Erdal Gişi Profile picture
Apr 28 22 tweets 8 min read Twitter logo Read on Twitter
*Rejiminin Toplama Kampları*
"İRTİBAT ve İLTİSAK"

1- Kimileri "hiçbirşeyolmasadabirşeyolmuştur",
kimisi "yesinlerbirbirini", diğerleri "vatanmilletsakarya", "padişahımçokyaşa".

Maruz kalanların bile soykırımı farketmesi 5 seneyi aldı.
Bu 15 Temmuz rejiminin gücünü gösteriyor!
2- irtibat ve iltisak denen, kimsenin ciddiye bile almadığı bu iki kelime yarınların hukuk fakültelerinde #soykırım başlığında okutulmalıdır.
Demokrasiyi otokrasiye, hukuku kindarlığa, devleti diktaya dönüştüren tesirli bir soykırım kaldıracı.
Mucitleri şimdiden tarihe geçti.
3- hedefe koyduğunuz gurubu-inancı, bu iki kelimeye dayanarak tamamen yok edebilirsiniz.
En çok ölümün yaşandığı son yüzyılımızda bile hiç bir devlet, irtibat-iltisak kavramına kadar zulmü ilerletmedi.
Savaşta, tehcirde bile kötü veya kısmen de olsa bir hukuk vardı.
4- #Hitler'in büyük soykırımda bile irtibat-iltisak derinliğine inilmedi.
İnilse, #yahudi'yle ticaret-komşuluk-eğitim ilişkisi ve gelecek nesillerini de kapsayan en az 5 katı bir nüfus soykırım kapsamına girecekti.
Sadece soykırıma karşı olanlar tutuklandı, baskıya maruz kaldı
5- Konuyu uzmanlara bırakarak, birkaç örnekle bitireyim.
DURUM ŞU:
TR'nin 40 yıllık resmi cemaati sayılan ve desteklenen Gülen "terörist" ilan ediliyor. Asgari İlişiği olan bile tutuklanıyor. İlişiği olanla ilişkisi olan herkes de irtibat-iltisak marifetiyle terörist sayılıyor.
6- Cemaatin 40 yılda kurduğu veya desteklediği gazete, dergi, tv, banka, okul, sendika, vakıf, dernek, yurt, kermes, yardım kuruluşu, gezi, sohbet, organizasyon.. gibi aklınıza gelecek bütün olağan ve kanuni şeyler #irtibat_iltisak gereğince bir anda terör suçu ve delili oluyor
7- Yetmedi, irtibat-iltisak marifetiyle, bu "terör suçuna" bulaşmış kişilerle ilişkiniz, aile bağınız ve onların kundaktan başlayarak bir kaç gelecek neslini daha doğmadan suçlu, üstelik terörist ilan edebilecek kadar büyük, şeytani bir hukuksuzluğa, zalimliğe yeltendiriyor..
8- Konuyu anlaşılır kılmak için;
Sözde seküler, modern, laik, yüzü demokrasiye-hukuka-batı medeniyetine dönük TR'nin 21.yüzyılda Gülen Cemaatine uyguladığı bu #irtibat_iltisak #soykırımı, diğer bazı meşhur davalara uygulansa nasıl bir tablo çıkardı?
#Gezi, #kck #ETÖ, #28Şubat
9- Gezi davalarında yaklaşık 9 bin soruşturma, 6 bin de gözaltı ve tutuklama olmuş. Bu ciddi bir sayı değil mi?
Ama TR çapında en az 5 milyondan fazla kişinin desteklediği düşünülürse soruşturmaların ne kadar az olduğu görülür.
Peki bir de irtibat-iltisak garabetini eklersek;
10- bu kişilerle sohbet, yardım, eğitim, ortak düşünce, aile bağlarıyla ilişkili 20 milyon kişi daha suçlu ilan edilmesi gerekiyor.
Ama bugün gezi mağdurları, 15T rejim soykırımına maklubeydi, aboneydi, gülenle resmi var.. şeklinde hukuk ve vicdana sığmaz şekilde benzin taşıyor
11- KCK operasyonlarında yaklaşık 8 bin soruşturma, 4 bin gözaltı ve tutuklama olmuş.
TC tarihinin en sorunlu uygulamaları arasında belki ilk sıraya oturan #Kürt politikasında bile 20 milyonu aşan Kürt nüfusa oranla bu sayılar devede kulak sayılmaz.
