🇹🇷GenÇ HoCaLaR🇹🇷 Profile picture
Dec 12, 2020 81 tweets 37 min read Read on X
1. Cübbeli Ahmet kime hizmet ediyor?
Cübbeli Ahmet konusunda kafası karışık olan insanları bilgilendirme yazısı olan bu çalışma, Cübbeli'nin Cemaat içerisinde yapmaya çalıştığı "ŞEY"in ne olduğu konusunda yeterince bilgi içerecektir! Ve bu sayede büyük RESİM görülecektir!
2. Malum olduğu üzere “Cübbeli Ahmet” konusu İSMAİLAĞA câmiâsı içerisinde çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu sıkıntıların sebebi, Cübbeli'nin yaptığı işlerin Cemaat içerisinde tasvip edilmediği halde, yapılanların kabul görülüyormuş gibi bir görüntü oluşturulması! Image
3. Cemaat içerisinden kurumsal olarak bir cevap verilmese de, bu konuda verilen tepkilerin neler olduğu ve kimler tarafından gündeme geldiğini kısa bir çalışma neticesinde göstermek istiyorum. Bu sayede oluşan kafa karışıklılığının bir nebze olsun giderileceğini düşünüyorum.
4. Cübbeli Ahmet’e karşı çıkan seslerden birisi Abdülmetin Hoca'ydı. Cemaat içerisinde Cübbeli Ahmet'e karşı TUTUMUN ne olduğunu bir Hadisle örnek veren Abdülmetin Hoca sohbetinde, Hz. Peygamber'den s.a.v. nakille şu hâdiseyi ÖRNEK olarak anlatmaktadır:
5. Peygamberimiz s.a.v. Hz. Aişe annemizle otururken, ümmetin en ŞERLİ adımı, Hz. Peygambere s.a.v. doğru geldi. "Ya Aişe şu gelen adam var ya, ÜMMETİMİN EN ŞERLİSİDİR!" Hz. Peygamberin yanına vardığında, ilgi ve alaka görmesi karşısında Hz. Aişe:
6. "Ya RasulAllah, gelirken başka söylediniz, geldiğinde başka davrandınız. Nedir bunun hikmeti? Ya Aişe, DEDİĞİM gibidir o kişi! İnsanların en ÂDİSİ 'bana bu adamın ŞERRİ ve PİSLİĞİ bulaşmasın' diye, mecburi saygı görendir!" A. Hoca, Cübbeli'nin ismini vererek şunları söyledi:
7. "Paraya ve şöhrete tapan adam!"
"Şerrinden emin olmak için susulan adam!"
"Kuranı, Sünneti, tasavvufu silah olarak kullanan adam!"
"Efendi Hz.leriyle bir alası yok, kendi başına buyruk!"
"Bu adamın bu kapıyla ve bu değerlerle bir alakası yok!"
8. İkinci bir örnek ise Efendi Hz.lerinin yeğenin paylaşmış olduğu video. Yurtdışından gelen KADINLARLA bir alakası olmadığını iddiana eden Cübbeli’nin, Cemaati nasıl kandırdığını bu video sayesinde daha net görmüş olacağız.
m.radikal.com.tr/turkiye/evet_o…
9. Cübbelinin ilişkiye girdiği görüntülerden 300 adet kopyası çekilip Cemaatin Hocalarına, gazetecilere ve bir kısım yetkililere gönderildi. CDlerin kriminal inceleme yapılması istenmedi. Avukatı, “BÖYLE BİR TALEPTE BULUNMUYORUZ” açıklamasinda bulundu!
google.com/amp/s/www.trth…
10. KARAGÜMRÜK ÇETESİ diye bilinen Ergin Kardeşlerden cdlerin toplanması için yardım istedi. Bir ara Cübbelinin korumalığını yapan Hamit duysak, cdnin elinde olduğunu söylemesiyle hedef haline geldi.
google.com/amp/s/www.inte…
11. Hamit Duysak’ı sustumak için bu kez Sedat Peker’den yardım istedi. Cemaat içerisinden A. Özsalih’in, Cübbeli aleyhine konuştuğu duyulunca, bir yardım da Özsalih için istendi! Bu vesileyle Peker’in Cübbeli’ye masaj koltuğu hediye etti!
