Discover and read the best of Twitter Threads about #ایران

Most recents (24)

#رشته_توییت
مهدی حسن در پلن اینترسپت:
کاری که آمریکا علیه #ایران انجام می‌دهد ریشه در عقاید راستگرایانه اوانجلیست صیهونیست دارد
بگردید و ببینید چقدر ترسناکند؛ پمپئو علنی گفته که ترامپ میشه با "استر" قیاس کرد، ملکه دربار خشایارشاه ک یهودیان از دست ايرانيان شیطان‌صفت نجات داد (١)
... "جان هاگ"، کشیش ساکن تگراش که از بزرگترین حامیان بوش و الان ترامپ است، مدتهاست مبلغ حمله پیشگیرانه به #ایران است. چون معتقد است اینکار باعث ظهور مسیح می‌شود.
داین همان کسی که بشدت طرفدار انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس بود...
... درواقع وقتی از مسیحیت صیهونیستی صحبت‌ میکنیم (دیدگاهی که پمپئو و پنس به آن تعلق گفتمانی دارند) فقط بحث اسرائیل و فلسطین نیست؛ [دشمنی با] #ایران در آن نقشی عمیق و عمده دارد. ترامپ البته آدم بی‌اعتقادی است، اما آدمهای دورش مدتهاست تحت‌تأثیر این عقاید مبلغ حمله به ایران‌اند
Read 4 tweets
۱.رشتو مهم از سخنان عادل عبدالمهدی از پشت پرده حوادث اخیر #عراق در جلسه پارلمان در واکنش به ترور شهید #قاسم_سلیمانی. اتفاقاتی که پیش از ترور سردار #ایران اتفاق افتاده و به آن مرتبط است:
-امتناع #آمریکا از تکمیل قراردادهای بازسازی عراق
-تقاضای آمریکا برای دریافت ۵۰٪درآمد نفتی عراق
-سفر نخست وزیر #عراق به #چین قرارداد #عراق با آن کشور بجای آمریکا
-تهدید ترامپ به راه انداختند اعتراضات علیه عبدالمهدی در عراق
-تهدید ترامپ به قتل معترضان و نیروهای امنیتی هعراق
-تهدید ترامپ به کشتن عادل عبدالمهدی و وزیر دفاع عراق
۲/
نکته افشا شده نخست این است که حلبوسی (رییس پارلمان #عراق) در جلسه ویژه پارلمان حاضر شد، درحالیکه تقریبا هیچ یک از اعضای سنی چنین نکردند. این به این دلیل بود که #آمریکا متوجه شده بود که عبدالمهدی میخواهد مسایل حساس در جلسه اعلام کند و برای جلوگیری از آن حلبوسی را به جلسه فرستاد.
Read 10 tweets
رشته توئیت #مهم
بزرگترین استقرار نظامی آمریکا در نزدیکی خاورمیانه نشانه آمادگی برای #جنگ است

۱-یک گزارش نشان میدهد که آمریکا در بزرگترین استقرارنظامی خود از زمان وقوع جنگ عراق یک نیروی نظامی بزرگ را در پایگاههای خود در اروپا و دریای مدیترانه جمع کرده است soshals.com/politics/30456/
۲-پایگاههای نظامی خود در اروپا و دریای مدیترانه جمع کرده است

