ابراهیمی Profile picture
9 Nov
هایکو ماس وزیرخارجه آلمان در خصوص برجام پس از انتخاب بایدن اظهارات جالب توجهی داشته
او گفته موضوع گفتگوهای آتی مطمئنا این خواهد بود که توافق اتمی زیاد از حد تنها توانایی هسته ای ایران را خطاب قرار داده و برنامه موشکی و نقش منطقه ای ایران را نادیده گرفته است. و البته این همان
2.نقدی بود که آمریکا در خصوص توافق داشت. و اگر این، یعنی یک توافق جدید احتمالی، پایه ای است که بر اساس می توانیم به اتفاق هم به این مسئله بپردازیم، میتوانم متصور شوم که این راهی میتواند باشد که از طریق آن بتوانیم دوباره دورهم جمع شویم.
در این خصوص نارضایتی وجود دارد که ایران با..
3.وجود این توافق به توسعه برنامه موشکی بالستیک پرداخته است و در مقابل در دشمنی با اسرائیل و همچنین در دیگر کشورهای منطقه، همانند سوریه و عراق آنگونه که مورد انتطار ما بوده، رفتار نکرده است، یعنی به شکلی که همکاری بیشتر میسر شود و ایران بر درگیری ها در منطقه دامن نزند...
Read 4 tweets
8 Nov
1. ایده آل تیم بایدن در مقابل ایران به نظر یک break شش تا هشت ماهه است که در طول آن مقداری از تحریمها در حد متوسط مانند انتقال پول فروش انرژی به عراق در حد 2 تا 3 میلیارد دلار ، آزاد شده و در مقابل ایران نیز آرامش فعلی مثل آتش بس در عراق و برخی مسائل فنی مربوط به غنی را ادامه..
2. دهد.در طول این دوره بایدن هم گرفتاریهای ابتدای تحویل گرفتن قدرت را پشت سر میگذارد هم تکلیف دولت جدید در تهران مشخص میشود و هم به یک تصویر واضح در مورد خاورمیانه دست میابد. تیم بایدن به غیر از یکی دو مورد اظهار نظر در مورد صلح فلسطین و مساله یمن که مورد دوم بیشتر برای ترساندن..
3. محمد انجام شده و احتمال چکش کاری شده و به مرحله قطع فروش سلاح نمیرسد اما بایدن درباره مسائل مهمی مثل حضور نظامی در عراق و سوریه حتی اظهارنظر ساده نیز نداشته است که بنظر پس از چند سفر آونگی از طرف وزیرخارجه اش به منطقه و مشورت با متحدانش میتواند به تصویری کلی از راهبردش در ...
Read 8 tweets
7 Nov
1. در مورد شاهین میلانی یک خاطره را هیچوقت فراموش نمیکنم در گیر و دار انتخابات 96 من و خیلیهای دیگه اینجا مثل رضا حقیقت نژاد و دیگران از رای دادن به روحانی دفاع میکردیم خیلیها تبلیغ میکردند اما او ما را مزدور و ماله کش و.. خطاب نکرد و بعد از آنکه همگی در مدت کوتاهی پشیمان..
2. شدیم نیز به ما سرکوفت نزد چون طبیعتا میدانست دغدغه ما ازادی است و نهایتا راه را اشتباه رفته ایم. امروز این کفه بر عکس شده او در انتخابات حالی آمریکا نظری دارد که میتواند برگرفته از تعهد به مانیفست حزبی باشد میتواند بخاطر برداشت از اثرگذاری ترامپ بر جامعه آمریکا باشد میتواند..
3. ناشی از برآیند یک شهروند آمریکایی از سیستم دیپلماسی دموکراتها و احتمال اثرگذاری بر یک دستور کار مذاکراتی حقوق بشری باشد و نهایتا در بدترین حالت میتواند ناشی از یک سو محاسبه عمیق از جنس سال 96 امثال من باشد اما این موضوع در حسن نیت او و تلاشش برای آزادی خدشه نمیکند..
