Discover and read the best of Twitter Threads about #ایران

Most recents (24)

🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۴ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️ Image
🟥ایالات متحده #آمریکا در یک الگوی تنش منطقه ای بین ج.ا و #اسرائیل گرفتار شده است. شبه نظامیان تحت حمایت ج.ا در ۳ اسفند با یک پهپاد انتحاری به نیروهای آمریکایی در شمال شرق #سوریه حمله کردند و یک آمریکایی را کشتند.
defense.gov/News/Releases/…
⬇️
ج.ا احتمالاً در تلافی حملات هوایی اخیر #اسرائیل به اهداف مورد حمایت ج.ا در #سوریه، دستور این حمله را صادر کرده است. اسرائیل چندین حمله از این دست را در روزهای اخیر انجام داده است،/
⬇️
Read 65 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۳ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧خامنه‌ای با تمرکز افکار عمومی و دولت بر بهبود اقتصاد، رژیم ج.ا را به دام انداخته است - موضوعی که به نظر نمی‌رسد او هنوز مایل به پرداختن جدی به آن نیست.
⬇️
خامنه‌ای به جای پرداختن به مسائل فرهنگی-اجتماعی که به اعتراضات #ژینا_ئه‌مینی/#مهسا_امینی دامن زد، بحث های درون رژیم را به اقتصاد محدود کرد و در سخنرانی نوروزی خود در ۱ فروردین، راه حل های مختلفی را برای مشکلات اقتصادی ایران پیشنهاد کرد.
⬇️
Read 54 tweets
کنعانی در واکنش به بیانیه نشست ۱۵۵ وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، با استقبال از حمایت وزرای خارجه شورای همکاری از نتایج گفتگوهای اخیر بین جمهوری اسلامی #ایران و #عربستان سعودی،
Image
ابراز امیدواری کرد توافق حاصله نقش موثری در افزایش ثبات، صلح و توسعه منطقه‌ای و تقویت رویکردهای گفتگومحور در منطقه #خلیج_فارس ایفاء کند.
کنعانی بار دیگر از میزبانی و مساعدت جمهوری خلق #چین و  اقدامات موثر جمهوری #عراق و سلطنت #عمان در از سرگیری روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی قدردانی کرد
Read 4 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱ فروردین ۱۴۰۲:
⬇️
🟧علی خامنه‌ای، بحث‌های درون رژیمی درباره اصلاحات سیاسی را برای رسیدگی به نارضایتی‌های معترضان تعطیل کرد و به جای آن این بحث‌ها را در سخنرانی نوروزی در ۱ فروردین به اقتصاد محدود کرد.»
⬇️
خامنه ای تصریح کرد: دشمنان ایران با «تغییر قانون اساسی یا ساختار نظام» به دنبال تحول در ج.ا هستند و برخی افراد در ایران نیز این شعار را تکرار کرده اند.
⬇️
Read 45 tweets
قسمت دوم مقاله:
آنچه در اعتراضات ۶ ماهه #جنبش_ماهو_بلوچ گذشت از آغاز تا حرکت به سوی زوال

تا اینکه اولین اختلاف بین نیروهای برانداز_ملی و #مسجد_مکی ظهور کرد، و آن زمانی بود که #مولانا_عبدالحمید بر عکس خواسته کف خیابان که شعارها براندازانه و اصل نظام را هدف قرار داده بود
۱/ادامه👇
مساله تغییر قانون اساسی! را بیان کرد و این مساله به گونه ای در رسانه ها بازتاب یافت که گویا صحبت همه آزادی خواهان #بلوچ حاضر در کف خیابان است.

