Elon Musk nie jest zadowolony z LLMs (Large Language Models). Uważa, że są skażone współczesnym "wokenizmem", a więc przekonaniem o przesiąknięciu naszej kultury uprzedzeniami.
Faktycznie takie zespoły jak #OpenAi czy #AnthropicAI poświęcają wiele pracy wychowywaniu LLMs.
Elon zapowiedział, że formuje własny zespół do stworzenia LLM. Model, który ma powstać, nie będzie posiadał kagańców w postaci politycznej poprawności. Będzie też mógł obrażać użytkownika.
1/ Na łamach Foreign Affairs ukazał się teks Erica Schmidta na temat polityki międzynarodowej i sztucznej inteligencji.
Eric Schmidt jest uważany za "jastrzębia", jeżeli chodzi o relacje 🇺🇸 - 🇨🇳 . foreignaffairs.com/united-states/…
2/ Eric Schmidt był CEO firmy Google w latach 2001-2011, a więc prowadził firmę, gdy ta stawała się cyfrowym hegemonem. Do dziś posiada akcje firmy o wartości miliardów 💲
3/ Od czasu administracji Obamy, coraz bardziej angażuje się politycznie. Przewodził Narodowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Sztucznej Inteligencji.
Pod jego przewodnictwem w roku 2021 powstał raport, w którym dużo jest mowy o zagrożeniu AI ze strony 🇨🇳 nscai.gov/2021-final-rep…
Dzisiaj 🧵 o KONSTYTUCJI AI!! To nie będzie żadne science fiction, tylko opis tego, co dzieje się w trzewiach Google i OpnenAI. Warto sięgnąć do mojej poprzedniej 🧵 o tym, jak uczy się sieć neuronowa. #AI#Openai#ChatGPT#AnthropicAI#transformers
1/ Upublicznienie przez OpenAI modelu ChatGPT wywołało duże poruszenie. O ile w naszym światku technologicznym już od co najmniej 2-3 lat było wiadomo, że istnieją modele o takich możliwościach, to jednak takie firmy jak Google bały się dać otwarty dostęp do nich.
2/ Istnieje co najmniej kilka firm, które dysponują modelami podobnymi do ChatGPT, a możliwe, że nawet lepszymi. Jedną z takich firm jest Google, o czym @T_Smolarek stworzył bardzo ciekawą 🧵:
Chciałem dziś kontynuować refleksje związane z "Chip War", ale chwila oddechu 😛 Dziś 🧵 o SZTUCZNEJ INTELIGENCJI! A dokładnie w jaki sposób uczy się sieć neuronowa? Długa 🧵!
1/ Zgodnie z koncepcją "singularity" inteligencja maszyny miałaby być lepsza od ludzkiej w każdej dziedzinie. Nie wiem, czy tak będzie i szczerze mówiąc, nie przepadam za tą koncepcją, ale na pewno istnieją obszary, w których już obecnie maszyny są lepsze od nas.
2/ Wszyscy np. traktujemy już jako oczywistość, że komputer posortuje 10K liczb od najmniejszej do największej o wiele sprawniej niż człowiek. 100 lat temu to wcale nie było takie oczywiste.
Dziś 🧵o książce Chrisa Millera "Chip WAR" 🚀🚀🚀
Garść nawiązań i cytatów w moim pokracznym tłumaczeniu.
Książka przedstawia całą historię półprzewodników i układów scalonych od samych początków, mających miejsce w Bell Labs, powstanie Doliny Krzemowej aż po lata 2020-2021, kiedy pandemia uderza w gospodarkę światową.
Już w latach 80 🇺🇸 prowadziły pierwszą wojnę krzemową z 🇯🇵. Jedna z odsłon tej wojny polegała na tym, że agenci FBI przyłapali japońskie Hitachi na szpiegostwie przemysłowym. s. 86
1/n Skok technologiczny w dziedzinie półprzewodników, od którego 🇺🇸USA chce odciąć 🇨🇳Chiny, ma trzy aspekty:
1/3 Zastosowanie nowych technologii i algorytmów do projektowania GPU, CPU oraz eksperymentowanie z nowymi architekturą procesorów, np.: bit.ly/3TJs75E
2/3 Hojne inwestycje funduszy VC w innowacyjne projekty związane z procesorami (AI Chip Boom) bit.ly/3eMIgJ5