У треді даю його історію про блок-пости та ситуації в дорозі ⬇️
«Сьогодні о 5:30 ранку виїхали з Херсону через Василівку. 3 машини. В нашій було п'ятеро людей: жінка з дитиною, та троє чоловіків (включаючи водія). А також собака.
По дорозі було десь 25-30 російських блокпостів. У більшості випадків дивились неприскіпливо. Огляд тривав близько хвилини (документи + багажник). Напевно, через те, що був дощ. На 2-х блокпостах навіть ніхто не вийшов
Ще на двох просто махнули їхати далі. На 5 блокпостах дивились паспорт водія (і на 2 техпаспорт на машину). Ще десь на 5 блокпостах дивились паспорт (а точніше, копію, бо оригінал я загубив) тільки в мене.
Скоріш за все, тому що я високий і бородатий. На одному блокпості мене попросили закотити рукава на футболці (перевіряли наявність тату).
Ще на одному попросили показати галерею на смартфоні у мене і попутника. На одному оглянули салон машини в ногах у чоловіків. Був блокпост, на якому ДНРівець дав по цукерці жінці та її доньці.
Задавали питання: чому їдете з Херсона, куди їдете. Питали за собаку: скільки коштує чи є паспорт.
У мене питали, чи служив, чим займаюсь та чому нема оригіналу паспорта.
Часто стріляли цигарки у водія. На 2/3 блокпостів дивились багажник в режимі "відкрив-закрив". На інших не дивились. Перед нами в одному авто попросили відкрити сумку з речима.
Перед Василівкою був блокпост, перед яким стояла колона десь з 25 машин. Ми зупинились за ними. Наші водії пішли домовлятись, і за пляшку алкоголю та пачку цигарок нас пропустили.
У Василівці був ще один блокпост. Там було десь 10 машин в колоні. Ми їх об'їхали також, нас пропустили й сказали їхати далі. На двох виїздах з Василівки стояло ще десь по 30 машин. Ми звернули, куди нам показали, об'їхали машини і поїхали зразу на блокпост (це був останній).
Там сказали, що нас ніхто не мав пропускати, треба розвертатись і ставати в кінець колони. Потім солдат передумав і сказав, щоб ми ставали на початок колони. Це було о 10:30. Ми простояли 1,5 години. За цей час дві машини проїхали вперед, а дві розвернули. Потім пропустили і нас.
Далі – на Запоріжжя. Водії сказали, що пряма дорога недоступна, бо міст підірвали. Треба їхати в об'їзд по ґрунтовій дорозі.
Хто казав, що треба чекати, поки та дорога висохне, хто казав, що там є трактор, який витягує людей по цьому болоту на гору.
Ціна за цю послугу від одних джерел - 3000 грн, від інших - 500. На місці з'ясувалося, що кожному ціну призначав за індивідуальними критеріями. Але ми десь 1,5 км пройшли пішки, потім наш водій все таки виїхав. Це сталось о 13:30.
Далі – 4 українські блокпости. На них перевіряли документи, багажник. На третьому нас зустріла поліція і очолила колону. Довезли до волонтерського штабу в Запоріжжі (Епіцентр). Там наші дані переписали поліцейські та волонтери.
Далі нас нагодували, напоїли, надали підтримку сім'ям з дітьми. Потім відвезли в дитсадок, де знову нагодували, дали смаколики, воду. Виділили "матрацомісця". Тут можна прийняти душ. Надали консультації з приводу подальшого переміщення Україною».
Важлива деталь. Після того, як окупанти пропустили їхню та ще кілька автівок, дорогу закрили. Почалися бойові дії.
До цього, за словами водія, люди могли чекати в полях до 6 днів. Нікого не пускали.
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Прифронтове місто, яке чи не щодня обстрілює ворожа артилерія. Тут люди знають справжню ціну води, де купити фанеру і що робити, якщо окупант знову спробує захопити їхні домівки.