Read 5 tweets
7 Nov
1. قانون انتخابات جدید عراق پس از آمد و رفتهای فراوان تصویب شد که میتوان آن را مهمترین دستاورد اعتراضات یکساله نیز دانست. در این قانون شمارش آرا به صورت لیستی و سانت لیگو منتفی شده و افراد بصورت انفرادی در انتخابات ورود میکنند و سپس احزاب آنها را وارد لیست خود میکنند و شهروندان..
2. ملزم به رای لیستی نیستند که این موضوع ورود افراد مستقل را به انتخابات تسهیل میکند.
در مورد حوزه های رای گیری که سابقا بشکل استانی تقسیم شده بود اینبار بشکل چند شهرستان و بخش تقسیم صورت گرفته است در سیستم قبلی معمولا رای کلانشهرها و مرکز استان تکلیف نماینده را مشخص میکرد اما..
3. اکنون حوزه های کوچک نقش خود را ایفا میکنند که این امر انحصار احزاب را در شهرهای بزرگ به چالش میکشد. هر چند که بعضی تقسیمات نیز جنجالی بوده و بطور مثال برخی نواحی نینوا به همراه بخشهایی از اقلیم یک حوزه شده اند که طبیعتا سهم دموکراتها خواهد شد. اما در نهایت شکلی مناسب از ...
Read 5 tweets
6 Nov
1. در مورد این قصیه چند سطری مینویسم البته قضاوتش با آینده است.
همگی ممکن است گاهی خود را در شرایطی خاص تصور کنیم که از نظر ما "استثنائی" است و خود را مجاز میدانیم برای عبور از این شرایط از یک سری خطوط عبور کنیم و بلافاصله بعد از حل مشکل پول را به صندوق برگردانیم و توقع هم..
2. داریم که بعدها دیگران شرایط ما را در آن وضعیت درک کنند.
بازی با نظر سنجیها، محدود کردن علنی شبکه های اجتماعی، قطع رپرتاژ زنده، فحاشی در مناظره و.. در این دوره از انتخابات آمریکا توسط مرتکبین آن عملا با این ذهنیت انجام میشود که شرایط خاص است از ترامپ عبور میکنیم و از روی همه..
3.چیز رد میشویم پیروز که شدیم هم خود را رهبر تمام جامعه اعلام میکنیم و بعدها هم شرایط ما را درک میکنند و اوضاع عادی میشود.اما در شرایطی که طرف شما عملا چیزی نزدیک به نیمی از جامعه را تشکیل میدهد و از رفتار شما خشمگین است نباید انتظار داشته باشید که آنها به زمین بازی شما برگردند..
Read 6 tweets
6 Nov
ریم بوقمره مجری تونسی نکته جالبی را میگوید
ترامپ توییت میکند/توییتر محدود میکند
با قطع پخش سخنان دیشب ترامپ این تیتر قدیمی تایم(صرفا از نظر شکلی و نه درستی محتوا)یادم میاد.یک دنیا بر علیه یک موضوع
اینکه مشکل از دنیا بود یا ترامپ را تاریخ معلوم میکند اما اصل داستان را تغییر نمیدهد
یک عده آشغال (واقعا کلمه دیگری نیافتم) راه افتادن که بله سانسور حرف ترامپ جز آزادی رسانه است و چون دروغ میگفته دست بوده وقتی میگیم چرا اینکار را صداوسیما میکند میگویید سانسور جواب میدهند چون آنجا دولتی است و دستوری.
مثلا باتوم را پلیس دولتی بزند بد است اما آدم عادی بزند بد نیست؟
فیصل قاسم که اتفاقا این چند روز ضد ترامپ مینوشت اینجا میگوید که آشکار است که یک جو ضد ترامپ در اکثر رسانه های جهان وجود دارد.

