Přesně před rokem dostali první z vás do mailboxu první číslo nového newsletteru o městech, kde se dobře chodí pěšky, často jezdí na kole a vůbec dobře žije, ať je člověku 8, nebo 80 let.
Rozhovory jako ten s architektem Okamurou vám dávají argumenty pro změnu i u vás: "V Kodani se například výrazně podařilo utlumit automobilový provoz a dostat víc lidí do ulic. Spočítali si totiž, že tím víc město prosperuje."
Věděli jste, že řada institucí ve světě už během první vlny pandemie výslově začala doporučovat všem, kteří se po městě musejí pohybovat, aby použili kolo?
Ať už dánské ministerstvo dopravy, německá ministerstva zdravotnictví i práce a sociálních věcí, nebo TV stanice ORF ve Vídni, všichni apelují na lidi, aby použili kolo, protože:
- se vyhnou rizikovým místům s vyšší koncentrací lidí
- snadněji si udrží odstup od ostatních
- zároveň se dál dokáží po městě pohybovat i na delší vzdálenosti, které by pěšky nezvládli, nebo by je cesta zdržovala
- v MHD - ať už je to metro, tramvaj, autobus, nebo třeba trolejbus - uvolní místo těm, kteří ji skutečně potřebují a po svých nemohou
"If you believe we will live in fear, invest in cars.
If you believe we will live in peace, invest in micromobility.
Car is a response to fear, it's as simple as this." @asymco#MicromobilityMoment
“If you built it - the modern, safe and well connected network of cycling infrastructure - people will come. We see it in the metropolitan Paris again. It’s just about having the right priorities - make cities for people.” @C_Najdovski on @EITUrbanMob#mobilitytalks4
“If we want to make the transition to urban cycling sustainable, it’s worth to think about it as a product:
Plan
Design & Build
Evaluate
Sell & Brand”
“Let’s finally switch from distance to time when planning modern cycling infrastructure. People use different kind of bicycles. People on bikes behave differently than 🚙 and it has to be reflected in infrastructure.”
Joost de Kruijf of @bredauas on @EITUrbanMob#mobilitytalks