AHMET DÖNMEZ İLE FUAT UĞUR’U BESLEYEN KAYNAK KİM?
1- İki farklı isim; Fuat Uğur ile Ahmet Dönmez iki gün arayla aynı yazıyı nasıl yazabildi? Aynı bilgiyi nasıl paylaştı?
link.medium.com/zQIO8GbLfgb
2- Görünüştü dünya görüşü olarak farklı, normalde yan yana gelmesi beklenmeyecek iki farklı isim… Ahmet Dönmez (@AhmettDonmez) ve Fuat Uğur (@FUATUGUR) iki gün arayla neredeyse kelimesi kelimesine aynı şeyleri yazdı.
3- Peki nasıl olur? Yazılardan her iki ismin de kaynağının aynı olduğu anlaşılıyor. Yazıların içeriğinden daha ziyade yazarları buluşturan nokta benim dikkatimi çekti.
4- Meral Akşener (@meral_aksener), Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) ve Temel Karamollaoğlu (@T_Karamollaoglu) arasındaki özel görüşmelerin içeriğini alan bu mahir kaynak kimdir? Yoksa merhum Mahir Kaynak’ın eskiden bağlı olduğu kaynak mı besliyor iki gazeteciyi de?
5- Siyaseti yakından takip eden bir arkadaşım bağlantı adresini göndermeseydi fark etmeyecektim Ahmet Dönmez’in videosunu. 11 Mayıs’ta youtube kanalında yayınlamış, 12 Mayıs’ta internet sitesinden duyurusunu yapmış.
6- Eski Zaman Gazetesi muhabiri #AhmetDönmez uzun süredir Gülen Hareketi üzerine yazılar yazıyor. Yazılarında genellikle cemaati 15 Temmuz kumpasıyla ilişkilendirecek iddiaları ön plana çıkarıyor.

15 TEMMUZ NEDİR? link.medium.com/P3TRyoMyfgb
7- Başta “devlete sızma”, “kopya”, “darbe” iddiaları olmak üzere Erdoğan rejiminin bütün argümanlarını kullanıyor.
8- Doğu Perinçek’in ifadesiyle rejimin “köpeği olmuş” hâkim ve savcıların iddianamelerinde yazılanları, istihbaratın raporlarını, itirafçıların iftiralarını yeni bir bilgiymiş gibi yazıyor. Yeni iddianamelere kaynak oluşturuyor.
9- Ayrıca içeriden olduğunu söylediği birilerinin verdiği bilgileri muhataplarına sormadan “iddia” olarak yazıyor. Süleyman Sargın (@suleyman_sargn) gibi daha önce birlikte mesai yaptığı editör arkadaşlarını hedef gösterebiliyor.

10- reşid gülerdem’in ifadesiyle (@residgulerdem) “dedikoducu”luk yapıyor. Hareket içerisindeki tartışmaları köpürtüyor.
11- Zaman Gazetesi’nin eski #AKP muhabiri, 15 Temmuz’dan sonra Gülen Hareketi uzmanına dönüştü. Adeta Ruşen Çakır’dan el aldı. Bildiği birçok şeyi ilk kez duyuyormuş gibi yapıyor. Öyle anlatıyor. Yeni misyonu bu!

GAZETECİ Mİ GAMBAZCI MI? link.medium.com/OIS1Hqgzfgb
12- Gülen Hareketi üzerine yazılar yazan Ahmet Dönmez, Abdullah Gül’in cumhurbaşkanı adaylığının nasıl ve kim tarafından engellendiğiyle ilgili bir video yayınlamış youtube kanalında.
13- 2014 yılında Türkiye’den ayrılan bir ismin 2018 yılında meydana gelen bir görüşmenin içeriğiyle ilgili verdiği bilgilere şüpheyle yaklaşmıştım. Tıpkı #GülenHareketi üzerine yazdıklarına olduğu gibi…
14- Hem de eski bir AKP muhaberenin İyi Parti ve CHP’nin içerisinde haber alma ihtimalini zayıf bulmuştum. Bunu da linki benimle paylaşan arkadaşa söyledim.