Read 5 tweets
5 Nov
1. در مورد تاثیر مستقیم انتخاب رییس جمهور امریکا بر ایران (نه بر پراکسیها) قبلا اینجا نوشتم و برای تکمیل بحث عرض میکنم که همچنان پروژه اصلی سیاسی حاکمیت موضوع "گذار" است. این پروژه رویکردهای مختلف داخلی و خارجی دارد که یکی از ابعاد داخلی آن یکدست سازی فضای سیاسی است که از ...
2. انتخابات مجلس قبل آغاز و در انتخابات سال بعد هم بهمین منوال ادامه خواهد داشت. در بعد جهانی نیز صرف نظر از بایدن یا ترامپ نظام به سمت مهار تنش با آمریکا پیش خواهد رفت ( نمونه ای از آن قطع حملات در عراق بود) تفاوت ترامپ و بایدن ممکن است در این باشد که اگر ترامپ باقی میماند..
3. موضوع به فریز کردن تنش تا تابستان بعد مختصر میشد اما در صورت آمدن بایدن ممکن است علاوه بر تثبیت وضع ، گشایشهای نمادینی نیز رخ دهد اما در دوران پس از انتخابات ایران خصوصا برای خرید اعتبار برای فرد احتمالا اصولگرا چه در صورت پیروزی بایدن چه ترامپ مذاکرات رخ خواهد داد با این..
Read 7 tweets
5 Nov
1. در این 6 ماه باقی مانده تا زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بعد از روحانی زیاد با این کلید واژه مواجه خواهید شد که اوباما فرصتی طلایی بود که رای به احمدی نژاد آن را ضایع کرد البته اشاره ای هم به نحوه استمرار او ندارند و طبیعتا با حربه قدیمی بله ما با لاریجانی و عارف و..همفکر.. Image
2. نیستیم اما بخاطر استفاده از فرصت بایدن باید جلوی آمدن فتاح،قالیباف، جلیلی را بگیریم به میدان خواهند آمد.درک جریان اصلاحات از امروز آن است که سیستم در موقعیت زمستان 91 قرار دارد و تحت فشار اقتصادی بسمت مذاکره حرکت میکند و میل آن در انتخابات هم به طیف اصطلاحا اعتدالی است..
3. این جریان سوء محاسبه اش از جایی آغاز میشود که میل سیستم به جریان اعتدالی در آن مقطع را ناشی از "نیاز ذاتی" میبیند در حالیکه سیستم در آن مقطع از طرفی نمیخواست امتیاز موفقیت در مذاکره به جیب احمدی نژاد برود در حالیکه او در آستانه به اذعان جلیلی کاملا توان رسیدن به توافقی در حد..
Read 8 tweets
4 Nov
1. سعد حریری قصد داشت تا یک کابینه تماما تکنوکرات را با احتساب یک وزیر شیعه برای وزارت دارایی را امروز به عون معرفی کند و نام آن هم کابینه "امر واقع" گذاشته شده بود که بنظر بخاطر اتفافات امروز این قضیه عقب افتاده است. این کابینه در صورت نبود افق اقتصادی برای طیف حزب الله..
2. احتمال پیروزی داشت و میتوانست راه را برای انتخابات زودرس و اصلاحات باز کند اما بنظر با اتفافات امروز و امید به گشایش مالی در اوضاع قیم قانونی، حزب الله مجددا به خانه اول برگردد و لبنان به سمت کابینه 50+1 حرکت کند خصوصا اگر قرار باشد روی قانون سزار هم انعطاف نشان داده شود..
3. این قضیه با اندکی تغییر در مورد عراق هم جاری است. تضعیف تهران نیروهای شیعی را به سمت گریز از مرکز و استقلال سوق داده بود و از طرفی دیگر این گروهها با تکیه بر تهدیدات قاطع آمریکا توانسته بودند جناحهایی از وفاداران به ایران در حشد را نیز با خود همراه کنند و تا حدی پرونده..