google.com/amp/s/www.mill…
12. Cübbeli adını temize çıkarmak için Nejat Erginden yardım talebinde bulunuyor. Ergin: “Beni telefonla arayarak kaynbiraderleri ile ilgili KANUNSUZ bir ticari iş için yardım istedi.” “Ancak kendisine devletin organlarına gitmesini tavsiye ettim.” diyor!
sondevir.gaste24.com/m/arsiv/cubbel…
13. Mafya’yı, HOCA ve TALEBELERİ korkutmak üzere kullanan bu adamın ilişkilerine bakalım. Mekke’de iki grup arasında kavga çıkmış ve birbirlerine girmişlerdi. Kutsal belde de yapılan her iyi hareket için (katlanarak) MÜKAFAT ve kötü ise yine (katlanarak) CEZA verilir! Image
14. Bayraktar grubu, Efendi Hz.leri tarafından Cemaatten kovulmuş bir grup.. Uyguladıkları her program PROJE! Kıyamder ise, Cübbelinin her yaptığı işe TEVİL getiren, arkasını tahkim eden ve bu sayede güç devşirmeye çalışan ayrı bir klik! Peki Sedat Peker bunun neresinde?
15. Malum olduğu üzere Sedat Peker, uzun bir süre yanında SARIKLI-CÜBBELİ bir tipi taşıdı. Bu sayede bazı dernekler üzerinden medreseleri ziyarete gitti, talebelerle resim çekildi!.. Cübbeli’nin yakın dostluğu sayesinde Cemaat içerisinde bazı gruplarda söz sahibi oldu!
16. Eskiden talebeye rol-model olması gereken kimlik “HOCAEFENDİ” ağırlığında ve hedefe uygun olarak insan tipi seçilirdi. Şimdi ise MAFYA görseli talebelerin zihinlerine zerk ediliyor, oraya doğru itiliyor! Bunun da ayrı bir proje olduğunu bilmek gerekir! Image
17. Öyleyse hem Cübbeli’ye ve hemde Peker’in adamlığını yapan Cemaat içerisindeki KLİKLERE soralım.. Ergenekon operasyonunda gözaltına alınan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski Organize Suçlarla Şube Müdürü ADİL SERDAR SAÇAN’ın, Günlüğünde kayda geçirmiş olduğu; Image
18. “MAHMUT HOCANIN DAMADINI, SEDAT PEKER ÖLDÜRDÜ!” İfadesinin hakikatini sorabilmişler mi? Yoksa HOCALIK yerine, MAFYACILIK oynamak daha mı eğlenceli? Eğer bu CİNAYETİ Sedat PEKER organize etmişse, bu hocalar CELLATLARIYLA iş tutmaktadır!
habername.com/haber-peker-ho… Image
19. Yok eğer Sedat PEKER bu konuda MÂSUMSA, ismini ZAN altında bırakan eski Organize Suçlarla Şube Müdürünün bilgisine başvurmalıdır! Efendi Hz.lerine RÂM olanlar ŞEHİDİNİN davacısı, takipçisi ve en nihayetinde HESAP SORANI olacaktır! Image
20. Ergenekon örgütünün tepe isimlerinden biri; Emekli Tuğgeneral VELİ KÜÇÜK! Adil Serdar Saçan’a göre Sedat Peker’de, Veli Küçük’ün EMİRERİ!
Demek ki Cemaat içerisinde kümelenmiş bir takım FETÖ ve ERGENEKON klikleri mevcut!
google.com/amp/s/www.duny…
21. Aşağıda görülen ŞEMA’da, ERGENEKON’a dair aranan herşey var! Cübbelinin “PERİNÇEK”ide bu organizasyonun bir parçası! Kripto YAHUDİ olan Tuncay GÜNEY, gençlik yıllarında İSMAİLAĞA içerisine yerleştirilen bir AJAN!
google.com/amp/s/m.habert… Image
22. Burada kısa bir süre İSTİHBARAT çalışması yaptıktan sonra MERKEZE çekilen GÜNEY, gazeteci kimliği altındaki çalışmalarında en az 5 İSTİHBARAT birimine bilgi sağlıyor. MİT, FETÖ, ERGENEKON, CIA ve MOSSAD birimleriyle olan görüşmelerini de inkar etmiyor! Image
23. Uzun süre Veli KÜÇÜK’ün işlerini takip eden GÜNEY, PERİNÇEK’e gözdağı verecek kadarda KİRLİ İŞLERİNE hâkim! GÜNEY’e göre PERİNÇEK, Cumhurbaşkanı Tayyip ERDOĞAN’ın Belediye Başkanlığı döneminde İNFAZ edilmesi için bir ekip kurulmasını teklif ediyor!
