Engin YILMAZ Profile picture
Hisse senedi yatırımlarıyla 2019 yılında finansal özgürlüğe ulaşmış bir yatırımcı
Easting_Northing_Elevation Profile picture Murat Profile picture 2 subscribed
Mar 16, 2021 10 tweets 4 min read
#AKSA Portföyümde Aksa'nın ağırlığını artırdım.. Bunun birkaç nedeni var.. Aksa'da gördüğümüz birkaç hikaye var.. Bu hikayeleri tek tek anlatmadan önce bu araştırmayı @AvKaratass dostumla beraber yaptığımızı belirtmek isterim.. #AKSA Aksa'daki gördüğümüz hikayeler:

1. Ertelenmiş gelir kalemindeki artış
2. Aksa Akrilik tarafındaki kapasite artışları
3. Dow Aksa tarafındaki kapasite artışları
4. Zeytinburnu arazisi
Jan 17, 2021 5 tweets 1 min read
Babil'in En Zengin Adamı kitabını bitrdim.Altını çizdiğim birkaç cümleyi paylaşmak istiyorum

1.Borçlarını ödememiş bir adam kendine saygı duyamaz
2.Kazandığından daha fazlasını harcayan utanç ve dert tohumları eker
3.Kötü şans, ödeyebileceğinden çok borç alan herkesin peşindedir 4. Ruhu özgür olan bir adam bütün sorunlara çözülebilecek şeyler olarak bakar.. Ruhu köle olan adamsa şikayet ederek ''Bir köle olarak ben ne yapabilirim ki?'' diye sızlanır..
5. Az dikkat büyük bir pişmanlığa yol açar..
6. Para, daha fazla kazanmalı ve kendi kendine büyümelidir.
Jan 15, 2021 10 tweets 2 min read
Işık Plastik halka arz izahnamesine bir bakalım..

Şirket, 11.286.293 (8.061.638 bedelli, 3.224.655 ortak satışı) adet hisseyi 16.10 TL fiyattan halka arz edecek.. Toplam ödenmiş sermaye ise 51.802.638 olacak.. Yani şirketin piyasa değeri 834 milyon TL olarak belirlenmiş.. Şirketin faaliyet alanı, endüstriyel plastik levha üretimi ve plastikten mutfak ve sofra eşyası üretimidir..

Bu plastik levhalar, banyo küveti,gürültü bariyeri,duşa kabin camları,reklam ve promosyon tabelaları,buzdolabı iç plakaları,polis kalkanları gibi alanlarda kullanılıyor..
Jan 11, 2021 6 tweets 1 min read
Trend Takipçisi kitabını dün gece bitirdim.. Kendi yatırım tarzıma uyan veya anlamlı bulduğum, altını çizdiğim birkaç önemli yeri paylaşmak istiyorum..

1. Haklı olduğumda çok para kazandıracak, hatalı olduğumda çok fazla kayba neden olmayacak tarzda yatırım yapmak zorundayım 2. Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır..
3. Okullar ilerleme ve gelişme yuvaları olmaktan çok geleneklerin ve değişmeyen düşünce tarzlarının korunduğu yerlerdir
4. Alım- Satımcının tek amacı kar etmektir ve buna ulaşmak için piyasaya para yatırmaya ilişkin bir planı vardır
May 18, 2020 14 tweets 4 min read
#ACSEL Murat hocamın @TEMELANALIZCI listesine eklemesinin ardından bende şirketi incelemeye başladım.. Bu şirketi aslında daha 1 lirayken fark etmiş olmama rağmen bazı saçma sapan nedenler yüzünden alamamıştım.. Neyse artık aldım.. Ve haydi şirkete yakından bakalım.. Acıselsan Acıpayam Selüloz öncelikle Denizli'nin Acıpayam ilçesinde faaliyetlerini yürüten küçük bir şirket diyebiliriz.. Ama son bir iki yıldır hızlı bir büyüme evresindeler.. Şirketin ürettiği CMC ürününü Türkiye'de sayılı şirket üretiyor.. Geçen sene üretime başladıkları PAC +