وبسایت دیلی کوهلر واشنگتن اعلام کرد که ده ها هواپیمای باری آمریکایی به پایگاه هایی در روتا و مورون در #اسپانیا و آویانو در #ایتالیا رسیده اند که از زمان #جنگ_عراق بزرگترین استقرار نظامی در این پایگاه ها است...🔻
۳-در این گزارش اشاره شده است که جمعیت ۳۰ هزار نفری شهر کوچک روتا در جنوب اسپانیا ، از افزایش شدید حرکت هوایی ارتش #آمریکا طی چند روز گذشته غافلگیر شدند و پایگاه نظامی آویانو در ایتالیا نیز شاهد افزایش چشمگیر ترافیک هوایی بود.
ایالات متحده آمریکا یک پایگاه...🔻
Read 9 tweets
۱/ بیرون زدن مجدد یک حقیقت:
دیشب آقای مارک @mdubowitz از همه دعوت کرد هشتک #FreeIran2020 رو پروموت کنند
اینجابود که یکسری براندازنما تفرقه افکنی رو شروع کردند والبته چه خوب که همینجا معلوم شد کی واقعا آزادی ایرانو میخواد و کی درجبهه رژیمه
کمی از عمق این داستانو در زیر توضیح میدم:
۲/ خوبه بدونید نیم پهلوی هرگز یک برانداز نبوده و نیست بلکه باقیمانده یک دیکتاتور مخلوع و حامی سپاه پاسداران هست.
او برای رژیم نقش کبریت بی خطر رو بازی میکنه.
ماجرای آقای هاشم خواستار رو یادتون هست؟
#FreeIran2020
۳/ شبیه‌سازی #مجاهدین با شاه در شعارسازی اطلاعات سپاه
در تجمع اعتراضی ۱۶آذر علیه حضور سرجلاد رئیسی در دانشگاه تهران هم یکی دیگر از همین بازیها بود . که میتونید در این اطلاعیه ماجرای کاملش رو بخونید
#FreeIran2020
iran-efshagari.com/%d8%b4%d8%a8%d…
Read 8 tweets
#Iraq
Breaking: #US Airstrikes on Hashd al-Shaabi Forces West of al-Anbar

According to reports, the US warplanes have targeted the positions of the 45th Brigade of Hashd al-Shaabi in the al-Mazraah area on the road to Akashat, west of Anbar province.

english.iswnews.com/9635/breaking-…
#Iraq
The #US terrorist command in the region, #CENTCOM releasing a statement said that they attacked five positions of Kata’ib Hezbollah forces in Iraq and Syria.

english.iswnews.com/9637/us-announ…
#Iraq
First images from the one of the bases which targeted by the #US warplanes
Read 215 tweets
۵/۱ #مسیح_علینژاد و #شاهد_علوی از کمپین "ما شهروندان دیجیتال“ رونمایی کردند و گفتند "خانه آزادی" حامی این کمپین است. میزان بودجه اخذ شده و شخصی که طرف قرارداد با سازمان آمریکایی «خانه آزادی» ست هنوز مشخص نیست. تاکنون شیرین عبادی، فیروز نادری و نازنین بنیادی از کمپین حمایت کردند.
۵/۲ علوی و علینژاد گفتند که شخص مشخصی مسئول این کمپین نیست و پرسشگران باید به وبسایت "خانه آزادی" مراجعه کنند. این در حالیست که اطلاعاتی در این مورد در وبسایت این سازمان وجود ندارد. #مسیح_علینژاد پرسشگری در مورد بودجه را تلاش حکومت دیکتاتوری در جهت آلوده کردن بحثها خواند.