google.com/amp/s/www.mill… Image
24. Veli KÜÇÜK’ün buna yanaşmadığını söylüyor! Perinçek herne kadar şuanda Cumhurbaşkanı’nın yanında duruyormuş gibi görünse de, son kertede “KEMALİST DEVRİMLERİ” adına bu hesabını, zihninin bir yerinde saklı tuttuğunu biliyoruz! Image
25. Cübbeli ise Cumhurbaşkanı'yla ittifak kurmak yerine(yıllarca Cumhurbaşkanına karşı söylemlerde bulundu!), onun düşmanlarıyla KARDEŞ oluyor ve “Cemaat ve Tarikatların kökünü kazıyacağız!” diyen bir adamın VATANSEVERLİĞİNDE buluşuyor!
26. Cübbeli'nin bu KARDEŞ'lik türküsünün FETÖ'ye yapılan operasyondan sonra olması gözden kaçmamalı! Çünkü Cübbeli, KEMALİST'lerden önce FETÖ'ye teslim oldu ve FETÖ operasyonları sonucunda oluşan boşluktan yararlanarak KEMALİST'lerin devreye girdiği görülüyor!
27. Bu konuda Efendi Hz.lerinin adını kullanmaktan dahi çekinmeyen Cübbeli, kendisiyle ilgili hususi bir meseleyi genelleştirerek Cemaati bu konuda İTAAT etmeye zorlayacak kadar FETÖ'ye teslim olmuştur! Kendi ESARETİNİ Cemaat perdesi altına saklayacak kadar MAHARETLİ!
28. FETÖ'ye BİAT etmeyenleri İTAAT ettirmek ve aleyhinde konuşanları SUSTURMAK üzere, Cezaevinden gönderdiği mektubu Özşimşeklere okutarak Cemaat'ten BİAT istediğini hatırlamak gerekiyor!
29. FETÖ tehlikesi ortadan kalkınca, boynundaki tasmadan boşalan ip sayesinde gerçeği söylemek zorunda kalıyor! Efendi Hz.lerinin, FETÖ hakkındaki söylediği gerçek sözü saklamanın hesabını vermeyen CÜBBELİ, gerçeği bir çırpıda açıklıyor!
30. Cübbeli'nin, Perinçek için "KARDEŞİM" demesinin altında yatan şeyin ne olduğunu anlamak için, zaruri olarak siyak-sibak(öncesi-sonrası) şeklinde okuma yapmak gerekmektedir! "...değerlerimizi azîz tutan Doğu Perinçek kardeşimize şükrânlarımızı arzederiz." Image
31. Saman altından su götürme taktiği ile her seferinde Cemaat adına konuşmadığını söyleyen Cübbeli, GARDINI düşürüyor ve asıl niyetini açık ediyor; "Mahmut Efendi’den de böyle duyduk." Celladına aşık, Hızır Hocaefendiyi ve Bayram Hocayı kendi elleriyle BOĞDURUYOR!
33. Bayram Hoca Şehid edildiğinde, İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah'tı.. 2014 yılında Hrant Dink cinayetinde İHMÂLİ olduğu şüphesiyle Cerrah ifade verdi… Dönemin İstihbarat Daire Başkanı, İstihbarat Şube müdürü ve Valisi de aynı ihmal şüphesiyle ifade verdiler..
33. İstihbarat Şube Müdürü Yılmazer (FETÖ'den 16 yıl ceza aldı!) ihmal ile ilgili Cerrah'ı, Cerrah da ihmal ile ilgili Valiyi sorumlu tuttu!.. Toplumun CAN güvenliğinden sorumlu en önemli 3 birimi, İşlenen CİNAYETLE ilgili parmaklarını birbirine uzattı!
google.com/amp/s/www.mill…
34. İtirafçı Erol Ölmez'in İTİRAFLARI'na göre, Hızır Hocaefendi ve Bayram Hoca'nın öldürülme emri PATRİKHANE tarafından, Ergenekon terör örgütüne verildi! "Atakurtlar Cumhuriyet Ordusu" adını verdikleri alt birimle bu cinayetleri işlediler!
haber7.com/guncel/haber/7…
35. Cübbeli, Bayram Hoca'nın Şehadetinin ardından ne demişti; "Biz Şehid olacak adam değiliz, YATAKTA ölürüz"..! İsmailağa Câmiâsına düşman olanlar bunun bir fırsat olduğunu biliyordu. İşlerini şansa bırakmadan Cübbeli'nin ABİSİ üzerinden iletişime geçtiler!
