Я б не писав про це, якби не бачив, як люди систематично ведуться. Люди, яких я знаю.
Можливо ще раз повторити механізми їх дії і тримати в голові деякі важливі аспекти про які чомусь мало хто пише, буде важливим.
⬇️
1. Чому я про це пишу? 2. Як розпізнати? 3. Психологія ІПСО 4. Що може зробити кожен? 5. Трошки філософії
Тред як завжди довгий, якщо цікаво - збережіть в закладинки, потім прочитаєте. Поділіться, будь ласка. Особливо своїм позатвітерським. Якщо потрібна графіка для інсти-кажіть
1. Чому я про це пишу?
Бо знайомі мені дуже розумні і добрі люди час від часу починають впадати то в різкі депресивні настрої, то в гнів на керівництво країни, то в заціпеніння від страху і тільки розпитавши як терапевт, я дізнаюсь, що вони багато годин назад дізналися про щось
від когось, кому вони довіряють і досі не можуть перетравити цю інформацію. І тільки випитавши дуже добре, що сталось, було можливо переконати, що це неправда і клята ворожа дезінформація.
І я думаю, це ж очевидно, що дезінформація, як так? Ніколи б не подумав, що на них подіє
Тому хочу нагадати про очевидне і попросити не випускати цього з голови по можливості на час війни:
Кожного дня, кожної хвилини, тисячі людей методично працюють в своїх затишних кабінетах в підрозділах психологічних операцій ВС РФ
Вони працюють по нам з вами, по кожному і особливо по тим, хто цього зараз не читає
У них дуже просте завдання:
«деморалізація та схиляння до припинення спротиву»
2. Як розпізнати їх роботу?
- по тому хто говорить
- по тому як говорить
Український троль-патріот — це твіти з національним прапором і нездоровим патріотизмом, приправлені добірними грубими образами на адресу військово-політичного керівництва України
Це можуть бути "люди" з сотнями, інколи навіть тисячами підписників, бо вони підписуються одне на одного для створення ефекту довіри до них і масовості.
Але нічого людяного в їх акаунтах немає, хіба пару посилань на рецепти для правдоподібності.
Зараз вони почали інколи вкрапляти різні патріотичні повідомлення та різні заклики про допомогу, але здебільшого це пости та репости політичної чи іншої зради.
То була технічна сторона, а мені більше цікаво поговорити про те, чому ми інколи досі на це ведемося.
З символічної точки зору те, що вони роблять можна назвати «атака на єдність».
А через те, що єдність будується любов'ю і довірою ці щури намагаються відкушувати маленькими шматочками з різних боків одночасно. І будучи відрізаними одне від одного недовірою, підозрами та роздратуванням нас було б легко злякати.
Бо страх можливий лише в ізоляції
Коли ми боїмося, дуже хочеться тримати когось за руку, тоді стає спокійніше. Ось це духовне тримання одне одного за руку вони і будуть атакувати.
Немов гієни кружляючи навколо зграї, вишукуючи найслабших або провокуючи на конфлікт між собою.
3.1 Їх робота 1. посіяти недовіру 2. посіяти страх 3. посіяти думки про капітуляцію
Коли недовіра зростає, вони одночасно починають лякати
Як вони сіють страх? Звісно ж терористичними актами (лат.terror - страх, жах)
В одному реченні я можу показати вам майже усю їх роботу:
«Некомпетентне військове керівництво України (Зеленський, Арестович, будь-яка фамілія кого треба знецінити)(1)
навмисне зливає героїв в Маріуполі (численні жахливі факти звідти)(2)
щоб нажитися на війні і не хочуть підписувати мир (звісно на умовах кремля) (3)»
«Війни виграє бойовий дух»
Це аксіома, яку варто зараз собі поставити на скрінсейв мобільного
Тож розберемо як вони намагаються сіяти недовіру, потім як намагаються сіяти страх і разом подумаємо як цьому може протидіяти кожен з нас і впливати на інших.
3.2 Недовіра
В психології є поняття знецінення. Була собі людина, допомагала як вміє нам перемагати і хопа, в один день з усіх сторін полилося про неї щось погане. А потім ще й почали діставати якісь факти з минулого і ну точно він тепер зрадник
І у нас -1 людина в строю
Ще гірше, наша недовіра може впливати на бойовий дух цієї людини і їй вже менше хочеться працювати для нас, вона не чує нашої підтримки.