۵/۳ دولت آمریکا همواره عمده ی بودجه #خانه_آزادی را تامین کرده: مشارکت #امريكا از ٪۶۶ در ۲۰۰۶ به ٪۹۰ در ۲۰۱۷ افزایش یافت. در ۲۰۱۸ آمریکا ٪۸۸ بودجه (بیش از ۳۵ میلیون $) این سازمان را پرداخت کرد که عمده آن صرف حقوق پرسنل، حمایت مالی از اشخاص خارج از سازمان و حق الزحمه مشاوران شد.
Read 5 tweets
۱
اگر کسی بپرسد از #روحانی راضی‌ام؟ جوابم "خیر" است
اگر کسی بپرسد از "رای دادن به روحانی" دفاع میکنم؟ جوابم قطعا "بله" است
من "رای دادن" را یگانه راه ایجاد تغییر کم‌هزینه/سالم/کم‌خطر در سطح قدرت میدانم. "تحزب" و "تقویت جامعه مدنی" هم درنهایت چشم به قدرت و #انتخابات دارند...
۲
تمامی راههای جایگزین، از "#براندازی نرم و سخت" تا "کودتا"، تا "جنگ داخلی" و "تهاجم خارجی" باتوجه به تجربه‌های مکرر منطقه‌ای، باعث کشته شدن تعداد زیادی انسان و نابودی زیرساخت‌های اجتماعی و سرمایه‌های انسانی خواهد شد و درنهایت اگر خوش باشیم، به بازتولید استبداد منتهی میشود...
۳
تجربه افغانستان در شرق، و #عراق و سوریه در غرب و لیبی و مصر در جنوب...
در تک‌تک اینها، اگر خوش‌شانس باشند، توانسته‌اند دیکتاتوری به همان شرارت را بعد کشته شدن صدهاهزارنفر حاکم کنند، وگرنه به "Failed State"هایی تبدیل شده‌اند که توان تشکیل یک دولت و اداره یک مدرسه را هم ندارند...
Read 7 tweets
#رشتو تاملی بر حوادث اخیر در ایران
۱/۱۰
تظاهرات و قطع اینترنت در چند روز گذشته نشانگر ورود #ایران به عصر جدیدی از حکومت داری است. #تحریم های #آمریکا دیگر به مسئولین اجازه نخواهد داد که حق مطالبه گری #مردم و عدم مسئولیت پذیری خود را با سوبسید های حاصل از درآمد #نفت خریداری کنند.
۲- ایران در حال تغییر هویت از یک کشور رانتیر (rentier-state) متکی به #نفت به یک دولت مالیاتی متکی به فعالیت اقتصادی مردمش است. هر چند محرک این حرکت تحریم های سفت و سخت #آمریکا است ولی سردمدار آن رهبری جمهوری اسلامی است.
۳- او با نامگذاری سال های اخیر در ایران مثل اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید سعی کرده که اقتصاد ایران را به سمت بی نیاز شدن از نفت ببرد که بالاخره موفق شد. اما از آنجا که پیامد های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن بسیار گسترده است، تازه سختی کار شروع شده است.
Read 10 tweets
اطلاعیه کمیسیون اطلاعات و امنیت #شورای_ملی_مقاومت_ایران: «اقدام رذيلانه وكثيف #وزارت_اطلاعات آخوندها از طريق تلويزيون #ايران_اينترنشنال براي ماستمالي توئيتهاي جعلي به نام دبيركل اليزه وبراي نسبت دادن بمب گذاري درويلپنت به خود #مجاهدين» @IranIntl
#ایران
news.mojahedin.org/i/%D8%A7%D9%82…
هشدار #مقاومت ایران به #ایران_اينترنشنال: «نگذاريد دستگاه شما برضد ملت و مقاومت #ايران به چراگاه مزدوران #وزارت_اطلاعات تبديل شود.»