36. Tebliğ, telkin ve Vaiz göreviyle toplumu İRŞAD etmesi gereken HOCA görüntüsü yerini, MUHBİR sıfatına bırakıyor! Toplumu kutuplaşma, kışkırtma ve İÇ SAVAŞ korkusuyla TERBİYE etmeye kalkıyor! Bu da bize KEMALİST/ERGENEKONCU yapının 28 ŞUBAT havasını hatırlatıyor! Image
37. Bayram Hoca'nın Şehid edilmesinden yaklaşık 1 ay sonra FETÖ, EFENDİ Hz.lerinin HAS ODASINA giriyor! EFENDİ Hz.lerinin adı kullanılarak, gerçek olmayan bir röportajı EFENDİ Hz.leriyle yapılmış gibi ZAMAN GAZETESİNDE manşetten yayınlıyorlar!
hurriyet.com.tr/gundem/rahatli…
38. Bu gelişmelerden 1 yıl sonra EFENDİ HAZRETLERİ, İsmailağa Camisindeki HAS ODASINI bırakarak Çavuşbaşındaki Hânesine çekiliyor! Bu hadise bize Kuşadalı İbrahim Halveti Hz.lerinin, laf dinlemeyen müridlerini terbiye etmek üzere kendi eliyle TEKKEYİ KAPATMASINI hatırlattı.
39. Efendi Hz.lerinin MÜRİDANI terbiye etmek amaçlı Çarsamba'dan bir süre uzaklaşması böyle idrak edilmeli! HAS ODA'yı koruyamayandan MÜRİD olamayacağına göre? HAKİKİ MÜRİD olmak yolunda söz verilmeli ve DÜŞMANLA İŞBİRLİĞİ yapanlar İFŞA edilmeli!
40. Cübbeli ve Marifetleri… Malum olduğu üzere Cübbeli, uzun bir süre Marifet derneği ile kolkola girmiş, istedikleri gibi dümen çeviriyorlardı! Bu ayrılığın sebebi de, Efendi Hz.lerini savunmak değil. Çıkar çatışması sonucunda gerçekleşen bir hadise! Image
41. Bilindiği gibi Marifet grubu bir ara, 2014 yılında Efendi Hz.lerini Çeçenistan'a, Rusya'nın tetikçisi Kadirov'a ziyarete götürecekti! Böylece Çeçen CİHADI'nın beli kırılacaktı! Cemaat içerisinden gelen tepki sayesinde bu işten vazgeçtiler!
internethaber.com/ismailaga-cema…
42. Fakat Marifet grubu, Kadirov'dan aldığı paraların hesabını vermek adına 2018 yılında, Efendi Hz.leriyle RESİM çektirdi ! Çeçenistan CİHADINI davaya perçinleyen MÜRŞİDE KARŞI, Çeçenleri katleden ZALİM zamanın Kutbuyla aynı karede sunuldu! Image
43. Tekkeyi Çarşamba'dan, Çavuşbaşına taşıyıp, zamanın KUTBUNA kabir yapma hazırlığına kalkışacak kadar düşmanlıkta AÇIK ve ALENÎLER! Bu grubun icraatlarına zamanında onay veren Cübbeli hangi VEBALİN altında?!
google.com/amp/s/m.yeniak…
44. Her taşın altında #Cübbeli'ye dair bir İZ bulmak mümkün! Eğer #FETÖ operasyonu olmasaydı şuanda Cübbeli, HOCASININ(FETÖ) dizi dibinde emirlerini bekliyor olacaktı! PATRONLAR değişti, kaderi değişmedi; #PERİNÇEK'in önünde DİZ ÇÖKTÜ! Image
45. #Cübbeli'ye bu desteği verenler, neden #Cumhuriyetin kuruluşunda İ. #Atıf Efendi ile birlikte binlerce müslümanı KATLEDENLERE kızıyorlar? #Ali Haydar Efendi K.S.'nu kim yargıladı? Tekkeleri kim kapattı?! Onlarla İŞBİRLİĞİ yapan yine Cübbeli gibi tiplerdi!
