Ömerhan Karamahmutoğlu Profile picture
Apr 5, 2022 8 tweets 11 min read Read on X
Ekte detaylarını görebileceğiniz, bu akşam gerçekleştireceğimiz Twitter yayınında, yayın sırasında birbirinden değerli isimlerin analizlerini sizlerle paylaşacağı şirketler ile ilgili bazı bilgiler paylaşmak istiyorum;
Sn. @KarakusOmur'un analizini yapacağı #TUPRS'ın 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

Bu ekranlara @FinfreeApp ayrıcalığı ile aşağıdaki linkten ulaşabilir, getirilerinizi hem TL hem USD bazında takip edebilirsiniz;

app.adjust.com/gx5l9jn
Benim analizini yapacağım #FROTO’nun 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

Bu ekranlara @FinfreeApp ayrıcalığı ile aşağıdaki linkten ulaşabilir, getirilerinizi hem TL hem USD bazında takip edebilirsiniz;

app.adjust.com/gx5l9jn
Sn. @Sezgindemirel7’in analizini yapacağı #EREGL’nin 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

app.adjust.com/gx5l9jn
Sn. @KarakusOmur’un analizini yapacağı #KRDMD’nin 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

app.adjust.com/gx5l9jn
Sn. @BulentAtik_epik’in analizini yapacağı #SISE’nin 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

app.adjust.com/gx5l9jn
Sn. @azizserin75’in analizini yapacağı #CEMTS’ın 3 aylık ve 1 yıllık hem TL hem USD bazında getirileri aşağıdaki gibidir;

app.adjust.com/gx5l9jn
Bu akşam saat 21:30’da Yılın Twitter Yayınında görüşmek üzere;

İyi geceler,
Sevgiler,

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh

Keep Current with Ömerhan Karamahmutoğlu

Ömerhan Karamahmutoğlu Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @omerhankrm

Sep 3, 2023
Günaydın,
İyi pazarlar,

Mevcut konjonktür ile ilgili yorumlarımı, @borsaistanbul’da bizi nasıl bir sürecin beklediğini, portföy değişikliklerimi, detaylı #ISCTR analizimi, portföyüme ekleme sebeplerimi vb. tüm detaylarıyla anlattığım keyifli bir Pazar sohbetine başlıyorum,
04 Eylül 2023 tarihi itibarıyla portföyüm;

%12.5 #YKBNK %12.5 #ISCTR
%12.5 #THYAO %12.5 #PGSUS
%12.5 #ODAS %12.5 #EUREN
%12.5 #TUPRS %5 #OYAKC
%5 #KOPOL %2.5 #CANTE şeklinde oluştu.

Son 2 hafta içerisinde yaptığım tek değişiklik;

📌16.5 TL maliyet ile #ISCTR almak oldu.
Ay ortasında, hafızam beni yanıltmıyorsa 18 Ağustos Cuma kapanışıydı, #YKBNK’nin yanı #AKBNK eklemek istiyordum ancak hem #AKBNK hem de #GARAN diğer iki özel bankadan ciddi bir şekilde pozitif ayrışınca tercihimi #ISCTR’den yana kullandım. 1 hafta sonra bölünme haberi geldi.
Read 35 tweets
Aug 5, 2023
Günaydın,

Geçtiğimiz gün halka arzı onaylanan ve 8-9-10 Ağustos tarihlerinde talep toplayacak olan İzdemir Enerji Elektrik Üretim AŞ, #IZENR koduyla borsada işlem görecek. Hem sektör hem de şirket özelinde detaylı analizi sizler paylaşıyorum.

Başlıyoruz; Image
Rusya – Ukrayna savaşı bütün dünyaya enerjide dışa bağımlılığın sonuçlarını Avrupa Birliği üzerinden gösterdi. Özellikle sanayi devi olan Almanya’nın doğal gaz sıkıntısı yüzünden fabrika çalışma saatlerinden evdeki maksimum ısıtmaya kadar her şeyi kontrol ettiğini yakın… https://t.co/2gtvQQ869otwitter.com/i/web/status/1…
Image
Sektörün Türkiye’deki durumuna geldiğimizde TEİAŞ’ın raporuna göre 2022 yılı sonu itibariyle enerji sektöründeki toplam kurulu güç, bir önceki yıla kıyasla 3.965 MW artarak 103.757 MW'ye ulaştı. Image
Read 23 tweets
Jul 18, 2023
Günaydın,

Hacimli, iştahlı ve güçlü bir yükseliş ile ve nihayet 250$ seviyesiyle haftaya başladık.

