بر اساس برخی‌ گزارشات از افرادی درون تیم بایدن طرف آمریکایی قرار پیشنهاد نابودی سانتریفوژ‌های پیشرفته ایران را در ازای برداشتن تحریم‌ها بدهد! به عبارت دیگر آمریکایی‌ها حتی به برچیدن سانتریفیوژ‌ها راضی‌ نیستند و می خواهند کار را یک سره کنند!
آیا امشب پس از مخابره نتایج این نشست ننگین در وین شاهد یکی از بزرگ‌ترین خیانت‌ها به ایران خواهیم بود؟ به زودی خواهیم فهمید.
در همین راستا بهروز کمالوندی از آغاز تست مکانیکی جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین سانتریفیوژ ایران یعنی‌ IR-۹ با قابلیت تولید ۵۰ کیلوگرم SWU اورانیوم در سال و همچنین رونمایی از ۱۳۳ دستاورد هسته‌ای در ۲۰ فروردین خبر داد.
بنابرین دور از انتظار نیست که آمریکایی‌ها در این مذاکرات سراسر باخت برای ایران روی نقاط قوت ایران دست بگذارند.
بحث‌های جدی برای نابودی ۵۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده و سانتریفیوژ‌های پیشرفته‌ای که ایران از زمان لغو تعهدات برجامی خود نصب کرده، بی‌ شک در جریان است و خواهد بود!
آمریکا: میخواهیم در مورد موشکی و منطقه با ایران گفتوگو کنیم.
چرا این مذاکرات سراسر باخت برای ایران است:
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: بعد از بازگشت به برجام، اول از همه دنبال توافق طولانی‌تر خواهیم بود. ما نگرانی‌هایی درباره برنامه موشک‌های بالستیک و فعالیتهای منطقهای ایران داریم. می‌خواهیم درباره این موارد گفت‌وگو کنیم.
چرا اصلا نمی‌شود توافقی چه قبل و چه بعد از انتخابات به معنای واقعی‌ کلمه حاصل شود؟

دونالد ترامپ در دو سال آخر حضور خود در کاخ سفید، دیوار تحریم ها را به گونه ای طراحی کرد تا هرگونه بازگشت به برجام توسط روسای جمهور بعدی از نظر هزینه سیاسی منع كننده باشد.
مارک دوبوویتس از بنیاد دفاع از دموکراسی ها در وال استریت ژورنال نوشت که ترامپ باید "دیواری از تحریم های مکمل بسازد که جانشین او نتواند
به راحتی آنها را از بین ببرد." این تحریم ها، "نباید علیه برنامه هسته ای بلکه علیه نقش رژیم به عنوان دولت حامی تروریسم باشد و همچنین برنامه موشکی و نقض حقوق بشر".
هدف صریح این تحریم ها، جلوگیری از بازگشت به برجام بود.

ترامپ بانک مرکزی ایران، وزارت نفت و شرکت دولتی نفت آن را به دلایل مرتبط با تروریسم تحریم کرد. ترامپ همچنین کل بخش مالی ایران و همچنین تقریباً سایر بخشهای غیرنفتی مولد اقتصاد ایران را به دلایل غیر هسته ای تحریم کرد.
در این میان اخبار حاکی از هدف قرار گرفتن کشتی‌ ایرانی‌ SAVIZ در دریایی سرخ است.
همچنین timing قابل توجه هدف قرار دادن کشتی‌ نظامی ایران در دریای سرخ به احتمال زیاد توسط اسرائیل و مذاکرات ننگین هسته‌ای در وین هم بسیار تامل برانگیز است.

تحریم و تهدید به صورت همزمان!
رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران:

اصرار ایران بر لغو تحریم ها نشان دهنده عدم جدیت این کشور در بازگشت به توافق هسته ای است.
یعنی‌ اینکه از خواسته‌های خود کوتاه بیایید اگه واقعا جدی هستید، ببینید خبری از برداشت تحریم‌ها نیست، صرفا یک وقت تلف کردن مطلق.
اما به نظر می‌رسد که مذاکرات به زبان آقایان خوب مزه کرده و دور دوم مذاکرات ۲۰ فروردین برگزار خواهد شد.
امروز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همان گونه که انتظار می‌‌رفت، عنوان کرد که تنها تحریم‌هایی را بر خواهیم داشت که با برجام سازگار نیستند، این یعنی‌ بیش از ۹۳ درصد از تحریم‌هایی که به بهانه تروریسم و حقوق بشری وضع شده ا‌ند، همچنان استوار پابرجا خواهند ماند.
مذاکره با آمریکا بی‌ فایده است و وقت ملت را بیش از این تلف نکنید.
از طرفی‌ دیگر به نظر می‌رسد ایران کماکان بر فشار بر غرب ادامه می دهد، امروز بهروز کملوندی اعلام کرد که ذخیره اورانیوم ۲۰ درصدی کشور به ۵۵ کیلوگرم رسیده و ۱۲۰ کیلوگرم دستور داده شده توسط مجلس، ظرف ۸ ماه (احتمالا حتی زودتر) تولید خواهد شد. این به معنی‌ توان
تولید دسته کم ۱۸۰ کیلوگرم اورانیوم ۲۰ در صد در سال می‌‌باشد، که البته با فعال کردن آبشار‌های نصب شده و نصب آبشار‌های جدید با ماشین‌های پیشرفته ای به مانند IR۶ که توان ۸ برابری نسبت به نسل اول دارند، این توان تولید به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت!
بی‌ شک از بین بردن این سانتریفیوژ‌های پیشرفته از اهدافی‌ خواهد بود که آمریکایی در این مذاکرات ننگین به شدت دنبال خواهند کرد، که به هیچ عنوان نباید کوتاه آمد!
در حال حاضر ما حدود ۱۶ هزار و پانصد سو ظرفیت غنی سازی داریم که این عدد قبل از برجام ۱۲ هزار و پانصد سو بود.
به گفته کمالوندی، از ۹ تن اورانیومی که به خارج ارسال شده، امروز ۵ تن آن را توانسته ایم احیا کنیم.
سر تا پای حسن رو شهوت فرا گرفته، خدا بخیر کند:

حسن روحانی: شاهد فصل تازه‌ای از تجدید حیات برجام هستیم. این فصل جدید و تازه از روز گذشته آغاز شد.
روحانی اضافه کرد "اگر طرف مقابل ما یعنی آمریکا، جدیت کافی و صداقت لازم از خود نشان دهد و ما همین دو کار را بیشتر نمی‌خواهیم، به اعتقاد من اگر در جایی مذاکره نیاز است ما می‌توانیم در یک زمان کوتاهی با ۱+۴ مذاکره کنیم".
در ارتباط با کشتی‌ نظامی ایران که دیروز مورد هدف اسرائیل در دریای سرخ قرار گرفت، یک منبع آگاه عنوان کرد که در صورت مسجل شدن حمله به کشتی ساویز پاسخ ایران قطعی است.

این منبع یادآور شد: کارشناسان در حال بررسی دلایل انفجار در کشتی ساویز هستند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا: آمریكا آماده لغو تحریم های ایران، حتی موارد مغایرت با توافق هسته ای است.
بعد از اینکه که آمریکا سرعت خیره کنند و توان روز افزون غنی سازی اورانیوم در کمترین زمان ممکن را دید، اقدام به یک سری حرکت‌های تاکتیکی برای طولانی تر کردن مذاکرات کرده است. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای آمریکای‌ی‌ها از دیروز به امروز بسیار قابل تامل هست.
در این راستا، سرکده رژیم صهیونیستی، نتنیاهو عنوان کرد که توافق هسته‌ای با ایران هیچ ارزشی برای ما ندارد!
البته این ادعای برداشتن تحریم‌های غیر هسته‌ای که ترامپ در راستای تکمیل دیوار تحریم‌ها طراحی‌ کرد، خیال خامی بیش نیست، زیرا که جمهوری خواه‌ها در واشنگتن هرگز به تیم بایدن اجازه همچین کاری را نخواهند داد!
در واقع این وعده سرابی بیش برای کشاندن و چسباندن ایران به مذاکرات پیچیده و طولانی، نخواهد بود.
در روند این مذاکرات طولانی می خواهند به زعم خودشان ایران را با مشت‌های آهسته و پیوسته نرم کنند تا از موضع خود عقب نشینی کند.
در این رستا می توان به صحبت‌های رابرت مالی‌ اشاره کرد که گفت ما برای برگشت به برجام هیچ عجلهِ نداریم، چه قبل یا بعد از انتخابات و اجازه نمی‌‌دهیم انتخابات ایران سرعت مذاکرات را دیکته کند!
اولین تصاویر منتشر شده از کشتی نظامی SAVIS که دیروز توسط اسرائیل در دریای سرخ مورد هدف قرار گرفت. موتور خونه کشتی کلا زیر آب رفته!
عکس‌های تکمیلی.
آسیب دیدگی کشتی‌ قابل توجه است! این حرکت، پاسخ نظامی ایران در زمان و مکان مناسب را به همراه خواهد داشت!

