salar Profile picture
is 100% certain. Hard work, practice, sound money management and, most of all, discipline are what will make a trader profitable.
May 23, 2021 18 tweets 5 min read
#رشتو
📌مغز شما به کل فرآیند معاملات دستور می‌دهد. چه تازه کار باشید و چه یک متخصص.

می‌خواهید بیاموزید که چگونه به طور موثر از آن استفاده کنید. این آگاهی و کاربردهای مغز است که تاجر تازه کار را از متخصص متمایز می‌کند.

برای درک اینکه چگونه معامله‌گران با تجربه، می‌توانند
۱ ضرر و زیان خود را محدود کرده و به سرعت یک فرصت خوب یا بد را تشخیص دهند، باید فرآیندهای قابل توجه مغز را که هر بار استدلال منطقی یا شهودی را اعمال می‌کند ارزیابی کنیم.

به طور کلی، مغز به دو بخش تقسیم می‌شود، طرف چپ و راست عملکردهای مختلفی دارند و تعادل بین آنها به طور طبیعی
۲
Jan 7, 2021 7 tweets 3 min read
#رشتو
ژورنال معاملاتی #فارکس، گزارشی از معاملات شما است که می‌تواند به شما در بررسی استراتژی و یادگیری از معاملات پیشین کمک کند. مثل یک کسی که صاحب کسب و کار است، باید موجودی کالاهای خود را ردیابی کند، یک معامله‌گر نیز باید حساب معاملات خود را نگه دارد.

ممکن است در ابتدا
۱/۷ Image داشتن یک ژورنال معاملاتی دشوار به نظر برسد اما ثبت معاملات می‌تواند به برخی سوالات مهم درباره تکنیک‌های معاملاتی شما پاسخ دهد. داشتن ژورنال معاملاتی می‌تواند ثبات قدم شما در معاملات را بهبود بخشد، شما را مسئول نگه دارد و به شما در ارتقای سیستم معاملاتی‌تان کمک کند.
۲/۷
Jan 3, 2021 8 tweets 3 min read
#رشتو
جاده معامله گری، جاده ای طولانی، سخت، پرپیچ و خم، همراه با دست اندازهای بسیار، تغییر جهت‌های کاذب و بن بستهاست. متأسفم، اما این یک واقعیت است.آنجا جام مقدسِ محلول معامله‌گری وجود ندارد!

یکی از کارهایی که باید قبل از انجام هر معامله انجام دهید چک کردن لیستی هست که شرایط
۱/۸ قبل از هر معامله را بررسی میکند و حتما باید تایید شوند و بعد وارد معامله شوید که به چک لیست معروف است.

اجرای یک چک لیست برای معامله‌گری بخش مهمی ‌از فرآیند معامله است زیرا این ابزار به معامله‌گران کمک می‌کند نظم داشته باشند، به برنامه معاملاتی خود پایبند بمانند و اعتماد
۲/۸
Jan 1, 2021 11 tweets 3 min read
#رشتو
مختصری از ۶ سبک معامله‌گری در #فارکس، زمان در معامله بودن و خصوصیات شخصیتی آنها:

۱. اسکالپرها (Scalper) :
این گروه در سریع‌ترین لاین معاملاتی هستند. دائما با اطلاعات جدید سروکار دارند و به تغییرات سریع بازار واکنش نشان می‌دهند. شما به صورت ایده‌آل باید دارای هوشیاری
۱/۱۱ غریزی بالا، تصمیم‌گیرندگی سریع و تحمل زیاد هنگام فشارهای روانی بازار باشید.

۲. تریدر روزانه (Day Trader):
این دسته از معامله‌گران، معاملات خود را در یک تایم‌فریم میان‌روزی انجام می‌دهند. مدت معاملات این دسته از اسکالپرها طولانی‌تر است. معامله‌گران روزانه مشابه اسکالپرها در
۲/۱۱
Oct 17, 2020 4 tweets 2 min read
#رشتو تریدر واقعی کیست؟
▪️سودها و زیان ها هیچ تاثیری بر روحیه اون ندارن.
▪️هیچ وقت روی نظر خودش پافشاری نمی کنه بلکه دائم خودش را با ترند منطبق میکنه. البته مطابق با استراتژی نه هر لحظه و با عجله
▪️در معاملات خودش خیلی منظم. و این نظم و انضباط معاملاتی رو حفظ میکنه. این خیلی مهمه ▪️اصلا به دنبال کسب سود بالا در کوتاه مدت نیست. بیشتر به دنبال ماندن است. به قول وارن بافت "اگه کسی کسب سود بالا در کوتاه مدت را با لحن مطمئن وعده داد لبخند زنان ازش دور بشید.
▪️طمع را در خودش کشته. همین طمع باعث باز شدن معامله های بیجا میشود و بعد هم با ضرر بسته شدن آن معاملات.