29 yıl imamlık yapan “Allah’ı Arayan İmam” ve “Labirentten Çıkış” adlı kitapların yazarı Mehmet Tekeci, “Bütün şeyhler, tarikatlar, cemaatler sahtedir. Buralarda tecavüz ve taciz vardır. Tacizin ana kaynağı sadece tarikatlar değil, Kuran kursları, yurtlar ve cemaatlerdir” ayrıca,
1-İŞTE YAŞADIKLARI DİN BU..!

10 yıl boyunca tarikat ve cemaatler içerisinde yer alan ve şeyh yardımcılığına kadar yükselen Tekeci, "Bunlar din pazarlayan, namussuz, ahlaksız insanlardır. Ben bunların hepsini gördüm ve yaşadım” dedi. Ayrıca, ...
2-Tekeci, ayrıca mahallelerde açılan “sübyan mektepleri”nin ne kadar tehlikeli olduğunu, devlet kurumlarının hangi cemaat ve tarikatlara paylaştırıldığını detaylarıyla Cumhuriyet Gazetesi'ne anlattı.
3- - Sizi tanıyabilir miyim?
En son hangi görevdeyken ayrıldınız?
-1965 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde doğdum. İlkokulu köyümde, ortaokul ve liseyi Kastamonu İmam Hatip Lisesi’nde okudum. 6 yaşında köy imamında Kuran okumaya başladım...
4-İlkokul bittikten sonra ailem beni ‘gavur’ okulu diye ortaokula göndermedi. Bir Kuran kursuna gönderdiler. Hayatımın en karanlık ve acı dolu günleridir. Ailemden habersiz parasız yatılı sınavlarına girerek ve din eğitimi de veriliyor diye ailemi imam hatibe gitmeye ikna ederek,
5-... okumaya başladım. İmam hatip benim için bir kurtuluştu.
29 yıl çeşitli yerlerde din görevlisi olarak görev yaptım ve 2013 yılında siyasi iktidarın dini kullanması ve camilere siyasetin girmesinden rahatsız olarak emekli oldum!
6-Allah’ı Arayan İmam ve Labirentten Çıkış isimli iki kitabın yazarıyım.
- Hangi yıllarda tarikat ve cemaatin içinde yer aldınız? Nerede ve kaç yıl onlarla kaldınız?
-Göreve ilk başladığım 1985 yılında bize tavsiye edilen tek kaynak Ömer Nasuhi Bilmen’in İlmihal kitabı idi!
7-Diyanet, imam atamalarını ve bütün din işlerini bu kitaba bakarak yapardı. 1995’li yıllara geldiğimizde kafamda ciddi sorular oluşmaya ve cevaplarını bulamamaya başladım. O yüzden bu sorulara cevap bulabilirim düşüncesi ile tarikata girdim. 10 yıl tarikatın içinde kaldım.
8-Mensup olduğum tarikatın şeyhinin ildeki görevlisiydim.
Ancak aradığım hiçbir şeyin cevabını bulamadım. Tamamen rüyalara dayalı ve adına maneviyat denilen hurafelerden başka bir şey yoktu. Mensup olduğumuz tarikatın şeyhi Kuran ayetlerini bile yanlış okurdu,
9-....(tekrar) "Mensup olduğumuz tarikatın şeyhi Kuran ayetlerini bile yanlış okurdu ancak bir hikmeti vardır diye bir şey söyleyemezdik!" . Daha fazla orada durmamın bir anlamı kalmadığına 2005 yılında karar verdim ve ayrıldım.
10- -Neden tarikat ve cemaatlerden ayrıldınız?
-Dine ait hiçbir şey yok aslında buralarda. Her tarikatın derneği ya da vakfı var. Onlara bağlı olanlar ciddi bir para kaynağı. Sorgulamadan gidilen bu sadakat anlayışı içinde “Allah rızası için” denilerek sizden ciddi bir kaynak+++
11-sağlanmakta!

Özellikle zikir ortamında oluşturulan yapmacık illüzyon da, daha sonra cazibesini yitiriyor etrafınıza bakmaya başlıyorsunuz. Oradaki ruhsal olarak sömürülüyor, maddi olarak sömürülüyor. Bugün fakir olan, dünyalığı olmayan tek bir tarikat ve cemaat şeyhi yoktur!
12-Tamamı saltanat içinde Karun gibi hayat sürmektedir!