Read 7 tweets
3 Nov
1. من قبلا هم نوشتم برای این بحث اقتصاد نرمال اصلا نیازی نیست ایران را با اقتصادهای مدرن و کم مشکل دنیا قیاس کنیم که فلان توده ای تواب بگوید "کانتکست تحریم" را ندیده گرفتید و آن یکی بگوید "درآمد سرانه" فلان است. از مهمترین عواملی که به شهروند اجازه میدهد برای آینده میان مدت.. ImageImageImageImage
2. تصمیم بگیرد نرخ تورم است.
علیرغم مشکلات مربوط به سقوط قیمت نفت نرخ تورم در امارات و قطر و سعودی منفی است. در عراق زیر یک درصد و حتی در اقتصادهای شکننده ای مثل مراکش و اردن نیز همچنان زیر دو درصد است و در بدترین حالت مصر حدود 15 درصد تورم دارد اما ایران به رقم 40 درصد رسیده.. Image
3. در حالیکه بقول خود مدیران دولتی هنوز بسیاری از اقلام با دلار دولتی تهیه میشود و بعید است تقاضا نیز جهش خارق العاده ای داشته باشد که به چنین تورم وحشتناکی منجر شود. عمده این کشورها بخاطر کرونا محدودیتهای سخت را بر کسب و کارها وضع کرده اند در حالیکه روحانی از بهار امسال..
Read 5 tweets
1 Nov
1. سیاست جناح چپ حزب دموکرات در مورد خاورمیانه "کنترل تنش" با تکیه بر "قبول امر واقع" است. آنها معتقدند حزب الله، حشد، حوثیها، حماس و.. سازمانهایی با جغرافیای تثبیت شده و لایتغیر هستند و مانند روی کار آمدن کاسترو، قذافی، شکست ویتنام جنوبی، کنترل شوروی بر برلین شرقی و.. تبدیل به..
2. واقعیت میدانی شده اند و بهر دلیل (هزینه نظامی، صرفه سیاسی، موقعیت ژئوپولیتیک) قابلیت نابودی یا تضعیف موثر آنها وجود ندارد. لذا نهایتا باید وجود آنها را برسمیت شناخت، آنها را از عدم قصد آمریکا برای نابودیشان مطمئن کرد و از آنها نیز تضمین گرفت که حرکت علیه منافع آمریکا را ...
3. متوقف کنند. اما نتیجه میدانی این راهبرد آن است که فشارهای آمریکا متوقف اما رشد گروهکها بطور سینوسی بالا میرود. امری که لااقل پس از خروج آمریکا از عراق در 2012 مشهود بود و جالب آنکه وقتی این ضعف به آنها گوشزد میشود آنان این عدم توازن را هم به حساب همان تغییرات راهبردی لایتغیر..
Read 6 tweets
28 Oct
1-صحبتهای بیضایی در مورد برتری منافع حزبی بر ملی در اندیشه برخی طیفهای چپ من را یاد خاطره ای انداخت.حدود 4 سال پیش که تب گروههای سیاسی تلگرامی بالا گرفته بود، دوستی من را به گروهی دعوت کرد که چند نفر از این جریان که اتفاقا افراد مطرحی هم در داخل و خارج هستند در آن حضور داشتند و..
2- یکی از آنها هم اخیرا فوت شد. قرار شد این حضرات دو سه شبی تاریخ معاصر خاورمیانه را بررسی کنند. و شب اول مبحثی داشتند با عنوان "تبعات دخالت امپریالیستی شاه علیه قیام مردم عمان" یا ...شعری با این مضمون چون حضور ذهن ندارم. و این رفقای حزبی منبر رفتند که بله انقلابیون چپ ظفار..
3- قصد داشتند تا یک نظام اجتماعی متکامل و تمام عیار را اجرا کنند که طرحهای فعلی قابوس ماکتی ناقص از همان طرحها است و چون عمان با این مدل نمونه میشد و منبع الهام سایر کشورهای خلیج فارس میشد غرب با عاملیت شاه انقلاب مردمی عمان را سرنگون کرد. این جانوران تمام ضغری و کبرایشان این..
