وحید اشتری Profile picture
‏‏هر آنکه کشته نشد از قبیله ما نیست
فونت فارسی - ایران فونت Profile picture سید آرمین حقیقت Profile picture amir goodarz Profile picture vagner Profile picture 4 subscribed
May 3 11 tweets 5 min read
۱. این صوت وزیر وقت صمت در آستانه استیضاح در مورد اختلافات گنگ قالیباف در مجلس (دهنوی و …) برای گرفتن صندلی‌های هیات مدیره در شرکت‌های دولتی با گنگ بذرپاش (سید نظام، ارکانی و نادری) صوت مهمی بود که شنیده نشد.
در یک جلسه خصوصی از کارچاق کنی نمایندگان می‌گوید و دقیق اسم می‌آورد. ۲. ظاهرا گزینه فشاری گنگ بذرپاش به رهبری سید نظام در چادرملو، جوانبخت از مدیران فولاد مبارکه بود.
عجیب اینکه جوانبخت طبق گزارش تفحص مجلس از متهمان اصلی فساد موسوم به ۹۲ هزار میلیاردی است و نمایندگان انقلابی در حال لابی برای وی بوده‌اند.
متن کامل گزارش؛
..newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploade…
Apr 30 11 tweets 4 min read
۱. همزمان با تلاش مسئولان جمهوری اسلامی برای تکه پاره کردن مجدد ایران با فعال کردن دوباره گشت موسوم به ارشاد، لبه دیگر قیچی یعنی بی بی سی انگلیسی برای تحریک احساسات یک گزارش جدید در مورد #نیکا_شاکرمی کار کرده است.
کاملش اینجا؛

چند خطی به این بهانه می‌نویسمbbc.co.uk/news/world-mid… ۲. مستند این مطلب یک نامه است که فاقد ابتدائیات مثل فونت رایج نامه‌های اداری است.
سازندگان نامه از کف حداقل‌‌ها بی اطلاع بوده‌اند.
نامه مهر خیلی محرمانه ندارد ولی آن بالا خیلی محرمانه را تایپ کرده‌اند.
نکته مهمتر اینکه نمی‌شود نامه خیلی محرمانه باشد ولی تاریخ نداشته باشد. Image
Apr 24 15 tweets 5 min read
اولا
۱. احتمالا توجه دارید اکانتی که با آن تایپ می‌کنید اکانت خودتان است و شما الآن سایه نویس، اسکیزوفرنی، خاله شادونه، جومونگ، فرید ابراهیمی و سایر فیک‌ها و ترول‌های توییتر نیستید و متاسفانه نماینده مردم تهران هستید!
قبل از ادامه بحث در مورد نقش بازی کردن حضرتعالی خواهشی دارم. ۲. همین امروز مثل مرد هر چیزی مرتبط با بنده یا وام میلیون یورویی و هر کوفت و زهرمار دیگر وجود دارد با جزئیات در فضای مجازی منتشر کنید.
کلی گویی و هشتگ پروژه‌ زدن برای اکانت‌های فیک امنیتی است و به درد عمه بروسلی می‌خورد.
در زندگی برای یکبار هم که شده مثل عدالتخواهان مرد باشید!
Mar 22 11 tweets 3 min read
۱. آقای محمد عزیزی نماینده مجلس از ابهر بود که به اتهام اخلال در بازار خودرو و پوشک بازداشت شد و به وساطت آقای صدیقی آزاد شد.
آقای جواد عزیزی برادر وی است که هم اکنون متهم به جعل امضا و سواستفاده از اعتماد آقای صدیقی است و شریک آقای صدیقی در موسسه پیروان اندیشه قائم است.
Image ۲. در پرونده‌ای که برای سلطان خودرو حکم اعدام بریدند برای دو تا نماینده مجلس زنجان در مجلس امید (محمد عزیزی، فریدون احمدی) هم به جرم کارچاق کنی برای سلطان خودرو ۶۱ ماه حبس تعزیری بریدند.
آقای عزیزی ابهری و اصالتا همشهری آقای صدیقی بود.
منبع:
fararu.com/fa/news/440559…
Mar 21 4 tweets 2 min read
چند سال پیش این توئیت‌ها را در مورد فعالیت‌های اقتصادی آقای نورمفیدی می‌نوشتم.
مجموع آنچه این چند روز از آقای صدیقی منتشر شد مثل یک قطره‌ای در برابر دریای آقای نورمفیدی و بیش از ۲۰ شرکتی است که زیر نظر نماینده ولی فقیه بین عروس‌ها و دامادها و پسران و نوه نتیجه‌ها تخس شده است. این حجم از شرکت‌بازی با اموال و املاک عمومی توسط ائمه جمعه و موسسه زدن به نام فرزندان و عروس‌ها و دامادها نگران کننده است.
معلوم هم نیست بعد از فوت‌شان اینها چه می‌شود!

