TEKSAS KATLİAMI
20 Agustos 1973 günü güvenlik güçleri, Teksas Travis Country'deki mezbahalardan birisinde çalisan Thomas Hewitt'in çiftlik evine bir baskin düzenlediler.
Polisler bu mesum çiftlik evinde 33 kisinin dogranmis cesedi ile karsilastilar. Kurbanlarinin yüzülmüs derilerinden bir maske takan ve "Deriyüz" olarak bilinen testereli katilin yarattigi dehset gazetelere "Teksas Katliami" olarak yansidi.
Bugün bile üzerindeki esrar perdesi tam olarak aralanamamis bu korkunç olay tüm zamanlarin bilinen en korkunç seri cinayeti olarak biliniyor.
Yetkililer ölü olarak ele geçirdikleri deri maskeli bir adami cinayetlerden sorumlu tutarak davayi kapattilar. Ilerleyen yillarda meydana gelen olaylar, polisin tüm sorusturmayi büyük bir beceriksizlikle yürüttügü ve gerçek katilin asla yakalanamadigi süphesini dogurdu.
Bu korkunç cinayetlerin bilinen tek tanigi ilk kez sessizligini bozdu ve issiz Teksas otobaninda bes gencin yasadigi kabusun iç yüzünü anlatti.
"Teksas Katliami" filmleri ile ilgili olarak belki de en tüyler ürpertici sey, filmin hikayesinin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenmis olmasi.
Filme konu olan olaylara benzer cinayetler serisi 1947 ve 1957 tarihleri arasinda Amerika Birlesik Devletleri'nde Ed Gein adinda bir seri katil tarafindan işlendi.
Filmdekine benzer sekilde insan derisinden yapilmis bir maske takan Gein kaçirip öldürdügü insanlarin derilerini ev esyalari yapmak için de kullaniyordu.
Düzenlenen baskinda Gein'in evinde insan derisi ile kapli koltuklar, yine insan derisinden abajurlar, kafataslarindan çorba kaseleri, insan dudaklarindan yapilmis bir kolye,
Vajina ve gögüslerden yapilmis bir yelek, üzeri gögüs uçlari ile süslenmis bir kemer ve buna benzer pek çok esya bulundu.
Kurbanlarinin tüm vücutlarini kullanan ve derilerini bir maske olarak yüzüne geçiren Gein, "Deri Surat" olarak akillara kazindi.
Kaynaklar:cbsnews , texasnews

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Esrarengiz Olaylar

Esrarengiz Olaylar Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @esrarengizdurum

11 Oct
TARİHİN EN UTANÇ VERİCİ DENEYİ: KÜÇÜK ALBERT
Davranışçı psikolog John B. Watson, sahada yaptığı araştırmalarda insanın korkularının sonradan kazanıldığına dair bir gözlem yapınca, bu tezini araştırma laboratuvarına taşıma kararı verir.
Denek olarak ise belki de seçilebilecek en kötü kişiyi seçer: 8 aylık olan Küçük Albert...
Read 42 tweets
10 Oct
HAVACILIK TARİHİNİN EN KORKUNÇ UÇAK KAZALARI
BOEING 747
23 Haziran 1985'te sabahın erken saatlerinde, Hindistan Hava Yolları Uçağı Boeing 747, Hindistan'ın Başkenti Yeni Delhi'ye gitmek üzere Kanada'dan yola çıkıyor. Rotasını önce Londra'ya çeviren uçağın kısa süre sonra sinyali Hava Trafik Kontrolü'nün ekranından kayboluyor.
Read 48 tweets
10 Oct
KUZEY IŞIKLARI ( AURORA BOREALİS)
Güneş'ten gelen rüzgar, dünyanın manyetik kalkanı, yerkürenin altındaki sıvı metallerin hareketi, atmosferdeki gazlar ile enerji alışverişi ve ortaya çıkan doğal fenomen: Kuzey ışıkları
Doğal bir fenomen olan kuzey ışıkları nedir ve nasıl oluşur, gelin beraber bir araştıralım. Bu ışıkların aslında kaynağının Güneş olduğunu söyleyebiliriz.
Read 23 tweets
9 Oct
İNTERNETİN DOĞURUP İNTERNETİN ÖLDÜRDÜĞÜ KAHRAMAN:AARON SWARTZ Image
Aaron, 1986 yılının kasım ayında Chicago’da doğdu ve okula orada başladı. Ne var ki okumayı öğrenmek için okula ihtiyacı yoktu. “Agugu” seviyesinden CNN altyazılarını okuma seviyesine geçtiğinde henüz 3 yaşındaydı. Babasının bir yazılım firması vardı.
Henüz 13 yaşındayken kurduğu The Info Network ile ArsDigita ödülünü yüzlerce başvurunun arasından kazandı. The Info Network, bugün sık sık kullandığımız Wikipedia ile tamamen aynı işi yapmaktaydı.
Read 20 tweets
9 Oct
DÜNYANIN YEDİ HARİKASI Image
Dünyanın yedi harikası fikri ilk kez M.Ö 5 yy.’da Heredot tarafından atılmıştır. Image
Heredot bu fikrini seçime ve yazıya dökememiş 300 yıl sonra M.Ö 2. yy’da Sidon’lu Antipatros  "Dünya'nın yedi harikası üzerine" (Περὶ τῶν Ἑπτὰ Θεαμάτων) adlı eserini yazmıştır ve günümüzde kabul ettiğimiz antik çağa ait dünyanın 7 harikası bu dönemde belirlenmiştir.
Read 41 tweets
8 Oct
İşkence Yaparak Cinayet İşlemek İçin Özel Otel Tasarlayan Psikopat Bir Katil: IBLİS HOLMES
Asıl adı Henry Howard Holmes, lakabı ise İblis Holmes olan ve iki yüzden fazla cinayetin faili olduğu tahmin edilen Amerika’nın ilk seri katili olan bu şahıs, gaz odaları,
asit banyoları ve kireç kuyuları gibi bubi tuzaklarıyla kurulu 100 odalı bir malikâne yaptırmış kendine. 1893 Şikago Dünya Fuarı sırasında da malikânesini insanlara kiralar..

Tabi ki tek bir amaçla: ÖLDÜRMEK.
Read 39 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!