İletişim, İnşaat, Sigorta ve Teknoloji endeksleri ön plana çıkarken Bankacılık endeksi PPK öncesi haftaya sakin başladı.

Dolu dolu bir piyasa yorumu için detaylara geçiyorum;
CDS’in ve mevduat faizlerinin düşme eğiliminde olması @borsaistanbul ‘u tekrar en cazip yatırım enstrümanı haline getirmiş durumda.

Faizlerin bu kadar yükselmesinin çok önemli bir sebebi bankalara getirilen zorunluluklardı. Artık o zorunluluklarda gevşeme var. Bankaların birkaç… twitter.com/i/web/status/1…
Kurdaki artışın, ücret, yakıt ve vergi zamlarının, dolayısıyla doğuracağı enflasyonun (yılsonu beklentisi %70) altında ezilmek istemeyen yatırımcı yıllık %25-30 seviyelerine gerileyen mevduat faizleriyle tatmin olmak yerine geçtiğimiz yılın son çeyreğinde olduğu gibi yine… twitter.com/i/web/status/1…
Read 16 tweets
Jul 18, 2023
Bu sebeple borsanın altın kurallarını yine, yeniden, bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum;

🎯Asla tek bir Hisse Senedine yatırım yapmayın
🎯Borsaya değil şirketlere odaklanın
🎯Tahtacı/baskı var gibi tuhaf fikirlerle kendinizi zehirlemeyin
🎯Telegram’dan uzak durun
🎯Yatırım yaptığınız şirketleri iyice araştırın, faaliyet raporlarını okuyun
🎯Hiçbir Hisse Senedine aşık olmayın
🎯Sürekli aynı hisse senedini yazan kendini hoca zanneden kişilerden uzak durun
🎯Karlılığını, büyümesini sürdüren, yatırımlarını artıran şirketlerden korkmayın
🎯Hiçbir şey bilmiyorsanız; profesyonelce yönetilen yatırım fonlarını tercihedin
🎯Her sektörü iyi bilmeyebilirsiniz, en azından fikriniz olsun
🎯Bir bilanço analizi yapıldığında başka şirket sormayın, hem analizi yapana hem de o şirketin yatırımcısına biraz saygı duyun
Read 5 tweets
Jul 7, 2023
Günaydın,

Geçtiğimiz gün @Phillip_Capital analistleri son günlerde hazırlanmış en faydalı raporlardan birini yayınladı. Dün bir bakayım dedim, kimse paylaşmamış, yazmamış, yorum yapmamış, hatta @Phillip_Capital sayfasında sadece 5 kişi beğenmiş. Ayıp. İnsanlar emek veriyor.
Nerde tüyo, spekülasyon herkes orda.

İşte bu sebeple tüm raporu olduğu gibi yazıyorum. Görüntüsünü paylaşsam belki beni sevdiğiniz için beğenip geçeceksiniz ama bu şekilde bir ihtimal okursunuz, bilgi sahibi olursunuz.

Başlıyorum;
2023 Yılının İkinci Çeyreğinde Gerçekleşen Kur Hareketlerinin Olası Etkileri

Türk Lirası’ndaki fiyat hareketlerinin 2023/2Ç finansallarına olası etkisi çalışmamızda hesaplanmıştır.

Değerlendirme şirketlerin en son açıklanan 2023/03 dönemi finansal sonuçlarındaki döviz… twitter.com/i/web/status/1…
Read 25 tweets
Jun 16, 2023
Günaydın,

Birinin çıkıp yazması gerekiyordu. Konumuz; Son günlerin en önemli tartışma konusu olan,

“Faiz artışı Bankalara ve Bankacılık endeksine nasıl etki eder?”

Cevabı Bankaların aktif ve pasifleri üzerinden verip örneği de #AKBNK üzerinden yürüteceğim.

Başlıyoruz;
Bankanın pasifinde ne var. Mevduat, Borçlanma araçları, TCMB fonlaması ve Özkaynak.

#AKBNK için toplam pasifte TCMB fonlamasının payı %6. Tutar karşılığı 72 milyar TL. Şimdi bu %8,5'ten örneğin %25 çıkarsa ne olur? 12 milyar TL yıllık ek faiz.
Bunun dışında pasifte ne var. Mevduat ve borçlanma araçları. Mevduat tarafını biliyorsunuz zaten TCMB'den bağımsız ilerliyor. Yani faiz artışının o tarafta ilave ciddi bir maliyet yükü olmaz.

Hatta bu menkul kıymet tahsisi garabeti biterse oranların geri çekilmesini de… twitter.com/i/web/status/1…
Read 26 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!

This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(