ahmetdonmez.net/meral-akseneri…
15- Ancak aynı arkadaş iki gün sonra Fuat Uğur’un yazısının linkini gönderdi. Yazıyı okuyunca birçok resim netleşmeye başladı.
Haber ayrıntıda gizlidir. ..
16- Peş peşe yapınlanan iki yazı Ahmet Dönmez’le ilgili bugüne kadarki soru işaretlerinin hiç de haksız olmadığını iyice ortaya çıkardı.
turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-…
17- Bu iki yazı (Ahmet Dönmez yazıyı seslendirmiş. Video çekmiş) adeta yeni bir “Diliniz KABA, Yüreğiniz TAŞ” vakası. Kabataş yayanını savunmaya yönelik o gün o yazıyı Yenimahalle’de basın müşaviri olan Nuh Yılmaz’ın kaleme aldığı iddia edilmişti.
18- Eğer siz de Fuat Uğur, Ahmet Dönmez’in videosunda verdiği bilgiye çaldığını düşünmüyorsanız her iki ismi de besleyen kaynağın aynı olduğunu kabul etmeniz gerekecektir. İçerikten bağımsız olarak soruyorum.
19- Bura da mevzu içerik değil. Evet şimdi bu bilgiyi görünüşte dünya görüsü farklı iki isme kim verdi?
Fuat Uğur ve Ahmet Dönmez’i aynı yazıyı yazdırabilen mahir kaynak kim?
Yoksa merhum Mahir Kaynak’ın eskiden bağlı olduğu kaynak mı?
20- #15Temmuz, dört dörtlük bir istihbarat operasyonu. Hedefinde sadece Gülen Cemaati yoktu. Aslında temel hedef iktidar için TSK’ydı. O meşum olay Erdoğan rejiminin kurumsallaşması, TSK’yı terhis, Gülen Hareketi’ni tasfiye için kurgulanmış bir “false flag”dır…
21- Sahte bayrak, gizli ya da istihbarat örgütlerinin halkı kışkırtmak ya da yönlendirmek amaçlı kendi yaptıkları bazı olayları hedefteki kişiler yürütüyor gibi göstererek kamuyu aldatmak için tasarladıkları operasyonlar için kullanılan bir isimlendirme.
radikal.com.tr/yazarlar/murat…
22- Fuat Uğur, baştan beri bu kumpasın merkezinde yer alıyor. Köşesinde, tv programında 15 Temmuz’u gerçekleştirenlerin tezlerini dile getiriyor. Sözcüsü gibi davranıyor. Bir gazeteciden daha çok bir “devlet görevlisi”dir. Devlet görevlisini ben deniyorum. Ümit Özdağ diyor.
23- Ümit Özdağ (@umitozdag) henüz İyi Parti’yi birlikte kurdukları isimleri “cemaatçi” olmakla suçlamazdan önce; yani İyi Parti (@iyiparti) Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönümde Fuat Uğur’la ciddi bir polemik yaşamıştı.
24- Suriyelilerle ilgili açıklamasına tepki gösteren Fuat Uğur’a Özdağ, “Fuat Uğur’a neden cevap vermediğimi soranlara verdiğim cevap ‘devlet memurları ile tartışmaya girmiyorum’ oluyor. O bulunduğu yerde görevini yapıyor” yanıtını vermişti.
odatv4.com/devlet-memurla…
25- Devlet görevlileri birbirlerini her halde tanır. Ümit Özdağ’ı daha iyi tanımak için Gazeteci Cevheri Güven’in (@cevheriguven) youtube kanalında yayınlamış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.
26- Cem Küçük’ün kankası Uğur’un bütün yazılarına baktığınızda muhaberat devletinin en yılmaz savunucusu olduğunu görürsünüz. Hatta #15temmuz önce 21 Nisan tarihli gazetede çıkan yazısı darbe ve sonrasında olacaklar konusunda bir işaret fişeği!
27- Ümit Akdemir başta olmak üzeri bir sürü itirafçı Uğur’un #Cemaatle ilgili temel haber kaynağı… Tıpkı #AhmetDönmez gibi..
m.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-…
28- Bu yazıyla ilgili mahkeme tutanaklarını sosyal medya hesabından yayınlayan @latiferkan6'nın değerlendirmesi ilginç.
29- Aynı şebeke anlaşılan görevine devam ediyor. Servis ettiği bilgileri kullanacak yeni gazeteciler bulmuşlar…

BİRİ İTİRAFÇI, DİĞERİ İFTİRACI link.medium.com/6HgcrUbz0fb
30- Yıllar önce bir yazımda #AhmetDönmez için “yeni bir tamer korkmaz” benzetmesini yapmıştım.
link.medium.com/6yI0J6ap0fb
31- Burada sadece #ZamanGazetesi eski yazarı Tamer Korkmaz’ın, gazeteden ayrıldıktan sonra en hızlı Fethullah Gülen ve Cemaat düşmanı olmasını kastetmemiştim. Aynı zamanda ilişkilerine de dikkat çekmiştim. Nitekim başka yazılarda da bu konuya değindim.
link.medium.com/kFZWuAfNfgb
32- #TamerKorkmaz’ın Zaman’ın “yıldız” isimlerinden biriydi. Yalan Haber Dosyası diye cemaate atılan iftiralara cevapların olduğu kitaplar yazardı. Gazete ona yatırım yaptı. ABD’ye dil öğrenmeye gönderdi. 2000 yılların başında Korkmaz’a bir şeyler oldu.
33- Milli Damar daha sonra Yeni Ankara olarak nitelendirdiği çoğunluğu eski yeniden milli mücadelecilerden oluşan istihbaratçılarla bağlantılar kurdu. Onların adeta sözcüsü gibi yazılar kaleme aldı. Hocaefendi ifadesini Locaefendi olarak kullanmaya başladı. Nereden nereye?
34- Celal Ayhan denilen bu ekibin başıyla ilişkileri, daha önce politika yazıları yazan Korkmaz’ın bir de derin devlet mevzularına dalması, en komploculardan daha komplocu olmasına neden oldu. Ayhan üzerinden #PolatAlemdar hikayeler yazdı.

