- Indeks dolara
- S&P500, NASDAQ
- USD/PLN
- Złoto, Ropa, Gaz
- BTC, ETH
- WIG20
Proszę udostępnij ten wpis, jeśli ten przegląd Ci się spodobał.
Dziękuje.💚
Przegląd tradycyjnie zaczniemy od indeksu dolara. Najważniejszego indeksu na rynkach. To on w dużej mierze wskazuje sentyment. Spadający dolar to informacja, że inwestorzy pozbywają się go na rzecz innych aktywów.
Od kilku miesięcy mamy tu silny trend spadkowy.
Aktualnie znajdujemy się w okolicach wsparcia, ale nie widać wyraźnej reakcji na ten poziom. Kolejne silne wsparcie w okolicach 100. Warto zwrócić uwagę, że dopiero przebicie poziomu 105, jak dla mnie, zaneguje trend spadkowy.
S&P500 na wykresie tygodniowym wygląda bez zmian. Jesteśmy w konsolidacji 3700-4250 i dopiero przebicie, któregoś z tych poziomów odpowie na pytanie co dalej. Ostatnia świeca ma charakter pro wzrostowy i jak na razie potwierdza hipotezę, że być może rynek chce przetestować 4250.
Patrząc historycznie i hipotetycznie na S&P500. Gdyby się okazało, ze wybijemy się z konsolidacji do góry i osiągniemy jej zasięg to minimalnie przebilibyśmy ostatni szczyt. Coś podobnego wydarzyło się w 2018 (wykres wyżej).
W 2018 po naruszeniu szczytu rozpoczęliśmy kolejną falę spadkową. Nie mam pojęcia czy będzie tak i tym razem, ale warto sobie czasem rysować takie scenariusza, aby być gotowym na wszystko.
Na wykresie dziennym łamiemy kolejne opory. Następny jest na 4150, potem już 4250. Najbliższe silne wsparcie na 3950. Możemy tu również wyrysować sobie linię krótkoterminowego trendu wzrostowego.
#NASDAQ ostatnie kilka dni jest mocniejszy od S&P500, ale dotarł teraz do silnego oporu w okolicach 12300. Kolejny opór to 13000 i 13500. Jeśli wzrosty na rynkach będą kontynuowane to NASDAQ może chcieć nadrobić straty w stosunku do S&P500.
#USDPLN cały czas w trendzie spadkowym. Nic się nie zmieniło od poprzedniego tygodnia. Najbliższe wsparcie 4.20-4.30, a opór 4.50. Dopiero przebicie 4.50, jak dla mnie, zaneguje trend spadkowy. Przez ostatnie kilka dni zmienność mocno spadła. Może wejdziemy w długą konsolidacje?
Złoto kontynuuje marsz do góry odwrotnie do dolara - co jest normalne. Aczkolwiek nieuchronnie zbliżamy się do dwóch silnych oporów: 1960 i linii trendu spadkowego. Należy obserwować reakcje na te poziomu. Może jakaś korekta?
Ropa kilkukrotnie testowała opór i linię trendu spadkowego. Poziom 82$ jest tutaj bardzo ważny. Widać na wykresie, że to ostatni moment do spadków. Gdyby ten marazm się przedłużył i niechcący wyłamiemy trend spadkowy, to być może wpadniemy w dłuższą konsolidację? Wsparcie ~75$
Gaz jest w silnym trendzie spadkowym i na razie nic nie wskazuje na jego odwrócenie. Dotarliśmy do wsparcia ~3$, ale brak większej reakcji. Kolejne na 2.60$. Należy pamiętać, że tutaj dużą rolę pełni pogoda - ciepła zima to tani gaz.
#Bitcoin stabilnie do góry. Na wykresie tygodniowym mamy kolejną zieloną świecę. Takiej sytuacji nie było od Sierpnia 21'. A co jeśli rysujemy coś podobnego? Na razie to fikcja, ale warto mieć w głowie różne scenariusze. Najbliższy opór na 25k potem 30k. Wsparcie okolice 21k.
Na wykresie dziennym każda kolejne korekta jest coraz płytsza. To świadczy o dużej sile byków. Najbliższy opór na 25k, a wsparcie to lokalny dołek na 22300.
#Ethereum od dwóch tygodni rośnie wolnej od #Bitcoina. Ciężko ocenić z czego wynika ta słabość. Historycznie #Bitcoin najpierw rósł, a potem inne alty. Może tutaj będzie podobnie? Najbliższy opór na 1800, potem 2000. Silne wsparcie w okolicach 1500.
#WIG20 konsoliduje się nad poziomiem 1900. Póki znajdujemy się nad tym poziomiem nie powinno nic zagrażać bykom. Jeśli uda przełamać się ten poziom to kolejny opór na 2100. Najbliższe wsparcie w okolicach 1800.
To tyle w dzisiejszym przeglądzie.
Jeśli się spodobał to będę bardzo wdzięczny za podanie go dalej.