Read 8 tweets
27 Oct
1. در جریان اتفافات مربوط به آتش زدن مقر حزب دموکرات در بغداد نقش یک گروهک جدید بیشتر نمایان شد.. گروهک ربع الله.. این گروه ماهیتی لباس شخصی / رسانه ای دارد و مرتبط با حشد ولائی است اما بدون سلاح گرم و وظیفه آن فضاسازی رسانه ای و در عین حال حضور میدانی برای برهم زدن اعتراضات..
2. برپایی اعتراضات متضاد با جریان اصلی، ترند سازی مصنوعی هشتک های توییتری (ارتش سایبری) و هجوم آنلاین به روزنامه نگاران مستقل عراقی. برای مثال هشام هاشمی مدتها از طرف بازوهای این جریان تحت حمله قرار داشت. گروه رسانه ای فاطمیون و صابرین نیوز از بازوهای خبری این جریان هستند که..
3. به وضوح اخبار حملات به سفارت و اتش زدن مقر دموکرات را پوشش و تشویق به حمله به آنها میکردند و به یگانهای لباس شخصی خط دهی میکردند. شبکه الحره اخیرا در گزارشی بودجه این گروه را سالانه 20 میلیون دلار تخمین زده است و بنظر توسط شبکه رسانه ای جریان همسو مانند مسیره و المنار و ...
Read 4 tweets
26 Oct
1- در مورد بحث دوگانه بایدن - ترامپ چند نکته را مختصرا عرض کنم. این انتخابات از دید من سه بعد داخلی، منطقه ای و مربوط به ایران دارد. از بعد داخلی طبیعتا خود شهروندان آمریکا صالح هستند و من اطلاعات خاصی هم ندارم. در باب ایران موضوع بنظر من موثر اما الزاما سرنوشت ساز نیست. خیلی..
2- صریح بخواهم بگویم اگر شما فرض کنید که 20 واحد نارضایتی عمومی منجر به انقلاب 57 است باید بدانید که قطعا این میزان در حال حاضر از 200 واحد هم فراتر رفته و اتفاق خاصی نیفتاده و ممکن است به 500 واحد هم برسد و اتفاقی نیفتد. بقاء ترامپ ممکن است به افزایش فشار و اتفاقاتی منجر شوذ و..
3- دقیقا به همان میزان امکان دارد به سازش برسد. از طرفی آمدن بایدن هم با توجه به مناسبات هریس و اسراییل و استمرار مناقشات منطقه ای ممکن است به افزایش فشارها یا حداقل استمرار آنها منجر شود و بهمین میزان هم امکان سازش وجود دارد. اما هر کدام از طرفین نظام و اپوزیسیون اگر وزنی بیش..
Read 10 tweets
23 Oct
1-هر جریان سیاسی خارج یا داخل حاکمیت جهت بقای خود نیاز به یک طبقه هوادار دارد این طبقه هوادار را در عربی اصطلاحا جمهور میگویند. این طبقه حتی در ایدئولوژیک ترین حالت هم باید از نظر مادی بطور مکفی از طرف جریان سیاسی مادر تحت پوشش باشد تا در زمان نیاز (انتخابات، تنشها و..) پای کار..
2- آن جریان بماند. شاه علیرغم رشد اقتصادی بالای دهه آخر حکومتش به سمت تشکیل نظام مند چنین طبقه ای نرفت (نخواست یا اهمیت نمیداد یا.. به کنار) در نتیجه در سال 57 با قشری مواجه بود که در دوران او بورسیه های تحصیلی گرفته، شغلهای رده بالا گرفته و طبقه متوسط قدرتمندی..
3-(وابسته به درآمد دولت) را تشکیل میدهد اما صف اول اعتصابات و اعتراضات است. این نقیصه در دوران پس از انقلاب تا حد زیادی مرتفع شد. نهادهایی قانونی مثل "گزینش عقیدتی، سهمیه ها ، عقیدتی سیاسی ها ، اولویتهای ایثارگران و نهادهای فراقانونی مثل تخصیص بورسیه ها و مشاغل بالا و اعتبارات..