اینجا را ببینید؛


و اینجا؛


و اینجا؛


Mar 18 6 tweets 3 min read
📝«چند خط از جزئیات ماجرای حوزه ازگل»

۱. فردی که آقای صدیقی از وی با عنوان جاعل نام می‌برد که از اعتماد ایشان سو استفاده کرده و در این نامه اسمش لاک گرفته شده ظاهرا آقای جواد عزیزی از مدیران شهرداری در زمان آقای قالیباف است.
ظاهرا پخت و پز اصلی این ماجرا بر دوش ایشان بوده است. ۲. آقای عزیزی از مدیران سازمان املاک شهرداری بود.
مقارن با سالهایی که در دوران قالیباف این باغات داشت واگذار می‌شد اتفاقا خودش مدیر املاک شهرداری منطقه یک تهران بود.
یعنی خودش مدیر مربوطه بود!
حالا شریک پسران آقای صدیقی و عروس و خود ایشان در موسسه‌ای است که رسانه‌ای شده است. Image
Mar 2 11 tweets 3 min read
#خرده_تحلیل_انتخابات
۱. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تنها کسی که چپ و راست (اعتدالی/سنتی و سیاسی/حزب‌اللهی) می‌توانند روی او توافق کنند در انتخابات غیررقابتی استان خودش هم در لیست جامعه روحانیت و هم در لیست جامعه مدرسین بوده است تنها نامزد خبرگان است که ری برندینگ جدی داشت… ۲. هیچ تخریب و معارض فعالی هم نداشته و تازه از این انگیزه‌ی رای‌دهندگان که مردم هر استان می‌خواهند چهره‌ی ملی داشته باشند هم برخوردار بوده است بعد مردم در انتخاب به چهار نفر بین پنج نامزد باید رای می‌دادند به همه رای دادند جز او. این مردم را چجوری تحلیل کنیم؟
Feb 25 11 tweets 4 min read
📝«چند خط بیشتر از افتضاح #تراول_گیت»

