Reza Pahlavi Profile picture
Mar 26, 2019 3 tweets 2 min read Read on X
مشاهده درماندگی و بی‌پناهی، و سوگ و اندوه شما هم‌میهنان سیل‌زده‌ام قلب من را هم به درد ‌آورده است. آرزو داشتم می‌توانستم در این روزهای سخت در کنارتان باشم؛ اما بدانید که دل من با شماست.

#سیل
گستردگی این فاجعه به گواه نظر کارشناسان، نتیجه چنددهه فساد و بی‌تدبیری حاکمانی است که به جای بهره‌گیری صحیح از ثروت و منابع گسترده طبیعی و انسانی، هم‌چون قومی اشغالگر خاک کشور را نیز فروختند و محیط زیست، و فراتر از آن، تمدن ایرانی را در خطر نابودی قرار داده‌اند.

#سیل
آنچه این روزها جان هر ایران‌دوستی را سرشار از امید می‌کند، مشاهده شکوه همبستگی و اتحاد ملی‌ست. وظیفه همه ماست که نسبت به هم‌میهنان سیل‌زده‌مان #بی‌_تفاوت_نباشیم و به کمک آنها بشتابیم که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود.

#سیل

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Reza Pahlavi

Reza Pahlavi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @PahlaviReza

Mar 9, 2023
Today, on the first International #WomensDay since the killing of #MahsaAmini and the dawn of a new chapter in Iran’s struggle for secular democracy and human rights, I am overcome with pride and hope for Iran and the Iranian people, particularly Iranian women.
The women of Iran were the first victims of the Islamic Republic. Years before the disastrous events of 1979, the founder of this regime waged war against women’s rights, revealing the regressive essence of his ideology through objection to extension of suffrage to Iranian women.
Later, this regime institutionalized oppression & discrimination of women, imposing upon them a religious dress code and restricting or prohibiting them from many activities, professions and government posts, enforcing its mandates through limitless brutality and intimidation.
Read 5 tweets
Mar 7, 2023
این نخستین روز جهانی زن پس از خیزش انقلابی ایرانیان در پاسخ به قتل مهسا است. در این انقلاب ملی، زنان ایرانی مشعلداران مبارزه با رژیمی بوده‌اند که از تاریکترین دخمه‌های ارتجاع برآمده است. فاجعه۵۷ زندگی چند نسلِ ایرانیان را دگرگون کرد و بزرگترین بازندگان آن، زنان ایرانی بودند.(۱/۶)
خمینی که ۱۵ سال پیش از آن بهمن شوم، مخالفت آشکارش با حقوق زنان را اعلام کرده بود، در فردای به قدرت رسیدن، فرخ‌رو پارساها را به دار کشید و به گلوله بست؛ تبعیض علیه زنان را قانونی، حجاب را اجباری، و زنان را به شهروندان درجه دو بدل کرد.(۲/۶)
امروز زنان ایرانی، گردآفریدهای زمانه، برای آزادی و آبادی ایران، برای احقاق حقوق از-دست-رفته، و دستیابی به حقوق برابر بپاخاسته‌اند. آنها در ایران آزاد فردا به همه آنچه شایسته آن هستند دست خواهند یافت.(۳/۶)
Read 6 tweets
Feb 23, 2023
THREAD 1/6: Due to its proximity to Iran and its significant energy demands, Europe is highly exposed to international security risks and costs produced by the Islamic Republic, as reflected by its current security situation featuring numerous ongoing crises & challenges:
2/6: Across Europe, promotion of Islamic extremism and planning and perpetration of assassination & terror plots; at Europe’s borders, millions of migrants from countries torn apart by #IRGCterrorists; in Ukraine, provision of military assistance in support of Russian aggression;
3/6: in diplomacy, blackmail by nuclear proliferation and hostage-taking; in energy, an unreliable and largely unavailable supply partner; and in commerce, an economic market that is neither attractive nor safe as a target for trade or investment.
Read 6 tweets
Jan 21, 2023
هم‌میهنانم در ایران و سراسر جهان،

این روزها پیام‌های شما را در کمپینِ #من_وکالت_میدهم می‌خوانم و می‌بینم. از مهرتان سپاسگزارم و موجب افتخارم است که تا این اندازه مورد اعتماد شما هستم.
بیش از چهار دهه قبل، زندگی سیاسی خود در تبعید را با این ماموریت آغاز کردم که یار و یاور شما در مبارزه برای آزادی ایران باشم. در مسیر انجام این ماموریت، اعتماد روزافزون شما ارزشمندترین سرمایه‌ی من بوده است‌.
بدانید که به مسئولیتی که این اعتماد با خود به همراه می‌آورد، آگاهم و هم‌چون چهار دهه گذشته، بدون هرگونه چشم‌داشت و یا انگیزه شخصی، با تمام توانم همراه شما در این مبارزه خواهم بود.
Read 7 tweets
Oct 25, 2022
(۱/۴) چهارشنبه چهارم آبان، چله انقلاب ملی ایران است. چهلم قتل ظالمانه دختری جوان که در خاک خود غریبانه کشته شد و اینک نامش رمز انقلاب ماست: ژینا امینی، دختر ایران.

#مهسا_امینی Image
(۲/۴) چهارم آبان برای من معنای دیگری نیز دارد: زادروز پدرم که پس از رنج فراوان، در خاک غریب و با اندوهی عمیق به خاک سپرده شد. خفتن در خاک غریب، پس از آن بهمن شوم، به سرنوشت ناخواسته بسیاری از ایرانیان تبعیدی بدل شد.

#مهسا_امینی
(۳/۴) همه ما در انتظار روز پیروزی و رهایی از زنجیر ظلم و ستم دیکتاتوری مذهبی هستیم. روزی که زنان و دختران ایران، با امنیت و آزادی زندگی کنند و در کشور خود غریب نباشند، و هیچ ایرانی تبعیدی در کشور غریب به خاک سپرده نشود.

#مهسا_امینی
Read 4 tweets
Aug 5, 2022
🖊️متن کامل بیانیه به مناسبت صدوشانزدهمین سالروز مشروطیت

🔽🔽🔽

صدور فرمان مشروطیت و تاسیس مجلس نمایندگان ملت در روز ۱۴ اَمُرداد ۱۲۸۵، نقطه عطفی مهم در مبارزه روشن‌اندیشان ایران برای برپایی حکومت قانون به شمار می‌رود.(۱/۱۲)
ایران در آن دوران، نیازمند دولتی بود که ضامن آزادی و برابری حقوقی مردم، و استقلال و رهایی از سلطه و دخالت خارجی باشد، و با تامین ثبات و امنیت و منافع ملی، کشور و جامعه‌ای گرفتار در باتلاق عقب‌ماندگی را به سوی تجدد و مدرن‌سازی سوق دهد.(۲/۱۲)
وقوع جنگ جهانی اول، مداخلات فزاینده روسیه و انگلیس، و بی‌ثباتی و هرج‌ومرج و قحطی بزرگ در ایران، شرایط را به سمتی سوق داد که حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران، و بازگشت ثبات و امنیت به عنوان لازمه آزادی و تجدد و نوسازی، به اولویت بسیاری از مشروطه‌خواهان تبدیل شد.(۳/۱۲)
Read 12 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(