Reza Pahlavi Profile picture
Advocate for a Secular Democratic Iran زن زندگی آزادی مرد میهن آبادی
Tara Profile picture شٰاتْ کٰانْ ؛ مُحْتَوایِ کُمِدی، آموزِشِ_تَحْلیل Profile picture Mehdi Profile picture ELENA Profile picture Kaveh Profile picture 5 subscribed
Mar 9, 2023 5 tweets 2 min read
Today, on the first International #WomensDay since the killing of #MahsaAmini and the dawn of a new chapter in Iran’s struggle for secular democracy and human rights, I am overcome with pride and hope for Iran and the Iranian people, particularly Iranian women. The women of Iran were the first victims of the Islamic Republic. Years before the disastrous events of 1979, the founder of this regime waged war against women’s rights, revealing the regressive essence of his ideology through objection to extension of suffrage to Iranian women.
Mar 7, 2023 6 tweets 2 min read
این نخستین روز جهانی زن پس از خیزش انقلابی ایرانیان در پاسخ به قتل مهسا است. در این انقلاب ملی، زنان ایرانی مشعلداران مبارزه با رژیمی بوده‌اند که از تاریکترین دخمه‌های ارتجاع برآمده است. فاجعه۵۷ زندگی چند نسلِ ایرانیان را دگرگون کرد و بزرگترین بازندگان آن، زنان ایرانی بودند.(۱/۶) خمینی که ۱۵ سال پیش از آن بهمن شوم، مخالفت آشکارش با حقوق زنان را اعلام کرده بود، در فردای به قدرت رسیدن، فرخ‌رو پارساها را به دار کشید و به گلوله بست؛ تبعیض علیه زنان را قانونی، حجاب را اجباری، و زنان را به شهروندان درجه دو بدل کرد.(۲/۶)
Feb 23, 2023 6 tweets 2 min read
THREAD 1/6: Due to its proximity to Iran and its significant energy demands, Europe is highly exposed to international security risks and costs produced by the Islamic Republic, as reflected by its current security situation featuring numerous ongoing crises & challenges: 2/6: Across Europe, promotion of Islamic extremism and planning and perpetration of assassination & terror plots; at Europe’s borders, millions of migrants from countries torn apart by #IRGCterrorists; in Ukraine, provision of military assistance in support of Russian aggression;
Jan 21, 2023 7 tweets 2 min read
هم‌میهنانم در ایران و سراسر جهان،

این روزها پیام‌های شما را در کمپینِ #من_وکالت_میدهم می‌خوانم و می‌بینم. از مهرتان سپاسگزارم و موجب افتخارم است که تا این اندازه مورد اعتماد شما هستم. بیش از چهار دهه قبل، زندگی سیاسی خود در تبعید را با این ماموریت آغاز کردم که یار و یاور شما در مبارزه برای آزادی ایران باشم. در مسیر انجام این ماموریت، اعتماد روزافزون شما ارزشمندترین سرمایه‌ی من بوده است‌.
Oct 25, 2022 4 tweets 2 min read
(۱/۴) چهارشنبه چهارم آبان، چله انقلاب ملی ایران است. چهلم قتل ظالمانه دختری جوان که در خاک خود غریبانه کشته شد و اینک نامش رمز انقلاب ماست: ژینا امینی، دختر ایران.

#مهسا_امینی Image (۲/۴) چهارم آبان برای من معنای دیگری نیز دارد: زادروز پدرم که پس از رنج فراوان، در خاک غریب و با اندوهی عمیق به خاک سپرده شد. خفتن در خاک غریب، پس از آن بهمن شوم، به سرنوشت ناخواسته بسیاری از ایرانیان تبعیدی بدل شد.