46. #ODATV, Cübbeli ilgili haberlere ayrı bir önem verecek, onu NAKŞÎBENDÎ ŞEYHİ olarak zihinlerde tohumlaştıracaktı! #Cübbeli, EFENDİ Hz.lerinin adını kullanarak Cemaati bu sefer #KEMALİZME doğru itiyor ve #İSMAİLAĞA'nın boynunu KEMALİZMİN kılıncı altına sokuyor!
47. Ve ilk biat, Cemaat içerisinde #ÇEVİK namıyla, -#Cübbeli gibi- Ayet ve Hadisin arkasına saklanarak işini yürüten MADRABAZ'dan geliyor! Peşi sıra bazı talebelerin fotoğraf çerçevelerini asmasıyla mum dikiliyor! Cellatlarına teslim edilmek üzere DÜĞMEYE basılıyor!
48. Efendi Hz.lerinin #İzmir vekili Hüseyin #Avni Hoca'nın da dediği gibi Cübbeli, #Efendi Hz.lerinin isminin arkasına saklanarak bütün icraatlarını o şekilde yürütmekte. Karşı çıkan olursa, Efendiye karşı çıkmış, Cübbeliyi eleştirirse, Efendiyi eleştirmiş havası oluşturmakta!
49. Tabi bu bir taktik; MANEVRA! #Cübbeli bu sayede yolunu açarak/temizleyerek devam edebileceğini düşünüyor! Cemaat içerisinden sesi yükselen ve kendisini eleştiren Hocaları da, "KAHRAMANLIK YAPMAYIN!" diyerek #Kemalistlere HEDEF gösteriyor!
50. #Cübbeli'nin #İsmailağa'yı temsil etmediğine dair kurumsal bir açıklama yapılmadığı sürece, Efendi Hz.lerine alternatif olarak #Kemalist #örgütler tarafından, her zaman içeride muhafaza edilecektir! Yeterli GÜCE ve şartlara ulaşana kadar bu süreci devam ettireceklerdir!
51. #BEYAN DERGİSİ'nde görev yapmış ve Cübbeli'nin sahteliği yüzünden ayrılmış M.S. anlatıyor: "Hocanın verdiği VAAZLARLA sadece bu görüntüler değil, BÜTÜN HAYATI çelişiyor." httpss://www.google.com/amp/s/www.yenisafak.com/amphtml/gundem/goruntuleri-cektim-ama-satmadim-9667
52. Geçmiş zaman sohbetlerinde, Efendi hz.lerinin lafını dinlemediği için başına BUNLARIN geldiğini söyleyen Cübbeli, Efendi Hz.lerinin dediğini yapıyor "Muş" gibi davranarak, Cemaatten bazı insanları da bu sayede aldatıyor! Yanına yaklaşanların akıbetleri ise HAYAL KIRIKLIĞI!
53. Efendi Hz.leri Cübbeliye, yapması ve yapmaması gereken şeyler konusunda ne buyurmuştu:
"Sen ilimle meşgul ol!"
"Külliyeyi yapma!"
"İkinci evliliği yapma!"
Cübbeli ise Şöhret peşinde koşarak televizyonlarda FİNK ATTI! "Şöhret, Âfettir!"
54. Televizyonlara çıkmak için Efendi Hz.lerinden izin almak istediğinde, şu cevabı alıyor: "Artık ben sana karışmıyorum!" (T.V.da kullandığı ifade!) Bunu izin koparmak şeklinde anlayan Cübbeli, Şahsiyeti tüketilmiş bir kimlik olarak TV.ların MAGAZİN HOCASI haline geliyor! ImageImage
55. "Külliyeyi yapma!" Bir insan Ehlullaha tabi olmuşsa, onun FERASET sahibi olduğunu da kabul etmiş demektir! "Külliyeyi yapma!" İhtarını dinlemeyen Cübbeli, toplamda 10 dönümlük #KÜLLİYEYİ, yapımından 1 yıl sonra KEMALİST düzene terkediyor! Müslümanların parasından ne haber? Image
56. Basit gibi görünen bu KÜLLİYE meselesi, hem müslümanların parasının HEBA olmasına ve hem de İŞBİRLİĞİ konusu olmasına zemin hazırlaması bakımından önemli! #CIA, işbirliği yapma konusunda bütün şartlara HAİZ bir HOCA(!) bulmuştu bile!
