Mossin Nagant Profile picture
inanmak istemediğiniz şeylere inandırabilir...
9 Apr
1-Öncelikle bir kaç bilgilendirme yapayım arkadaşlar,
kısa yoldan zengin olma hevesiniz varsa bu işleri ben bilmiyorum, ama ufak birikimler ile sepet yapıp 3-5 sene içinde güzel kazançlar elde etme yöntemlerini size anlatacağım.
2- öncelikle hiç bir zaman birikiminizin tamamını tek bir araca bağlamayın. mutlaka bir sepet yapın ve sepet kavramını oluşturun.
paranızın ve birikiminizin bir kısmı ile borsa, kripto para, altın/gümüş gibi yatırım araçlarına bölün. bireysel emekliliğiniz mutlaka olsun.
3-ben ne yapıyorum derseniz, bunun aynısını yapıyorum.
başlangıç olarak ben bireysel emekliliklerimi %50 hisse senedi fonu %50 yabancı hisse senedi fonu olarak kullanıyorum. 15-20 sene bu birikim olacaksa hisse senetleri mutlaka güzel getiriler yapacak, -
Read 25 tweets
8 Apr
Nagants Trade beta sürümü,
bu test versyonudur.
ben kendim test ettim. faz 2 olarak kullanıcıların test etmesi iyi olur. sistemsel bir hata varmı yok mu?
sistem kullanımda hata veriyor mu gibi durumların tespitine yöneliktir.
her hangi bir sorun yoksa sistem bir iki ufak görsel değişiklik sonrasında kullanıma açılacaktır.
bm capital lisansını kullanan kullanıcılar bu sistemi kullanabilir.
link aşağıda, bu linki indirip içinden çıkan exe yi c/ideal içine atacaksınız. dosyayı güncelleyecek.
sonrasında ideali her zamanki gibi çalıştırıp bm capital panelini açacaksınız. ve karşınızda Nagants trade sekmesi çıkacak :)))
idealdata.com.tr/beta/ideal_v8.…
Read 4 tweets
5 Dec 20
Bizim panel sistemleri hakkında kullanım detayları,
1-arkadaşlar hisse trend takip sistemleri ismi vip ve hisse olarak geçiyor. Vip olan açığa satar,hisse olan açığa satış yapmaz.
2- bu sistemleri 60dk altı periyotlarda kullanmanız gereklidir.
Tarama robot sistemlerine gelirsek;
3- BMC 1 ve BMC 5 sistemleri scalping sistemleridir. anlık al sat yapılır bu sistemlerle. Manuel alıp 3-4 kademeye verilebilir. sert ve ani hareketleri yakalar bunlar. Robota bağlanması çok uygun olmaz. çok iyi ayar tutturursanız ancak bağlayabilirsiniz.
4-BMC 2 , BMC 8 ve BMC 10 sabah seans açılmadan 09:50-10:20 arası kullanılabilir. Bu saatler arası alıp sonrasında kar oranınıza göre verebilirsiniz. robota bağlarsanız da bu oran ve ayarları kendiniz girip değiştirebilirsiniz.
Read 7 tweets
30 Nov 20
1-sanırım mayıs ayında bir robot tasarlayıp şifreli halde paylaşmıştım. eminim kullanan yoktur. sadece bir kişi kullanıyorum diye mesaj atmıştı. ev hanımı, biriktirdiği parayı kaybedip, kalanı robota bağlayacağım demişti. mayıs dan bu yana bu robotun getirilerini paylaşayım.
2-bu sisteme güvenip her bir hisseden 1000 lot alsaydınız #asels 13.240 tl -22.560 tl #garan 8.250 tl - 15.000 tl #halkb 5.130 tl - 7.880 tl #sokm 10.480 -17.580 tl olacaktı.
yani 37 bin tl niz 63.400 tl olacaktı. yani %75 kazanmış olacaktınız.
