cosmix Profile picture
Par zinātni un veselo saprātu.
Dec 8, 2021 15 tweets 7 min read
"Lūk, pirmie laboratorijas dati par antivielu efektivitāti #Omikron, gandrīz vienlaicīgi no @sigallab un @CiesekSandra.

Rezultāti ir aptuveni tādi, kādi tika gaidīti: ļoti būtisks #antivielu imūnās aizsardzības kritums! Tas nozīmē, ka..."
1/n "...vakcinētu cilvēku asinis (neatkarīgi no vakcinācijas shēmas) laboratorijā neitralizēja vīrusu ievērojami sliktāk nekā #Delta (aptuveni 40 x sliktāk). Vislabākos rezultātus joprojām guva izveseļojušies cilvēki, kuri tika papildus #vakcinēti. Šie rezultāti labi atbilst..."
2/n
Dec 7, 2021 4 tweets 1 min read
(Zviedrija)
"Neraugoties uz salīdzinoši nelielo Corona gadījumu skaitu, Zviedrija gatavojas stingrākam sabiedrības veselības aizsardzības periodam ar jaunu rīcības plānu. ..."

tagesschau.de/newsticker/liv… "Jau no trešdienas sabiedriskajā transportā ceļotājiem būs jālieto aizsarglīdzekļi, kas aizsargā muti un degunu, preses konferencē Stokholmā paziņoja veselības ministre Lena Hallengrena. Darba devējiem būtu arī jāļauj saviem darbiniekiem strādāt no mājas birojiem, ..."
Oct 19, 2021 10 tweets 2 min read
Polijas premjera Mateuša Moravecka runa (5):

"Par demokrātijas deficīta fenomenu tiek runāts jau gadiem ilgi. Un šis deficīts ir kļuvis aizvien lielāks. Tomēr nekad agrāk tas nav bijis tik redzams kā pēdējos gados." "Arvien biežāk tiesu iestāžu aktīvisma dēļ lēmumi tiek pieņemti aiz slēgtām durvīm, un tas apdraud dalībvalstis. Un arvien biežāk tas tiek darīts bez skaidra pamatojuma līgumos, bet ar to radošu pārinterpretāciju. Un - bez reālas kontroles. Un šī parādība jau gadiem ilgi pieaug."
Oct 19, 2021 26 tweets 4 min read
Polijas premjera Mateuša Moravecka runa (4):

"Es vēlreiz atkārtošu: Polijas Republikas augstākais likums ir Konstitūcija. Tā ir svarīgāka par citiem tiesību avotiem. Neviena Polijas tiesa, neviens Polijas parlaments un neviena Polijas valdība nevar atkāpties no šī principa." "Tomēr ir vērts uzsvērt arī to, ka Polijas tribunāls arī nesen pieņemtajā spriedumā nekad nav norādījis, ka Līguma par Eiropas Savienību noteikumi ir pilnīgi pretrunā Polijas Konstitūcijai. Gluži pretēji! Polija pilnībā ievēro Līgumus."
Oct 19, 2021 26 tweets 4 min read
Polijas premjera Mateuša Moravecka runa (3):

"... kādam ir jāizsaka arī viedoklis par šādu jaunu, iespējamo kompetenču konstitucionalitāti, jo īpaši tad, kad Tiesa ievieš arvien jaunas ES iestāžu kompetences no līgumiem."

gov.pl/web/primeminis… "Pretējā gadījumā nebūtu jēgas iekļaut Līguma par Eiropas Savienību 4. pantu, kurā noteikts, ka Savienība respektē dalībvalstu politiskās un konstitucionālās struktūras. Nebūtu jēgas Līguma 5. pantu, kurā noteikts, ka ES var rīkoties tikai piešķirto pilnvaru robežās."
Oct 19, 2021 26 tweets 4 min read
Polijas premjera Mateuša Moravecka runa (2):
"Stāvot šodien jūsu priekšā, es vēlos pateikties Polijas, Lietuvas un Latvijas dienestiem, kā arī visām Dienvideiropas valstīm, mūsu robežsargiem un uniformētajiem dienestiem par pūlēm un profesionalitāti, sargājot Savienības robežas." "Drošībai ir daudz dimensiju. Šodien, kad mūs visus skar gāzes cenu pieaugums, ir viegli redzēt, kādas var būt tuvredzības sekas energoapgādes drošības jautājumos. Gazprom politika un piekrišana Nord Stream 2 projektam jau ir izraisījusi rekordlielu gāzes cenu pieaugumu."
Oct 19, 2021 26 tweets 4 min read
Polijas premjera Mateuša Moravecka runa:
"Es šodien stāvu šeit, Parlamentā, lai izklāstītu mūsu nostāju vairākos jautājumos, kas, manuprāt, ir būtiski Eiropas Savienības nākotnei. Ne tikai Polijas nākotnei, bet arī Eiropas Savienības nākotnei kopumā."

gov.pl/web/primeminis… "Pirmkārt, es runāšu par krīzēm, ar kurām Eiropa šodien saskaras un kuras mums ir jārisina.

Otrkārt, es runāšu par standartiem un noteikumiem, kuriem vienmēr jābūt vienādiem visiem, un par to, ka pārāk bieži tas tā nav."
Oct 17, 2021 25 tweets 3 min read
"Izslimojis nevis vakcinejies: ko mēs zinām par mūsu organisma dabisko aizsardzību pret koronvīrusu – un kā valdības šīs zināšanas ņem vērā."

nzz.ch/wissenschaft/g… "Ne tikai vakcīnas, bet arī dabiska inficēšanās ar Sars-CoV-2 pēc izveseļošanās pasargā no jaunas inficēšanās. Taču tie, kuri ir izveseļojušies, tikai uz laiku ir brīvi no epidemioloģiskās drošības pasākumiem. Tomēr ir daudz pazīmju, kas liecina, ka viņiem ir labākā aizsardzība."