این مساله از نگاه #احزاب و جریان های برانداز به معنی نادیده گرفتن خواسته های ملی فرهنگی جنبش تلقی شد و جریانات ملی از آن لحظه
۲/👇ادامه
راهشان را رفته رفته جدا کردند چون نگران شدند که این مساله به سمت نادرستی حرکت کند

به همین خاطر #پلاکاردهای ملی را بر افراشتند و شعارهای مردم را سازماندهی کرده و اعتراضات زاهدان را به یک مدرسه سیاسی بسیار قوی تبدیل کردند و با این کار حضور جریان های #ملی را در کف خیابان
۳/👇ادامه
Read 12 tweets
#رشتو
فیلسوف تبریز؛ نظریه‌پرداز ایران
موسی غنی‌نژاد:
1/گردش روزگار چنین بود که بنیان‌گذار مهم‌ترین نظریه ایرانشهری از خطه آذربایجان برخیزد. #سیدجواد_طباطبایی کاخی از اندیشه فرهنگ، تمدن و ملیت ایران بنا نهاد که مانند کاخ بلند فردوسی، از باد و باران گزندی به آن نخواهد رسید.
2/طباطبایی با تکیه بر استعداد ذاتی، حافظه شگفت‌‌‌‌انگیز و سختکوشی بی‌مانندش به‌تنهایی باری را در عرصه پژوهش بر دوش کشید که در شرایط عادی نیازمند کمک ده‌‌‌‌ها دستیار کارآزموده است. دستاورد پژوهشی بی‌‌‌‌نظیرش البته به ایرانشهری و مفهوم «جدید در قدیم امر ملی در ایران» مربوط می‌شود.
3/پرداختن طباطبایی به موضوع تجدد در اروپا در حقیقت مکمل کار او درباره ایران بود؛ چراکه عقیده داشت ایران با نهضت #مشروطه عملا وارد دنیای جدید شد؛ اما به‌رغم تلاش‌‌‌‌های اهل اندیشه در کشور ما هنوز منابع دست‌اول کافی درباره اندیشه تجدد در دسترس پژوهشگران نیست.
Read 24 tweets
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(1)
در ماه گذشته هفت بانک امریکا ورشکسته شده است! در 7 روز گذشته سه بانک بزرگ امریکا ورشکسته شده است منجمله بانک Silicon Valley Bank شانزدهمین بانک بزرگ امریکا می باشد! از اتفاقاتی باعث
#جاویدشاه
#میجنگیم_میمانیم_ایرانو_پس_میگیریم
@PahlaviReza
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(2)
ورشکستگی این بانک شده این است که این بانک از سپرده مشتری ها اوراق قرضه خزانه داری امریکا را خریداری کرده بود، و بدلیل کاهش ارزش اوراق قرضه SV Bank حدود 100 میلیارد دلار ضرر کرده است!
#جاویدشاه
cnbc.com/2023/03/13/how…
🚨مهم
یک پرده بالاتر بیندیشیم!(3)
این امر سپرده گذاران را برای از دست دادن سرمایه خود به وحشت انداخته است! در همین راستا فدرال ریزرو و بایدن به سپرده گذاران برای دسترسی به پول خود اطمینان داده اند بدون اینکه منبع تامین این پول مشخص باشد
#جاویدشاه
npr.org/2023/03/12/116…
Read 12 tweets
International News - #Iran #ایران
The چهارشنبهسوری (Tcharshanbeh Souri) fire festival begins tonight and all night;
it is celebrated on the night of the last Wednesday before the Iranian New Year, Noorouzz, which falls this year on March 20.
Traditionally, people celebrate, shout and jump over bonfires while uttering an antediluvian and enigmatic ritual incantation:
"to you my yellow, to me your red". Which has the meaning of "take my evil and give me your strength."
#Iran #ایران
It is the yellow of diseases that is exchanged for the vitality of fire and new blood.
It is also broken old clay jars in which misfortune is lurking, thus wanting the new jars to fill with coins or grain.
Read 9 tweets
Nouvelles internationales - #Iran #ایران
La fête du feu چهارشنبه‌سوری (Tcharshanbeh Souri) débute ce soir et toute la nuit ; on la célèbre dans la nuit du dernier mercredi avant le Nouvel An iranien, Noorouzz, qui tombe cette année le 20 mars.
Traditionnellement, les gens font la fête, poussent des cris et sautent par dessus des feux de joie en prononçant une incantation rituelle antédiluvienne et énigmatique :
"à toi mon jaune, à moi ton rouge ». Ce qui a le sens de « prend mon mal et donne moi ta force"
#Iran #ایران
C’est le jaune des maladies qu’on échange contre la vitalité du feu et du sang nouveau.
On casse aussi de vieilles jarres en terre cuite dans lesquelles est tapie l’infortune, voulant ainsi que les jarres neuves s’emplissent de pièces ou de grain.
Read 9 tweets
دریا صفایی: او در آن زمان تلاش کرد تا حمایت دیگر اعضای پارلمان بلژیک از جنبش مردم ایران را جلب کند، اما دریافت که غالب نماینده‌های پارلمان #بلژیک نسبت به وضعیت ایران آگاه نیستند.

