Мої нотатки після понад 50 зустрічей/розмов із підприємцями з США

Тред 🧵
*Мої зустрічі стосувались здебільшого бізнесу та партнерств, лише окремі з них були щодо залучення допомоги для України. Тут вибрані нотатки/думки з розмов в контексті війни та допомоги Україні.
У Штатах скоро вибори і тут почались свої внутрішні політичні ігри. Республіканці, в тому числі і ті з них, які особисто підтримують Україну і персонально хотіли би більшої підтримки нас, починають критикувати демократів «за такі великі гроші для України»...
– чисто для того, щоб бути опозицією і отримати за цей популізм свої політичні бали.

Серед техтусовки в San Francisco, Silicon Valley і Каліфорнії загалом присутні настрої, які транслював в своєму твіттері @elonmusk.
Типу #Україна – молодці, звичайно, але потрібно завершувати – домовлятись, не допустити ядерної війни, ну і саме американські громадяни – це основний пріоритет, адже «в нас тут криза/рецесія/бідність, а ми відправляємо so much money to #Ukraine».
Саме таким питанням починається одне з останніх популярних подкаст шоу Джо Рогана (@joerogan) в інтерв’ю з Тулсі Габбард (@TulsiGabbard це, до речі, колишня представниця Демократичної партії, яка напередодні вийшла з неї, назвавши її «елітарною кабалою розпалювачів війни.)
Девід Сакс (@DavidSacks голова великого VC фонду @craft_ventures в SF і колишній COO у @PayPal) – теж один з яскравих критиків та «голубів миру», який апелює, що в США немає плану виходу з війни, і що Україні треба віддати Крим, бо «інакше буде ядерна війна і ми всі помремо»…
І це не означає, що всі вони агенти Кремля, хоч фактично вони й поширюють наративи Москви. Насправді це означає, що… вони і справді так думають. Вони володіють великими активами. Їм є, що втрачати. І власне тому ризики пов’язані з ескалацією/ядерною війною для них відчутні.
А саме про це вони думають та постійно говорять в контексті України, «#nuclear war» я чув це словосполучення десятки разів. Вони бояться цього та апелюють до того, що просто хочуть спокійного економічного фону.
Ну і вони не робили R&D (домашньої роботи) щодо української історії та історії світових воєн. З огляду на це вони накидають свої помилкові візії/пропозиції, часто думаючи про Росію, як про СРСР, і екстраполюючи бізнес на політику..
..наївно думаючи, що в політиці діють ті самі правила, і все працює так само логічно, як і в бізнесі.
Водночас з розмов із ними стає зрозуміло, що в США бізнес (навіть дуже великий) досить віддалений від політичного істеблішменту та ухвалення стратегічних рішень.
Тобто політика в США – це така доволі закрита тусовка, в якій роками учасниками є здебільшого одні ж і ті сім’ї, і в яку попасти без певної комбінації атрибутів майже нереально.
Відповідно бізнес, як і твіти Маска в моменті не впливають на жодні стратегічні рішення США. Вони впливають на його особисті рішення, які стосуються його приватних грошей, і на думки техгіків та хіпстерів, які теж в моменті особливо не впливають на політику.
Саме тому американці так довго запрягають – з законами, ленд-лізами і т.д. Довго підписують документи, але і на довго зобов’язуються та вписуються. Тому зі зміною влади в сенаті, в теорії певні процеси щодо допомоги Україні можуть ускладнитись, але не зупинитись.
Незважаючи на це, нам потрібно шукати меседжі та підходи до тих людей та підприємців, які волею-неволею зайняли невигідну для нас позицію.
Працювати над тим, щоб «повертати їх на сторону добра», пам’ятаючи, що все це – гра в довгу, і як би нам не було боляче чи неприємно, просто «образи» нічого не дадуть, потрібні дії.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Yuriy Gnatyuk 🇺🇦

Yuriy Gnatyuk 🇺🇦 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ygnatyuk_

Aug 25
Битва за Київ — мастрід матеріал від «Washington Post». Основні тези.

Тред🧵
«Я не міг зорієнтуватися», – сказав Дерев’янко, заступник командира підрозділу. «Лише на третьому вибуху мені вдалося вилізти з ліжка і спробувати знайти якесь укриття, бо вибухи не припинялися».
Це було близько 4:15 ранку 24 лютого.

За кілька годин до цього Дерев’янко та інші українські охоронці зневажливо жартували щодо чергового попередження президента Байдена про російське вторгнення. Тепер вони стали першою його метою.
Read 62 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(