Невеликий фототред і замітки про #Миколаїв
Перше, що кинулось в очі, коли я приїхав сюди в середині травня – мало людей і машин. Після 19 місто майже завмирає. Зачиняються магазини і кафе, не ходить транспорт, у вікнах – темінь. На вулицях багато поліції, зокрема й херсонської.
Про поліцію. Раз наїхали за те, що знімав. Перевіряли документи, посвідчення. Все це норм і зрозуміло. Але по стилю спілкування – мусора. Бикували, погрожували покласти в пол і на відділок, другу порвали сумку, виривали з рук.
Доповідаю з Півдня.
Круті хлопці і дівчата працюють вдень і вночі, щоб ми спали відносно спокійно.
Сьогодні провів день із розвідниками, покатався по позиціях, подивився і послухав. Буде репортаж. #Миколаїв
Якщо говорити загалом, то ситуація на лінії зіткнення дуже активна і динамічна. Взаємні обстріли і прильоти щодня. Перевага у того, хто далі б’є і глибше бачить. Тому дуже багато залежить від технологій.
Наші військові вже застосовують на Півдні західну зброю, в т. ч. ствольну артилерію. Хоча і наявними засобами українські бійці насипають пристойно.
Віктор Маруняк – староста Старої Збур’ївки, що на Херсонщині. 21 березня, в день його народження, окупанти викрали чоловіка і тримали в полоні три тижні, підозрюючи у створенні ДРГ. В треді дам основні цитати нашої розмови: про тортури і не тільки #Херсон ⬇️
Вперше окупанти з’явилися в селі через кілька тижнів після 24 лютого. Зайняли сільську раду, будинок культури та дві туристичні бази. В перший день близько 30 озброєних російських солдатів вторглися до Маруняка додому і там ночували.
Після викрадення 21 березня Маруняка повезли на базу “Збур’ївський кут”, де тримали разом із кількома іншими селянами. Тут вони спали стоячи. З їжі за ці чотири дні давали тільки чашку чаю зранку.
Так сьогодні виглядає Миколаївська ОДА зсередини. Більше фото та коментарі радниці Віталія Кіма можна глянути в моєму першому репортажі для @grntmedia
«Якось ми сиділи тут, я підняла голову і бачу – труби опалення. Ми тоді думали від чого краще померти: під завалами чи зваритися в гарячій воді з теплотраси», – говорить Ольга Малярчук #Миколаїв
Тим часом #Миколаїв продовжують обстрілювати чи не щодня. Ворожі снаряди прилітають зі сторони Херсонської області. Російські військові б’ють переважно по житлових кварталах у різних районах міста.
Тред із думками про #Херсон
Про настрої, владу, окупантів, викрадення.
Засновано на спілкуванні з херсонцями, які зараз там, на власних спостереженнях і думках.
Перше і головне. Люди, які чинять публічний спротив в окупованому місті – герої. Сьогодні знову був мітинг за Україну. Окупанти застосували світлошумові гранати і сльозогінний газ. Кілька важко травмованих відвезли в лікарню, багато надихались газу.
Я хочу, щоб ви зрозуміли. Тисячі херсонців, які масово двіжували в попередні місяці, вже виїхали. Але залишаються дуже багато інших, які публічно готові сказати окупантам: «ідіть нахуй». Прості люди з прапорами проти озброєних орків у місті, яке окуповане вже 2 місяці!
Голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута повідомив, що окупанти призначили головою «Херсонської обласної адміністрації» Володимира Сальдо, а головою «міської адміністрації» Олександра Кобця.
Хто такий Сальдо? Депутат міськради від партії "Блок Володимира Сальдо". Колишній мер Херсона (2002-2012), екснародний депутат від Партії регіонів. Голосував за диктаторські закони.
При Сальдо в #Херсон розпродали (розікрали) найкраще комунальне майно, дерибанили землю для своїх, вбили комунальний транспорт. Місто застрягло на рівні кінця 90-х.