57. "İkinci evliliği yapma!.." Eğer bir Mürşide tabi olmuşsan ve o sana bir tavsiye de bulunuyorsa, yapman gereken söz dinlemektir! Yoksa 3. #evlilik için, Ayet ve Hadisi kullanarak ilişkiye girmenin istismarı aranır, bulunur!
ntv.com.tr/turkiye/cubbel…
58. Düşman... Dikiş tutmayan, söyledikleriyle yaptıkları bir olmayan adamı, Veli nimeti bilir ve kullanmak için tepesine ÇÖKER! Eline geçen kozlar sayesinde, önce #FETÖ'ye... Ondan kalan boşlukta da KEMALİZME el öptürür, boyun eğdirir. Kendine KUL ve davasına KÖLE yaptırır! Image
59. Efendi Hz.lerinin huzurunda #Emr-i Bil ma'ruf'tan bir Hoca, Cübbeli'ye #ZEKAT paralarını yiyorsun, bunu YAPMA!" diyor.. Bu hadise, mürid açısından #Mürşidin muradı ve #Şeriat/Tarikat ölçüsüne riâyete davet olarak okunmalıydı! Fakat Cübbeli artık FRENİ PATLAYAN bir kamyon!
60. Her meselede olduğu gibi para konusunda da #Cübbeli, #AK olanı KARA, #kara olanı da ak gösterecek kadar MAHİR! JET #FADIL'la birlikte Müslümanların parasına çökerken, YATIRIMLIK daireye bedel olarak #Fetvayı veriyor! Image
61. "Buradan yer satın almak caiz midir? Ben size FETVA veriyorum caizdir. Önceden kira almanız da helaldir. Bunları internette yayınladık. Fetvanın detaylarını da anlattık." Cübbelinin bu fetvasına aldananlar, Jet Fadılın KUCAĞINA itilir ve mağdur edilir
milliyet.com.tr/gundem/jet-fad…
62. Cübbeli, kendisine inanıp yolundan gidenlere topluca AVANAK yaftasını vurmakla kalmıyor, çok iyi bir NANE olmadığını da itiraf ediyor! Buna rağmen "#Cübbeli Hocamız tevazu gösterdi" diyen, AVANAKLAR maalesef çıkıyor!
63. #YANMAZ #KEFEN meselesini de hatırlatmakta fayda var! İnsanların MANEVİ duygularını #PARA için kullanan en #PROFESYONEL grup #FETÖ'cülerdi! Herhalde onlardan sonra gelen sıralamayı #CÜBBELİ hakeder!
64. Sanki İnsanların DUYGULARINI o sömürmemiş gibi hemen peşinden #TEVİL ve İNKAR geliyor! Bu adamın bütün hayatı, “KENDİ YAPTIĞI KÖTÜ İŞLERİNİ İNKAR ETMEK ve reddetmekle geçiyor! Adam bildiğin #TÜCCAR ve ticarethane işletiyor! #Hocalık PARAVANA!
65. YANMAZ #KEFEN meselesiyle ilgili #EBUBEKİR SİFİL HOCA reddiyede bulunmuştu.. Yaptığını izah edemeyen CÜBBELİ, bu sefer #SİFİL HOCA'nın #EHLİSÜNNET'i müdafaa etmediği bahanesiyle HAİNCE bir taraftan vurmaya çalıştı! Sonuç; HÜSRAN!
66. Ruh'ul Furkan tefsiri Hz. Peygamber'in emri üzere yazılması istenmekle birlikte, üzerinde DAKİK çalışmalar olması hedeflenen bir tefsir! Karşı çıkılmasına rağmen Cübbeli, dayanağı olmayan zayıf ve şazz olan bir meseleyi buraya aktarmayı başarmış!
67. Şehid #Bayram Hoca'nın da, Cübbeli'nin tefsire zayıf ve mesnetsiz, Şazz(Kaide dışı) olan görüşleri eklemesinden rahatsız olduğunu özel derslerinde dile getirmesinden biliyoruz! Cübbeli, kendi zaafına işaret edercesine bunu tefsire ekliyor; #ZİNA!