@iranintl @IranIntlbrk مزدور بدنام وزارت اطلاعات آخوندی-مسعود خدابنده- که دست در خون مجاهدین درجریان حملات جنایتکارانه به کمپ اشرف ولیبرتی دارد. توییت مصاحبه ایران اینترنشنال که بعداز مدتی احتمالا بدلیل اعتراض ایرانیان مجبور به پاک کردن آن شد.
@IranIntl @IranIntlbrk #وزارت_اطلاعات آخوندها دراقدامی رذیلانه درتلویزیون #ایران_اینترنشنال تلاش کرد تا ازطریق مزدورخدابنده توئیتهای جعلی ونشخوار آن توسط مزدوران افشا‌ شده راماستمالی کند وبمب‌گذاری دیپلمات #تروریستها وامثال همین مزدوردر گردهمایی بزرگ ایرانیان درویلپنت را به #مجاهدین نسبت بدهد.@Iranintl
Read 7 tweets
۱. روایت تاریخ ایران توسط عبدالرحمن الراشد سعودی وطن پرست و مداح بن سلمان: عبدالرحمن مستند شاه پهلوی را برای مخاطب ایرانی ایران اینترنشنال ساخته و به نقل از گاردین شواهدی موجود است که وی در تاسیس ایران اینترنشنال نیز نقش داشته است👇
#ایران_اینترنشنال
icjournal.ca/post/abdulrahm…
۲. او مستند جنگ ایران و عراق و زندگی رفسنجانی و نوری زاده و دیگر شخصیت های ایرانی را نیز در دستور ساخت دارد. عبدالرحمن با همکاری مستقیم سازمان امنیتی عربستان سعودی مستند راه خون را در مورد کمپ های القاعده ساخت و خواست باور کنیم که حکومت سعودی دشمن القاعده است و نه خالق آن.
#ایران
۳. هدف عبدالرحمن الراشد نمایش خوبی های سعودی و بدی های ایران در عرصه ی بین المللی است. او تنها با کسانی همکاری میکند که طرفدار سعودی باشند و چهره ی سعودی را در عرصه جهانی بشویند. برای مثال توماس اسمال می گوید این حکومت سعودی نبود که القاعده را حمایت میکرد بلکه مردم سعودی بودند.
Read 4 tweets
توطئه از نوع حمله داخلی #رشتو
۱/ بعد از موفقیت نسبی فعالان ضد تحریم علیه براندازان و حامیان فشار حداکثری علیه #ایران، اینبار مزدوران قلم به مزد وابسته به لابی‌های عبری عربی با استراتژی جدید وارد کارزار شدند
۲/ این استراتژی از دو راهکار مشخص پیروی میکند. اول ورود و همکاری ظاهری در کمپینهای ضد تحریم همزمان اعلام مواضع مخالف و زیر سوال بردن ج. ا. و به صورت ناملموس متهم کردن حاکمیت به عنوان علت اصلی تحریم‌ها.
۳/ در این راستا انتشار مقالات و فعالیت در فضای مجازی در قالب ژست ضد تحریم و حمله به فعالین مجازی ضد تحریم با اتهام حرکت در چارچوب پروپاگاندای رسانه‌ای ج.ا. نقشه راه اصلی است.
Read 7 tweets
#رشتو
« پاسداشت جانفدایان #آزادی »
بیش از ۱۱۰سال پیش، درچنین روزهایی جوان امریکایی خوشپوش مودب و لاغراندامی وارد تبریز شد.
او “هاوارد #باسکرویل “معلم فارغ‌التحصیل پرینستون بود که جهت تدریس در مدرسه امریکایی«مموریال»به این شهر آمد.
درجریان استبدادصغیر و محاصره تبریز به‌دست..

