Bartłomiej Sawicki Profile picture
deputy editor in chief @Biznesalert, @Jagiellonski.Formerly @gazlupkowy, @MSP_GOV_PL.#Energy #ZwiedzamEnergetykę |private opinion| mail: bsawicki@biznesalert.pl
5 Jun
[WĄTĘK] Ilość nieprawdziwych informacji i półprawd o #BalticPipe i korespondującymi z nim wiadomościami o #NordStream2 i samej postawie 🇩🇰 wymaga wyjaśnienia.
W kwietniu 2017 roku Duńska Agencja Energii otrzymała od spółki @NordStream2 wniosek o wydanie zgody na budowę gazociągu o tej samej nazwie po dnie Morza Bałtyckiego na odcinku przebiegającym przez wyłączne wody terytorialne Danii. #NordStream2
W listopadzie 2017 r., Parlament 🇩🇰 przyjęła ustawę, która zezwala rządowi na odrzucanie projektów rurociągów ze względu na zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa lub polityki zagranicznej. Cały czas chodzi o morze terytorialne, gdzie jurysdykcja państwa jest większa niż w EEZ.
Read 19 tweets
4 Jun
.@EnerginetDK informuje @BiznesAlert,że jest w ścisłym kontakcie z @Miljostyrelsen.Działania agencji dotyczy analizy i wydania nowego pozwolenia środowiskowego.🇩🇰nadal ocenia konsekwencje decyzji komisji odwoławczej.Ocena może potrwać ok.10dni.
#BalticPipe
biznesalert.pl/baltic-pipe-pr…
Duński @EnerginetDK przekazał, że, w zakresie #BalticPipe plac budowy ciągnie się na odcinku 210 km. "Nie można z dnia na dzień zakończyć prac. Dlatego na tym odcinku nadal będą pracować ludzie w kilku różnych miejscach, kończąc lub zabezpieczając teren robót".
Po decyzji Izby Odwoławczej ds. Środowiska i Żywności o cofnięciu pozwolenia środowiskowego wydanego przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska dla lądowej części projektu #BalticPipe, @Energinet opracował plan kontrolowanego, tymczasowego wstrzymania prac budowlanych.
Read 4 tweets
3 Jun
Jak podaje @EnerginetDK 31 maja 2021 r. Rada odwoławcza ds. Środowiska i Żywności odrzuciła wydane wcześniej zezwolenie środowiskowe dla #BalticPipe.

12 lipca 2019 r.Duńska Agencja Ochrony Środowiska wydała pozwolenie środowiskowe na budowę @BalticPipe_PL.Teraz cofnięto zgodę. Image
.@Energinet przygotowuje obecnie plan czasowego wstrzymania prac budowlanych (na odcinku lądowym-210 km w 🇩🇰) do czasu uzyskania wymaganego pozwolenia.
#BalticPipe składa się z 5 elementów. „Wpinka” między 🇳🇴🇩🇰ułożona,prace w 🇵🇱trwają, budowa odcinka podmorskiego 🇵🇱🇩🇰-20 czerwca. Image
Read 14 tweets