Serdar Ekşioğlu tabii bu. #SedatPeker daha ilk videolarında Serdar Ekşioğlu'nun adını, Suriye'deki silahlar meselesi ile birlikte önünde duran kâğıtlarda göstermişti. Önceden sanki pazarlık için hafiften şantajını yaptığı videoyu servis etmiş:
Kimmişti Serdar Ekşioğlu? Ahmet Şık'tan öğrendiğimiz Serdar Ekşioğlu'nun RTE'nin babasının ikinci eşinden bir akrabası olduğuydu:
Kendisi 2015 tarihli Milliyet haberine göre tırlarla Suriye'ye Türkmendağı'na lojistik hede hödöler yollayan pek "ünlü" bir işadamımız. milliyet.com.tr/gundem/unlu-is…
Kendisi Lazoil'in sahibiymiş. Muhtemelen o tırlar pek eli boş dönmedi 😏. Kaçak petrol?
Kendisinden meşhur troll Taha Ün'ün de kankasıymış, falan fıstık. onedio.com/haber/peker-in…
Mezkur videoda Serdar Ekşioğlu bu konulara girmiyor, yalnız Pelikan ve Peker arasında arabuluculuk peşinde.
Konuşmalardan aynı arabuluculuğa Fatih Tezcan'ın da giriştiğini öğreniyoruz. Zaten Tezcan videoların kaydedildiğine uyanıp tutuştuğuna kendisi geçen hafta bu görüşmeyi itiraf etmişti. Sonra da kendisinin bankadaki hesaplarına erişimi bloke edilmişti.
Ekşioğlu'nun anlattıklarından Hilal Kaplan'ın ve kocası Süheyb Öğüt'ün (yetiksiz, ağbim ağbim senden başka kimimiz var ağbim akademisyeni Süheyl'in abisi) bayağı tutuştuğu anlaşılıyor.
Ekşioğlu'nun dediğine göre AKP'nin kendisi damat Berat'ın abisi Serhat Albayrak'ın güdümündeki TRT ve havuz medyasından fevkalade rahatsızlarmış. 15 Temmuz gecesi AHaber RTE'nin konuşmasını yayımlamamış. A Haber kimin? Turkuaz Medya, yani damatgiller. Vay vay.
Arabuluculuğa girişen her salak, SP'nin verdiği gazla önce arabuluculuğuna giriştiği adamları satıp, videoya onların kirli çamaşırlarını döküyor 🤣🤣🤣 Hadi Özışık da Süslü'yü videoda aynı böyle satmıştı. Dipsiz ahlaksızlığın ve salaklığın kombinasyonunu izlemek pek keyifli 🤣😁
Düzeltme: ".... senden başka kimimiz var ağbim akademisyeni SELMAN'IN abisi" olacaktı tabi. Pardon.
Bu videoda ayrıca RTE'nin ailesine sövdüğü gerekçesiyle eski milletvekili Feyzi İşbaşaran'ı Peker'in adamına dövdürme işini ayarlayanın da adının "Metin" olduğu geçiyor. Eh Metin Külünk işte. RTE'nin gençlikten futbol arkadaşı.
Facetime dinlenmiyormuş arkadaşlar :) Videodan gelen faydalı bilgi.
Suriye'ye Peker'in yolladığı tırlar kadar #SedatPeker8 'de bahsedilen SADAT malzemesini taşıyan tırların da eklendiğinin itirafı da geliyor bu videoda Ekşioğlu'ndan. Yani Peker söylüyor, o da evet öyleydi, evet namussuzluktu bu diye onaylıyor.
Yine bu videodan çıkan çok kuvvetle muhtemel, #SedatPeker 'in elinde bir de Hilal Kaplan'ın kocası Pelikan CEO'su Süheyb Öğüt'le de görüşme videosu olduğu. Arasın görüşelim, benimle görüşmek istiyormuş diyor Peker videonun sonunda.
Adamın kurduğu şirketin adı Lazoil. Hamsioil olaydı bari. Bu kadar adamların vizyonu işte. Yağmacı, talancı, çapsız herifler yönetti işte bizi yıllarca.
Off final de şahaneymiş :)

"Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz"...

Bunu hiç unutturmayacağız size, ama SP'den de işitmek güzel doğrusu.

Son olarak bir de bir MİT bahsi geçiyor, olaylar Hakan Fidan'a kadar uzanacak mı acaba? Lütfen uzasın çünkü. Adrenalin arsızı olduk burada! 😉Şimdilik bu görüşmede bahsi geçen MİT olayı çok net değil, ama o konu da daha açılacaktır umarız.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Adrenalin Arsızı

Adrenalin Arsızı Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @elcinarabaci

6 Jun
1. Bir Pazar sabahı daha ben ve diğer 262.000 kadar sayko arkadaş bu kez #SedatPeker9 için sürünerek kalktık bakalım kardeşlerim. Vallahi 7:30'a yetişemedim, 8:45 itibariyle başlıyoruz bakalım, ne zamana biter Allah kerim.
2. #SedatPeker çocuk çocuk ayrı mekana taşınmış bu kez, mekan değişmiş. Kendisinin de dediği üzere nerede olduğu anlaşılmasın diye arkaya çirkin bi naylon perde falan konmuş, o da memnun değilmiş dekorasyondan vs vs. Ama buraya gelmek için bayağı yol katetmişler.
3. Artık İran'a mı geçtiler hâlâ Dubai'deler mi ne yaptılar bilmem. Önceki videolarda masada önce bir deniz feneri maketi vardı, geçen hafta dev bir pusula, bu hafta da koskocaman bir dürbün koymuş masaya. Hayırdır, denizaşırı sefer mi var? Sembol okumada iddialı değilim.
Read 336 tweets
5 Jun
Yarın sabaha kadar bekleyemeyip de gece canı sıkılana video :)
Geçen hafta T24'te Tolga Şardan'ın yazısında Soylu için Derinlerden sızdırılmış görünen "15 Temmuz TRT fatihi Soylu hikayesinin perde arkası tapesi" yazısı vardı ya. Hani şantaj yazısı gibi.
İşte Ahmet Dönmez o gece Soylu'nun irtibata geçtiği mafya liderlerinden biriyle görüşmüş. Bağlantıyı Şardan'ın da yazısından bildiğimiz üzere bunlarla düşüp kalkan Sadık Soylu üzerinden gerçekleşmiş.