#ایندیپندنت_فارسی #حمایت_حداکثری Image
دریا صفایی نیز در مورد تاثیر جامعه ایرانیان خارج از کشور بر مبارزه سراسری علیه جمهوری اسلامی گفت این تاثیرگذاری را می‌توان در جریان رای اکثریت اعضای #پارلمان_اروپا به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشاهده کرد.

#ایندیپندنت_فارسی
او در ادامه به تظاهرات چندین هزار نفری ایرانیان در #استراسبورگ اشاره کرد و این تظاهراتِ بزرگ را یکی از عوامل موثر بر رای تاریخی نمایندگان پارلمان اروپا به‌شمار آورد.

#ایندیپندنت_فارسی
Read 7 tweets
1⃣ لطفا با این #رشته_توییت همراه باشید و ریتوییت هم بفرمایید.
تعدادی وطن‌فروش، تجزیه‌طلب، تروریست، توده‌ای و غیره برای ملت ایران نسخه پیچیده‌اند که در ادامه بررسی می‌کنیم (۱) مخاطبش که بود، (۲) نکته‌هایش چه بود و (۳) قدم بعدیشان چیست!
#منشور_همبستگی
#منشور_گسستگی
2⃣ مخاطب این منشور ما مردم #ایران نیستیم. اکثر جامعه این اراذل را نمی‌شناسند یا اگر می‌شناسند به خوبی آگاه‌اند که امثال #حامد_اسماعیلیون، مصی قمی و مهتدی مشتی توده‌ای، چپ، تجزیه‌طلب و فاند بگیرند.

منشور سیگنال بود. گفتند ما آماده ویرانی ایران هستیم، پول و امکانات دارید بدهید.
3⃣ ملت و کشور #ایران جز دو کشور و ملت قدیمی جهان است و پرچم و ده‌ها نماد ملی به قدمت خود «تاریخ» دارد. منتها از نماد کمونیست‌ها و چپ‌ها که سابقه سیاهی در تاریخ ایران دارند استفاده کردند.
دلیلش هم مشخص است، #کومله_تروریست و اسماعیلیون و کارتل‌هایشان هر دو کمونیست اند.
Read 18 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱:
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥تیم CTP با اطمینان متوسط ارزیابی می کند که رژیم جمهوری اسلامی از حملات شیمیایی اخیر در سراسر ایران برای ایجاد شرایطی برای امنیتی کردن کشور قبل از تعطیلات بزرگ ملی استفاده می کند.
⬇️
🟥همانطور که CTP قبلاً گزارش داده بود، یک کمپین هماهنگ و سراسری برای مسموم کردن دختران دانش آموز عمدتاً از آذرماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