- Yurtlar tehlikeli mi? Kapatılmalı mı?
_Yurtlar ve kurslar çok tehlikelidir ve istisnasız ilk ve ortaöğrenim öğrencileri için açılan bütün kurs ve yurtlar kapatılmalıdır.
13-Adana’da yurtta yanarak ölen kız çocuklarımız, Ensar Vakfı’nda tecavüze uğrayan erkek öğrencilerimiz, Fıkıh-Der’de tecavüze uğrayan öğrencilerimiz, tarikat şeyhleri tarafından taciz ve tecavüz edilen çocuklarımız ve kadınlarımız sadece fosseptikten sokağa taşan damlacıklardır!
14-
-Duyduğumuz koku budur. Bu vesile ile anaokulu adı altında her mahallede açılan “sübyan mekteplerine” de dikkatinizi çekmek isterim. Buralarda barındırılan küçük çocuklarımız çok büyük tehlike altındadır çok..!
15-Ayrıca bu çocuklarımız geleceğin cemaat ve tarikatlarına altyapı olarak hazırlanmaktadır! Buralardan mezun olan kız çocuklarımızın mezuniyet törenlerinde genellikle gelinlik giydirilerek beyinlerine gönderilen mesaj çok önemlidir...!
16- Ülkemizde durmadan yükselişte olan “çocuk gelinler” olayının temelleri yıllarca ekilen bu tohumların bir izdüşümüdür..!!
17- -En son yaşanan olay gibi taciz ve tecavüz olayları yaşanıyor mu?
-Buralarda verilen eğitimlerde öğrenci ile öğretici baş başa kalabilmektedir. Özellikle ezber derslerinde bu daha çok yapılmaktadır. İşte o odada neler olduğunu ve ne yaşandığını çocuk cesaretini toplayıp...!
18-ya da taciz, tecavüz dayanılmaz noktaya gelip anlattığında öğrenebiliyoruz..!
Bu zamana kadar tarikat ve cemaatlerde ortaya çıkan olaylar, kurs ve yurtlarda taciz ve tecavüze uğrayan çocukların haberleri aslında buralarda ne kadar karanlık ve ahlaksız işlerin döndüğünü ...
19-...net bir şekilde ortaya koymaktadır.
- Tarikatları nasıl yorumluyorsunuz? Onlar dini kullanıyor mu? Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı mı?..
20-
-Tarikatlar Kuran ayetlerine takla atlattıran, onlara akla ve hayale gelmeyen anlamlar katarak metafizik kavramlar ve soyut anlatımlarla ispatlanması mümkün olmayan rüyalara dayalı bir din oluşturmuşlardır. Tarikatların iki sermayesi vardır: Sadakat ve cehalettir !
21-Tarikatların % 90’ı Türkiye’yi “dar-ül harp” olarak görmektedir! Yani yarın ellerine fırsat geçtiğinde “savaşılacak devlet” demektir bu! Kısaca cemaat ve tarikatlara göre Türkiye’de mevcut ne varsa ganimettir ve hangi yolla olursa olsun onlara helaldir! Asıl vahim olan budur!
22-Siyasal İslamın Atatürk’ün kurup yoktan var ettiği bu ülkenin ne kadar kazanımları varsa teker teker yok etmek, ellerine geçirmek için her hileye başvurmaları bundandır!
23- -Devlet tarikatlara mı emanet ediliyor?
-Türkiye Cumhuriyeti sıradan bir Ortadoğu ülkesi değildir. 29 Ekim 1923 yılında atılan bu ülkenin temellerini Mustafa Kemal Atatürk sağlam atmıştır. Bu ülke hiçbir zaman bir din devleti olmayacaktır.(ama toplumun ahlakını bozuyorlar!)
24- Bu ülke hiçbir zaman şeyhlerin ve dervişlerin yönettiği bir ülke olmayacaktır. Zira bu ülkenin bütün ayarları Atatürk tarafından “muasır medeniyet”e göre ayarlanmıştır.
(Ama tarikatlar Türk töresini yıkıyor! insanları badeci şeyhlerin tuzağına çekip, esir yapıyorlar!)
25-Tarikatlar arasında görev taksimi 1970’li yıllarda yapılmıştır! Dershane ve özel okullar Fethullahçılara, Kuran kursları ve yatılı yurtlar Süleymancılara, Arapça ve medreseler İsmailağa cemaatine, hastane ve sağlık sektörü ise Adıyaman cemaatine pay edilmiştir! Geçmiş olsun..!
26-Açıkça görünen şu ki;
Tarikatlar, Cemaatlar, fetö gibi tümden yasaklanmadığı müddetçe maalesef devletimiz ayakta kalamayacak.

Son sözü meşhur badeci şeyhlerden birine ve müritlerine bırakayım! ister ağlayın ister gülün..!

27-"Herhangi bir dine mensup olmak sizi iyi biri yapmaz.
İyi insan olmak, vicdanla ilgilidir. Vicdan, insanın içindeki Tanrıdır."

Victor Hugo

Dr. Sedef Kabaş'ın enfes konuşmasının devamı linkte. @SedefKabas
28-E. İmam Mehmet Tekeci haksız mı yani? Özel kameraman tutmuşlar hem de..!

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Sakalar İskitler(Gizlenen Eski Anadolu Halkı)

Sakalar İskitler(Gizlenen Eski Anadolu Halkı) Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Saka_larr

2 May
Asırlardır aynı yalan!
Din elden gidiyor diyerek isyan edip Vatanı satıyorlar!
İstiklalimize ve Cumhuriyetimize kastediyorlar!
Cebren ve hileyle aziz vatanın bütün kalelerini zapt/işgal ediyorlar..!"
Dr abinin isyanı da bunadır.