Derdim acı yarıştırmak değil,
12- Gülen Cemaatine uygulanan irtibat-iltisak soykırımı aynı şiddette, bu konuda uygulansaydı eğer
en az 15 milyon insan tutuklanırdı.
"2-3 nesil mücadele" kısmını saymıyorum bile.
Ama kürt siyasi hareketi mevcut Gülen soykırımına "beter olun" tepkili sessiz destek veriyor
13- Gelelim #Ergenekon mevzusuna.
Bu günkü rejim ve soykırımın fikir babaları.
Darbeler, muhtıralar tarihi ve vesayetin ağababalarına 2005-2010 arasında dokunulmaya çalışıldı. #AskeriCasusluk, #Balyoz. #Ayışığı ve #ETÖ davalarında toplam soruşturma-gözaltı sayısı sizce kaç?
14- medya ve siyaset dünyasının propagandalarına bakarsanız siz de benim gibi sayının 100 binleri aştığını düşünebilirsiniz. Ama toplam soruşturma sayısı 2 bin. Hadi eksik araştırdığım düşünülsün ama bu kızıl kıyamet tufan üretilen davalarda toplam soruşturma sayısı 3 bin değil.
15- Toplam gözaltı veya tutuklu sayısıysa bin kişiden daha az. TSK dağıtıldı, kemalistler tutuklandı şeklindeki propagandaya bakar mısınız!
Peki Gülen cemaatine yapılan şekliyle uygulansa, irtibat-iltisak soykırım aparatları kullanılsaydı bu sayı sizce kaç olmalıydı? Image
15- Ergenekon davalarının bileşimi katı #kemalist'leri, katı #laik' leri, #28şubat'çıları, #DerinDevlet'i ve vesayet yanlılarını kapsaması hasebiyle.. gözü kapalı en az 50 bini asker, yarım milyonu devlet memuru olmak üzere mafyası-medyasıyla 3-5 milyon insanı bulabilirdi.
16- üzerine bir de irtibat-iltisak aparatını eklerseniz 15-20 milyon insan gözü kapalı tutuklanırdı.
Ama bu gün bu kitle, her fırsatta ve mahfilde..
her söze başlarken besmele niyetine,
Gülen cemaatine yapılan devlet terörü ve yok etme kastıyla sürdürülen soykırımı ateşliyor.
17- Aynı süreci biraz da ileriye götürelim. Bu gün her kahvede-camide-mitingde.. dini vecibe gibi topluma kabul ettirilen bu soykırım fikrini iktidarı sonrası #AKP'ye uygulayalım. İrtibat-iltisakla Edirne'den-Kars'a.. en az 20 milyon insanı gaz odalarına götürebilirsiniz.
18- Bu gün seçim dönemlerinde toplu destek ilanları veren yüzlerce yandaş tarikat-cemaat, işadamları esnaflar, troller-gençler, destek alan, yardım eden teyzeler-hacıemmiler..
devletin eline verilmiş bu kanunsuzluk ve vicdansızlık #balyoz'uyla un ufak edilebilir.
19- Öyleyse;
Kürdü Alevisi, Irkçısı Dincisi, Kemalisti Ulusalcısı ve Yöneticisinden vatandaşına herkes.. bu soykırımdan İVEDİ olarak, mutlak vazgeçmeli.
Soykırım, adi davalara-kavgalara benzemez, ağza sürülen bir avuç biber, biraz korkutma-ıslah etme gibi bir şey değil.
20- 2,5 milyon insanı, yani düşman ilan ettiğiniz grubun nüfusunun tümünü, hatta aynı çuvala koyarak hoşlanmadığınız insanların da bir kısmını irtibat-iltisak soykırım ateşiyle ölüme, zindana, yokluğa attınız.
3-5 nesil de bu zalimliği devam ettireceğinizi alenen söylüyorsunuz..
21- Türkiye diye bir devlet var olacaksa, yarınlara dair vizyonu-hedefi varsa, çözmesi gereken en acil ve büyük meselesi budur. Yoksa her geçen gün akademisiyle-yargısıyla-güvenliğiyle-ekonomisyle-vicdanıyla.. bu devlet ve bu toplum söndürülemez ateşe, derin uçuruma gidiyor.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Erdal Gişi

