@NoctilucaTadf [2/] Estymacje tempa wzrostu rynku OLED są różne i wahają się w zależności od źródła - jednak w każdym scenariuszu prognozowany jest silny wzrost wartości:
- „The OLED market size is projected to reach USD 72.8 bln by 2026 growing at a CAGR 13.6%❗️”
@NoctilucaTadf [3/]
-"The global OLED display market is estimated to be valued at USD 48.76 billion in 2021 and is projected to reach USD 134.84 billion by 2026 at a CAGR of 22.56%❗️OLED technology is being employed in a growing variety of applications (...)"
@NoctilucaTadf [4/]
- W podobnym tonie wypowiada się JS Choi (CEO Samsunga Display) mówiący w sierpniu 2022 o wartości rynku wyświetlaczy OLED (tu jako "Self-Luminous Display") rzędu 100 mld USD do 2030 roku co implikuje ok 14% CAGR.
(polecam całe wystąpienie Dr Choi)
@NoctilucaTadf [5/]
W pewnych segmentach rynku wyświetlacze OLED będą adaptowane nawet jeszcze szybciej:
IT
-"UBI Research estimates that shipments of OLED panels for IT applications will reach 48.8m units by '27, growing from around 9.5m units in '22 (a CAGR of 39%)” oled-info.com/ubi-oled-it-ma…
@NoctilucaTadf [6/] AUTOMOTIVE
-"UBI Research sees automotive OLED displays growing quickly, at a rate of 54.7% CAGR"
“Global automotive OLED display shipments are estimated to $263.5 million in '22 (...) and by '26, the shipments are expected to reach $671.7 million. oled-info.com/ubi-research-m…
[7/]
Podwaliny pod wzrosty segmentu OLED mają swoje odzwierciedlenie w CAPEX producentów wyświetlaczy:
☑️LG Display inwestuje $8.7mld w nowa fabryke OLED
☑️Visionox $6.3mld w flexible OLED
☑️BOE inwestuje $7mld
[8/] Głównym czynnikiem stojącym za rosnącym rynkiem wyświetlaczy OLED jest rozwój technologii która obecnie ma wiele przewag nad starszą generacją tj. LCD. Między innymi: mniejsze zużycie energii, brak metali ciężkich czy po prostu niższy koszt produkcji.
[9/] W następnych latach będziemy obserwować wypieranie technologii LCD na rzecz OLED - patrząc na obecny poziom penetracji technologii OLED w wyświetlaczach, z dużym prawd. można zakładać że zmiana techn. będzie nadal postępować. Tu na przykładzie wyświetlaczy do smartphonów:
[10/] "(...) by 2026, the penetration will climb above 60%. TrendForce says since Apple started to adopt OLED for iPhones with the release of the iPhone 12 series in 2020, other smartphone brands have also steadily increased the use of OLED display for their device models"
[11/] Obecnie przeważającą metodą produkcji wyświetlaczy OLED jest metoda napylania (PVD). Jednak kolejne bariery techn. przełamuje metoda druku (IJP) której reprezentantem jest @inuru_@mkratajczak
Prognozuje się +20% CAGR w następnych latach.
@inuru_@mkratajczak [12/] WNIOSKI❗️🧐⬇️
1⃣LCD bezpowrotnie wymiera (patrz dane sprzedażowe + wypowiedzi producentów)
2⃣Spośród nowych technologie produkcji wyświetlaczy adaptacja ekranów OLED wydaje się być bardziej zaawansowana niż technologii QD-LED oraz microLED displaysupplychain.com/press-release/…
@inuru_@mkratajczak [13/] WNIOSKI❗️🧐⬇️
3⃣Czynnikiem przyspieszającym adaptacje OLED są regulacje prawne. Rozp.UE ws eko. limitów projektowania dla wyświetlaczy właściwie wypiera z rynku europejskiego większość telewizorów LCD (jakości powyżej HD) i wszystkie microLEDowe displaydaily.com/new-8k-tvs-ill…
@inuru_@mkratajczak [14/] WNIOSKI❗️🧐⬇️
4⃣Ogromny popyt na wyświetlacze OLED naturalnie będzie generował zapotrzebowanie na materiały używane w produkcji. Kluczowym jest emiter – związek chemiczny który rażony prądem świeci.
Więcej o emiterach: ➡️noctiluca.eu/pl/innowacja/
➡️techblick.com/post/generatio…
@inuru_@mkratajczak [15/] WNIOSKI❗️🧐⬇️
5⃣Istnieje zaledwie kilka firm na świecie posiadających know-how w tworzeniu emiterów nowej generacji. Jedną z nich jest #Noctiluca która obecnie testuje opracowane przez siebie emitery z partnerami branżowymi (m. in LG Display)
@inuru_@mkratajczak [16/] W drugiej części:
✅jak prognozowana wielkość rynku może przełożyć się na przyszłą sprzedaż #Noctiluca
✅przegląd historycznych transakcji M&A na rynku producentów emiterów (czy wyceny rzędu 200m USD są uzasadnione🤔)
Zapraszam do śledzenia profilu oraz 👍➕🔃
😉
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
MediSensonic działa na rynku MedTech (ang. medical technology) a podstawowym przedmiotem jej działalności jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), których efekt, rozumiano, jako gotowy wyrób medyczny lub jego komponent, później jest komercjalizowany. To, czy technologia, zaszyta w produkcie końcowym, będzie miała przewagi nad obecnie stosowanymi rozwiązaniami, w połączeniu z umiejętnościami sprzedażowymi spółki, będą głównymi czynnikami wpływającymi na wartość Spółki i jej atrakcyjność inwestycyjną. Z tego powodu analizę oferty pre-IPO rozpoczynam od wiodących technologii MediSensonic.