۱. در مورد ردپای تراول‌ها در مجلس چند خطی می‌نویسم.
مفصل‌ترش بماند طلب‌تان…
برخلاف تصور اولیه‌ای که در رسانه‌ها شکل گرفت به عمده رسانه‌‌هایی که برای آقای قالیباف ریپرتاژ می‌روند پول نقد و تراول داده نمی‌شود.
موضوع چیز دیگری است… ۲. تا جایی که توانستم از طریق دوستان و آشنایان با مدیران این کانالها ارتباط گرفتم.
پرداخت با تراول منطقی هم نبود چرا که خیلی از این کانال‌ها اصلا در شهرهای مختلف ایران‌اند و نمی‌شود پول نقد بهشان رساند.
همگی از طریق سیستم بانکی خیلی شفاف برای‌شان بابت ریپرتاژ پول واریز شده است. Image
Jan 17 6 tweets 2 min read
۱. یک تقلب می‌خوام در گوشی بگم بین خودمون بمونه.
قول بدید به کسی نگید.
با زحمت نهادهای امنیتی حدود ۷ سال پیش یکی از فعالان رسانه‌ای به اتهام جاسوسی دستگیر شد و مدتها انفرادی بود.
پرونده‌اش رو قاضی صلواتی رسیدگی کرد.
۲۸ سال زندان هم براش به جرم جاسوسی بریدند و انداختنش زندان. ۲. حالا تو مراحل مختلف رسیدگی چه اتفاقاتی رخ داد بماند.
ولی بعد از ۵ شش سال تحمل زندان همین ظاهرا جاسوس پرونده‌اش توی دیوان اعاده شد و بعد رسیدگی مجدد شد و معلوم شد کلا بیگناه بوده و از جمیع اتهامات تبرئه و آزاد شد.
حالا نکته مهم‌اش برای شما چیه و چیش به درد شما می‌خوره؟
Jan 9 7 tweets 2 min read
۱. اینکه دغدغه بالابردن مشارکت دارید خوبست ولی کاش جرات کنید بعنوان یک بچه حزب‌اللهی بپرسید کدام نهادهای امنیتی با استعلام‌های شان سالهاست مفاسد را بر گرده این مردم سوار کرده‌اند.
جرات کنید بپرسید آدم‌های حر و مستقل با کدام استعلام‌ها و چجوری هر دور رد صلاحیت می‌شوند. ۲. به ریشه ناامیدی مردم از انتخابات بپردازید و بپرسید دلیل کوتوله شدن هر دور مجلس نسبت به دور قبل چیست.
در مورد ساز و کار انتخابات در کشور و نقش نهادهای مختلف که آن را به یک رزمایش و مانور بی خاصیت تبدیل کرده سوال‌های بنیادین بپرسید و یقه بانیان این وضعیت را بگیرید.
Dec 15, 2023 16 tweets 4 min read
۱. سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله و فرمانده قرارگاه امنیتی ثار الله بود.
اوایل دولت آقای رئیسی بعنوان قائم مقام وزیر جهاد و کشاورزی (ساداتی‌نژاد) در قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد.
حالا ظاهرا یکی از اصلی‌ترین مرتبطان افتضاح رخ داده در پرونده #چای_دبش است. Image ۲. کسانیکه امثال آقای کاظمینی را ولو از دور بشناسند بعید بدانم فساد شخصی را متوجه‌شان بدانند.
از نقش ایشان در جزئیات پرونده دبش هم اطلاعات دقیقی منتشر نشده است.
ولی به نظرم دبش و مساله ای به نام کاظمینی برای ما فرصت یک سری تاملات را فراهم می‌کند که حیف است از آن ساده بگذریم.
Nov 12, 2023 9 tweets 3 min read
«چند خط برای بچه محل های خودم»

