How to get URL link on X (Twitter) App

1-6 year olds / chromosomal abnormalities (Q90-Q99). 

The rise in intellectual disability among <1 year olds also shows in number of diagnoses: up roughly 11 times in 4 years. Also note the rise among 1-6 year olds.
Link to thread:https://x.com/jukka235/status/1550449405366603778
Suomen epidemia 14.9.2025: kaikkien sairauksien potilasmäärä vuoden 2025 alusta ylittää jo nyt pandemian edellisten vuosien potilasmäärät, ja vuotta on vielä 5 kuukautta jäljellä.
Suomen epidemia 16.2.2025: viime joulukuun C19-aalto on lievenemässä. Sen sijaan useiden tartuntatautien tartuntamäärät ovat kasvussa varsinkin nuorissa ikäryhmissä.
To be clear, I have exluded the following infectious diseases from this graph:
Suomen epidemia 11.11.2024: 5-9 ja 10-14 -vuotiaiden ylikuolemien määrä kasvaa nopeasti; samaan aikaan 0-4 -vuotiaiden kuolemien määrä on 38 prosenttia normaalia korkeammalla.
Suomen epidemia 5.6.2024: alle 60-vuotiaiden ylikuolemien määrät kasvavat edelleen. 5-9 -vuotiaita kuolee nyt noin 2.4 kertaa niin paljon kuin ennen pandemiaa.
Tässä Lewyn kappale -dementiaa käsittelevässä jutussa jätettiin sanomatta, että apinakokeissa KAIKILTA rhesusapinoilta löytyi Lewyn kappaleita aivoista koronatartunnan jälkeen.
Suomen epidemia 22.3.2024: ylikuolemien vääntömomentti vahvistuu edelleen. Viimeisen 12 kuukauden aikana alle 25-vuotiaiden ylikuolemien momentti on yli nelinkertaistunut. Nopeinta nousu on 5-9 -vuotiaiden keskuudessa.
Syyhystä on nopeaa vauhtia tulossa THL:n C19 laumasuojastrategian ensimmäinen todella merkittävä virstanpylväs. Perheiden kustannukset nousevat satoihin tai tuhansiin euroihin per tartunta. Sen sijaan että THL myöntäisi C19:n alentavan immuniteettia, nyt ruvetaan syyttämään kansalaisia.
Tartunta- ja loistaudit (A00-B99).
Vuonna 2023 joka kolmannellatoista alle 1-vuotiaalla oli epämuodostuma, epämuotoisuus tai kromosomipoikkeama (Q00-Q99). Potilasmäärä kasvaa 75 prosenttia vuodessa (16-kertaistuu viidessä vuodessa).