DEMİRÖREN AİLESİNİN DERİN SIRRI…

1-Peker’in videolarında Pambuköreni diye bahsettiği Demirören ailesinin "derin aile sırrını" hakkında zaman zaman haber yapılsa da aile güçlendikçe konu sisler arasında kaldı demek daha doğru olur. #ziraatbankasi
2- Demirören ailesinin hikayesine başlamadan önce Ermeni Aristidis Simyonoğlu’nun 1906 yılında kurduğu bez fabrikasına ne olduğunu cevabını verelim. #demirören
3-Simyonoğlu’nun fabrikakı 1921 yılında Adana’da Fransız işgalinin sona ermesinin ardından 1923’te Milli Ticaret Türk Anonim Şirketi’ne kiralandı.
4-Bir süre sonra Kayseri Milletvekili Nuh Naci Yazgan devreye girerek ortağı Nuri Has (Kadir Has’ın babası) ile burayı satın aldı. #sedatpeker9
5-Adı Milli Mensucat Fabrikası yaptılar ve büyük paralar kazandılar.
6-Örnek bir tane değil tabi.... Sürgüne gönderilen Ermeni tüccar bir aileden kalan Çankaya’daki ‘Kasapyan Bağ Evi’ nin Çankaya köşkü olduğunu hatırlatalım.
7-Koç ailesinin ticarete birlikte başladıkları ( demir boru ve zeytinyağı üretimi) azınlık ortaklarına ne oldu?
8- Sevgili #canlar Konuyu ve dikkatleri dağıtmayalım.
9-Ve konumuza milyonluk servet sahibi ARŞİMİDİS ŞİRKETİ SAHİBİ YORGO PAPADOPULOS'un acıklı hikayesine dönelim.
10- Milyonluk servet sahibi ARŞİMİDİS ŞİRKETİ PATRONU YORGO PAPADOPULOS'un hikayesi acıklıdır çünkü bir mezarı dahi yoktur. #sedatpeker9
11-1967 yılında yayınlanan bir gazete haberi sonrası serveti adeta kapış kapış paylaşılır.
12-Haber de Yorgo'nun Cenevre'de öldüğü Zürih'te toprağa verildiği, karısının da Yunanistan'a gittiği yazılır.
13- Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hayri Kozakçıoğlu işleri kolaylaştırır.
14- Yorgo’un eşi Afroditi'nin Yunanistan'a gittiğini en iyi İstanbul Emniyetinin bildiğini gösterir.
15-Yorgo VE Afroditinin akıbeti araştıracak kimse yoktur. Resmi belgelerde eşinin gittiğini göstermektedir.
16-ARŞİMİDİS Şirketi sahibinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması bir aileyi Erdoğan Demirören ailesini zengin etmeye yeter.
17-BU hadise ile ilgili resmi kurumlara bazı ihbarlar yapılsa da konu gündeme gelmez.
18- Aradan yıllar geçti.
19-Kasım 1988'de 2000’e Doğru dergisinde; Arşimidis Şirketi'nin sahibi Yorgi Papadopulos'un ölüm şekliyle ilgili çarpıcı iddialar yer aldı.
20- 1989 yılında da Merdan Yanardağ imzasıyla Güneş Gazetesi’nde benzer iddialar gündem oldu.
21-Mehmet Eymür’ün hazırladığı MİT raporunda Papadopulos’un Vural Arıkan, Erdoğan Demirören, Adnan Başer Kafaoğlu ve Necdet Çobanlı tarafından kravatla boğularak öldürüldüğü iddia edildi.
22-Taraflar bu iddiaları yalanladı.
23-Mehmet Şevket Eygi yıllar sonra 13 Ocak 2009'da bir yazısında, “Çocukluğumda ve gençliğimde İstanbul’un büyük zenginlerinden Rum asıllı bir Arşimidis vardı." Diye başladığı yazısını
24- Üç saygın kişi onu öldürmüşler, cesedini Halkalı’da gözden uzak bir yerde yakmışlar ve servetinin üzerine oturmuşlardır." iddiası ile bitirdi.
25-Benzer iddialar 25 yıl sonra 2013 yılında Taraf Gazetesi'nde de yer aldı.