68. "Bir kişi kocası olan bir kadınla ZİNA etse ve tövbe etse, kadının kocası da ona hakkını helal ederse affolunur. Ancak o ZİNA eden kişi, Zina ettiği kadının kocasına: "Bana bütün haklarını helal et." demekle yetinir ve ona KARISIYLA ZİNA ETTİĞİNİ SÖYLEMEZ!" Image
69. Cübbeli'nin bu tahrif hareketine karşı Tefsir #Heyetinde bulunan Hocalar karşı çıksa da, ellerinden birşey gelmiyor. Fakat vebalden kurtulmuş sayılmazlar! Bu konuda #Cübbeli'ye reddiye yapanlardan birisi de, #İsmailağa F. K. üyesi #Ahmet #POLAT Hoca..
70. Cemaat içerisinde en sert eleştirileri yapanlardan biri de Bayram Hocaydı r.a... Efendi Hz.leri tarafından verilen yetkiyle sarsıyor ve muhatapların kendine gelmesini sağlıyordu. İçeride kümelenmiş Cübbeli gibi tiplerin hiç hazzetmediği bir mizaca sahipti!
71. Bayram Hocanın, İmam Rabbani Hz.lerinden verdiği ölçüye bakalım:
"Bir insan MUNTAZAM tarikat dersi yapıyor. Eski evradı tam ve muntazam gidiyor. Fakat öyle bir iş yapıyor ki, yaptığı iş ŞERİATIN HÜKÜMLERİNE uymuyor.
72. Bak bu yaptığın olmuyor diye ikaz ediyorsun, üstelik DERVİŞSİN! Ooo sen anlamazsın bu işten ya, diyor! Bu insan DİNSİZDİR!, diyor İmam-ı #Rabbani." Bu teraziye #Ahbesi öven, öveni öven birini koyduğumuzda ne dini kalır, ne de diyaneti!
73. Efendi Hz.lerinin yaptığı bütün faaliyetleri AHBESİN VERDİĞİ İMKANLARLA yaptığını söyleyen ALÇAK adama denilecek tek söz, Bayram Hoca'nın söylediğidir; "...bunların damarlarında #KAN değil, #İDRAR dolaşıyor!" Image
74. Cübbeli ile birlikte onu MÜDAFAA EDEN, bu işlere GÖZ YUMAN ve (onay vermek kaydıyla) SUSAN da dahil olmak üzere…. "Abdullah #Dehlevi K.S. Halid-i #Bağdadi'ye K.S., İmam-ı #Rabbani'nin ALEYHİNDE söz söyleyenlere karşı UYANIK olmasını,
75. Onu müdafaa etmesini tavsiye etmiş ve ona; "Hocana KÖTÜLÜK edenlere iyi olursan, #KÖPEK senden daha iyidir!" diyerek ihtarda bulunmuştur. Ahbesi öven! Ehlullahı ve müslümanları KATLEDENLERE karşı konuşmayı yasaklayan herkes bu soydandır! Image
76. Bayram Hoca ve Hızır Efendi'nin katilleriyle iş tutan Ergenekoncu PERİNÇEK'i KARDEŞ gören… Cemaati KEMALİZME, CELLATLARININ önüne bir paçavra gibi atan adamın FETVASINI varın birazda siz düşünün!
77. #Şehid #Bayram Hoca: "Efendi Hz.leri, Çok tehdit alıyorum?
#Efendi Hazretleri: "Ağacın kovuğunda da olsan, ÖLÜM gelir seni bulur!"
Yaşayan ŞEHİD olan Bayram Hoca, başına gelecekleri daha önceden haber veren ve bunu sevgiliye kavuşmak olarak gören nâdir ERLERDENDİ!
78. ERGENEKON, FETÖ ve PATRİKHANE üçlüsü, İsmailağa Cemaatini bitirmek için tekrar tekrar operasyon yapsa da, bir türlü teslim alamıyor ve her seferinden bir karşılık alıyordu! Fakat içerden teslim almak, kaleyi içten FETHETMEK yolu artık onlar için tek seçenek! Image
79. Ebu Ali ed-Dekkak k.s.'nun, buyurduğu gibi: "Mürid o kimsedir ki, 20 YIL SOL TARAFINDAKİ MELEKLER YAZACAK BİR ŞEY BULAMAZ!" Bizse CÜBBELİ konusunda diyecek iyi birşey bulamıyoruz! İŞTE KISTAS! İŞTE ÖLÇÜ!
80. "Benim Şeyhim bu sancağı MEHDİ A.S.'a TESLİM EDECEK!"
Şah-ı Nakşibend Hz.lernin emriyle ismi, Silsile-i Şerife'ye dahil edlen; Efendi Hzlernin damadı, Şehid Hızır Ali Muradoğlu Hocaefendi!