Хто з цього виграв? московія звісно.
Ці брудні уроди здатні знищити репутацію будь-кого з нас, ретельно шукаючи старе, або навіть вигадуючи
А чи насправді гріхи минулого є важливішими за дії сьогодні?
Чи насправді помилки так швидко перекреслюють усе добре, що людина зробила і саму інтенцію зробити? Чи хочемо ми жити в суспільстві в якому ми самі зливаємо своїх героїв під аплодисменти тролів з РФ?
«Хто з вас без гріха нехай першим кине камінь»
Зеленський, Кім, Порошенко, Арестович, усі кого видно, авторитет усіх будуть спроби спаплюжити, рознести, спаскудити і залишити нас самих без лідерів. І їх самих, без нашої підтримки. А вона їм також життєво важлива.
Усі помиляються і вони будуть помилятися. Чи можемо ми зараз знайти сили і бачити в них найкраще? Чи можемо бачити найкраще в собі? А я чудово знаю як ви себе бачите, я багато років психотерапевт і знаю якими можуть бути жорстокими внутрішні голоси.
Ми можемо висловлювати одне одному конструктивне невдоволення ввічливо і не руйнуючи стосунок. Нам знадобляться наші стосунки зараз як ніколи і їх міцність. З собою, між сім'ями, громадами, регіонами, лідерами, волонтерами і ЗСУ.
3.3 Страх
ВС РФ будуть надалі робити показово злочини таких масштабів, які здатні вразити нашу психіку своєю кровожерливістю і нелюдяністю
А тролі будуть постити тисячі картинок жахів війни, щоб наш бойовий дух у мирного населення підірвати.
А населення напряму впливає на військових, які впливають там одне на одного.
Тому коли ви почули чи дізналися про щось страшне і жахливе, ви відчуваєте, що це неможливо перетравити. Це неможливо тримати в собі і дуже хочеться з кимось розділити.
І звісно, не думаючи про наслідки люди починають скрізь це репостити і вливати в вуха усім з ким говорять. Ділитися своїм неперетравленим страхом.
Ви розумієте як це впливає? Бачите в уяві ці хвилі страху, що розповсюджуються країною? Воно підбадьорює і зміцнює оборону?
У наших військових є сила волі бачити поранених і мертвих побратимів і битися далі.
Де наша сила волі не розвозити гівно по стрічці, а підтримувати їх і військове керівництво?
Я не кажу, що варто усе тримати в собі. Але можна перед тим як автоматично усе репостити назагал зупинитися, зробити 10 повільних довгих видихів і подумати до яких наслідків це призведе.
Поговоріть з кимось сильним-стабільним про це сам на сам, поділіться в групі друзів
Є шанс якось обробити, символізувати, зрозуміти цю інформацію з часом і в бесіді з підтримуючою групою людей. А не ставати рупором жаху.
Як я можу обробити цю новину всередині себе, перетравити її, щоб розділяючи з іншим сіяти впевненість, віру і підсилювати бойовий дух?
В решті решт, будь-який страх вкорінюється в нашому страху власної смертності. І я розумію, що остаточне прийняття її досягають лише святі, які можуть відчути безсмертя душі так само явно як я відчуваю смак кави вранці. Але спробувати подумати про це варто.
4. Що може зробити кожен?
Ворог своїми сотнями схожих повідомлень на приблизно одні і ті самі зрадливі тематики створює вигляд, що ті думки є думками більшості.
Їх головна зброя це людська слабкість - «приєднуватися до думки більшості»
Один бот задає тематику, йому в коментарі пишуть десятки інших піддакуючи. Або ви сперечаєтесь з ботом і з вами починають сперечатись ще десять інших. Створюючи вигляд більшості.
А ми це все читаємо і несвідомо починаємо думати, що ось, наш бойовий дух падає, боротьба безсенсовна
Тому: 1. Не мовчіть, позитивні і чудові люди.
«Все, що потрібно для перемоги зла це, щоб пристойна людина нічого не робила»
2. Вступати з ними в полеміку - безрезультатно, вони на зарплаті, їх не варто переконувати. Але можна слати на*уй, або «погоджуватись» нашим «да ето так»
щоби не складалось враження, що з ними усі згодні і тоді всі будуть бачити вашу позицію і в них вже не буде більшості.
