Meslektaşlarımız ve uluslararası heyet ile birlikte duruşma salonu önündeyiz.

Mahkeme başkanının görüşmeyi reddetmesi nedeniyle büyük salon tahsisi sağlanmıyor ve kimsenin ayakta alınmayacağı iletildi.

#Avukatımıİstiyorum
Salon açıldı: Tutuksuz sanıklar ve uluslararası heyet salonda yerini alacak, avukatlar dönüşümlü olarak duruşma salonuna girecek. #Avukatımıİstiyorum
Duruşma, Yargıtay kararına karşı beyanların alınmasıyla devam ediyor.

@chdankara Şube hesabından tüm duruşma seyrini takip edebilirsiniz. ⤵️
Duruşma, Kozağaçlı'nın tutukluluğa ilişkin beyanlarıyla devam ediyor.

Aşağıdaki zincirden takip edebilirsiniz. #Avukatımıİstiyorum

Duruşma, Barkın Timtik'in tutukluluğa ilişkin beyanlarıyla devam ediyor.

Aşağıdaki zincirden takip edebilirsiniz. #Avukatımıİstiyorum

Duruşma, bu dosya kapsamında tutuksuz olan Av. Özgür Yılmaz'ın beyanlarıyla devam ediyor.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Çağdaş Hukukçular Derneği

Çağdaş Hukukçular Derneği Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @chdgenelmerkez

7 Apr
"Tutukluluğunun" 1668. gününde yapılan duruşmada Genel Başkanımız Selçuk Kozağaçlı, tutukluluğuna karşı beyanda bulundu. Beyanlarının yazılı hali:

"'Tutukluluk halinin devamına' kararınızın, gerekçesi yönünden hukuksal kusuruna dikkat çekmek amacıyla bunları yazıyorum." +
"Tutukluluğumun mahkemeniz önündeki eski dosyayla bir ilgisi yok. Bu davadan 7 yıldır tutuksuz yargılanıyorum. 2013 kışında başlayan 14 aylık tutukluluktan sonra; yaklaşan duruşmanın beklenilmesine ihtiyaç dahi duyulmadan, 21.03.2014 tarihinde ve celse arasında salıverildim."
"Vareste tutulmayı talep etmedim. Bugüne kadar bütün duruşmalara katıldım. Fiilen avukatlığa devam ettim. Onlarca sefer yurtdışına gittim ve döndüm."
Read 39 tweets
5 Apr
MGA - Ulusal Adli Tıp Birliği Başkanı Cosimo D. Matteucci: “Boyun eğmeyen ve teslim olmayan bir meslektaşımız için buradayız. Bizler de insan haklarının savunmasına kendimizi adamış durumdayız.”
“Şunu gözden kaçıramayız: hukukçuların adalet arayışı, herkesin adalet arayışıdır. Eylül ayından beri, mücadeleniz mücadelemiz oldu. Ebru Timtik’in ölümü İtalya’da bir tepkiyi tetikledi. Bu genç bir kadının kabul edilemez ölümüydü.”
“ İşte bu sebepten dolayı, bir açlık grevi başlatmaya karar verdik. 26 Eylül’den bu yana grevimiz durmadı, onu elden ele sürdürdük. Yalnızca Ebru’yu anmak için değil, hükümetimizden ve ABD’den müdahale etmesini istedik.”
Read 4 tweets
5 Apr
Sınır Tanımayan Avukatlar-Avukat Dayanışması’ndan Matthieu Bagard: “Ebru en zorlu kararlardan birini aldı. Sağlık raporlarına rağmen serbest bırakılmadı. Bu korkunç hikâye; gazetecilerin, avukatların, akademisyenlerin hikayesidir.”
“Ebru’nun anması bu korkunç insan hakkı gasplarına ışık tutma fırsatı oldu.”
“Ebru’yu Silivri’de ziyaret etmiştim. Bana annesiyle ilgili bir şarkı söylemişti ve ben de yanıt olarak ona bir şarkı söylemiştim. Son ziyaretimi hatırlıyorum, asla susmayacak sesini hatırlıyorum.”
Read 4 tweets
5 Apr
Ebru Timtik’in eski stajyeri, Halkın Hukuk Bürosu üyesi Seda Şaraldı söz aldı: “Bugün bu etkinlikte bile aslında dünyanın tüm kıtalarında Ebru ve Aytaç’ın sesinin birilerine ulaştığını görüyoruz.”
“Ebru’nun genç avukatlara yaklaşımını anlatmak istiyorum. Onu anlatmak için onun mektuplarından faydalanmak istiyorum. Her zaman stajyer avukatları çok cesaretlendirirdi.”
“‘Benim avukatım sensin, şaka yapmıyorum’ diye yazmıştı mektubunda. İlk duruşmada, ruhsatımı henüz bir gün önce almıştım ve duruşmaya girdiğimde tutuklu meslektaşlarımıza özgüvenle ilerledim, sadece selam vermek istedim ama bu hareketim jandarmaları panikletti.”
Read 8 tweets
5 Apr
İsviçreli Demokrat Avukatlar adına
Margret Kiener Nellen söz aldı: “Ebru Timtik adil yargılama için mücadele ederken tutuklu şekilde yaşamını yitirdi.”
“Çok şaşkın durumdayım. Several Ballıkaya’nın sözlerini duyduktan, uğradıkları işkenceyi duyduktan sonra. Ebru Timtik’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisi cesur bir avukattı.”
“Rosa Luxemburg’tan bir alıntıyla Ebru’yu anmak istiyorum: “Tarih beklemez.”

Meslektaşlar, bizler de beklemeyelim diyorum. Harekete geçelim, daha çok ses çıkaralım.”
Read 4 tweets
5 Apr
İtalya Demokrasi Üzerine Araştrırma ve Geliştirme Merkezi / Uluslararası Hukuki Müdahale Grubu (CRED/GIGI) adına Fabio Marcelli söz aldı: “Ben maalesef Ebru’yla tanışma şansına nail olamadım ama Ebru’nun çok önemli bir mücadele verdiğini biliyorum.”
“Ebru’nun yargılandığı mahkeme sona erdiğinde mahkeme önünde karar açıklandığı zaman pek çok örgütten pek çok avukat şok olmuştuk. Hakim tüm avukatların dışarı çıkarılmasını istediğinde anlamıştık ki o duruşma nafile bir duruşmaydı.”
“Bu manzaraya karşı şunu söylemek lazım: Avukatlar olarak bizim mücadeleyi yoğunlaştırmamız ve yeni başka mücadele yöntemleri bulmamız gerekiyor. Çünkü biliyoruz ki Erdoğan’ın rejiminde halkın avukatları gibi pek çok avukat baskı altında.”
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!