Większość zespół R&D MediSensonic na czele z CTO, dr hab. inż. Zenonem Szczepaniak, prof. WAT, wywodzi się z Wojskowej Akademii Technicznej [@WAT_edu], gdzie techniki mikrofalowe i radarowe były wykorzystywane w projektach m. in. dla wojska. Prof. Szczepaniak zdobywał doświadczenie naukowe w obszarze techniki mikrofalowej od 1999 r. Przez 15 lat był związany zawodowo z radiolokacją i technikami mikrofalowymi (PIT-RADWAR SA). Jest autorem i współautorem 72 publikacji naukowych oraz 17 patentów.
Ekspertyza w tym obszarze jest podwaliną pod urządzenia opracowywane w Spółce. Spółka wykorzystuje techniki mikrofalowe (aktywne, pasywne), optyczne (PPG, obrazowanie spektroskopia) oraz sztuczną inteligencję (sieci neuronowe, uczenie maszynowe). Technologią dominującą w MS (90% projektów realizowanych w grupie [str.89 MI]) są mikrofale to o nich spółka mówi, jako o platformie technologicznej. Posiadanie takiej platformy, niesie za sobą konkretne korzyści i przewagi do spółki:
A) Możliwość zastosowanie w różnych obszarach medycznych.
Aktualnie realizowane projekty należą do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej, natomiast Spółka ma w zanadrzu możliwość rozszerzenia na obszary terapeutyczne np. w terapii antynowotworowej (youtu.be/_hBHMGcHFro?t=…). Dodatkowo, zastosowanie w medycynie pola walki (np. projekt „Autostrzykawka”).
Technologia z możliwością podwójnego zastosowania (ang. dual-use technology). Możliwość podwójnego stosowania opracowanej technologii - spółka skupia się obecnie na obszarze medycznym, natomiast realizowała już projekty w sektorze obronności (np. patrz projekt MUFCA).
B) Synergia kosztów i projektów.
Kolejny projekt Spółka nie musi zaczynać od 0, tylko adaptuje działającą, zweryfikowaną już technologię do konkretnego use case. Zespół adresując napotkany problem w jednym urządzeniu, od razu może zaadresować problem w innym urządzeniu – core urządzenia jest zbliżony do siebie.
C) Możliwości komercjalizacyjne.
Posiadając tak opanowaną platformę technologiczną Spółka ma szersze możliwości komercjalizacyjne – do standardowych modeli dochodzi scenariusz licencjonowania poszczególnych technologii składowych, jako komponentów innych, niekonkurencyjnych produktów. Spółka otrzymała już pierwsze zapytania w tym modelu (np. moduły stosowane w Dentiwave DAOS przeniesione do istniejących produktów klienta z segmentu telemedycyny)
2⃣ PORTFOLIO PROJEKTÓW
Spółka prowadzi aktualnie 5 wiodących projektów – krótki opis oraz ich obecny stan zaawansowania wraz z ostatnimi wynikami badań klinicznych przedstawia tabelka poniżej.👇
Warto podkreślić bardzo obiecujące wyniki badania klinicznego Glucowave (bezinwazyjny pomiar glukozy), które z powodzeniem może konkurować z obecnie sprzedawanymi na rynku urządzeniami CGM.
Spółka prezentuje swoje wyroby na targach i spotkaniach z inwestorami - podgląd na to jak wyglądają wyroby w rzeczywistości: youtu.be/W7NWvkyJuVw?t=…
Oprócz projektów z zakresu diagnostyki medycznej, spółka w przeszłości realizowała również projekty na zlecenie resortu Obrony Narodowej, takie jak MUFCA, czyli mikrofalowy układ formowania wiązki antenowej systemów detekcji i niszczenia BSL (Bezpilotowych Statków Latających) wykorzystujący technologię metamateriałową.
Dodatkowo Spółka w latach 2021 - 2023 zrealizowała 4 projekty na zamówienie dla podmiotów gospodarczych i Resortu Sił Zbrojnych.
Pisząc o projektach, warto też wspomnieć o najnowszym projekcie spółki – „Autostrzykawka” (automatyczna strzykawka do samodzielnego podawania leków oraz substancji czynnych, np. Insuliny dla osób chorych na cukrzycę lub przeciwbólowych dla żołnierzy na polu walki). Spółka uzyskała w ostatnich tygodniach dofinansowanie na ten projekt w kwocie 11.8 mln PLN. Więcej w artykule od @WAT_edu 👇 wojsko-polskie.pl/wat/articles/a…