#مهسا_امینی
Aug 5, 2022 12 tweets 2 min read
🖊️متن کامل بیانیه به مناسبت صدوشانزدهمین سالروز مشروطیت

🔽🔽🔽

صدور فرمان مشروطیت و تاسیس مجلس نمایندگان ملت در روز ۱۴ اَمُرداد ۱۲۸۵، نقطه عطفی مهم در مبارزه روشن‌اندیشان ایران برای برپایی حکومت قانون به شمار می‌رود.(۱/۱۲) ایران در آن دوران، نیازمند دولتی بود که ضامن آزادی و برابری حقوقی مردم، و استقلال و رهایی از سلطه و دخالت خارجی باشد، و با تامین ثبات و امنیت و منافع ملی، کشور و جامعه‌ای گرفتار در باتلاق عقب‌ماندگی را به سوی تجدد و مدرن‌سازی سوق دهد.(۲/۱۲)
Jul 30, 2022 7 tweets 2 min read
جان باختن ده‌ها هم‌میهن در پی وقوع سیل در سراسر ایران را به خانواده‌های آنان و نیز به عموم هم‌میهنان صمیمانه تسلیت می‌گویم. گزارش‌های کارشناسی حکایت از آن دارد که این بار نیز، مسئول اصلی مرگ هم‌میهنان‌مان، رژیم فاسد و بی‌کفایت حاکم بر ایران است.۱/۷ واقعیت این است که فساد، ناکارآمدی و مدیریت هیئتی و رانتی در جمهوری اسلامی، کشور ما را در برابر انواع مخاطرات طبیعی آسیب‌پذیر کرده، و سالیان طولانی بهره‌برداری آزمندانه و بی‌ضابطه از منابع طبیعی، موجب ناپایداری زیست‌بوم ایران و کاهش تاب‌آوری آن در برابر رخدادهای اقلیمی شده است.۲/۷
May 12, 2022 4 tweets 1 min read
(۱/۴) هم‌میهنان و جوانان دلیر، در خوزستان، لرستان، و چهارمحال و بختیاری

اعتراضات این روزهای شما را از نزدیک دنبال می‌کنم و می‌بینم که با وجود سرکوب شدید و قطعی اینترنت، چگونه متحد و دلاورانه خیابانها را از سرکوبگران باز پس گرفته‌اید. (۲/۴) این شجاعت شما سزاوار همراهی دیگر هم‌میهنان در سراسر ایران است. می‌دانم که صبر اکثریت ملت ایران به سر آمده و به زودی خیابان‌های سراسر کشور لبریز از جمعیت معترض می‌شود.

همانطور که همواره گفته‌ام، قدرت ما در این است که بی‌شماریم و از سرکوبگران نیرومندتر.
Mar 5, 2022 4 tweets 1 min read
نامه به جناب ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین،

آقای رییس‌جمهور عزیز،

در روزهای گذشته، جهان شاهد نمایش کاملی از شجاعت و میهن‌پرستی مردم اوکراین بوده است.

⏬⏬ در حالی که حکومت‌های سراسر جهان به درستی به کمک شما می‌آیند و مردم از هر عقیده‌ای در همبستگی با شما می‌ایستند، رژیم دیکتاتوری در کشور من، ایران، در کنار آنهایی ایستاده که تمامیت ارضی شما را نقض کرده‌اند و در تلاشند حاکمیت اوکراین را غصب کنند.

⏬⏬
Feb 10, 2022 14 tweets 4 min read
۴۳سال از روزی که جهل و تاریکی بر ایران حاکم شد و تبهکاران و جنایتکاران بر زندگی ایرانیان مسلط شدند، می‌گذرد. تا پیش از آن فاجعه، حکومتی سکولار و نرمال در کشور ما بر مسند امور بود که برای رفاه، امنیت و ترقی ملت و سرفرازی ایران تلاش می‌کرد و در مسیر اصلاح ایرادها قدم برمی‌داشت.

کشور ما حافظ ثبات و امنیت منطقه و دارای احترام و اعتبار جهانی بود؛ در شمار سریع‌ترین رشدها در میان اقتصادهای در حال توسعه و توسعه‌یافته جهان قرار داشت؛ آزادی‌های فردی و اجتماعی روزبه‌روز بیشتر می‌شد و قانون، حافظ حقوق و امنیت زنان و دختران ایران بود.