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Neutrino

Neutrino Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @EternalPhysics

6 Apr
برخی‌ از دوستان پیام دادند و پرسیدند که چرا سانتریفیوژ جدید و پیشرفته ایران IR-۹ طولی بالغ بر ۵.۵ متر دارد که باید توضیح بدهم، استخراج اورانیوم ۲۳۵ از اورانیوم ۲۳۸ به شکل عرضی نیست، بلکه به صورت طولی رخ می‌‌دهد. تمرکز اتم‌های ۲۳۵ به دلیل چرخش Image
سرسام آور ماشین (۶۰۰۰۰ دور در دقیقه) و ایجاد نیروی گریز از مرکز، در مرکز ماشین و تمرکز اتم‌های ۲۳۸ در نزدیکی‌ دیواره درونی‌ ماشین خواهد بود، اما برای استخراج اورنیوم ۲۳۵ جریانی به صورت عمودی (در امتداد محور چرخش ماشین) در
درون ماشین تنظیم می شود (یا به صورت مکانیکی یا گرمایی یا تلفیقی از هر دو) که اورانیوم‌های سنگین تر (۲۳۸) که در نزدیکی‌ دیوار ماشین است، به سمت پایین
Read 8 tweets
5 Apr
در توییتی که چند وقت پیش نوشته بودم، اشاره کردم که افرادی که در JPL کار میکنند (کار به ایرانی‌ یا غیر ایرانی بودن ندارم) اکثرا سر ازDARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) در می‌‌آورند
که مشغول توسعه سیستم‌های هوشمند نیمه یا تمام خود مختار نظامی می‌‌شوند تا زنجیره برتری نظامی آمریکا در قرن ۲۱ را کامل کنند.
از آنجایی که JPL تجربه فراوانی در طی‌ ۲۰ سال گذشته با ارسال مریخ نوارد‌های متعددی در زمینه هوش مصنوعی بدست آورده است، به کارگیری این تجربه توسط پنتاگون
Read 10 tweets
4 Apr
طرز تهیه کیک زرد (UO4) در خانه به زبان ساده صرفا برای آگاهی‌
(به نکات ایمنی توجه داشته باشید!). در آخر توییت می توانید فیلم طرز آسان تولید کیک زرد را نیز ببینید.

برای این کار نیاز به یک منبع حاوی اورانیوم است. بدین منظور، از مینرالی استفاده می‌کنیم به اسم Autunite (تصویر سمت چپ) ImageImage
که حاوی بیش از ۴۰ درصد اورانیوم می‌‌باشد. این مینرال قابل خرید می‌ باشد. از مینرال‌های دیگر هم می‌ توان استفاده کرد، ولی‌ آنها حاوی مقدار کمتری اورانیوم هستند و طبیعتا مقدار قابل توجهی‌ کیک زرد را به ارمغان نخواهند آورد.
ابتدا این مینرال را با اسید نیتریک (HNO3) حل می‌کنیم و می گذاریم نیم ساعت این پروسه ادامه پیدا کند تا مینرال به خوبی‌ حل شود. سپس آن را از صافی می گذرانیم تا محلولی که حاوی اورانیوم طبیعی است را به دست آوریم. به این محلول تا ۲۲۰ درجه حرارت می دهیم تا به نقطه جوش برسد، در همین
Read 9 tweets
4 Apr
واکنش‌ سوختن چوب هم به نوبه خودش جالب است. احتراق چوب عمدتاً بر اساس تجزیه یا تفکیک حرارتی (پیرولیز) سلولز چوب و واکنش محصولات این تفکیک با گازهای موجود در هوا صورت می گیرد. بدین گونه که با افزایش دما، سلولز چوب شروع به پیرولیز شدن می کند. محصولات این تجزیه یا در داخل
مواد باقی می مانند یا به صورت گاز آزاد می شوند. مواد گازی با اکسیژن واکنش نشان می دهند و مقدار زیادی گرما آزاد می کنند که سپس باعث تجزیه بیشتر در اثر حرارت و واکنش های احتراقی مجدد و ادامه دار در چوب می شود.
همان طور که در تصویر زیر می‌ بینید در ابتدا گرما به سطح چوب وارد می‌‌شود. Image
Read 5 tweets
4 Apr
در مصاحبه مطبوعاتی که علی‌ اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای ایران، در Clubhouse (در حقیقت فضای تخلیه اطلاعاتی‌ مقامات بلند پایه دولتی توسط "ژورنالیست"‌های خارجی‌) برگزار کردند، در مورد ساخت یک مرکز رادیو دارو که تجهیزات آن به ارزش ۶۰ میلیون یورو می‌‌باشد، ImageImage
صحبت کردند که مقدمات آن در شهریور ماه امسال راه اندازی خواهد شد. به همین دلیل و در راستای اهمیت رادیو دارو‌ها برای بیماران سرطانی و در کل رادیو ایزتوپ‌ها در صنعت مثل ساخت توربین‌های موتور‌های جت در هواپیما ها، در این رشته توییت به این مسئله می‌‌پردازیم.
در ابتدا نگاه می‌ کنیم که با چه چیزی در اینجا مواجه هستیم.

ایزوتوپ چیست؟

ایزوتوپ های مختلف یک عنصر دارای تعداد یکسان پروتون در هسته اتمی خود هستند اما تعداد نوترونهای آنها متفاوت است.
Read 28 tweets
3 Apr
بر اساس اطلاعات درز داده شده به رسانه‌های غربی توسط سرویس‌های اطلاعاتی‌ غربی، ایران مشغول توسعه زیر دریایی‌هایی با پیشران هسته‌ای می‌‌باشد و تلاش‌های خود را در این رابطه از چندی پیش به گونه قابله توجه ای افزایش داده است.
طبق این اطلاعات، توسعه زیر دریایی‌های هسته‌ای دقیقا در قالبی‌ صورت می‌‌گرد که در همان قالب ایران تا چند سال پیش مشغول ساخت بمب هسته‌ای بود.
این اطلاعات با صحبت‌های علی‌ اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی‌ ایران دیشب در Clubhouse, که در ماه‌های آینده منتظر خبر‌های خوب در ارتباط با پیشران‌های هسته‌ای باشید، همخوانی دارد!
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!