3-burada benim anlatmak istediğimi değil, ne anladığımı anlatayım.
-ucuz ve bedava olan hiç bir şeyin kıymeti olmaz.
-saygı bilgiye değil, otoriteye ve menfaate dayalı oluyor.
-araştırmak yerine kulaktan duyma bilgi tercih ediliyor.
Read 5 tweets
30 Nov 20
Sistemler, algoritmalar, robotlar ve ideal kullanımı hakkında ufak bir bilgi,
1-öncelikle emek vermezseniz hiç bir şey olmaz.
2- öğrendiğiniz şeyler ile yıllarca zaman geçirmeniz gerekebilir.
3- hiç bir eğitim sizi bir anda 2 sene ileri taşımaz.
4-siz emek vermezseniz eğitimin hiç bir anlamı olmaz.
5-kimden eğitim alırsanız alın eğitim aldığınız kişi ile aynı bilgiye sahip olamazsınız.
6-eğitimler size hap şeklinde yaşanmışlıkları anlatır. hataları erkenden gösterir.
7-bir sistem tasarladığınızda bu sistemin geçmişte iyi puan alması gelecekte de aynı puanı alacağı anlamına gelmez.
8-optimizasyon bir tarih arasındaki verinin sizin seçtiğiniz indikatör veya sistemler ile işlenip en yüksek değerin çıkartılmasıdır. geçmiş geleceğe ayna olamaz.
Read 11 tweets
15 Sep 20
1-Bu uzun zamandır düşündüğüm bir projeydi aslında ama temel eksiklikleri vardı, iyi bir tarama sistemi lazımdı ve bu tarama sistemini robota döküp hızlı çalışmasını sağlayacak usta eller lazımdı :)
2-@zknflz in sırf bu iş için dizayn ettiği bir tarama sistemi ile @seziyorum hocamın mükemmel yazım tekniği ile bu işi bitirdik :)
3-bugün sistemin ilk testlerini yaptık,ben çıkan hisseleri manuel olarak aldım,karlılık incelemesi yaptım,@seziyorum hocam idealde robotik olarak alımları inceledi, aynı zamanda farklı platformlardan aynı kurgu üzerinden gelen al sinyallerinde ki farklılıkları da inceledik
Read 15 tweets
13 Jun 20
1-Hızlı emir gönderimi, mili saniyelik işlemler hakkında basit bir bilgilendirme yapacağım, gerçek tabirlerini yazmadan anlaşılır bir şekilde yazdım, polemik olmasın:)
ingilizce yazınca artist olmuyoruz :)
2- aslında dünya borsalarında uzun yıllardır kullanılan algoritmalar evrim geçirmeye başladı, önceleri alıp trend takip edip, trend bitişlerinde işlem yapan algoritmalar, daha kısa sürelerde, dar marjlarda işlem yapıp kar verimliliğini yükseltmek için farklı yollara başvurdular,
3-örnek verirsek, 100 binde başlayıp 108 binde satış yapıp 8 bin puan marj alan trend takip sistemli algoritmalar yerine,kısa marj ile işlem yapıp, hızlı al sat işlemleri ile 8 bin puan marjı 18 bin puana çıkartmaktı asıl amaç, fakat bunun zorlukları ve maliyetleri olacaktı tabi,
Read 16 tweets
18 Apr 20
1- İdeal programını adım adım kullanımına yönelik bilgilerindirmelere burdan sırayla başlayalım,
adım adım formul yükleme, basit formulleri yazma, basit al sat sistemleri, sistem birleşmeleri vs..
2-Basit hareketi ortalama sistemi oluşturma, hareketli ortalamanın fiyatı kesmesi sonucunda oluşan al sat sistemi.
3- RSI a göre al sat sistemi. Rsı istediğiniz rakamın üzerine çıktığın al, rakamın altına indiğinde sat mantığında. başlangıç için adım adım gitmeniz öğrenme hızınızı arttırır.
Read 100 tweets