۱/۶
قوای دولتی(مزدوران محمدعلی‌شاه)، وی به صف مدافعان شهر و مشروطه‌خواهان پیوست و درطول محاصره و درکنار #ستارخان و #باقرخان سردار و سالار ملی، رشادتهای فراوان از خود نشان داد و سرانجام در روز۳۰فروردین۱۲۸۸شمسی و درحالیکه فرماندهی یک دسته۳۰۰نفری بنام #فوج_نجات را جهت شکستن محاصره

۲/۶
شهر برعهده داشت، با اصابت گلوله مزدوران استبداد به قلبش در دم جان سپرد،درحالیکه هنوز از تولد۲۴سالگیش هفته‌ای نگذشته بود!
مردم،تشییع جنازه باشکوهی برای او گرفتند و پیکرش را درگورستان ارامنه #تبریز به خاک سپردند.
که سنگ‌مزارش هنوز باقیست و مجسمه و تابلویی درخانه مشروطه تبریز!

۳/۶
Read 7 tweets
#رشتو

در #ایران، در میان #ما_مردم خطایی شایع است بس خطرناک که منجر به تکرار فجایعی بزرگ خواهد شد، اگر میخواهید بدانید #خمینی چطوری خمینی شد نه فقط تاریخ بلکه خوانش ما را از تاریخ باید بررسی کرد.
بطور مثال، مورد #نادرشاه_افشار که مردی بزرگ بود، اما تنها نبود و نه با یالانچی
1️⃣
پهلوان بازی به کسب آن دستاوردها نایل نشد، کنار نادر #مردان بزرگی ایستادند که هر کدام اگر یک #نادر نبودند، از او نیز کمتر نبودند!
۶ ژنرال نادر پس از وی #پادشاه شدند که هر یک در نوع خود منحصر بفرد بوند!
همین مسئله در مورد #رضا_شاه نیز صادق است، او نیز در ۵ سال اول در گردایه
2️⃣
مردانی ارزنده بود که به واسطه دور اندیشی و حسن نیت آنان به دستاوردهای ماندگاری دست یافت اما شوربختانه چه #نادر و چه #رضا_شاه رجال بزرگ کنار خود را خفه کردند! نادر زیاد موفق نبود، اما رضا شاه در این امر توفیق یافت! فقط یک نمونه #ارباب_کیخسرو برای سیاه کردن کارنامه
3️⃣
Read 24 tweets
#رشته_توییت
یک نوشته عالی درمورد سیاست منطقه‌ای #ایران و شخص سلیمانی:
جرئیات زیادی در متن هست که اولین بار میخوانم، و تحلیل‌هایی که در فضای ضدایرانی رسانه‌ها منتشر نمی‌شود
"آرون مرآت" چهارسال تحلیلگر اکونومیست در #تهران بوده و ارتباطات/اطلاعات خوبی...
prospectmagazine.co.uk/magazine/iran-…
٢)
... سلیمانی یک رهبر نظامی مقتدر و بزرگترین مدافع #ایران است. اساساً آیا #آمریکا انگیزه‌های این فرمانده، که در سطحی بالاتر نماینده سیاست‌های ایران است، را درست درک کرده؟...
۳)
سال۲۰۱۴ داعش شهر "جلالوا" در بیست‌کیلومتری مرز #ایران را تصرف کرد. این حدودا همان مکانی است که خلیفه دوم مسلمین امپراطوری ایران را شکست داد، و جایی که #صدام جنگ خود علیه ایران را آغاز کرد. برای ایرانی‌ها، اینجا دروازه تهاجم به سرزمین‌شان است
چه اتفاقی افتاد؟ ایران...
Read 22 tweets
پیام به تظاهرات ایرانیان در آمریکا در اعتراض به‌ حضور فرستاده فاشیسم دینی در ملل متحد. #IranRegimeChange #FreeIran #UNGA #No2Rouhani
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
تظاهرات شما در نیویورک، «نه» قاطعی‌ست به ‌سیاست استمالت از آخوندها، به‌ سیاست فرصت خریدن برای یک رژیم پا به‌گور و به‌ سیاست بی‌عملی در قبال رژیمی که با جنگ‌افروزی و ترور و سرکوب خود را حفظ می‌کند. #IranRegimeChange #FreeIran #No2Rouhani
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
اجتماع شما «نه» به‌ ادامه حاکمیت مشتی اشغالگر و تبهکار در ایران و آری به سرنگونی این رژیم توسط مردم و مقاومت ایران است. #IranRegimeChange #FreeIran #NoImpunity4Mullahs #UNGA
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
Read 11 tweets
برای استمرار قیام‌ها و آزادی #ایران از اشغال آخوندها به‌پا خیزید، پیام به دانش‌آموزان، دانشجویان و فرهنگیان #اول_مهر #FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به ‌همه دانش‌آموزان، دانشجویان، آموزگاران و استادان درود می‌فرستم و پیشرفت روزافزون در کسب آگاهی و آزادی و غلبه بر جهل و ارتجاع و ستم و سرکوب حاکم را آرزو می‌کنم. #ایران #اول_مهر
دانش‌آموزان و دانشجویان دلیری که به کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت پیوسته‌اید شما راهی را امتداد می‌دهید که نسلی از جوانان قهرمان #ایران آن را در پنج مهر ۱۳۶۰با نبرد بی‌باکانانه درخیابان‌های تهران به ‌اوج رساندند. #اول_مهر
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
Read 9 tweets
۱-تصویر تازه از دنیا در سخنرانی #ماکرون میان سفرای #فرانسه:
هژمونی غرب بر جهان که از دو سده پیش،اروپا در چارچوب آن میاندیشید و سیاستگزاری میکرد پایان یافته است.
جهان به ۲قطب آمریکا و چین درحال تقسیم است و دیگر کشور‌های جهان اگر نمی‌خواهند به زائده‌ای از این دو تبدیل شوند...#رشتو
۲- باید باهم متحد و همکاری کنند و وزنه متقابل یا سومی در جهان بوجود آورند.
مرکز ثقل این وزنه اتحادیه اروپاست و برای این هدف باید در روابطش با روسیه تجدیدنظر و آنرا نوسازی کند،مناسباتش را با هند-آسیا گسترش،پایه نوینی برای روابط با افریقا بدور از منطق هژمونی،برمبنای همکاری بنا کند
۳- ماکرون در این سخنرانی از اصطلاحات #مارکسیست ی استفاده کرد،از جنگ سنگری و جنگ مانووری(اصطلاحات گرامشی)گفت، یا #اومانیسم را شالوده تمدن نوین اروپایی معرفی و اعلام کرد "همانطور که #سوسیالیسم در یک کشور نتوانست به لحاظ تاریخی موفق شود، اومانیسم در یک کشور نیز موفق نخواهد شد".
Read 11 tweets
طی دو روز اخیر، توییت‌ها و نوشته‌های بسیاری در مورد این عکس منتشر شده؛
اما عمدتا برآمده از «هیجانات» است.

