🇹🇷MYWAY🇹🇷 Profile picture
‘’Bu kadar güzel bir gökyüzü altında, bu kadar kötü insan nasıl yaşayabiliyordu… ‘’ #Dostoyevski #MustafaKemalAtatürk #HerŞeyÇokGüzelOlacak✌️
2 May
Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Sana kete yaparım ama oy vermem" sözleriyle tanınan Mahruze Keleş'i ziyaret etti. Mahruze Keleş, Erdoğan'ın ziyaretinden sonra "Sanki Peygamber efendimiz geldi, kurban olayım evliyamız geldi sanki" dedi.
#RecepTayyipErdoğan
#BezdukDaBezduk
Sayın İmamoğlu, gözü kapalı, kulağı sağır, algısı kör insan modeline, iyi niyetini ispata uğraşma artık... PEYGAMBERLİK, peygamberin mucizesinden değil, ona İNANAN, inanmaya aç yığınların, sayıca çokluğundan geliyor.
+
+
Cahillikten, körlükten geliyor, bu tip insanlara doğruları anlatamazsın, ancak yalanlarla, inanmak istediklerine inandırabilirsin...
//alıntı
Read 4 tweets
2 May
Eski Hindistan Cumhurbaşkanı Dr. Abdul Kalam:

"Ben çocukken, Annem bizim için yemek pişirirdi.Uzun bir iş gününün ardından bir gece yine yemek yapmıştı, annem babamın önüne bir tabak 'sabzi' ve aşırı yanmış roti koydu..

Yanmış rotiyi fark eden var mı diye bekliyordum.
+
#Flood
+
Ama babam rotisini yedi ve okuldaki günümün nasıl geçtiğini sordu. O gece ona ne söylediğimi hatırlamıyorum, ama annemin yanmış roti için babamdan özür dilediğini duyduğumu hatırlıyorum...

Ve babamın ne dediğini asla unutmayacağım: "Tatlım, yanmış roti seviyorum."
+
+
O gecenin ilerleyen saatlerinde babamı öpmeye gittim, iyi geceler dedim ve ona yanmış rotisini gerçekten beğenip beğenmediğini sordum. Beni kollarına sardı ve şöyle dedi: "Annen bugün iş yerinde uzun ve zor bir gün geçirdi ve gerçekten yorgundu herhalde. Dedi.
Ve ayrıca ...
+
Read 6 tweets
30 Apr
1 MAYIS UNUTMA.....✊✊✊✊✊

#1Mayıs’ın yaratıcısı olan dört yiğit işçi önderi Albert PERSONS, Adolph FISCHER, George ENGEL ve August SPIES, 1 Mayıs 1886 yılında 8 saatlik iş günü mücadelesinde önderlik yaptıkları için "Amerikan adaleti” tarafından idam edildiler...
+
#flood ImageImage
+
Albert PERSONS isimli işçi, özür dileme şartıyla affedileceğinin söylenmesi üzerine, mahkeme heyetinin karşısında tarihe geçecek sözlerini söyledi: "Bütün dünya biliyor suçsuz olduğumu. Eğer asılırsam cani olduğumdan değil, emekçi olduğumdan asılacağım."
+
+
ALBERT PERSONS'UN MEKTUBU
Yavrularım, Elveda!!...
“Bu kelimeleri yazarken adlarınızın üstüne gözyaşlarım damlıyor...
Bir daha hiç karşılaşmayacağız. Ah, sevgili çocuklarım, nasıl içten, derinden seviyor sizi babacığınız. Bir gün zaten gidecektim… Ama şimdi daha mutluyum.
+
Read 10 tweets