Razem Profile picture
Walczymy o równość i demokrację. Stoimy po stronie większości. Inna polityka jest możliwa! #LewicaRazem
4 May
💬 To był zły rok dla Europy. Epidemia zabiła setki tysięcy z nas i zrujnowała życie milionów. Wciąż czekamy na powrót do normalności. Ci zamknięci w domach, i ci, którzy ryzykują codziennie, wychodząc do pracy – @ZandbergRazem w #Sejm #KPO
💬 Ci którzy niosą pomoc i ci, którzy tej pomocy potrzebują. Ci którzy stracili bliskich, i ci, którym udało się uchronić przed wirusem - wszyscy czekamy, aż to się skończy - aż światło rozgoni mrok – @ZandbergRazem w #Sejm #KPO
💬 Ten zły rok wstrząsnął Europą. Niektórzy mówili, że sobie nie poradzimy, że Europa się rozpadnie. Ja wierzę mocno, że możemy wyjść z tego kryzysu silniejsi – @ZandbergRazem w #Sejm #KPO
Read 47 tweets
27 Nov 20
🗨️[1/15] Kiedy usłyszałem, że przyszły rok ma być rokiem Baczyńskiego, szczerze się ucieszyłem. Bo Baczyński to postać bardzo ciekawa. Trudno zrobić z niego nadętego, bogoojczyźnianego nudziarza. A jednak okazuje się, że można spróbować. @ZandbergRAZEM w #Sejm
🗨️ [2/15] Ze zbuntowanego poety zrobiliście Państwo grzecznego ucznia, w przylizanym mundurku, klepiącego patriotyczne frazesy. Tymczasem Baczyński swojej szkoły, z jej ostrą hierarchią i nacjonalistycznym nadęciem, po prostu nie cierpiał.
🗨️ [3/15] Gdyby Baczyński żył dzisiaj, pewnie wyśmiewałby ministra Czarnka. Jeśli zaś chodzi o poglądy, plasował się na lewo od kogokolwiek na tej sali, był bowiem rewolucyjnym socjalistą. Jakby to prawicy nie drażniło, “Kolumbowie” byli politycznie grupą bardzo różnorodną.
Read 15 tweets
27 Nov 20
.@PolaMatysiak: Konstytucja 3 Maja w dniu jej uchwalenia była próbą ratowania polskiej państwowości. Upadła jednak pod ciosami zaborców zaproszonych przez polskich polityków i duchownych sprzeciwiających się reformom.
.@PolaMatysiak: Oni sprzeciwiali się nowej konstytucji, gdyż kierowali się własnymi partykularnymi interesami, chęcią obrony przywilejów i słabego, niewydolnego państwa. Przeciwnikom konstytucji zabrakło myślenia o dobru wspólnym, racji stanu - o Rzeczpospolitej.
.@PolaMatysiak: W czasach gdy nasze państwo wytarto z mapy, Konstytucja 3 Maja była symbolem nadziei na odrodzenie bardziej sprawiedliwej, nowoczesnej i przede wszystkim wolnej Polski. Obchody rocznic jej powołania były zakazane we wszystkich zaborach.
Read 13 tweets
25 Nov 20
.@_mkonieczny: W tym tygodniu mieliśmy do czynienia z kolejną radykalną woltą rządu, bo przecież jeszcze w weekend @Jaroslaw_Gowin zapewniał, że stoki będą zamknięte. I co? I we wtorek nagle okazuje się że jednak nie że jednak będą otwarte! Image
.@_mkonieczny: Według informacji medialnych dowiadujemy się, że istotną rolę w podjęciu decyzji w podjęciu decyzji o tym, że stoki jednak będą otwarte, miał @GutMostowy, najbogatszy poseł poseł @Porozumienie__ i współwłaściciel, udziałowiec w stoku narciarskim.
.@_mkonieczny: Rząd nagle, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, zmienia swoją decyzję w osobistym interesie wiceministra rozwoju, najbogatszego posła @GutMostowy i my, jako partia Razem, będziemy domagać się wyjaśnień.
Read 11 tweets
27 Oct 20
Lewica okupuje mównicę! ✊
#WyrokNaKobiety Image
Terlecki: KTO TO JEST, TA BLONDYNA WYSOKA? XD
Terlecki wzywa do opuszczenia sali plenarnej posłankę... Jarugę-Nowacką. Posłanka zginęła w Smoleńsku w 2010 roku.

A tu naczelnik: Image
Read 4 tweets
22 Oct 20
Przewodnicząca Przyłębska przeczytała opinie organizacji międzynarodowych, które twierdzą, że torturowanie kobiet wcale nie jest sprzeczne z prawami człowieka. No i oczywiście opinię Ordo Iuris.

#WyrokNaKobiety #PowiedzKomuś Image
Teraz wysłuchanie "stron", tymi stronami są posłowie PiS.
Padł argument "aborcja powinna być zakazana, bo jest 500+"
Read 20 tweets
21 Oct 20
.@MagdaBiejat: Od września @MZ_GOV_PL trzy razy ogłaszało kolejne wersje strategii na jesienną falę pandemii. Otóż panie premierze, panie ministrze zdrowia, strategii na jesień... nie ogłasza się jesienią, ale na początku lata.
.@MagdaBiejat: Strategia to nie tylko plan na miesiąc czy dwa, ale wszystkie scenariusze, te dobre i te złe. Strategii wreszcie nie zmienia się co 2 tygodnie, tak samo zresztą jak czterech ustaw, nie przekazuje się posłom na 17 godzin przed ich zbiorczym procedowaniem w Sejmie!
.@MagdaBiejat: Projekty te powinny być konsultowane ze środowiskiem medycznym i ekspertami. Opozycja powinna mieć czas na przygotowanie poprawek. My naprawdę widzimy wasze trudności i chcemy wam pomóc. To dotyczy nas wszystkich, wszystkich obywateli.
Read 27 tweets