⬇️
Read 54 tweets
#برنارد_آنرى_لوى
ميگويند هر جا جنگ داخلي و بوي تجزيه باشد،او هم هست،اما ميگويم هر جا او باشد،جنگ داخلي و بوي تجزيه هم هست.بیایید این توییت را از پایین شروع و روابط را مرور کنیم تا برسیم به جناب #لوی.
بنده نیز همچو سایر همفکرانم لوی را یک شخص نمیبینم،او را یک تفکر مخل صلح 👇 Image
میبینم همچو کوه یخی که نوکش را شاهدیم و ۹۹درصد دیگرش مشهود نیست و سیاسیون و سرمایه داران و بزرگان خبر و رسانه در دسته ی زیر آب قرار دارند،بعنوان مثال یکی از آنها یک خانوم ایرانی بنام مهناز است معروف به نازی معینیان که اقای لوی نیز هر از گاهی عمدا یا سهوا اسامی را بیان میکند،حال👇 ImageImage
خانوم معینیان که بعنوان نمونه از او یاد کردم کیست؟
وی همسر جوزف معینیان توسعه دهنده ی املاک در نیویورک است که اتفاقا از دوستان اقای #بیل_کلینتون رییس جمهور دموکرات ایالات متحده نیز میباشد و به محافل خصوصی هم نیز تردد دارند،اما مووضع جالبتر شغل اقای لوی چیست؟
او همکار اقای جوزف 👇 Image
Read 26 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱:
#مسمومیت_دانش_آموزان
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
⬇️⬇️
این نسخه ویژه به روز رسانی روزانه ما در مورد ایران به تمرکز بر حملات شیمیایی در ایران ادامه می دهد. این شامل نقشه ها و توصیفات اعتراضات در ایران در روزهای۱۴-۱۶ اسفند است.
⬇️
🔶بیش از ۱۱۰ مورد مسمومیت جداگانه دانش آموزان در سراسر ایران در ۱۵ اسفند رخ داد.

⬇️
Read 40 tweets
هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۳-۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱:
🟥#حملات_شیمیایی_به_مدارس
🟥#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥رژیم ج.ا اجازه داده است که حملات هماهنگ شده در سراسر کشور به دختران دانش‌آموز ایرانی شدت یابد.
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
#مسمومیت_دانش‌آموزان

⬇️
🟥تنها بین ۱۳-۱۴ اسفندماه حداقل ۳۰۰ حمله در ۱۶ استان صورت گرفته که نسبت به ۴۶ حمله شیمیایی گزارش شده در ۱۱ اسفند و سایر حملات پراکنده از ۹ آذر به بعد افزایش قابل توجهی داشته است.
#حملات_شیمیایی_به_مدارس
#مسمومیت_دانش‌آموزان

⬇️
Read 39 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۱:

⬇️
🟧🟥روحانی برجسته اهل سنت مولوی عبدالحمید اظهار داشت که رژیم ج.ا ممکن است در حملات شیمیایی اخیر به دانش آموزان مدرسه در سراسر کشور مسئول یا همدست باشد. عبدالحمید این حملات را "نوعی سرکوب اعتراض" توصیف کرد که به معنای هدف قرار دادن کودکانی بود که به رژیم اعتراض کردند.
⬇️
◀️عبدالحمید همچنین اظهار داشت كه این رژیم به دلیل مشاركت اعتراضی مدارس در جنبش ژینا تمایلی به محافظت از این دانش‌آموزان مدرسه ای نداشته است.
⬇️ ImageImage
Read 61 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱:

#مسموم_کردن_دانش‌آموزان
#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥رژیم ایران ظاهراً اقدامات لازم را برای محافظت از مدارس انجام نداده است.
۴۶ گزارش جداگانه در مورد مسمومیت های شیمیایی که دانش آموزان دختر دانش آموز را در سراسر کشور در ۱۰ اسفند گزارش شده، گویای این ناتوانی است.
⬇️
کاربران شبکه‌های اجتماعی حملات دیگری به مدارس دخترانه و یک خوابگاه را در استان‌های #اردبیل و #البرز در ۱۱ اسفندماه مستند کردند.