26-Taraf haberini Genelkurmay Başkanlığı’na ait olduğunu iddia ettiği 1982 tarihli belgeye dayandırdı. #sedatpeker9
27- Haberin detayında "Erdoğan Demirören’in, 1980 öncesi Rum asıllı, Arşimidis Şirketi sahiplerinden bir kişinin, İstanbul Halkalı’da yakılarak öldürülmesinde parmağı var. Ayrıca bir tuğla fabrikatörünün esrarengiz ölümünde de..." ifadelerine yer verdi.
28- Haberde gelen bir ihbar üzerine Genelkurmay Başkanlığının 1982 yılında soruşturma başlattığı, olayı MİT’e sorduğu, MİT'in dosyayı Başbakanlığa gönderdiği iddiasına yer verildi. #ziraatbankasi
29- İddiaya göre sonrasında dosya Semra Özal tarafından Başbakanlık masasından alınıp, Demirören ailesine ulaştırılmış. Ardından da konu sümen altı edilmiş.
30- İddialar Erdoğan Demirören’e ne zaman sorulsa “Bunlar palavra. Palavracılara söyleyecek, verecek cevabım yok” cümlesi ile cevap vermiş.
31-Peker'in #sedatpeker9 videosunda Demirören ailesinin Doğan Medya grubundaki televizyon kanalları, gazeteler için Ziraat Bankası'ndan 750 milyon dolar kredi çektiğini ve ödeme yapmadıklarını ileri sürmesi üzerine bende bu iddiaları hatırladım canlar erenler
32- Sevgili canlar Flodumuzun 13-14 maddesine tekrar dönüyoruz. Neden derseniz erenler sis perdesini biraz daha aralamak için.
33- 12 Eylül darbesi sonrası şirketin varislerinin ortaya çıkıp, konuyu mahkemeye taşıması ve Genelkurmay ile MİT'in dosyayı soruşturması üzerine ilginç bir gerçek ortaya çıktı.
34- Hayri Kozakçıoğlu'nun Yunanistan'a gitti dediği Yorgi Papadopulos'un eşi Afroditi hakkında Yunanistan'la çeşitli temaslar kurulmasına rağmen, net bir cevap alınamadı.
35- Hazırlanan rapora göre, pasaport başta olmak üzere, Afroditi Papadopulos'un parmak izinin bulunduğu belgedeki imzalar sahte olduğu ortaya çıktı.
36-Devletten alındığı söylenen birçok belgedeki imzanın sahte olduğuna dair haberler yapıldı.
37-Sahte olduğu ileri sürülen belgelerin Kozakçıoğlu'nun görevde olduğu döneme ait belgeler olması dikkatlerden kaçmadı.
patronlardunyasi.com/haber/Erdogan-…
38-Demirören ve Kozakçıoğlu arasındaki dostluk yıllara meydan okudu.
39-Hayri Kozakçıoğlu'nun oğlu Ferhan Kozakçıoğlu yıllarca Demirören şirketler grubunda yüksek maaşla çalıştı.
sabah.com.tr/aktuel/2013/05…
40-Erdoğan Demirören'le aynı katta bulunan odasına pek fazla uğramasa aldığı yüksek maaş hesabına sürekli yatırıldı.
41- Arşimidis ailesinin belgelerini hazırlayan OHAL valisi Hayri Kozakçıoğlu'na ne oldu derseniz?
42- Sarıyer'deki villasının yatak odasında 2013 yılının 25 Mayıs sabahı ölü bulundu.
43-01.11.2013 tarihinde ise Hayri Kozakçıoğlu'nun intihar ettiği kesinleşti.
hurriyet.com.tr/gundem/hayri-k…
44-Evet sevgili canlar,
Okuyun, beğenin, RT edin AMA takip etmeyi ve dostlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Esenlikler içinde kalın...
45- Bir not olarak ekleyelim bu dosyanın içinde Çamgaz şirketi sahibi Metin Çam ve Çam’ın tuğla fabrikası sahibi kayınbiraderinin ölümünden sonra bu fabrikaların #pamukören e geçtiği bölüm var. #sedatpeker9

