independentpersian Profile picture
Official account of the Independent Persian. حساب رسمی روزنامه فارسی ایندیپندنت، نخستین روزنامه بین‌المللی به زبان فارسی، در تلگرام و اینستاگرام با @IndyPersian
Oct 15 33 tweets 18 min read
در ویدیویی که حساب کاربری «۱۵۰۰ تصویر» شامگاه شنبه، ۲۳ مهر در توییتر منتشر کرده است، از زندان اوین صدای تیراندازی شنیده می‌شود و دود حاصل از آتش‌سوزی آسمان منطقه این زندان را فراگرفته است.

#ایندیپندنت_فارسی #مهسا_امینی #خیزش_سراسری حساب کاربری ۱۵۰۰ تصویر با انتشار ویدیویی از اعزام نیروهای یگان ویژه به زندان اوین خبر داد.

#زندان_اوین #خیزش_سراسری
Oct 14 7 tweets 2 min read
علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه، ۲۲ مهر ماه، در دیدار با اعضای کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی گفت: جمهوری اسلامی نهالی بود که امروز یک درخت تناور شده است و غلط می‌کند فکر کندن آن را هم کسی بکند.

#خیزش_سراسری #جمهوری_اسلامی #علی_خامنه_ای Image علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی: «ما با کسانی که به‌عنوان طرفداری از تشیع، احساسات برادران اهل تسنن را برانگیخته کردند برخورد جدی کردیم.»
Feb 22 118 tweets 23 min read
آخرین تحولات مربوط به تنش میان روسیه و اوکراین
روسیه جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین را به رسمیت شناخت، غرب گفت که ساکت نخواهد ماند.

#روسیه #اوکراین #غرب
independentpersian.com/node/217536/%D… سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی تلاش کرد موضعی خنثی در مورد تحولات اوکراین داشته باشد و گفت که «با حساسیت موضوعات مرتبط با این کشور را پیگیری می‌کنیم.»

#اوکراین #روسیه #ایران
Feb 10, 2021 7 tweets 3 min read
«جواد ظریف می‌گوید افشای حقیقت درها را بر روی سیستم دفاعی کشور باز می‌کند. نقش او در سیستم قتل سازماندهی شده همان نقشی است که ریبنتروپ (وزیر خارجه آلمان نازی بین سال‌های ۱۹۳۸ تا ۱۹۴۵) برای هیتلر بازی می‌کرد.»
#ریبنتروپ_ایران #PS752
independentpersian.com/node/121776/%D… دولت و سازمان‌های امنیتی در حال بررسی یک صدای ضبط شده هستند که منسوب به #محمد_جواد_ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است. او در این فایل صوتی به عمدی بودن سرنگونی پرواز شمار ۷۵۲ خط هوایی بین‌المللی اوکراین اشاره می‌کند.
Aug 10, 2020 4 tweets 2 min read
صبحی طفیلی، نخستین دبیرکل حزب‌الله لبنان با انتشار ویدیوئی آتش انتقاداتش را متوجه #سیدحسن_نصرالله کرد و گفت که نصرالله و #ایران دلیل نابودی لبنان و سوریه هستند. او در این فایل ویدیویی می‌گوید که #لبنان به دست «دزدان و خائنین» اداره می‌شود.

independentpersian.com/node/77611/%D9… او که سال‌ها است با فشار حزب‌الله در دره بقاع در وضعیت حصر خانگی به‌سر می‌برد به ناامنی‌های رخ داده در بعلبک و کشتار گروهی از مردم در این شهر که در دره بقاع واقع شده نیز اشاره می‌کند و می‌گوید که این‌ها نمونه‌ای از فجایعی است که «اسلحه ایران در لبنان»
Jul 10, 2020 4 tweets 2 min read
بازکردن یک نامه پستی و تحویل گرفتن غذای بیرون‌بر از رستوران‌ها، از جمله فعالیت‌های کم خطرند و غذا خوردن در یک بوفه، رفتن به بار و شرکت در مراسم پرجمعیت، همگی در فهرست کارهای پرخطرند. #کووید_۱۹ #ویروس_کرونا

independentpersian.com/node/70921 کم‌خطر:
بازکردن بسته پستی
تحویل گرفتن غذای بیرون‌بر رستوران‌ها در خانه
بنزین زدن
تنیس بازی کردن
رفتن به کمپینگ