⏬⏬
Jan 7, 2022 7 tweets 2 min read
رضاشاه با فرمان تاریخی خود در روز ۱۷ دی ۱۳۱۴، آرزوی زنان پیشرو ایران از دوره مشروطیت را محقق کرد. پدربزرگم معتقد بود تا زمانی که زنان آزاد نیستند، ایران آزاد نخواهد بود. بخش‌هایی از سخنرانی او در این روز را یک بار دیگر بخوانیم:

⏬⏬ «بی‌نهایت مسرورم که می‌بینم خانم‌ها درنتیجه دانایی و معرفت به وضعیت خود آشنا و به حقوق و مزایای خود پی برده‌اند. زنان این کشور به واسطه خارج بودن از اجتماع نمی‌توانستند استعداد و لیاقت ذاتی خود را بــروز دهند.

⏬⏬
Oct 28, 2021 7 tweets 2 min read
متن کامل پیام #روز_کوروش:

هم‌میهنانم،

در آستانه‌ی هفتم آبان «روز کوروش بزرگ»، قرار داریم؛ پادشاهی که پیام‌آور عزت، عظمت، همزیستی مسالمت‌آمیز و مداراگری بود، و بیش از ۲۵۰۰ سال پیش، آزادی باور و مذهب را به ‌رسمیت می‌شناخت و کرامت انسانی را پاس می‌داشت.

⏬⏬ گرامیداشت کوروش بزرگ نه تنها یادآور ویژگی‌های نیک مدنی و اخلاقی ایرانیان است، که کمک می‌کند بدانیم ما ملت ایران چگونه ایرانی می‌خواهیم: ایرانی سربلند، یکپارچه و متحد، متشکل از اقوام و مذاهب و باورهای گوناگون، و آراسته به ویژگی‌های ستوده دوران مدرن چون دموکراسی و سکولاریسم.

⏬⏬
Jul 14, 2021 5 tweets 1 min read
For 42 years, the Islamic Republic has sought to eliminate the democratic opposition, including by intimidation, blackmail, abduction, and assassination. Thankfully @AlinejadMasih and the other targets of the regime’s latest plot are alive and safe,

1/5
but countless Iranian dissidents, activists, and journalists inside and outside the country are and will continue to be systematically targeted. The provision of sanctions relief to the Islamic Republic, despite constant reminders of its evil nature,

2/5
Jul 10, 2021 6 tweets 2 min read
هم‌میهنانم،

اعتراضات و اعتصابات فزاینده شما در این روزها برای دستیابی به ابتدایی‌ترین نیازها و حقوق‌تان، جلوه‌ای دیگر از همبستگی ملی‌ بی‌سابقه‌ای است که در نافرمانی مدنی بزرگ روز ۲۸ خرداد از خود نشان دادید.

#اعتصابات_سراسری این همبستگی ملی را در اعتصاب شجاعانه کارگران پالایشگاهها و نیروگاهها می‌بینیم؛ در اعتراضات مستمر کشاورزان و دامداران و بازنشستگان؛ و در تجمعات اعتراضی و فریادهای شبانه مردمی که می‌خواهند شهروند باشند نه برده و رعیت خامنه‌ای و به درستی علیه او و رژیم بی‌کفایتش شعار می‌دهند.

(۲/۶)
Sep 28, 2020 21 tweets 7 min read
انگیزه من برای ارائه این #پیمان_نوین، رسیدن به قدرت سیاسی نیست، بلکه تلاش برای برقراری سیستمی است که در آن، قدرت هرگز در انحصار یک فرد یا یک گروه نباشد. تک‌‌تک مردم ایران فارغ از جنسیت/قومیت/مذهب، ضمن قبول مسوولیت، در تصمیم‌گیری برای آینده کشورشان باید به یک اندازه سهیم باشند. حکومت فردی و ساختار هرمی قدرت در دنیای امروز، پاسخ‌گوی نیازهای یک جامعه پیشرو و پویا نیست. رفاه و پیشرفت در دنیای امروز، در برپایی حکومتی است که بر خرد جمعی، مشارکت عمومی و مسئولیت‌پذیری شهروندی استوار باشد. #پیمان_نوین
Sep 13, 2020 5 tweets 2 min read
هم‌میهنان داغدارم، نوید، فرزند همه ما، برادر همه ما، دوست و همشهری و یار همه ایرانیانی بود که بغض‌شان را در خیابان فریاد کرد. به مادر و خانواده نوید می‌گویم: شما تنها نیستید؛ من نیز امروز فرزندی را از دست دادم. هر آنکه دل در گرو ایران و رهایی ایران دارد،‌ عزادار نوید‌ افکاری است. "پهلوان نوید" دوشادوشِ هزار یارِ قهرمانش در خیابان با شهامت و آگاهی در برابر اهریمنِ تا دندان مسلح ایستاد. صدای او صدای ایران بود و گناه نابخشودنی‌اش آرزوی فردایی بهتر برای کودکان سرزمین‌مان. رویای نوید، پایان تبعیض، تحقیر، ظلم و فساد بود، بازگشتِ عظمت ایران.
Jul 7, 2020 4 tweets 1 min read
هم‌میهنان،