۱. کشتی را با مدرسه شروع می‌کردیم. تقریبا ۷ هشت سالگی. آن‌سالها در محله ما مثل همه محله‌های کارگرنشین از هر ۳ همکلاسی یکی کشتی‌گیر بود. باشگاه ‌ما طبقه همکف ملک مسکونی آقای بیاتی بود. سر و ته ۱۰۰ متر نمی‌شد. اولین مسابقه‌ که شرکت کردم ۲۰ کیلو بودم. Image ۲. آنموقع‌ها تشک‌ کشتی محله ما برزنتی بود. روزهای زوج و فرد از ۶ صبح تا ۱۲ شب، رده‌های سنی مختلف روی این تشک با هم سرشاخ بودند.
حالا برزنت اینقدرا هم بد نبود.
برای ما که صبح تا غروب در مدرسه و روی آسفالت و روی چمن پارک با هم کشتی می‌گرفتیم کشتی گرفتن روی برزنت مثل پر قو می‌ماند.
Oct 4, 2023 11 tweets 4 min read
سیگار کشیدن برای نوجوان ۱۶ ساله در هیچ جای دنیا ارزش نیست و در هیچ فرهنگی تبلیغ نمی‌شود.
مادر و خاله #نیکا بخاطر نفهمیدن همین ابتداییات تربیتی کاری با روح دختر نوجوان کردند که ابتدا از خانه مادر رانده شد و به خاله پناه برد و بعد از خاله هم رانده شد و در نوجوانی پانسیون خواب شد. Image نیکا شاکرمی در همان نوجوانی بعد از جدا شدن از خانه مادرش یک‌سال بیشتر با خانم آتش شاکرمی (خاله) نتوانست زندگی کند.
صفحه اینستاگرام خاله را بخوانید بارها روی همین نکته تاکید کرده است.
شناسنامه‌ای که خاله ادعا می‌کرد مدتها در کوله پشتی دختر نوجوان بود و با خودش اینور آنور می‌برد… Image
Sep 24, 2023 16 tweets 7 min read
۱. صحبت‌های سخنگوی شورای نگهبان را تازه شنیدم.
جالب بود!
فحوای کلام اینکه می‌گوید افرادی که حداقلی ترین شرایط ثبت نام در انتخابات (مدرک تحصیلی) را نداشته‌اند از همه فیلترها گذشته و حتی وارد مجلس شده‌اند و الآن دارند برای کشور تصمیم می‌گیرند!
از اعلام رسمی این ماجرا خنده‌ام گرفت. ۲. شورای نگهبان با آن حجم از اختیارات غیرشفاف و بدون پاسخگویی و با سرک کشیدن در خصوصی‌ترین حوزه‌های زندگی افراد حالا رسما اعلام می‌کند ‌متقلبینی ۳ سال است روی صندلی مجلس نشسته‌اند و دارند برای مملکت قانونگذاری می‌کنند و این‌ها فهمیده‌اند ولی هیچ کاری برای اخراج‌شان نشده است.
Sep 2, 2023 8 tweets 3 min read
فقط یک شرکت آرامکوی عربستان سال گذشته ۱۶۱ میلیارد دلار سود کرد و الآن در راس پرسودترین شرکت‌ها حتی بالاتر از اپل و مایکروسافت آمریکا قرار گرفته است.
بعد ما هم برای آزاد شدن ۷ میلیارد دلار پول بلوکه خودمان که از یک دهه پیش در کره مانده اینجا یک هفته در میان جشن آزادی می‌گیریم.
Image
Image
امروز در خبرها خواندم سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده عربستان در شاخص گردشگری بین المللی ۱۶ پله صعود داشته و از جایگاه ۲۷ در سال ۲۰۱۹ به جایگاه ۱۱ در سال ۲۰۲۲ رسیده است.
خودشان هم درآمد سه ماهه اول سال جاری فقط از گردشگری را ۱۰ میلیارد دلار اعلام کرده‌اند.
واقعا وضعیت عجیبی است.
Jul 25, 2023 11 tweets 4 min read
۱. خبرنگار: در این مدت حق‌التولیه‌ای برای شما واریز نشده؟
آقای علم الهدی ابتدا می‌گوید «اصلا به‌هیچ‌وجه» بعد احتیاط می‌کند. «اگر چیزی واریز شده خود سازمان اوقاف این کار را کرده است. من از اینکه در این مدت چیزی به‌حساب من واریز شده خبر ندارم.»
خنده‌ام گرفت.
آقا شوخی نفرمایید! Image ۲. مگر می‌شود کسی شماره حساب شخصی خودش را بدهد بعد نداند ماه به ماه دارند پول واریز می‌کنند یا نه؟
حالا گیرم آن‌روز نمی‌دانستید بعد ۷ سال که قضیه رسانه‌ای شده هم کنجکاو نشدید بروید یک پرینت حساب بگیرید ببینید دقیقا از چه ماهی و چقدر ماهانه واریز به حساب‌تان شروع شد؟
Jul 12, 2023 4 tweets 1 min read
با تشکر از آقای #علم_الهدی بابت تایید اصل واگذاری تولیت #موقوفه_گوهرشاد، عرض کنم بحث صلاحیت شما یک بحث فرعی است و باید از آن بگذریم.
سوالات اصلی چیزهای دیگری بود.
بعنوان مثال آیا امکانش هست تراکنش حساب بانکی‌تان را شفاف کنید تا معلوم شود انتفاع ماهانه شما از این موقوفه چقدر است؟ ایراد منتقدان اینست با توجه به اینکه حضرتعالی نماینده ولی فقیه در استان هستید ورود شخصی به فعالیت‌های اقتصادی آنهم در این حجم و ابعاد ولو با فرض داشتن صلاحیت شخصی، مفاسدی در پی دارد و با انجام وظایف و مسئولیت‌‌های‌تان در تعارض است.
اگر قصد پاسخگویی دارید اینها را باید پاسخ بدهید.
Jul 10, 2023 24 tweets 8 min read
«یک پرده دیگر از موقوفات در کشور»

۱. سال ۹۶ با نظر اداره تحقیق اوقاف خراسان، یکی از بزرگترین موقوفات مشهد به آقای #علم_الهدی واگذار شده است.
برای فهم عظمت این موقوفه واگذار شده (گوهرشاد) فقط بدانید که بیش از هزار هکتار زمین در مشهد دارد!
و فقط در چناران ۵۷۰۰ رقبه سند دار دارد.