اشتباه نکنید،
«هیجان» لزوما بی‌ارتباط با «تحلیل» نیست؛
شاید همین هیجانات، عامل مهمی در بازیگری سیاسی باشد!

#رشتو ی کوتاه

#مقتدى_الصدر
#عراق
#قاسم_سليماني

(۱)
بگذارید ساده‌تر توضیح دهم:

یکی از مهم‌ترین عوامل مدیریت مقتدی بر جریان صدر و نقش‌آفرینی وی در دو حوزه سیاسی و اجتماعی عراق، مدیریت «هیجان» و «احساسات» است.

این «هیجان» و «احساسات» دقیقا همان ابزارهایی است که مقتدی با آنان به ایفای نقش می‌پردازد...

(۲)
حالا دو نکته مهم را داشته باشید:

اول این‌که باور نمی‌کنم این حضور، در این مجلس و قرار گرفتن در این قاب ۳ نفره، به درخواست مقتدی باشد؛
هرچند اطمینان دارم برخی در ایران و عراق «موظفند» این‌گونه «خبر» بدهند!!

این قاب تصویر، نتیجه اراده و درخواست حاج #قاسم_سليماني است.

(۳)
Read 11 tweets
#سری_توییت تحلیلی رابطه برجام، قیمت ارز و #اعتراضات_سراسری
1-نرخ ارز از اردیبهشت 1398 و آغاز ماه رمضان تقریبا ثابت مانده است و معمولا در کانال 11 هزار تومن بوده است. چرا علی رغم تحریمات این نرخ افزایش پیدا نکرده؟ #جمهوری_اسلامی عادت داشت با درآمد ناشی از صنایع نفتی ایرادات خود را بپوشاند و فشارهای خارجی را از سر بگذراند. حالا که این
2-درآمد از میان رفته نظام به دنبال درآمدهای جایگزین میگردد، این درآمدها شامل روشهای زیر است. یکم: فروش ارز دولتی به نرخ آزاد در بازار آزاد و استفاده از آنها برای مصارف داخلی که به ریال است. دوم افزایش انواع و اقسام مالیاتها و عوارض که البته با مشکل کوچک
mashreghnews.ir/news/844519/%D…
Read 17 tweets
آقای ثابتی،

هر دو نقل‌قول را باید در بافتار و پس‌زمینهٔ خود فهم کرد. با خوش‌بینی و نگاه هم‌دلانه می‌گویم: شما نه با پس‌زمینه‌ها آشنا هستید، و نه حتی دقیقاً متوجه شده‌اید #برجام چیست. این #رشتو را برای تنویر افکار حضرتعالی و هم‌وطنانِ هم‌فکر با شما می‌نویسم. /۱
کری نوشته: “عدم توافق بهتر «بود» (was) از یک توافق بد.“