مقامات ج.ا، رسانه‌ها و نهاد روحانیت نسبت به حملات مداوم علیه دانش‌آموزان ایرانی ابراز نگرانی کردند.
https://t.co/n6ZgR1I5u5
⬇️ twitter.com/i/web/status/1…
Read 64 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۱:

#مسموم_کردن_دانش‌آموزان
#مسمومیت_دانش‌آموزان
⬇️
🟥تیم CTP با اطمینان متوسط ارزیابی می کند که رژیم ایران یک کمپین هماهنگ شده در سراسر کشور را برای مسموم کردن دختران مدرسه‌ای ایرانی را "تحمل" می کند.
(اجازه می دهد). از واژه tolerate استفاده شده.)
⬇️
🟥در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد چه افرادی مسئول این کمپین چند ماهه علیه دختران دانش‌آموز ایرانی هستند و مقامات ایرانی نیز چنین حوادثی را پذیرفته و می‌گویند در حال بررسی هستند.
⬇️
Read 27 tweets
اين رشتو را دنبال كنيد:
سكانس اول مربوط به برخورد يكي از نيروهاي امنيتي جمهوري اسلامي با مادر دانش آموز مسموم شده در حمله ی شیمیایی امروز است كه در ادامه توضيح خواهم داد.👇
سكانس دوم:

حمله ي شيميايي بشار اسد در غوطه شرقی در ٢١ آگوست ٢٠١٣ با همكاري ثابت شده ي قاسم سليمانى به گفته ي #جوادظريف(مشاور نظامي بشار)چنین کودکان سوری را به خاک و خون کشیدند و جنازه‌ها كه اينگونه كنارهم خوابیده اند.👇
سكانس سوم:
جواد ظریف سال ۱۳۹۷ پس از حمله شیمیایی به غیرنظامیان: «وقتی حکومتی درمانده است از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند... بشار اسد این چنین جنایتی نکرده است» و بدون هيچ ملاحظه اي دروغ گفت.اين همان ظريفي ست كه گفته بود:پس از زدن هواپيماي اوكرايني به نشست فوري امنيت كشور رفت و :👇
Read 8 tweets
در این دنیا هیچی کثیفتر و بدتر از ابتذال نیست ، ابتذال قدرت اینو داره که تمدنهارو نابود و از هست و نیست ساقط کنه .
این داستان پیروز یبار دیگه‌ نشون‌ داد که هنوز میشه با اشک تمساح ی افسار‌ محکم به دهن این ملت زد و هست و نیستش رو ازش گرفت ، حتماً چندتا توئیتهای منو درمورد
۱.
این #علیرضا_شهرداری خوندید ، پاسخهای طرفدارای اونم دیدید دیگه .
هیچ نامی نمیشه به این مدفوعات ذهنی
داد مگر ابتذال . ادمهای احمق و بیشرفی که بدون داشتن حداقلی از شرافت و درک ، هیجان زده و به سرعت نور ی ادم شارلاتان رو تبدیل کردن به قهرمان و حالا هم تحت تاثیر همون
۲.
هیجانات ، شدن مدافع وی .
بزرگترین دفاع این وحوش در مورد شهرداری اینه که وی تیمارگر #پیروز بوده ،
نه دام‌پزشکش .
چیزی که هر احمق مونگولی میدونه اما مبنای دفاع این احمقهای مادرزاد اینه که مخاطب رو فاقد حداقل درک و شعور میدونن ، درحالی که هر احمقی از روز اول اینو میدونست
Read 15 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۹ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️ Image
🟧ناسازگاری و سوء مدیریت رژیم باعث ایجاد فعالیت های اعتراضی بیشتر و ناامیدی های مردمی بیشتر نسبت به رژیم می شود و ممکن است شهروندان را با مشکلات متفاوت، با یکدیگر متحد کند. این رژیم با بحران‌های متعدد ناشی از سومدیریت‌های اقتصادی، محیط‌ زیستی و امنیتی روبرو است.
⬇️
ا◀️ین رژیم همچنان که با طیف وسیعی از مشکلات مختلف روبروست به قربانی کردن مردم خود ادامه می دهد و ناامیدی ضد رژیم را در جمعیت‌های مختلف مردم تحریک می کند.
تیم CTP در ۹ اسفند ، ۲۰ اعتراض را در ۱۴ استان ثبت کرد که ۱۸ مورد از آنها بر وخامت شرایط اقتصادی تاکید داشت.
⬇️
Read 54 tweets
🧵هدف @criticalthreats اطلاع‌رسانی و آموزش سیاست‌گذاران، جوامع اطلاعاتی و نظامی، و همه شهروندان علاقه‌مندی است که نیاز به درک تفاوت‌های ظریف و مقیاس تهدیدات منطقه دارند.
اخبار اعتراضات #ایران، ۶-۸ اسفندماه ۱۴۰۱:
⬇️
🟧فعالیت اعتراضی در ایران در حال افزایش است و به سطحی نزدیک می شود که از پایان سال ۲۰۲۲ مشاهده نشده است. CTP در هفته‌های اخیر اعتراضاتی را مشاهده کرده که بیشتر بر بدتر شدن شرایط اقتصادی در ایران متمرکز هستند.
⬇️
◀️قیمت تمام شده کالاها و خدمات در سال گذشته بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است و ارزش ریال ایران همچنان به شدت کاهش می یابد.
iranintl.com/en/202302220413
◀️ریال در ۷ اسفندماه به پایین ترین حد خود رسید و در حدود ۶۰۰،۰۰۰ ریال به ازای هر دلار آمریکا ارزش گزاری شد.
reuters.com/markets/curren…
⬇️
Read 66 tweets
1.🧵شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با گاردین
هم میهنان من برای بازپس گیری کشورمان می جنگند
به گاردین گفتم که زمان مصلحت اندیشی سیاسی غرب به پایان رسیده است. جهان آزاد باید حداکثر حمایت را از مردم ما ارائه کند زیرا انقلاب آنها فقط #ایران را تغییر نمی دهد، بلکه جهان را تغییر خواهد داد
2. پاتریک وینتور سردبیر دیپلماتیک گاردین
دوشنبه 27 فوریه 2023 ساعت 15:19 به وقت گرینویچ
رضا پهلوی، پسر ارشد شاه سابق ایران گفته است که انقلاب ایران در لحظه‌ای است که باید از دولت‌های غربی حمایت کامل و فعال داشته باشند یا خطر کاهش تأثیر جنبش را داشته باشند.
3. پهلوی گفت نشانه هایی وجود دارد که اگر غرب فشار حداکثری را اعمال کند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی از سیاستمداران اصلاح طلب رژیم را ترک خواهند کرد.

