#رشتو
در این رشتو سعی کردم به طور خلاصه به فعالیت های دو فردی که در سینمای ایران درآمد های سیاه خود را سفید کرده‌اند بپردازم. قطعا همه ما اسامی این دو فرد را در تولیدات #مهران_مدیری ، #رضا_گلزار و ... شنیده‌ایم
#سینما_فساد
1/15
متاسفانه سینما در کشور ما یکی از بهترین مکان ها برای پولشویی است. تهیه کنندگانی که پول های سیاهی را به طرق مختلف بدست آورده‌اند، آنرا در پروژه هایی که اغلب موضوع‌شان جنسی، فلاکت و بدبختی و روابط عاشقانه و ... است هزینه کرده، ضمن اینکه پول را میشویند ...
2/15
چند برابر بازگشت سرمایه نیز دارند. یکی از این تهیه کنندگان که در اردیبهشت سال جاری در پرونده فساد بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس محکوم شد، محمد امامی تهیه کننده سریال های شهرزاد و شاهگوش، ابد و یک روز، خوب بد جلف، مغز های کوچک زنگ زده و ... بود
3/15
امامی تنها یک نفر از این مجموعه تهیه کنندگانی بود که پول سیاهش را در سینما سفید میکرد و در جریان پرونده‌ای دیگر به فساد مالی او رسیدگی شد. یکی دیگر از این تهیه کنندگان، سید مصطفی حاج احمدی تهیه کننده اکثر تولیدات مهران مدیری است!
4/15
قبلا در رشتویی دیگر توضیحات کوتاهی درباره فردی به اسم ناصر قدیرکاشانی دادم که رفیق شفیق سید مصطفی حاج احمدی است. مصطفی حاج احمدی که فرزند حاج سید حسن سید احمدی از ذاکرین اهل بیت است به همراه ناصر در اکثر تولیدات مدیری حضور دارند.
5/15
طبق گفته یکی از عوامل سریال قهوه تلخ که نخواست اسمش فاش شود، مهران مدیری در سریال قهوه تلخ بدهی چندین میلیاردی را به بار می‌آورد. ناصر که فرصت را غنیمت شمارده، بدهی مهران مدیری را صاف کرده و مدیری از آن تاریخ به بعد به استخدام ناصر در می‌آید!(این قضیه نه تایید میشود و نه رد)
6/15
ناصر که حالا به رفیق یکی از محبوب‌ترین های سینمای ایران تبدیل شده، به واسطه تولیدات مدیری و یکی از صمیمی ترین رفقای خود یعنی مصطفی احمدی پول های سیاه خود را که از #وس (کلاهبرداری چندین هزار میلیاردی که ردپای نهاد های حاکمیتی در آن به وضوح مشخص بود) در سینما سفید می‌کند!
7/15
اینکه مهران مدیری در برنامه دورهمی خود بارها در خصوص فساد و گرانی و ... کنایه و تیکه میپراند، در خصوص فعالیت پزشکان و درآمد نجومی‌شان سریال درحاشیه ساخت، درباره فساد های مالی سریال هیولا ساخت و حالا مشخص شده خودش نیز دست کمی از آنها ندارد نیز جالب است!
8/15
از اکیپ ناصر، مصطفی و مهران که بگذریم، یکی دیگر از این تهیه‌کنندگان سجاد خواجه علیجانی است. خواجه علیجانی که متهم به همکاری با شبکه قمار، تامین درگاه پرداخت برای این شبکه و ... بوده، رفیق شفیق رضا گلزار است!
9/15
خواجه علیجانی که فعالیتش را از سال ۸۹ با مغازه خدمات کامپیوتری شروع کرده، یکباره به اسپانسر فیلم های جهان با من برقص، فیلم ما همه با هم هستیم، فیلم روزهای نارنجی، مسابقه تلویزیونی برنده باش، کنسرت های رضا گلزار و ... تبدیل میشود، چگونه؟ به لطف شبکه قمار و سیستم فشل بانکی!
10/15
حتی زمانی که سجاد اسپانسر چند فیلم سینمایی بوده، دادگاه همزمان برایش آگهی میزند! البته خواجه علیجانی یکبار توسط یک نهاد امنیتی بازداشت میشود. در مراحل بازجویی مدعی میشود که تعداد زیادی بیت کوین داشته که از قدیم خریده و حالا که گران شده فروخته و ثروتمند شده است.
11/15
خواجه علیجانی با اینکه مستندات درگاه پرداخت سایت های قماری که به اسمش بوده موجود است، با این ادعا که بیت کوین داشتم، گران شده و فروختم تبرئه شده و آزادانه تر از قبل به دامان جامعه بازمیگردد! بخش کوچکی از مستندات درگاه پرداخت های خواجه علیجانی در زیر قابل مشاهده است.
12/15
ناصر و سجاد تنها دو نفر از این مجموعه تهیه‌کنندگان و اسپانسرهایی هستند که پول های خود را در سینما شستند! در خصوص قدیرکاشانی حداقل من خبرگزاری را ندیده‌ام که درباره او مطلبی کار کرده باشند اما خواجه علیجانی صدای روزنامه کیهان را هم در آورد!
13/15
کیهان در مقاله ای به اختصار از اسم او یاد کرد و مدعی پولشویی و فساد مالی وی در سینما شد. اینکه چرا یک نصاب ویندوز حالا پشت ماشین ۱۰ میلیاردی نشسته و در شهر جولان میدهد اصلا مهم نیست، اینکه نهاد های نظارتی و امنیتی کجای این داستان‌اند جای سوال دارد!
14/15
حقیقتا من نمیدانم این طرز برخورد با مفسدان چگونه میخواهد در جامعه بازدارندگی ایجاد کند. دزدی میکنند، میخورند، تبرئه هم میشوند و یک لیوان آب هم روش، صدای یک نفر هم در نمی‌آید! در خصوص فساد های مالی در حوزه فرهنگی هنری علی الخصوص سینمای ایران در آینده بیشتر خواهم نوشت ...
15/15
توضیحات جامع تر درباره فعالیت های سجاد خواجه علیجانی را در وبسایت وب آموز بخوانید:
webamooz.com/?p=19866
webamooz.com/?p=20028