3. А головне - висловлювати свою щиру думку. Повірте. Її важливо чути іншим, навіть якщо ви трошки стомлені, роздратовані чи переживаєте свою слабкість.
Ваша думка буде чудово звучати, якщо є роздратування і злість і взагалі неймовірно, якщо це якась звичайна повсякденна активність.
За роки війни українці навчилися - неважливо, зрада зараз чи перемога. Переможна зрада чи зрадлива перемога. Це тимчасовий стан, Важливо роботи свою справу якнайкраще і усім буде від того легше. Лупати сю скалу
5. Трошки філософії
Це можете не читати, це лірика.
Мої роздуми про психологічну частину цієї війни
Я чую багато про те, як у людей серце ніби кам'яніє в ці часи. Від страху втрачати ми інколи ніби потрошку починаємо забувати, що таке любити одне одного.
І згадуються історії цих радянських батьків, які були у так багатьох з нас, які з актів любові могли своїх дітей лише вдягати і годувати. Самі тої любові не отримавши, або загубивши під час війн.
Але ж любов це протидія страху і злобі. Ідеальна зброя.
Любити своїх попри все, прощати одне одному помилки і не розривати стосунки. Домовлятися. Бо у нас є тільки ми.
У нас є віра і любов, у них є ненависть і заздрість. І вони пропонують нам передати свою ненависть і заздрість, як лажові подарунки, щоб ми були такими ж. Ненавиділи одне одного, знищували за помилки, заздрили одне одному. Чи приймемо ми ці подарунки?
Розповіді військових мене переконали навіть в тому, що їх можна ліквідувати з любов’ю і це дуже ефективно. Як втишувати божевільну тварину. В середні віки навіть була така зброя misericorde (милосердя), тонкий ніж, яким добивали впавших лицарів на полі бою, щоб не мучились.
Наступним тредом я розповім про свої деякі дуже непопулярні думки з цього приводу)
Або, як зрозуміти та попередити ймовірний задум ворога з точки зору психології груп.
Це довгий, але дійсно важливий тред, будь ласка, прочитайте самі, поширте і розкажіть поза твіттером
попереджені = озброєні
1. Опишу коротко і доступно динаміку настроїв населення під час воєн, що відбувається на психологічному фронті 2. Як це може вплинути на кожного з нас 3. Як зменшити негативні наслідки
1. Динаміка дуже проста:
Стається щось жахливе і неочікуване -
спочатку, це шок. Ти дієш автоматично по програмі виживання. Розум намагається перебирати варіанти майбутнього, щоб якось підготуватися до нього і не може цього зробити. Планування обмежене до декількох годин.
Algorithm for foreigners entry into the Foreign Legion of Territorial Defense of Ukraine🇺🇦
Please share it as loud as possible with your abroad friends
Step 1. Apply to the Embassy of Ukraine in your country with the intention to join the Foreign Legion of Territorial Defense of Ukraine (ask for a military diplomat or consul, contacts - on the website of the Embassy):
You can apply in three ways: 1) come; 2) call; 3) e-mail.
Step 2. Specify what documents and equipment you need or recommend.
Documents: internal document (ID or passport); passport for traveling abroad; documents confirming military service (service in security agencies) and participation in military operation;
20 фактів про які я не знав, або не вірив повністю, або не звертав уваги до психоаналітичної освіти:
1. Батьки мають 100% вплив на формування майбутньої дорослої людини. Не 50% і не 99%. Інші 100% це генетика, як кількість і якість ваших нервових волокон і тіла загалом.
Кожна найдрібніша деталь характеру пов'язана з вихованням і дитинством.
Так. 100%+100%. Хто знає, той знає.
2. Усе тіло це розум людини. Не в мозку розум. Тому є велетенський спектр психосоматичних розладів. І так, психосоматика доказана цим вашим науковим методом.
Думаю, багатьом відома низка експериментів, які робили реальні психологи в реальному житті над людьми, що послужили ідейною основою для подібних стрічок, де люди виживають в чітких ієрархіях влади і підкорення
Тож я коротко опишу основні загальновідомі експерименти і висновки
(1) Першим хочу згадати експеримент Зімбардо, або Стенфордський Тюремний.
24 людини були відібрані і розділені на ролі ув'язнених і наглядачів на 7-14 днів в умовах наближених до тюремних
Усі мали відповідні уніформи. Ті хто грали роль наглядачів працювали змінами по 8 годин