.
MÜRİD olana ölçü; Silsile-i Zeheb'in sözü BİR YANA, KEZZABİN olan CÜBBELİ bir yana!
Her ne kadar 81. Twet ANASAYFA da sabitlenmiş ve iki dosya (1-80 ve 80-222) birlikte verilmişse de, kolaylık olması açısından bağlantının devamını buraya 81. Twetten devam edilebilecek şekilde bırakıyorum...
.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with 🇹🇷GenÇ HoCaLaR🇹🇷

🇹🇷GenÇ HoCaLaR🇹🇷 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @islambol_sitan

Nov 24, 2023
1- Saadeddin Ustaosmanoğlu Hoca, yine tek merkezden yönetilen MOSSAD'ın hedefinde! İsmailağa’yı ele geçirmeye yeminli Perinçekgiller familyası Cübbeli’yi, İsmailağa üzerinde etkin kılmak için dört bir koldan saldırıyor!


Image
Image
Image
Image
2- Görünen o ki yabancı istihbarat birimleri, İsmailağa’nın kontrolünün Cübbeli’ye bırakılmasını istiyor. Ve buna karşı çıkan her kim varsa, bir şekilde ortadan kaldırılması ve yahut etkisiz hale getirilmesi sağlanıyor!


Image
Image
Image
Image
3- Öncelikle Efendi Hazretlerinin damadı Hızır Ali Muradoğlu Hocaefendi şehid edildi! İsmailağa camiası içerisinde çok sevilen ve sözü dinlenen biriydi! Ahbes karakterlilere zerrece tahammulü yoktu! Hiçbir şekilde satın alınamaz ve açığı bulunamazdı!
Image
Image
Read 21 tweets
Sep 24, 2022
1- Ulusal KANAL'da, "BEN DERİN DEVLET İSTİYORUM" ve "DEVLET TEMİZLİK YAPMALI" diyen Cübbeli'yi "CİYAK CİYAK BAĞIRTIYORLAR!" PERİNÇEK'in Derin Devletine BİATLI Cübbeli AHMET! 28 ŞUBAT'ın DERİN DEVLETİ, SİSİ meselesine SONDAJ ⤵️ ImageImageImage
2- 28 Şubat'ın GİZLİ KAHRAMAN(!)'ı SİSİ; Seyhan SOYLU! Eski MİT'çi Mehmet EYMÜR'e göre JİTEM elemanı. Aczmendi Tarikatına yapılan operasyonda görev aldığı ve Cemaatlerin içerisine JİTEM faaliyeti kapsamında sokulduğunu söyledi.
.
google.com/amp/s/www.yeni… ImageImage
3. SİSİ, JİTEM faaliyeti kapsamında çıkan STRATEJİ dergisinde, 8 ay boyunca istihbarat faaliyeti yaptığını söylemiş ve Ergenekon davasında yargılanmıştı.
.
google.com/amp/s/www.medy… ImageImage
Read 7 tweets
Jan 3, 2021
81. Sekseninci(80) Twetin devamı olan bu DOSYA, 142 twet daha devam edecek ve toplamda 222 twetlik #FLOOD bir DOSYA olarak şuanlık bitmiş olacak! Cübbeli'nin bütün ENCAMIYLA ortaya koyulduğu bu DOSYA DELİLLER eşliğinde hazırlanmış olup, ÜMMETE hediyemizdir!
82. Cübbeli'nin avukatı BYLOCK'cu FATİH OĞUZ kim?
.
2007-2016 yılları arasında Cübbeli'nin işlerini yürüten...
LALEGÜL YAYINCILIK ve Reklam San. Ltd. Şti'nin ORTAĞI...
HOCA AHMET YESEVİ Derneği kadrosundan...
Cübbeli'nin ELİ-KOLU, BAŞI ve SONU!
.
sabah.com.tr/gundem/2017/06…
83. Cübbeli'nin Avukatı FATİH OĞUZ, Bylock üzerinden ADİL ÖKSÜZ'le haberleşenlerden! Fatih Oğuz'un babası eski Vali MEMDUH OĞUZ ise, telefonun da BYLOCK tesbit edildikten sonra tutuklananlardan! 2016 yılına kadar Cübbeli ile temasta olan bir isim!
.
gazete32.com.tr/eski-isparta-v…
Read 145 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(