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with مهرداد علوی

مهرداد علوی Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @me_alavii

Aug 18
#رشتو
در ادامه بررسی #خیریه_های_پوشالی اینبار به سراغ بنیاد خیریه انصار ولایت رفتم که به نوعی با اسم فرمانده اسبق اطلاعات سپاه گره خورده است.
اولین‌بار وحید اشتری قبل از افشای #سیسمونی_گیت اسم این خیریه را آورد و از ارتباطش با متهمان هلدینگ یاس سخن گفت.
1/
قبل از هر چیزی باید توجه داشت که در آگهی های روزنامه رسمی، اولین آگهی این خیریه به سال 1382 برمیگرده (آگهی های ماقبل این تاریخ در این سایت در دسترس نیست) در نتیجه آگهی تاسیس این خیریه موجود نیست.
اسامی زیادی از بدو تاسیس تا به امروز در این خیریه فعالیت کرده‌اند.
2/
۱. مسعود مهردادی؛
تا سال ۱۳۹۷ به عنوان جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه همچنین سال‌ها نماینده اصلی بنیاد تعاون سپاه در شرکت مخابرات ایران، بانک انصار و #هلدینگ_یاس بود. وی از متهمان پرونده اختلاس ۱۳ هزار میلیارد تومانی در شهرداری تهران است
3/
Read 15 tweets
Jul 29
#رشتو
در ادامه رشتو قبل که درمورد 2 تن از اعضای خیریه فاطر صادق (محسن سجادی نیا / محسن قادری) بود، در این رشتو تنها به یک مورد از فعالیت های محسن سجادی نیا، معاون اقتصادی حسین طائب (به استناد نامه آملی لاریجانی) میپردازیم که ...
1/
به استناد سخنان آذری جهرمی، وزیر ارتباطات سابق رقم کلاهبرداری شده در این پرونده 13 هزار میلیارد تومنه! قبل از شروع توضیحات لازمه که با ارزش افزده (#وس) مقداری آشنا بشید. به طور کلی ارزش افزوده شامل سرویس های فرعی از اپراتورهاست که ...
2/
اپراتور در ازای ارائه خدماتی به مشترکین، هزینه اون رو از اعتبار سیمکارتشون کسر میکنه. در اکثر نقاط دنیا از ارزش افزوده برای پرداخت های کوچک موبایلی استفاده میشه، در کشور ماهم ارزش افزوده برای همینکار استارت خورد اما رفته رفته قضیه 180 درجه تغییر کرد!
3/
Read 17 tweets
Jul 28
#رشتو
در ماجرای خیریه فاطر صادق چند مسئله قابل توجه وجود داره. اولا محسن سجادی نیا که ما هر آگهی روزنامه رسمی رو باز میکنیم یه گوشه‌اش اسم این بنده خدا هست اصلا کیه؟ در یسری سایت های خبری ایشون رو همون محمود سیفی معرفی میکنن که در ماجرای #هلدینگ_یاس به 30 سال حبس محکوم شد
1/
از اونطرف محمود سیف در نامه ای از آملی لاریجانی در سال 98، معاون اقتصادی وقت حسین طائب معرفی شده. اینکه اصلا ایشون چرا دوتا هویت دارن هم عجیبه! لاریجانی داخل نامه‌اش با اشاره به این اسم متذکر میشه که ...
2/
بنده سینه‌ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه‌ای از معاونان، قائم مقامان و آقازاده‌های مسئولان و شخصیت هاست! محمود خاکپور زندانی سیاسی که سال 95 به اتهام جاسوسی برای اسرائیل توسط اط سپاه بازداشت و نهایتا تبرئه و سال 1400 آزاد شد درباره سجادی نیا توضیحاتی میده که قابل توجهه ...
3/
Read 12 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(