, 11 tweets, 3 min read Read on Twitter
her şey bir dm mesajıyla başladı. açıkçası benzer mesajlar çok geliyor. bazen tıklamıyorum bile. belki bu derece önemli olayları yok saymışımdır. özür diliyorum. bu kez tıkladım. konuyu bilmiyordum. google'da arattım. birkaç dakika baktıktan sonra, ilgileneceğimi söyledim.
günler geçti. hayatımı yaşıyorum ama aklımın bir köşesinde hep bu olay ve verdiğim söz var. geçen pazar bir bakayım dedim. 6-7 saat şaban vatan'ın yazdıklarını okudum videolarını izledim. inandım. bu adam haklı omasa o küçük ilçede mitingine bu kadar anne gelmezdi diye düşündüm.
sonra konuyu elimden geldiğince gündeme taşımaya karar verdim. yeni bilgi paylaşmıyordum, gizli tanıklarım, enteresan bağlantılarım yoktu. sadece aylardır duyurmaya çalıştığı sesini kendimce derli toplu sunmaya çalıştım. çok ses getirdi. gazetelerde ve televizyonlarda haber oldu.
sonra şaban abi (artık abi diyorum) bana mesaj atarak aramızdaki iletişimi başlattı. şimdi her gün haberleşiyoruz. istanbula geldi, görüştük. sadece twitır'dan ve aslında herkesin ulaşabileceği bilgileri paylaşarak etkili olduğumu gördüm. içişleri bakanı görüştü.. umutlandım.
1 hafta geçti ses seda yok. hep aklımda. inanın gece yatarken bunu sabah kalkarken bunu düşünür oldum. şaban abi konu gündemde olunca çok etili olduğunu söyledi. gündemde tutmaya katkım varsa bunu yapmak zorundayım diye düşündüm.
elindeki belgeleri istedim. aşağıdaki twit serisi öyle geldi. açıkça söylüyorum, bu konu gündemde kalsın diye uğraşıyorum. haber yapılsın istiyorum. herkes duysun herkes konuşsun istiyorum. mümkünse vekiller mecliste gündeme getirsin diye çabalıyorum.
bir babanın acısını belki bir baba olarak iyi anlıyorum, empati kuruyorum. ama toplumsal açıdan da bu konuyla yüzleşmemiz gerektiğini düşünüyorum. bunu da sindirirsek daha neyle bağlanacağız bu ülkeye bilemiyorum.
yanımda yakınımda bulunan insanlar endişelendi. korkmuyor musun diyenler oldu. hepsine tek bir cevabım var. korkuyorum. evet korkuyorum. ortada mafyatik bir yapılanma var, görüyorum. ama korkup ne yapacağım? korkup susmak istemiyorum. bilip de susmak daha korkunç geliyor.
bütün bunları niye anlattım. sanırım anlaşılmak istiyorum. kimseyle enteresan bağım yok. masa başında panladığım hiçbir şey yok. güçlü değilim. ama bir etkim var. rabia naz ve onun anne babası için kullanmaktan hiç çekinmeyeceğim bir etkim var.
her birimizin kendi hayatıyla geçmişiyle karkateriyle yüzleşmesi gereken konular olduğu gibi bu toplumun da yüzleşmesi gereken konular var. rabia naz'ı öyle görüyorum. lütfen onu unutmayın. nasılsa unutulur diye düşünüyorlar. unutulmamalı. rabia naz cinayeti aydınlatılmalı.
.
Missing some Tweet in this thread?
You can try to force a refresh.

Like this thread? Get email updates or save it to PDF!

Subscribe to metin cihan
Profile picture

Get real-time email alerts when new unrolls are available from this author!

This content may be removed anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Follow Us on Twitter!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!