KeremNavot Profile picture
10 Jun, 13 tweets, 3 min read
לפני כשבוע הוקם מאחז חדש על אדמות הכפר ד'הרייה בדרום מערב הר חברון. המאחז הוא שלוחה של מאחז שהוקם לפני למעלה משנתיים במרחק של למעלה מקילומטר צפון מזרחית לשם.
המאחז הוקם כמה מאות מטרים מערבית להתנחלות שמעה, שכ-350 תושביה זכו לקבל מממשלת ישראל למעלה מ-7,000 דונם של אדמות שנבזזו מתושבי ד'הרייה וכפרי הבת ההיסטוריים (ח'רבות) שמקיפים אותה.
מכיון ש-7,000 דונם זה יותר משטח השיפוט למשל של אור יהודה שבה חיים למעלה מ-37 אלף תושבים או מזה של מבשרת ציון שבה חיים כ-25 אלף תושבים, מטבע הדברים יש הרבה שטח פתוח שצריך להבטיח שהתושבים ההיסטוריים של האזור, כלומר הפלסטינים, לא יעשו בו חלילה שימוש.
בשביל זה בדיוק מקימים מאחזי רועים ומייבאים מתנחלים אלימים שתפקידם הוא לגרש פלסטינים מהאדמות הללו.
אבל גם למתנחל הנחוש והאלים מהמאחז הסמוך קשה להשתלט על שטח כה גדול ולכן הוא הגיע עם חבר מתנדב – חייל בשירות סדיר, לבוא עם הנשק הצבאי שניתן לו, על מנת לעזור לו לאיים על בעלי הקרקעות הפלסטינים שבאו למקום על מנת לתעד ולמחות על אשר נעשה באדמותיהם.
זכרו רק לפתוח רמקולים כאשר אתם מקליקים על הקישור לסרטון בו מתועד המפגש של המתנחל וחברו המתנדב, שהגיע עם כפכפים ובגדים אזרחיים, עם פלסטיני שיכול מן הסתם להיות הסבא שלו.

סרטון-
drive.google.com/file/d/1KIq2-q…
הנה כמה היילייטס מהמפגש:
"אתה יודע מי אני? אתה יודע מי אני? אני יראה לך בדיוק מי אני. תקשיב טוב. אני שוטר צבאי. הנה משטרה צבאית, רואה?... אני יכול לחייב אותך להביא לי תסריח." (אישור בערבית כ.נ)
אגב, לידיעת הצבא, לשוטר הצבאי המתנדב קוראים מקסים לופטקין וכדאי שהמפקדים שלו יזמינו אותו בהקדם לבירור דחוף לגבי האופן שבו הוא משתמש בסמכויות שאין לו ובנשק הצבאי שיש לו.
השוטר לופטקין כמובן לא לבד.
במהלך השנים תועדו אין ספור מקרים של מתנחלים - חיילים בחופשה משירות סדיר או מילואים שעושים שימוש פושע ולא פעם קטלני נגד פלסטינים, בהקשרים דומים מאוד.
דקות ספורות לאחר המפגש עם לופטקין הגיעו מהמאחז הסמוך עוד שני חברים רכובים על אופנוע, אחד מהם לבוש מדים וחמוש בנשק אישי אף הוא. רק שהוא בניגוד ללופטקין הדברן, ניסה להסתיר את הזהות שלו.

סרטון-
drive.google.com/file/d/1KOSY5N…
לא מזמן העלנו כאן סיפור על חייל מתנדב נוסף בשם אל רועי ברגמן, שבא לעזור לחברים שלו באחד ממאחזי הטרור הקשים של הגדה המערבית - החווה של צבי בר יוסף.
החייל ברגמן כבר היה בשלב מתקדם יותר של תיאור הפנטזיות האלימות שלו, שאותן הוא שיתף בנדיבות עם תושבי הכפר דיר נד'אם, אותם הוא התנדב להגיע לגרש עם נשק צה"לי שהופקד בידיו.
להפקרות המתמשכת הזו אחראי גוף אחד שקוראים לו צבא הגנה לישראל.
קרדיט תצלומים: תושבי ד'הרייה

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with KeremNavot

KeremNavot Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @KNavot

3 Jun
לפני כשבועיים החל המנהל האזרחי לסמן את התוואי של כביש עוקף חדש שישראל מתכננת לסלול בין שני כבישי רוחב בגדה המערבית, שנמצאים מדרום לירושלים. מדובר בכביש 3742 שאמור לחבר בין שני כבישי הרוחב שעולים מהקו הירוק מזרחה לכיוון מרכז הגדה המערבית:
כביש 375 שעולה ממחסום ביתר עלית לצומת אל ח'ד'ר. וכביש 367 שעולה ממחסום ג'בע לכיון צומת בית פג'ר המכונה על ידי המתנחלים "צומת הגוש".
מעבר לכך שהכביש (שאורכו מתוכנן להיות כ-8 קמ' ועלותו בהערכה ראשונית עשויה להגיע לכ-320 מליון ש"ח) יחבר בין שני כבישי רוחב, הוא יצור חיץ מאסיבי בין שני הכפרים הפלסטינים שנמצאים בקצה המערבי של אזור בית לחם: ג'בע וואדי פוקין.
Read 13 tweets
20 May
ביום שלישי ה-27 לאפריל, פרסם ארגון @hrw דו"ח בשם 'הסף נחצה', בו הוא קבע כי ישראל מקיימת משטר אפרטהייד שבשנות ה-70 הוגדר כפשע נגד האנושות.