Read 11 tweets
23 Oct
1. در تحلیل مقاله میدل ایست آی چند نکته مهم وجود دارد اول آنکه مانند لبنان که بواسطه فرانسه یعنی استعمارکننده سابق در آن پروژه سیاسی را با رضایت اکثریت مردم لبنان پیش میبرد گویا در عراق نیز بریتانیا این نقش را بر عهده گرفته و ناقل پیام میان ایران و آمریکا است و برخی ملایمتها..
2. در زمینه برجام هم احتمالا به همین دلیل اتفاق میفتد.
نکته دوم آن است که ایران تا حد زیادی و اینبار در سطح رهبری قانع شده است که باید در عراق وجود آمریکا را به رسمیت شناخته و با آن کار کند و این موضوع تقریبا پایان زودهنگام مساله انتقام سخت از طریق بیرون کردن آمریکا از عراق است
3. نکته سوم هراس ایران از فروپاشی دولت سهمیه ای عراق و جایگزین شدن آن با یک دیکتاتوری سکولار یا تبدیل شدن آن به دولتی دو پایتختی مثل لیبی و یمن است که احتمالا دولت رسمی آن نیز در جهت مخالف ایران قرار داشته و تهران باید مثل یمن در تناقض عدم حمایت از دولت قانونی گرفتار شود..
Read 6 tweets
22 Oct
"ببین حمزه جان من موافقت کار ماموره نیستما اما توی همین تورنتو هم اگر کسی بخاد به زور بیاد تو پلیس هد شاتش میکنه
سال 1915 پلیس محلی نیواورلئان برای همین کار پنج نفر را هد شات کرد"
بخدا قسم اگر تا فردا از این توییتها بیرون نیامد من دی اکتیو میکنم میرم...
1.خوب ما خواستیم دی اکتیو کنیم نمیزارن که..
واقعا حق نداره تفتیش کنه؟؟
بابا پروژه است..
بردن آبروی ایران با اتهام تجاوز به مدیر ایرانیه...
این لژیونر پیشکسوت کانادا نشین هم که کلا سو استفاده میداند ImageImageImageImage
2. بابا بخدا برای دستمالی بهش دست نزد..
(حتما برای تبرک بهش دست زد)
قضاوت شتاب زده نکنید.. ImageImage
Read 4 tweets
22 Oct
1- روزنامه میدل ایست آی امریکا در مقاله ای به بررسی علل آتش موقت گروههای عراقی در برابر آمریکا پرداخته است این روزنامه مینویسد که تصمیم آتش بس مستقیما از سوی رهبری ایران اتخاد شده است و دلیل آن نیز امکان وقوع سلسله حوادثی است که ممکن است به فروپاشی دولت عراق منجر شود. بعد از..
2- صدور پیام ایران کتائب حزب‌الله و بعد نجباء دستور رهبر ایران را لبیک گفتند. یکی از فرماندهان این گروهها در گفتگو با این نشریه گفته است که آمریکا از جو موجود در فضاسازی علیه ما میان مردم استفاده میکرد و در نتیجه به نظر ما زمین گیر کردن سربازان آمریکایی مهم تر از زدن سفارت است..
3- ایران معتقد است که این آتش بس افکارعمومی عراق را آرام میکند و روند سیاسی فعلی و دولت عراق را حفظ خواهد کرد لذا دستور توقف تمامی حملات را صادر کرده است. ایران پس از تهدیدات پومپئو که از طریق برهم صالح منتقل شد در حسابهای خود تجدیدنظر کرده و بریتانیا نیز نقطه نظرهایی را از طرف..
