TRABLUS Profile picture
TSK | LİBYA | SURİYE | KARABAĞ| IRAKIN KUZEYİ ve Anlık Gelişmeler, Dış Haberler Hakkında Yazar. Yedek hesap @LibyaOperasyonn 🇹🇷 🇦🇿
Miri Profile picture 1 subscribed
Nov 23, 2022 4 tweets 1 min read
#sondakika

Suriye'de ypg/pkk terör örgütünün işlettiği petrol tesisleri, Şu dakikalar itibariyle Türk Sihaları tarafından hedef alınmaya devam ediyor. TSK sabahtan beri petrol tesislerini vurarak örgütün kafasını koparmaya devam ediyor. #Suriye Petrol tesislerinin ve gaz üretim merkezlerinin vurulması, Operasyonun ne denli ciddi olacağını gözler önüne seriyor. Onlar için ölmüş teröristin bir kıymeti yok, Bizde onlar için önemli olan para kaynaklarını vuruyoruz. Olması gerekeni yapmaya başladık çok şükür..
Nov 22, 2022 4 tweets 1 min read
Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün Suriye'de hedef aldığı bölgeler tamamıyla Abd'ye çok net bir mesajdır.

Hasakede eğittikleri teröristlerin eğitim alanlarının vurulması, Kamışlıda petrol tesisinin vurulması ve son olarak Deyrizora yapılan hava saldırısı. TSK bambaşka geliyor.. Bakın bu saydığım bölgeler Ayn El Arab ve Tel Rıfat gibi bölgelerden daha mühim, Çünkü terör örgütü suriyede petrol parasıyla ayakta duruyor. Verilen mesaj çok net, Deyrizor ve Kamışlı bölgelerinde ne kadar petrol üretim yeri varsa artık hepsi hedefimiz içerisinde.
Dec 7, 2020 6 tweets 1 min read
Türkiye ve Rusya arasında, Karabağ’da ki oluşacak güç için hala anlaşmalar tamamlanmış değil. Azerbaycan yetkilileri, rusların Karabağ’da varlığı ne kadar ise Türkiyeninde aynı olmasını istiyor. Anlaşılmayan maddeleri sırayla yazacağım twit altına, lütfen paylaşın. 1- Rusya Hankendi ve civarında, Türk askerinin olmasını istemiyor.
2-Ruslar Azerbaycan ordusunun kurtardığı yerler harici bölgede Türk gücü istemiyor.
3-Nahçivan Ve Bakü arasında kurulacak güvenli koridorda, Ruslar Türk gücünü istemiyor. Lakin nahçivanın garantörü Türkiye.
Nov 20, 2020 24 tweets 4 min read
#ŞUŞA

Sizleri daha fazla bekletmek istemedim ve Şanlı Azerbaycan Özel Kuvvetlerin arkasında kitaplara hikaye olarak geçeceği flooda başlıyorum. Sizlerden ricam, bu twiti olabildiğince yaymanız ve herkese ulaşmasını, herkesin bilgilenmesini sağlamak, şimdiden teşekkürler. Dağlık Karabağ’da bulunan Şuşa rayonu 28 yıldır işgal altındaydı. Şuşa Karabağ’ın kalbi sayılacak bir öneme ve stratejiye sahip. Şuşaya sahip olan adeta Karabağ’a sahil olacak bir konuma sahip. Bu yüzden Şuşa çok önemli bir bölge olarak biliniyor.