#3MayısTürkçülerGünü
Sibirya'nın, Kuzey Buz Denizinin kıyısındaki, Yakutistan’da,
Yakut Türklerinin Türkçesine bayıldım. Anlayana saz demiştik..!
Atatürk'ün ruhu şad olsun.
Read 6 tweets
2 May
Kadını uçuruma itiyorlar toprağını doğasını savunduğu için! İtene de yazıklar olsun, ittirene de!
Sizin bu nefret uyandıran binlerce uygulamanız yüzünden insanlar özüne dönüp ŞAMANİZME, TENGRİCİLİĞE YÖNELDİ ZATEN
#ikizderesahipsizdeğildir
#BezdukDaBezduk
Ramazan günü toprağını, deresini, suyunu, ovasını, çiçeğini, ağacını savunan kadınlara biber gazı sıkmak tam Müslüman işi zaten! #Direniyruk rantiyeciyi koruyan yönetim şeklinizden #BezdukDaBezduk !
Diyanet araştırma yapmış ülkenin %43'ü deistim, ateistim, tengriciyim, Şamanım, Hıristiyanım demiş. Diyanet bunu durdurmamız lazım demiş. Onu durdurmanız için önce bu talanı durdurmanız lazım!
Su gördün HES
Ağaç buldun KES'e devam edersen DURDURAMAZSIN!
Read 10 tweets
1 May
Umman lideri Tarık'a geçen yıl yandaş gazeteci sordu: "Efendim Osmanlı torunu olduğunuz doğru mu?"
"Hayır" dedi, "ben Osmanlı değil Türk'üm, çünkü annem, babaannem Türk'tür. Bundan gurur duyuyorum. Osmanlı diye bir ırk yok ama Türk var. Türkler Osmanlı'dan önce de vardı, ayrıca,
1-...Türkiye'de "Osmanlı torunuyum" diyenlerin bir yarısı Türk soyu ile problemi olanlardır; ikinci yarısı da, onların dümen suyundan giden ahmak ve cahil Türkler'dir der.
Umarım bazıları utanır, tabi utanacak yüzü olanlar..!
2-Sultan Kabus bin Said’in yerine geçen Heysem bin Tarık’ın babaannesinin Türk olduğu ve adının ‘Kamile’ olduğu belirtildi.

Sultanın babası bin Teymur, 1920 yılında İstanbul’da doğdu ve halen hayatta.

Kız kardeşinin adı da Kamile...

indyturk.com/node/118846/d%…
Read 5 tweets
1 May
İYİ PARTİLİNİN %47'si
2. partim CHP diyor.

Kendilerini Atatürkçü tanımlayanların oranı %46.5,
Milliyetçi tanımlayanlar %35.9
Sosyal Demokratım diyenler %8
Muhafazakarım diyenler %10

YANİ TAM BİR MERKEZ PARTİSİ,MERKEZE DUYURULUR.

@TCAytunCiray @korayaydintr @MDervisogluTR
CHP SEÇMENİNİN
2. PARTİSİ %55 ile İYİ PARTİ
3. PARTİSİ %6.2 ile HDP

CHP'de Merkez Parti.
AKP oyu %27 lere indi.
Kararsızlar %20 lere çıktı.

2-Nisan sonu 2021 Area anketine göre, kararsızların oyu % 20 ye ulaşmış ve yaş ortalaması düşük, genç-orta yaşlı muhalif grup ağırlıkta. Yani Kararsızların sadece 1/4 ü tekrar iktidara oy verebilir. Gerisi muhalif partilerde. Yorumlayan Kemal Özkiraz.
Read 8 tweets
30 Apr
Kararsızlar neden muhalefete oy verecek?
CHP seçmeninin ne kadarı merkezdedir?
CHP seçmeninin ikinci tercihi HDP midir yoksa İYİ PARTİ midir?
AKP oyları yüzde 27 'ye neden indi?
Cumhur ittifakı toplamı yüzde 40'ın altından tekrar çıkar, yükselir mi?
İlginç saha sonuçları (1)
En ilginç saha sonuçları da
HDP ile İYİ PARTİ'den geliyor. (2)
AKP ve MHP ne kadar oy kaybetti?
Ya da bu kadar ciddi oyu neden kaybediyorlar? (3)
Read 7 tweets
30 Apr
İslam bu mudur yani?
Özel kameraman tutmuşlar hem de! Bu Müslümanların dini Kapitalizm midir, nedir anlayamadım..!
1-BİZİM DİNCİLERE
SUUDİ ARABİSTAN'A GİT DESEN GİDEMEZLER! ÇÜNKÜ;

1-Suudi Arabistan'da türbe, yatır yoktur, yasaktır. Bunlar olmayınca doğal olarak ziyaretleri de yoktur. Böyle davranışlar gericilik, Cahiliyye devrinden kalma putperestlik addedilir....
2-Suudi Arabistan'da peygamberimize ait olduğu söylenen Saka-ı Şerif, Hurka-i Şerif gibi ziyaretler de yoktur. Böyle davranışlar gericilik ve Şirk addedilir....
Read 10 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!