Read 8 tweets
22 Oct
1. ترکیب تسلیحاتی امروز باکو شامل پهبادهای اسراییلی -ترکیه ای براحتی یکی از جدیدترین داشته های نظامی ایران یعنی سامانه اس 300 را فلج کرده است. این ترکیب با توجه به بافت ژئوپولیتیک منطقه و اتحادهای فعلی سیاسی براحتی در مناطقی مثل ترکمنستان، منطقه تحت کنترل حزب دموکرات در اقلیم و..
2. قطر قابل تکرار است. یعنی مناطقی که بواسطه رابطه مطلوب با آنکارا و تل آویو امکان مجهز شدن به این امکانات را دارند مساحت وسیعی از مرزهای ایران را در برخواهند گرفت و علاوه بر نقشه ای که دولت ایران را در محاصره پایگاههای امریکا قرار میداد در آینده باید نقشه ای ترسیم و محاصره ایران
3. میان پایگاههای ترکیه را نشان دهد. برخلاف آمریکا که ممکن است در یک دیپلماسی متعادل تهدیدات نظامی را به سطح پایینی برساند اما خطر ترکیه بواسطه ایدئولوژیک شدن تدریجی تفکر حکام آنکارا نه متوجه دولت فعلی که متوجه کلیت ایران خواهد بود. تهران به مثابه کشتی گیری که فکر میکرد منطقه را
Read 4 tweets
21 Oct
1-زنان عراقی فعال در عرصه رسانه هزینه سنگینی را بابت این حضور خود پرداختند. خبرنگاران زن عراقی خصوصا در ابتدای دوران سقوط صدام هدف متحرک تروریستی بودند
خمایل محسن مجری پیشین تلویزیون دولتی در دوران پس از صدام در شبکه عراق آزاد فعالیت میکرد. او در سال 2007 در مسیر منزلش ربوده شد..
2-چند روز به پلیس اطلاع داده شد که جسدی در محله دانشگاه بغداد دیده شده است.پلیس به محل مراجعه و جسد را پیدا میکند اما عملا یک دام برای پلیس کار گذاشته شده بود و تروریستها پلیس را مورد حمله قرار دادند و قصد بردن جسد را داشتند که با فداکاری پلیس و دادن تلفات،پیکر او عقب کشید میشود
3-خبرنگار شهید بعدی لقاء عبد الرزاق مجری شبکه الشرقیه است. او در سال2004در حالیکه باردار بود همسر تونسی خود را در یک حمله تروریستی در بغداد از دست داد و مدتی بعد درحالیکه فرزندش دو ماهه بود و یک پسر6ساله نیز داشت در یک تاکسی به گلوله بسته شد و بهمراه راننده جان خود را از دست داد
Read 7 tweets
20 Oct
هیچکس به غیر از رفقای پروژه بگیر تو که کلا به تعداد انگشتان دست هم نمیرسند نگفته برنامه ریزی شده بوده و کمتر موجود زنده ای در کره زمین باور میکند که در قله کرونا و تورم 100درصدی وسائل ضروری کسی خودجوش برای حجاب وارد خیابان شود.
شکافی نیست، جنگ بین مردم و یک کارتل خبری کثیف است.
این قضیه نجف اباد مثل پروژه سقوط دلار از اون کمپینها است که تمام قد هر چه نیروی ذخیره و احتیاط و کادر و وظیفه داشته اند را بقول ارزشیها "پای کار " آورده اند.
در گام اول خودت روسری سر کن بیا ایران پله پله درش بیار نمیشه که تو تخت گاز بری در دیار کفر و اینجا پله پله برن
نکته آخر را هم اینجا بگم
بعد از شکست قصه جزینی در تایملاین به احتمال 99% در مرحله بعد مرتضوی و فصیحی با اکانتهای انگلیسی وارد میشن و دوباره قضیه سایبربولی را شروع میکنند و اون دوست آمریکانشین هم گرافهایی در مورد حمله سایبری از تیرانا و جده میدهد و حذف اکانتهای مخالف
حواستان باشد
Read 4 tweets