Ellerindeki yalnız askeriyede bulunan otomatik silahları nasıl edindikleri,
bu silahlara sonra ne olduğu muamma. Bu kişilerin ayrıca Aleyna Çakır cinayetinin faili olan Ümitcan Uygun'la da ilişkili olduğu, Uygun'un bu yüzden Soylu abisine güvenip tutuklanasıya efelendiği, bunu da bilen Pelikangillerin medyada sırf Soylu'yu yıpratma derdinde özellikle+
Read 4 tweets
4 Jun
Bu hafta canım öyle çekti, eski 32. gün belgesellerini ve söyleşilerini izledim. Öyle büyük eksik ki 32.gün belgesellerinin medya hayatında yarattığı boşluk...
Şimdi kendine "muhaliflik" biçen kanallar dahil, bol bol konuşan, güya tartışan çok... Kolunu sallasan bi analizciye +
çarpıyor. Fakat şu balık hafızalı millete (buna kendim de dahilim, izlerken ne çok şeyi unuttuğumu hatırlayarak ürperdim) yakın geçmişinden ahanda bugünlere nasıl geldiğinin bilgi akışı yok.
Hepimiz unutuyoruz son 20, 30, 50 senede nelerden geçtik...
Bizi bugünlere taşıyan yozlaşmanın çürümenin temeline kadar inmek, aynı hataları yeniden yapmamak, kafamızı vura vura hatırlamamız lazım halbuki. Keşke 32. gün belgeselleri ayarında yakın tarih belgeselleri yeniden yapılsa.
Read 5 tweets
4 Jun
Bahar gibi İstanbul'dan ekolojik tarım ürünlerine ulaşımda sorun yaşayan, ederi biraz pahalıya da gelse ilaçsızına, sağlıklısına ulaşayım diyene, kendisini ekolojik tarım, permakültür seminerlerinden tanıdığım, Çanakkale Bayramiç'te ekolojik tarım yapmakta olan Volkan Çiftçi'nin+ ImageImageImageImage
ürünlerini şiddetle tavsiye ederim. Aşağıdaki ürünlerin önemli kısmını Volkan ailesiyle birlikte Bayramiç'te üretiyor, kendisinin üretmediklerini de
Buğday Derneğinin Tatuta ağına bağlı olan ve kendisi gibi ekolojik üretim yapan çiftçilerden karşılıyor. ImageImage
Volkan'ın pekmezi, ekmeği, atalık buğdaydan unu ve doğal hardalını özellikle tavsiye ederim. Ben neyse de anam babam zor beğenirler, özellikle pekmezi onlardan daima tam not alıyor.

Volkan Çiftçi'nin tel. numarası şu: +90 (532) 545 75 14
Read 11 tweets
3 Jun
1. Müthiş güzel bi enginarlı iç baklalı çorba tarifi uydurdum. Rüya gibi oldu. Şöyle:
Enginarı pazarda ayıklattıktan sonra o ayıklardıkları yaprak sap kısımlarını falan da alıyorsunuz. Hatta çöpe atacaklarsa, oradaki yapraklardan isteyip bol bol alın.
2. Gerekli malzeme:
🥣4 kalp enginar
🥣 Enginarların sapı, yaprakları
🥣 3-4 diş sarımsak, 1 küçük soğan
🥣 Yarım demet dereotu
🥣 1 kase taze iç bakla
🥣 1 patates
🥣 Terbiye için:
1 yumurta sarısı 2-3 kaşık yoğurt
3. - Bi tencereye enginarın sapını yapraklarını atın, içine 2 diş sarımsak, tuz, karabiber ilave edip haşlayın.

- Ayrı bir yerde iri küpler haline doğranmış enginarları biraz tuz, bi çay k. şekerle zeytinyağında soteleyin. Biraz da üstlerine limon suyu, kararmasınlar.
Read 8 tweets
3 Jun
Yıl: 1997. Hanefi Avcı Emn. Gen. Müd. İstihbarat Dai. Bşk.

Birand (1:16): Gazi olaylarını kim yaptı?
H. Avcı (1:17:10): Ben o olayların herhangi 1 illegal örgüt mensubu tarafından yapıldığına inanmıyorum.
Birand: Devlet içinde 1 grup? Kışkırtma mı?

H. Avcı: (1:17:40) Terörist gruplarca yapıldığına ben inanmıyorum. ...DEV-SOL büyük oranda çözüldü, bu olay içinde bulunamadı. PKK 'nin bütün timleri ortaya çıkarıldı, bu olay içinde değil. İslami hareketin şefleri dahi yakalandı...(ama)+

Birand: Geriye kimse kalmadı?

H. Avcı: Geriye, şöyle diyeyim, ...bendeki birikimim bu adamlar tarafından yapılmış bir olay ve yönteme benzemiyordu.

Birand: O zaman geriye bir tek SUSURLUK TİPİ bir olay mı?
H. Avcı: İhtimallerden biri, %100 diyemesek de.
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(