پهلوی که از 17 سالگی تبعید شده و گاه به عنوان "ولیعهد" خوانده می شود، با فعالان جوان برجسته در داخل و خارج از ایران به
Read 25 tweets
#رشتو خیلی مهم : مرور دلایل انقلاب

سلام دوستان عزیزم
من در این رشته توییت سعی کردم تمام دلایل انقلاب #زن_زندگی_آزادی رو براتون بنویسم
لطفا تا آخر بخونید و نشر بدید تا همه بدونن چقدر به این انقلاب نیاز داریم
امیدوارم راضی باشید
#مهسا_امینی
1_ مهم ترین دلیل قتل عام و تجاوز : کشتن +600 نفر در اعتراضات 1401 تا کنون از جمله +60 کودک
کشتن +1500 نفر در اعتراضات 98
کشتن +200 نفر در اعتراضات 96
کشتن +2000 نفر در اعتراضات 88
تجاوز به ده ها زندانی...!
#WalkoutIRI
2_ دلیل دوم ) فقر، گرانی و سواستفاده از منابع طبیعی :
بی ارزش ترین پول جهان
خط فقر در ایران +18 میلیون، 90 درصد مردم زیر خط فقر هستن
گرانی بیش از حد اجناس اولیه برای زندگی راحت، نبود ثبات در بازار به علت بی لیاقتی و دزدی مسئولین
#سارینا_اسماعیل_زاده
Read 20 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!