نقل‌قول شما: «همواره عدم توافق بهتر از یک توافق بد است» — واژه‌های «همواره» و «است» جعلِ کسی‌ست که به شما دیکته گفته. /۲
کری این جمله را چه‌وقت گفته؟ در دیدار اول با وزیرمان جناب @JZarif، ۵ مهر ۹۲. در تصویر مشخص است که کری پس از این جمله، مقصودش از «توافق خوب» را بیان می‌کند: اینکه #ایران استاندارهای آژانس را رعایت کند — چیزی که «ما» در هر حال رعایت کرده و می‌کنیم، آژانس هم بارها تایید کرده! /۳
Read 15 tweets
برجی جزئیات مهم راهزنی دریایی جبل‌الطارق
١-بعد از مدتها اولین بار #نفت فروخته شده به اروپاست
٢-۴٨ساعت قبل #آمریکا به اسپانیا/بریتانیا اطلاعات عبور می‌دهد
٣-اسپانیا تمایلی به همکاری ندارد
۴-فرمانداری جبل‌الطارق ١٢ساعت بعد قوانین را تغییر می‌دهد تا توجیح توقیف مهیا شود
...
۵-اسپانیا ادعا می‌کند بخاطر مسیر معمول #نفتکش نگرانی بابت توقیف نداشت
۶-دراقدامی عجیب، نفتکش تغییر مسیر داد، در آبهای موردادعای انگلیس لنگر انداخت
٧-فرمانداری جبل‌الطارق همراه کماندوهای بریتانبایی وارد عرشه شدند
٨-اسپانیا میگوید قصد مداخله داشت که نیروی دریایی بریتانیا مانع...
...
٩-واکنش١ انگلیس است که تحریم سوریه را علت اعلام می‌کند
١٠-واکنش٢ مصاحبه تند وزیرخارجه اسپانیا که درخواست #آمریکا را انگیزه اعلام می‌کند
١١-واکنش٣ هم ویدئو فرماندار جبل‌الطارق که در راستای تایید ادعای #بریتانیا است و علت مداخله انگلیس را صرفا درخواست کمک خود اعلام می‌کند
...
Read 12 tweets
مریم رجوی ۲۲ تیرماه در اشرف ۳: عمده قربانیان فقر و محرومیت در #ایران زنانند. بیش از ۶۲ درصد زنان بالاتر از ده ساله خانه‌دار هستند. میانگین مشارکت اقتصادی زنان در خاورمیانه ۲۲ درصد ولی در ایران ۱۲ درصد در شهرهاست.
#IStandWithMaryamRajavi
#WeSupportMEK
#مريم_رجوي
#اشرف3
@threadreaderapp please unroll
Read 3 tweets
کنفرانس در #اشرف۳: «رژيم آخوندها منبع جنگ و بی‌ثباتی در منطقه، مقاومت #ایران پیام‌آور صلح و آزادی»‌
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
حضور دوستان و حامیان گرامی در خانه مقاومت #ایران، قبل از هرچیز پیام همبستگی به‌مردم به‌جان‌آمده‌یی است که برای به زیر کشیدن فاشیسم دینی لحظه‌شماری می‌کنند.
#FreeIran
توحش آخوندها در مناسبات بین‌المللی، یک قدرت‌نمایی پوشالی است. این خطای محض یا تبلیغات لابی‌های رژیم است که چنین دست و پا زدن‌هایی، قدرت رژیم انگاشته شود.
#ایران
#FreeIran
maryam-rajavi.com/item/maryam-ra…
Read 15 tweets
واقعا علینقی عالیخانی همانطور که دهباشی می‌گوید نابغه اقتصاد ایران است
#رشتو
۱. بحران سرمایه‌داری بین‌المللی و خطر نفوذ کمونیسم در انتهای دهه ۱۹۶۰ منجر به ارائه دکترین کندی بر مبنای ایده‌های #جایگزینی_واردات و #نوسازی_از_بالای روستو از سمت امریکا برای حل بحران‌های سرمایه‌داری شد.
۲. #ایران مهمترین کشور برای پیاده‌سازی چنین طرحی بود.
جایگزینی واردات همان انتقال صنایع به کشورهای پیرامون در جهت #انباشته_سرمایه برای کشورهای مرکز بود. امریکایی‌ها برای اجرای این طرح ابتدا به سراغ علی امینی رفتند اما با ناامیدی از طرح او(طرح ارسنجانی) شاه متولی #انقلاب_سفید شد.
۳. با تولیت شاه، #کانون_مترقی که از یک طرف تحصیل‌کردگان آمریکا و شاگرد روستو و از طرف دیگر نیروهایی غیروابسته از اشراف زمین‌دار بودند مسئول دولت شدند.(منصور و سپس هویدا) برای پیاده‌سازی دکترین کندی اما تاسیس کارخانه‌های بزرگ و تشکیل یک #بورژوازی_کمپرادور نیاز مبرم بود.
Read 12 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!