ardı arkası kesilmeyen sapık/tacizci şeyh hikâyelerinin sonu neden gelmiyor? Tarihsel arka planda ne var, nerelerden besleniyorlar? Hangi kitaplarla motive oluyorlar? Bunu ortaya koyup, kapalı kapıları açacağız:
"Bir Hakîkat Kalmasın Âlemde Allahım Nihân/Gizli" (Muallim Naci) ImageImageImage
Jul 13, 2022 12 tweets 4 min read
Safsatanın niteliği, kavramsal anlamı çok geniştir, ancak şu kadarını ifade edelim ki kabaca safsata; “Hatalı aklı yürütüp ilgisiz bağlantılarla zihin çeldirme ve konuyu asıl merkezinden uzaklaştırıp saptırma sanatıdır” Kur’an’da dikkat çekilen bazı safsata türleri şunlardır: Image 1- Başkasını karalama: “Ben bu çamura secde etmem” (İsra, 61-62). Şeytan konuyu saptırıyor, onun çamur olması kendisine secde edilemeyeceğinin delili olmaz. Emri Allah verdi Adem değil. Image
Jul 5, 2022 77 tweets 53 min read
FLOOD -2
1- #İsmailağaCemaati: "Şirk - Yalan ve Hurafe" Üçgeni"
Hani, çoğunuz birine dair "kolayca saygı ve hürmet" eğiliminde olursunuz. Kişinin görüntüsüne bakarak, kalabalıkların peşinden gitmesi ve onun için "çok muhterem biridir" denmesi sizin için yeterlidir. #Tasavvuf ImageImageImage 2- Sonradan bu kimsenin ya bu dünyada ya da öbür dünyada patlayacak skandallarına hazır olmadan bir münzevi görüntüye inanır ve o kişiye bir hürmet ön kabulüyle yaklaşırsınız… İşte bu, tarikatlara müntesip olan yani kendini kaptıran kişilerin %99'unun genel özelliğidir. #Tarikat ImageImageImage
Jun 18, 2022 65 tweets 27 min read
FLOOD -1

1- "Prince of Darkness: #TuranDursun ve Mitomanik Saplantıları"
-Turan Dursun'u tanıyalım.
-Hz. Muhammed'e cinsellik üzerinden yaptığı saldırı.
-Turan Dursun'un anılarında, hayvan seviciliği (!) eşcinsel eğilimi
-İslam'ı eleştirirken yaptığı hatalar.⬇️ 2- Flood’u okurken muhtemelen ilk defa karşılaşacağınız bilgiler olacak ve bu bilgiler sizi oldukça sarsacak. #HzMuhammed'e hiç bitmeyen nefretle, sürekli cinsellik üzerinden saldırması beni hep düşündürmüştü. Tahmin ettiğim gibi de çıktı. Olay çok başka, sabırla okuyun şok olun.