memurlar.net/haber/590623/k…
35- KÖZcüler denilen ve #FethullahGülen’in yerine oynayan eski talebesi #KemalettinÖzdemir ekibiyle ilişkileri…

ZEYTİNYAĞI VEYA DÖNMEZ PARADOKSU! link.medium.com/uxLXSM1Afgb
36- Gülen’in yakınında yer alan başta #MustafaÖzcan olmak üzere birçok kimseyi hedef alan yazıları Korkmaz’ı eski arkadaşların bile tanımakta zorlandığı bambaşka bir adam haline dönüştürdü.
37- Şimdi aynı durum Ahmet Dönmez için de geçerli. O da aynı isimleri hedef alıyor. O da Kemalettin Özdemir ve ekibini koruyor, Mustafa Özcan ve ekibine saldırıyor.
38- Başta #HanefiAvcı olmak üzere bir kısım isimlerin Gülen’in yakın çevresinin hedef alınmasının gerekçelerini ise #cevherigüven’in “Cemaati nasıl paketledi? 18 yıllık operasyon” videosundan öğrenebilirsiniz.
39- Milli Damarcılar veya yeni Ankaracılar kimlerdir? Tuncay Opçin (@tuncayopcin), Emre Uslu gibi bazı isimler, Nazif Apak (#EkremDumanlı) (@ekremdumanli) gibi bazı yazarlar Celal Ayhan meselesine kıyısından köşesinden değindi.
40- Ancak kimse detaylarını yazmadı. Bir yazan olsa da ayrıntısıyla kamuoyu öğrense… Tamer Korkmaz’ın gittiği aynı yoldan şimdi Ahmet Dönmez ilerliyor. Hala eski tanıdıkları örneğin Nedim Hazar (@nedimhazar) benzeri bazıları için Ahmet Dönmez “arkadaş” olabilir.
41- @tr724’ten Veysal Ayhan (@Veyhann) Önder Aytaç (@ProfOnderAytac) gibi isimler yazılarına itibar edebilir.
siyasetcafe.com/kimdir-bu-mill…
42- Önder Aytaç belki de Fuat Uğur ile Ahmet Dönmez’in nasıl aynı yazıyı kaleme aldığını da açıklayabilir de. Ancak görünen o ki Dönmez, Dönmüş! Rotayı yeni limanlara çevirmiş!
DÖNMEZ, DÖNMÜŞ!!! link.medium.com/Kr918WoBfgb
43- #Kabataşolayı sırasında yazı yazmış olsaydı Dönmez’den de “Diliniz KABA, Yüreğiniz TAŞ” yazısı yazması beni hiç şaşırtmazdı.
44- Fuat Uğur ve Ahmet Dönmez’in yazısında bahsettikleri konuya gelince… Söz konusu yazılarda #AbdullahGül’in adaylığını Koray Aydın’ın engellediği iddia ediliyor. Abdullah Gül, Erdoğan rejiminin kurulmasının birinci derecede sorumlusudur.
45- Aday olması sonucu değiştirir miydi? Zannetmiyorum. Ancak burada öne çıkan #KorayAydın da ilginç bir isim. Babası vakti zamanında #MİT’in Karadeniz Bölge Başkanlığı yapmış…
dogruhaber.com.tr/yazar/huseyin-…
46- Gül’ü, tavrını, tarzını ve politikasını sevmem. Ama #KorayAydın, Gül’ün adaylığını kimin adına engellemiştir merak ediyorum. Gül’ün kötü bir isim olması mı bunda rol oynamıştır, yoksa bu itiraz #İbrahimKalın, #HulusiAkar Akar ziyaretinin bir devamı mıdır?
47- Koray Aydın’ın babasının çalıştığı eski kurumun bu itirazda ne kadar rolü olmuştur. Ahmet Dönmez’den (@AhmettDonmez) bunun da cevabını bekleyelim.
Görünen o ki aynı kaynak uzun süreden beri Dönmez’i de besliyor!
Medium’da yayınlanan yazılarıma aşağıdaki linkten sıralı olarak ulaşabilirsiniz:

medium.com/mertnews
mertnews.tumblr.com

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with mertbiri

mertbiri Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(