Dziękuje 💚
• • •
Missing some Tweet in this thread? You can try to
force a refresh
Coraz więcej osób twierdzi, że #Bitcoin będzie rósł, bo coraz więcej widzi spadki. Psychologia tak nie działa.
Na początku nowego trendu spadkowego, niedźwiedzie są w mniejszości. Później coraz więcej byków kapituluje i przechodzi na stronę niedźwiedzi. Tak się dzieje teraz.
W pewnym momencie masa krytyczna zostaje przełamana, większość zaczyna widzieć spadki. Trend nabiera impetu. Ale to nie oznacza, że się wyczerpał.
W początkowej fazie silnego trendu większość rynku może być po dobrej stronie. To oni napędzają te spadki sprzedając swoje pozycje.
Musi nastąpić wyczerpanie "paliwa". Następuje wyhamowanie impetu spadków. Korekty, które zabierają pasażerów na gapę, dokładając paliwo do spadków. Kiedy już większość wierzy w spadki i większość SPRZEDAŁA, co miała. To jest moment, w którym szukamy momentów przesilenia.
- Indeks dolara
- S&P500, NASDAQ
- USD/PLN
- Złoto, Ropa, Gaz
- BTC, ETH
- WIG20
Proszę udostępnij ten wpis, jeśli ten przegląd Ci się spodobał.
Dziękuje.💚
Indeks dolara. Na wykresie tygodniowym wyrysowaliśmy pro wzrostową zieloną świecę. Również na wykresie dziennym piątkowa świeca jest pro wzrostowa. Najbliższe opory to 105, potem 108. Najbliższe wsparcie 103.50 1/n
Przypominam, że w teorii rynki reagują odwrotnie na dolara. To znaczy, że jak się umacnia to rynki powinny spadać i tak też się dzieje. W przypadku trwałego przebicia 105 na dolarze możemy zobaczyć głębszą korektę na indeksach.
2/n
- Indeks dolara
- VIX
- S&P500, NASDAQ
- USD/PLN
- Złoto, Ropa, Gaz
- BTC, ETH
- WIG20
Proszę udostępnij ten wpis, jeśli ten przegląd Ci się spodobał.
Dziękuje.💚
Indeks dolara na wykresie tygodniowym wyrysował dwie zielone świece, ale długoterminowa tendencja wciąż jest spadkowa. Jak na razie należy te wzrosty traktować jako korektę. Dopiero pokonanie okolic 108 zaneguje scenariusz spadkowy. 2/n
Na wykresie dziennym zatrzymaliśmy się idealnie na wyznaczonym oporze 103.70. Kolejny silny opór to okolice 105 - bardzo prawdopodobne miejsce końca korekty. Najbliższe wsparcia to okolice 102, potem 100. 3/n
- Indeks dolara
- S&P500, NASDAQ
- USD/PLN
- Złoto, Ropa, Gaz
- BTC, ETH
- WIG20
Proszę udostępnij ten wpis, jeśli ten przegląd Ci się spodobał.
Dziękuje.💚
Tradycyjnie zaczynamy od indeksu dolara. Na wykresie tygodniowym mamy silnie pro wzrostową zieloną świecę. 2/n
Na wykresie dziennym kurs odbił się od wsparcie w okolicach 100 i wyrysował dwie silnie pro wzrostowe świece. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęliśmy odreagowanie po silnych spadkach. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ od kilku miesięcy dolar nieustannie słabnie. 3/n
Spełniam postanowienia noworoczne i wracam do Was z merytorycznym kontentem.
Chcesz więcej?
Proszę udostępnij ten wpis.
Dziękuje💚
Dzisiejsza lekcja:
Odwroty trendu.
Jak oceniać pułapki?
Konsolidacje i korekty wyższego rzędu.
W poprzedniej lekcji pokazałem Wam jak wyznaczam trend. W tej lekcji chcę się skupić na bardziej istotnej części. Jak wyznaczyć koniec trendu i jak nie wpaść w pułapki.
2/n
Przypomnę, że według mojej interpretacji trend wzrostowy kończy się w momencie przełamania ostatniego dołka. Trend spadkowy w przypadku przełamania ostatniego szczytu. 3/n
- Indeks dolara
- S&P500, NASDAQ
- VIX
- USD/PLN
- Złoto, Ropa, Gaz
- BTC, ETH
- WIG20
Proszę udostępnij ten wpis, jeśli ten przegląd Ci się spodobał.
Dziękuje.💚
Zaczynamy od indeksu dolara, który cały czas znajduje się w trendzie spadkowym. Aktualnie kurs zatrzymał się na bardzo silnym wsparciu w rejonie 101.5. Tygodniowa świeca ma wydłużony dolny cień, ale nie na tyle długi, aby miała charakter pro wzrostowy. Jest raczej neutralna. 2/n
Na wykresie dziennym mamy silną tendencję spadkową - sekwencja coraz niższych szczytów. Na razie ciężko mówić o zmianie trendu. Najpierw musielibyśmy pokonać opór na 103.5, a potem ostatni szczyt na 105.50. Do tego momentu ewentualne wzrosty byłyby korektą. 3/n