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with LobiRapor

LobiRapor Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @LokmnHokm

6 Jun
PEKER'İN SON VİDEOSUNDA BAHSETTİĞİ EBU’L VEFA KİMDİR?

1-Sedat Peker’in son videosunda “Ebu’l Vefa Hazretleri’nin türbesine çok giderdim.” cümlesi ile bahsettiği Ebu’l Vefa Hazretleri Osmanlı’nın 15. yüzyılda yetiştirdiği önemli ilim adamlarından birisi olarak bilinir.
2-Konya’da dünyaya geldi. Sultan Fatih ve Sultan II. Bayezıd Hân zamanında yaşadı.
3-Asıl adı Muslihuddin Mustafa fakat o Şeyh Ebu’l Vefa Konevî veya kısaca Ebu’l Vefa olarak tanındı.
Read 22 tweets
6 Jun
PEKER’in Açıklamaları sonrası NE YAPILMALI?

AKP iktidarının kısacası ERDOĞAN’nın Peker’in açıklamaları sonrası bir arınma hareketine girişmesi şimdilik pek mümkün gözükmüyor. #sedatpeker9
Çünkü ortada büyük iktidar ailesinin büyük bir suç ortaklığı var. #sedatpeker
Bu büyük aileyi bir arada tutan güç zannedildiği gibi vatan millet sevdası değil ceplere indirilen milyon dolarlardır.
Read 10 tweets
6 Jun
Hakimler Savcılar Kurulu Ne Yapmalı?

Peker'in "Tüm mahkemelerden daha güçlü bizim Sülü. Ama tezgâhı kurmuş" iddiaları ile ilgili Hakimler Savcılar Kurulu'na biraz yardımcı olalım.
Peker diyor ki "Dünyada bir tek Türkiye’de FETÖ ile mücadele etmek için, Süleyman paralı FETÖ’cüleri sever ya, paraları sever aslan. Bir kanun çıkardılar, İçişleri Bakanı’nın yetkisiyle pasaportları iptal ediyor. Bak yurt dışına çıkış yasağı demiyorum. Tümünden iptal ediyor.
Tüm mahkemelerden daha güçlü bizim Sülü. Ama tezgâhı kurmuş, yasağı kendi koyuyor, yasağı kaldıracak yere de kendi adamını getirmiş."
Read 10 tweets
6 Jun
HEMŞERİ ÇIKTILAR...

Sedat Peker'in #sedatpeker9 videosunda gündeme getirdiği Ankara Emniyet Müd. Servet Yılmaz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Bşk. Resul Holoğlu’da ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu ile aralarında hemşerilik (Trabzon) bağı var.
Sedat Peker’in bir önceki videosunda adı geçen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı Karamanlı...
karamandan.com/haber/6418142/…
Dokuzuncu itiraf videosunda adı geçen Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'da Karamanlı... Yani iki isimde hemşehri... #sedatpeker9
imaret.com.tr/esat-toklu-kar…
Read 4 tweets
6 Jun
GERÇEKTEN YARGI ALTIN ÇAĞINI YAŞIYORMUŞ
Kanun kaçağının geceliği 500 EURO olan The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts otelinde tatil yapan hakimlerin dava sırasında cep telefonları ile oynayarak karar vermesine boşuna şaşırmışız. @abdulhamitgul #sedatpeker9
Hakimler ve Savcılar Kurulu acaba bir dönemin saygın işadamı, AKP'ye seçim dönemi bedava kahve bağışı yapan Sedat Peker'in iddiaları konusunda ne diyecek merak ediyorum..@HSKbasin #sedatpeker9
YARGI, PEKER Suç örgütü lideri olduğu için iddialarını ciddiye almıyorsa yargı artık bir daha cinayet işleyenin hırsızlık yapanın da itiraflarını ciddiye almamalı...#sedatpeker9
Read 6 tweets
6 Jun
SEZGİN BARAN KORKMAZ KİMDİR DAVASININ ARKA PLANINDA NE VAR?

1-Türkiye ve komşu bölgelerdeki sıkıntılı varlıklara odaklanan bir risk sermayesi şirketi OLAN SBK Holding’in kurucusu Sezgin Baran Korkmaz 1977 Yılında Kars'ın Diğor ilçesinde doğdu.
2-Kamuoyunun yardım şovları, özel jetiyle yaptığı ziyaretleri ile tanıdığı bir isim olan Korkmaz son yılların zenginlerinden...

agrihurses.net/kiz-ogrenciler…
3-Türkiye Korkmaz adını lüks yatıyla demirlediği koyda tatilcilere lahmacun, haşlanmış mısır, ayran dağıtmasıyla, pazar yeri satın alıp halka ücretsiz meyve-sebze vermesiyle duydu.
sozcu.com.tr/2018/gundem/lu…
Read 29 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(