رژیم در قراردادی ننگین و ۲۵ساله با چین، در پی تاراج منابع کشور و پذیرش ارتش بیگانه در خاک میهن‌مان است.

از بومی جلوه دادن صنایع چینی تا عقد قرارداد ننگین، همه در راستای سیاست پنهان‌کاری و نادیده گرفتن حقوق حقه شما مردم از سوی حاکمان غارتگر ناایرانی و ضدایرانی است.۱/۴ این قرارداد که با تأیید و پشتیبانی مستقیم رهبر ج.ا تنظیم شده، خیانتی آشکار به منافع ملی ایران است.

بدیهی‌ست که شرایط، جزییات و متمم‌های کامل هر قرارداد و پیمان ملی، نخست باید به رویت ملت ایران برسد؛ سپس از سوی نمایندگان واقعی ملت که کاملا دموکراتیک انتخاب شده باشند تصویب شود.۲/۴
Jul 7, 2020 6 tweets 1 min read
My dear compatriots,

The regime ruling our country has signed a shameful, 25-year treaty with China that plunders our natural resources and places foreign soldiers on our soil.

1/6 Supplanting Iranian with Chinese industry and signing this disgraceful treaty are actions indicative of the secretive policies of the plunderous rulers of this un-Iranian and anti-Iranian regime that denies you, the people, your natural rights.

2/6
Feb 27, 2020 4 tweets 3 min read
During the Aban month nationwide #IranProtests, the regime reportedly killed 1,500 Iranians and detained 7,000 more. Over three months have now passed since this brutal crackdown but the fate of many thousands of innocent Iranians remains unclear. #coronavirususa #COVIDー19 Now, with the rapid spread of the #Coronavirus across Iran, in light of the horrid health and safety standards in the regime’s prisons, there is further reason to be gravely concerned for the lives of Iranian political prisoners. #COVIDー19
Feb 25, 2020 4 tweets 2 min read
شیوع کرونا در ایران، به ویژه در قم به مرحله بحرانی رسیده. بر اساس توصیه پزشکان متخصص و مقامات دانشگاهی در ایران، از هم‌میهنان می‌خواهم تا برای حفظ سلامت شخصی و عمومی و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، جز در موارد بسیار ضروری از خانه خارج نشوند و از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند. همچنین، به کادر درمانی بیمارستان‌های ایران، اعم از پزشکان و پرستاران، که با وجود کمبودها و فشارهای ناشی از سوءمدیریت رژیم، جان خود را به خطر انداخته‌اند تا جان هم‌میهنان‌شان را نجات دهند درود می‌فرستم و برای‌شان تندرستی آرزو می‌کنم.
Feb 9, 2020 4 tweets 2 min read
از رکس آبادان تا هواپیمای سرنگون‌شده، انگلی که به جان این مرز و بوم افتاده، کمترین هزینه‌ای که برای بقای خود متقبل شود، نابودی ایران است. خیزش‌های دلیرانه دی‌۹۶ و آبان۹۸ نقاب ریا را از صورت فریبکارانی که در پی اصلاح انگل بودند برداشت.

متن کامل پیام ۲۲بهمن
t.me/OfficialRezaPa… در برابر فرقه‌ای که از رکس آبادان تا هواپیمای سرنگون‌شده، از هیچ جنایت و دروغی نمی‌گذرد؛ در برابر فرقه‌ای که از هیچ آمد تا با هیچ از ایران ما هیچستان بسازد؛ تنها و تنها اراده‌ای ملی و مصمم، اراده‌ای ملی و عملگرا، می‌تواند میهن و مردم را از سقوط در ژرفنای انقراضی فرسایشی نجات دهد.