میدان Profile picture
میدان محل تلاقی راه‌های جدا از هم و چرخ خوردن زندگی‌ها است. میدان جایی برای آدم‌ها است؛ گاهی برای گذشتن، گاهی برای گشتن، گاهی برای انتظار و گاهی برای جمع شدن.
7 Apr
💰کارت زرد آی‌سی‌یو: ۱۶میلیون تومان.

💰پرستاری در خانه: شبی ۳میلیون تومان.

💰خدماتی‌های بیمارستان‌ با قیمت بالا از بیماران کرونا در خانه‌ نگهداری می‌کنند و ۶هزار پرستار ترک کار کرده‌اند.

گزارش الناز محمدی در مورد بازار دلالی درمان را در میدان بخوانید meidaan.com/archive/77431
«من می توانم برایتان پرستار و پزشک بیاورم، دستگاه‌ها را هم خودمان می‌آوریم، هر ۲۴ ساعت ۴ تا ۵ میلیون تومان.»

در بازار خصوصی سلامت ایران برای مبتلایان بدحال کرونا، قرارداد یک‌ماهه می‌بندند با ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه.
«الان عددی که بیمارستانها می‌گیرند و پرستار اعزام می‌کنند، نزدیک شبی دو میلیون تومان است که به وضع بیمار بستگی دارد؛ اگر بیمار هوشیار و از دهان قرص مصرف کند، حدود شبی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.»
Read 6 tweets
6 Apr
۱۰۰۰ سال پیش وقتی پول تنها تحت طلا و دیگر فلزات گرانبها تعریف می‌شد، چینی‌ها پول کاغذی 💴 را برای اولین بار اختراع کردند.

امروز دولت چین برای اولین بار ایده گذر از پول کاغذی به پول دیجیتال🧧را امتحان می‌کند. meidaan.com/archive/77408
بسیاری گمان می‌کنند که امروزه پول چون می‌توان آن‌را توسط تلفن همراه و کارت‌ بانکی جابجا و مبادله کرد، مجازی است. اما این روش‌ها تنها کاری که می‌کنند جابجایی الکترونیک پول است در حالی که چین با آزمایش خود قرارداد قانونی‌ای که پول را تعریف می‌کند را به یک کد کامپیوتری تبدیل می‌کند.
پول‌های مجازی‌ مانند #بیت‌کوین تلاش‌ می‌کنند تا پول را با الگوریتم‌های بلوک‌چین بیرون از قرارداد قانونی دولت تعریف کنند. اما به دلیل محدودیت‌ الگوریتمی عرضه و مصرف مقادیر هنگفت انرژی برای محاسبه تبادلات مالی، به بخش کوچکی از سوداگران محدود و خاصیت «پول بودن» را هیچگاه کسب نکردند.
Read 5 tweets