۲. ناگفته پیداست با چه درآمد هنگفت و عایدی عجیب و غریبی مواجهیم.
قابل توجه اینکه طبق وقفنامه ۱۰% همین درآمد هنگفت، به عنوان حق‌ تولیت به «آقای علم الهدی» می‌رسد!
و ۱۰ درصد دیگر جهت پرداخت دستمزد عوامل و کارکنان در نظر گرفته شده است.
مابقی درآمد باید طبق اهداف وقفنامه هزینه شود.

Jun 18, 2023 15 tweets 5 min read
«عروس بازی در اوقاف»

۱. اخیرا مطلع شدم در قزوین ما یکی از بزرگترین موقوفات چند صد هکتاری استان متعلق به حسینیه امینی‌ها را تقریبا بصورت رایگان به یک دختر خانم متولد ۶۹ واگذار کرده‌اند.
کنجکاو شدم ببینم ایشان آقازاده کدامیک از مسئولین است؟
از نتیجه‌ جستوجو بهت زده شدم… ImageImage ۲. بخاطر احکام دادگاه و حجم پرونده‌هایی که دارم تصمیم گرفتم چند خطی با مستندات و مدارک بنویسم و به هرجایی که دستم می‌رسید رساندم بلکه بدون انتشار اتفاقی بیفتد.
متاسفانه ماه‌ها گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد.
البته حدس می‌زدم اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.
برای اتمام حجت با خودم بود.
May 30, 2023 19 tweets 6 min read
امروز همین که نت‌ وصل شد در خبرها خواندم بانک‌ها ۱۶۲ هزار میلیارد تومان وام به کارکنان خودشان داده‌اند.
اعصاب و روانم به هم ریخت.
به بخش خبر خوب خبرگزاری فارس سر زدم، مقداری کتاب صعود ۴۰ ساله تورق کردم و سخنرانی‌ آقای طائب در مورد جنگ ترکیبی دشمن را گوش دادم.
الحمدلله آرام شدم. Image در بخش #خبر_خوب خبرگزاری فارس از پیرزن ۱۰۷ ساله تهرانی و پختن آش نذری درخوابگاه خواندم.
درد ۱۶۲ هزار میلیارد به کلی فراموشم شد.
خدا را بخاطر نعمت سپاه شکر کردم که چنین رسانه‌ای با پول نفت ایجاد کرد و کمک کرد که مرعوب جنگ روانی دشمن نشدم.
جنگ ترکیبی پیچیده‌ای را از سر گذراندم. Image
May 26, 2023 13 tweets 5 min read
۱. من از سالهای اول دانشجویی که با طلبه سیرجانی در اعتراض به زمین‌خواری‌های سیرجان پیاده روی اعتراضی کردیم تا امروز حدود ۱۵ سال است درگیر پرونده‌های موردی زمین‌خواری‌ام.
چه توسط اشخاص و چه نهاد حاکمیتی‌.
اگر از من بپرسند ریشه اینهمه زمین‌خواری در ایران چیست؟
جوابش یک کلمه است… Image ۲. قولنامه!
بدون شک اعتبار #قولنامه در نظام حقوقی کشور ریشه ۹۰ درصد پرونده‌های زمین‌خواری و حتی پرونده‌هایی مثل معاملات متعارض در ایران است.
تا جایگاه #قولنامه در نظام حقوقی کشور تضعیف نشود و اعتبارش از بین نرود حداقل جلوی هشتاد نود درصد زمین‌خواری‌ها را نمی‌شود گرفت.