פוסט חמישי בסדרה ⬇️
כתבנו בעבר מספר פעמים על יקב פסגות, שהתוכנית העסקית שלו מבוססת על גזל אדמות של כ-80 דונם סביב ההתנחלות פסגות-
facebook.com/Keremnavot/pos…

היום נספר כאן על עסק נוסף בהתנחלות פסגות שהתוכנית העסקית שלו מבוססת גם כן על גזל אדמות של תושביה הפלסטינים של העיירה אל בירה.
נתחיל עם תזכורת קלה:
בסוף שנות ה-70 הוקמה ההתנחלות פסגות על פסגת ג'בל טויל שמשקיף על אל בירה ממזרח. ההתנחלות הוקמה על קרקעות שרכשה עיריית ירושלים הירדנית במטרה להקים במקום אתר נופש. תוכניותיה של עיריית ירושלים הירדנית לא התגשמו מכיון שביוני 1967 ישראל כבשה את הגדה המערבית.
Read 12 tweets
17 May
אנשי כרם נבות מגנים בחריפות ומתנגדים נחרצות לכל אלימות כלפי אזרחים, תהה דתם ולאומיותם אשר תהה. Image
אנחנו בכרם נבות מאמינים שמאורעות הימים האחרונים בהם אזרחים יהודים וערבים תקפו אלו את אלו במקומות שונים בארץ, הם בראש ובראשונה פרי באושיו של משטר העליונות היהודית האגרסיבי שממשלות ישראל ברשותו של ראש ממשלה מושחת ומשחית, שחבר למליציות של כהניסטים אלימים, מקדמות משני צידי הקו הירוק.
משטר זה כולל השפלה, התעמרות וגזל אדמות ומשאבים ממליוני פלסטינים ואת כליאתם של כשני מליון פלסטינים החיים ברצועת עזה.

ביום רביעי שעבר (!2.5) הגיעו מאות מתנחלים לעיר לוד.
ככה תיאר זאת @OrenZiv1985 כתב וצלם האתר @mekomit:
Read 14 tweets
4 May
ביום שלישי ה-27 לאפריל, פרסם ארגון @hrw דו"ח בשם 'הסף נחצה', בו הוא קבע כי ישראל מקיימת משטר אפרטהייד שבשנות ה-70 הוגדר כפשע נגד האנושות.

פוסט שני בסדרה ⬇️
מזה שנים, בכל פעם שנטען כנגד ישראל כי היא מקיימת משטר אפרטהייד בשטחים, היא מעלה את הטיעון שמדובר במצב "זמני" וכי עתיד הגדה עשוי להיקבע במסגרת מו"מ שנתקע כמובן בגלל סירובו של הצד הפלסטיני.
bit.ly/3xwJ5Kp
הסיפור הבא מלמד עד כמה הטיעון הזה הוא מופרך.
בשנת 2004 הוקם מצפון ליריחו מאחז בשם 'עינות קדם', המוכר גם בשם 'החווה של עומר', עליו כתבנו כאן מספר פעמים בעבר.
הנה הפוסט האחרון מאוגוסט 2020-
Read 13 tweets
27 Apr
אין הרבה אנשים, גם לא מוסדות, שבאופן וולונטרי מפלילים את עצמם. אבל מדינת ישראל בחרה לעשות זאת בלא היסוס ובלא מורא, אולי מכיון שקברניטיה ומתנחליה התרגלו לכך שהם יכולים לבזוז, לשדוד ולקחת כל מה שבא להם בלא לשלם כל מחיר.
אבל המפה האינטראקטיבית באתר של משרד החקלאות שנקראת "מפת החקלאות הישראלית", היא דוגמה טובה לגוף שמפליל את עצמו בלא בושה.

למפה- bit.ly/2QY0paz
על פי דברי ההסבר למפה, הנתונים מגיעים ממספר מקורות:

• סקר הנערך בישובים ע"י חברות חיצוניות.
• מידע הנאסף במחוזות משרד החקלאות.
• מידע המגיע מגורמים חקלאיים (מועצת הצמחים, הקרן לנזקי טבע).
• פענוח תצ"אות (שכבת בסיס נתונים של מפ"י, סקר של מועצת הזיתים, פענוח עצמי).
Read 11 tweets
19 Apr
הורדתם מים באסלה או שטפתם כלים בסילוואן או בית לחם?
מזל טוב, תרמתם למפעל ההתנחלויות הישראלי בגדה המערבית.
לפני כחודשיים (17.2.2021) חתם ראש המנהל האזרחי, תא"ל פארס עטילה, על צו הפקעה שמספרו 1/21:
"הנני מחליט בזה על רכישת הבעלות במקרקעין שיפורטו להלן... ואלה המקרקעין: חטיבת קרקע בגודל 658.345 דונם, כפי שמסומן בצבע אדום במפת רכישה... החתומה על ידי והמצורפת להחלטה זו...

קישור לצו ההפקעה ולמפה-
bit.ly/3edjJZg
צו ההפקעה מתייחס לשטח שנמצא לאורך אגן ואדי נאר (נחל קדרון), שנמצא בעומק שטח שהוכרז בסוף שנת 1971 כשטח צבאי סגור עבור "שטח אש 912", המוכר גם בשם "נבי מוסא", בשל קרבתו למקאם נבי מוסא.
Read 10 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(