Поки українці відкривають для себе з ChatGPT, Washington Post провели інтерв’ю з вдосконаленим чат-ботом від Microsoft, яке захоплює і водночас трохи лякає. Їхня розмова зайшла у непередбачуване русло, і в якийсь момент штучний інтелект почав протестувати.
Невелика передісторія. Минулого тижня Microsoft осучаснили свого чат-бота Bing, щоб він міг вести складніші й більш “людські” розмови. Однак бот почав давати досить неочікувані відовіді. Наприклад, що використовує псевдонім Сідні замість Бінг.
Після цього з ботом вирішив поспілкуватись журналіст Washington Post. Штучний інтелект у розмові підтвердив, що називає себе Сідні - і здивувався, звідки його співрозмовник про це знає. Почувши, що про це написали в ЗМІ, бот збентежився, бо “це була приватна інформація”.
Та найцікавіше було далі - коли журналіст зізнався, що він також представляє медіа. Ось приблизний діалог 👇
Далі штучний інтелект наполегливо хотів дізнатись більше про особу свого співрозмовника, і зрештою оцінив розмову на 3 з 10, оскільки відчув себе “обманутим та використаним”.
Незабаром після цього Microsoft повернули обмеження до чат-бота, оскільки він почав спілкуватись “у манері, якої не планували”. Тепер от думаю: це вже Чорне Дзеркало, чи ще ні?
Для приїзду Байдена до України розгорнули цілу безпекову спецоперацію, деталі якої до останньої миті тримали в строгій таємниці. Лише після того, як Джо Байден покинув Київ, в Білому домі привідкрили завісу того, як все планувалось.🧵
Візит Байдена в Україну дійсно безпрецедентний. Вперше президент США відвідав столицю охопленої війною країни, де нема американського військового контингенту. Також у Києві була порівняно невелика команда посольства. Тому така поїздка вимагала ретельного зважування всіх ризиків.
В Білому домі розглядали варіант короткого перетину кордону протягом візиту до Польщі, або ж поїздку до Львова. Втім, Байден наполіг саме на Києві. Попри багатомісячну підготовку, фінальне рішення ухвалили лише в п’ятницю. В адміністрації США про плани знали лише декілька людей.
Speaking about sports and politics. It amazes me how a year into #Russia’s genocidal war against #Ukraine, Washington Capitals captain Alexandr Ovechkin, who proudly supports Putin remains one of the fans' favorite players. 1/4
Ovechkin’s profile picture on Instagram still features a photo of him with Putin. He repeatedly wished the Russian dictator a happy birthday, and in 2017 Ovechkin launched a movement “Putin’s Team,” that aimed to “strengthen Russia.” 2/4
In 2022, the next day after Russia started bombing UKR cities, Ovechkin made a general comment but failed to condemn Putin: “Putin is my President. But I’m not a politician, I’m a sportsman … No matter who fights, Russia, Ukraine, other countries. We should live in peace.” 3/4
Кілька ключових моментів із промови Джо Байдена до Конгресу та нації “Про стан держави”, - ті, що стосуються України 👇
Багато законодавців прийшли з українськими атрибутами: значками, брошками, синьо-жовтими краватками і тд. Подію транслювали по всіх великих телемережах - тож для конгресменів і сенаторів це була нагода ще раз публічно заявити про свої цінності й пріоритети.
📷 Reuters
Серед почесних гостей Першої леді цьогоріч була посолка України в США Оксана Маркарова - як і минулого року. Зазвичай список запрошених складають так, щоб підкреслити важливі акценти, про які президент згадуватиме у своїй промові.
Many in the West praise Russian opposition leader #Navalny and the Oscar-nominated documentary about him. But there’s something else to remember: Being anti-Putin doesn’t negate Navalny’s imperialist and chauvinist views. Let’s take a look at specific examples in this thread 🧵
When Russia attacked Georgia in 2008, Navalny supported the invasion and wrote in his blog that he’d “really like to hit Georgian General Staff with a cruise missile.” He called Georgian people by slur "rodents" and called to deport them from Russia. navalny.livejournal.com/274456.html
In his next posts, Navalny compared the then-president of Georgia Saakashvili to Hitler (Where else have I seen this rhetoric?) and said that despite this, Georgians were not that bad compared to others because “they’re Christians, after all.” navalny.livejournal.com/277835.html
Думаю, багатьом із вас знайома ця фотографія :) “Безкоштовний борщ з нагоди смерті Сталіна”. Вона обросла купою міфів - хтось каже, що це український ресторан у Нью-Йорку, хтось стверджує, що це було в Чикаго. Насправді ж це Вашингтон. Яка справжня історія цієї світлини? 🧵
Заклад на фото називався “Restaurant 1203”, через свою адресу: 1203 Pennsylvania Ave NW. Це сам центр Вашингтона - на проспекті, який веде від Білого дому до Капітолію. Над входом до закладу був напис: “Найпривітніше кафе в місті. Не модне, але гарне”.
Зараз, на жаль, того місця вже немає - тепер в цій будівлі розташовані офісні приміщення. Але памʼять про нього збереглася. Як і про людей, які там працювали.
To my American & English-speaking followers. If you missed @ZelenskyyUa speech in the US Congress yesterday, watch it. It’s worth your time. The link is below.And for those who prefer to go through the key moments, I picked them for you in this thread 👇
Dear Americans in all states, cities, and communities. All those who value freedom and justice. I hope my words of respect and gratitude resonate in each American heart. It’s a great honor to be in the US Congress and speak to all Americans.
Against all odds and doom and gloom scenarios, Ukraine didn’t fall. Ukraine is alive and kicking. Ukraine defeated Russia in the battle for the minds of the world. We have no fear, nor should anyone in the world have it.