TEMA Vakfı Profile picture
TEMA Vakfı, erozyonla mücadele ve doğal varlıklarımızı koruma amacıyla kurulan ve bugün 900.000'i aşkın gönüllüsü bulunan bir halk hareketidir.
Nov 29, 2021 6 tweets 2 min read
Validebağ Korusu'ndan Güzel Haber!

🌿 Validebağ Gönüllüleri tarafından yargıya taşınan süreçte sevindirici haber İstanbul 11. İdare Mahkemesi’nden geldi. Image İdare;

📌 Alanın I. Derece Doğal Sit Alanı olması,
📌 Planlarda ve plana ilişkin yapılmak istenen ihalelerde Koruma Kurulu kararlarının eksik olması ve
Nov 24, 2021 8 tweets 1 min read
Maden Atık Havuzu Patladı! Topraklarımıza ve Sularımıza Ağır Metal ve Kimyasal Karışmaya Devam Ediyor!

19 Kasım 2021 Cuma günü Giresun Şebinkarahisar’da bulunan kurşun-çinko-bakır maden atık havuzu patladı. Ağır metaller içeren milyonlarca litre kimyasallı, ağır metalli çamurlu su Kelkit Vadisi’ne aktı. Yedikardeş Köyü’nde yer alan bahçe ve tarım arazileri kullanılamaz hale geldi.
Nov 23, 2021 4 tweets 1 min read
Fıstığımız Bol Olsun Projesi kapsamında salgın sürecinde ara verdiğimiz sertifikalı budamacı eğitimlerine devam ediyoruz 💚 Image 🌿 Kasım ayı içerisinde yaptığımız eğitimle antepfıstığı tarımına 20 yeni budamacı kazandırdık. Böylece proje kapsamında sertifika alan aşıcı sayımız 97’ye ulaştı. Image
Sep 15, 2020 4 tweets 2 min read
Kaz Dağları şimdi de Halilağa Bakır Madeni Projesi ile karşı karşıya❗
📢2012 yılında Halilağa Altın Madeni Projesi olarak sunulan proje yöre halkının tepkisi nedeniyle bugüne kadar hayata geçemedi. Bugün ise aynı alan bakır❗️madeni olarak gündeme geldi. ⛏️Halilağa Bakır Madeni Projesi 2019 yılında büyük bir tepkiyle karşılanan Kirazlı Altın Madeni ve onun diğer ayağı olan Ağı Dağı Altın Madeni projelerinin ortasında yer alıyor.