Erdal Gişi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Erdal_Gisi

May 24, 2022
A- 100 milyar $'ı olan RTE'nin, 1 milyar $'ını ABD'ye çıkardı diye kaçacağına inanan muhalefeti ciddiye almadınız umarım.

Adam, kalan parayla CHP vekillerinin yarısını, sözde İYİ'lerin de hepsini bir gecede satın alır da sap gibi kalırsınız.
B- @umitozdag @mansuryavas06'ı, @Nagehanalci @ekrem_imamoglu'nu hammm ederken, Zeki Üçok denen kirli ETÖ postası @iyiparti'ye katılıp @meral_aksener'i markajlarken, @kilicdarogluk sözde en büyük ifşaatı yaparken hâlâ "Pensilvanya gibi" benzetmesiyle Erdoğan'ı yüceltirken..
C- Mehmet Cengiz'in bile kabul ettiği 17-25 hırsızlığı ve
Artık dünyanın bildiği RTE-Sadat TIR'larına dur diyen o devlet delisi savcı-jandarma-polisler kodeste çürütülürken.. ve 84 milyonluk ülkede bir Allah kulu, bir sözde muhalif bunların adını anmaz-anamazken..
Read 9 tweets
Apr 28, 2022
1. 15 T, 17-25 neyse gezi de odur demiş Saray kadı'sı. Niyet-plan güneş gibi ortada.
Ama öküzün trene baktığı gibi bakmaktan vazgeçemiyor muhalifler!
Bana göreyse gezi, 15T'dan daha çok darbeydi katılım ve destek açısından.
Bildiğiniz Tayyibe başkaldırıydı ve devirmekti hedef.
2. Kıyamet kopsa, "oda'ya" doluşup, 4444 "FETO" zikri çekerek kurtulmayı bilimsel-modern-kemalist devlet aklı/stratejisi görecek kadar dahi,
her şeyi, 28şubat-Balyoz anılarını evire-çevire anlatmaya fırsat görecek kadar yalancı, yabancı, yobaz ve beyinsiz bir kitle var karşımızda
3. @ismailsaymaz gibilerini saymıyorum bile, ama @eacarer'den @can_atakli'dan @candundaradasi'na kadar.. sözde devrin en cesur, entelektüel gazetecileri! bile hâlâ "FETÖ" besmelesi çekmeden Saraya, zulmüne, kadı'sına, trolüne cevap veremeyecek, adalet diyemeyecek kadar bağnaz..
Read 17 tweets
Mar 8, 2022
ÜÇÜNCÜ SAVAŞIN GÖLGESİNDE
--hırçınca ateşe verilmiş, kalanı hoyratça baltalanan bir orman kuraklığında "itiraf edelim ki içinde çakal ve domuzlar da vardı" dürüstcülleri,
"yetmez ama evet" savar demokratcıllar,
"padişahım çok yaşa" dincil aç öküzleri,
çincilruscul Türkcüller vs--
1- TC kuruldukdan 60 sene sonra bir çok acının üzerine yeni bir düzenleme sürecine girilmiş, serbest piyasa ekonomisiyle Özal'ın dört eğilim partisi yeni bir alan açıyor gibiydi. 90'lara gelindiğinde ise 70'lerin aktörleri kaybettikleri alanları yeniden doldurma derdine düştü
2- SSCB'nin dağıldığı, 100 yılda gelmez fırsatlar arefesinde alevi-sünni, türk-kürt, laik-dindar.. ilkel kördöğüşü yeniden yazılıyordu görünmez eller tarafından.
Hasılı,
bugün "azılı terörist" ilan edilen #Gülen, yeni vizyonu ve bütünleştirici söylemleriyle sahneye çıkıyordu.
Read 25 tweets
Feb 8, 2022
"2008'İ YENİDEN ALSAK"
--süreci anlama simülasyonu--

1- 2008 Türkiyesini hatırlıyor musunuz?
27 nisan Büyükanıt muhtırasına cesurca karşı gelinmiş, ard-arda "darbe planları" yargılanıyor, AKP kapatılmaktan son anda kurtarılacak, ilk kez eşi başörtülü biri CB olabilmiş..
2- AB uyum müzakereleri fasıl fasıl devam ediyor. Her sene onlarca demokratikleşme paketi açıklanıyor. Her ay 5-6 kez bakanlar AB toplantılarına gidiyor, bazı toplantılar Türkiyede yapılıyor.
2008 Ekonomik krizine rağmen dış yatırım, ucuz kredi, AB hibeleri tam gaz devam ediyor.
3- Dünya sıralamasında ilk 500'e giren üniversite ve zengin sayımız artıyor.. işsizlik azalırken her kesimi kapsayan sosyal politikalar uygulamaya konuyor.
Her yıl birçok vakıf-dernek-kurum köklü sorunların çözümü için çalıştaylar yapıyor, cesur raporlar sunuluyor..
Read 24 tweets
Jan 31, 2022
"GEÇ OLMASIN"
--yanlış anlama içerir, ya hepsini oku ya hiç başlama--

1- Sizi "Kot-Kola" "na-caiz" günlerine götürmeyeceğim.
Nedense hala kola içmiyorum ama kumaş pantolonum da hiç yok
Eşarp/sarık/takke/sakalla örtünene/örtünmeyene saygım aynı.
2- 2000 de 18 maddelik bir rapor sunmuştum.
Maddelerden biri özetle; programlar için saz çalan-söyleyen arkadaşlar arıyor, alkışlıyoruz.. lakin, biri enstrüman-şarkı-dans kursuna gitmek istese, en hafifiyle "vakit israfı" diye vazgeçirmeye çalışıyoruz..!
3- Klasik nurculardan farklı olarak Çağ ve Nesil serisi okunurdu, başkası yasak değilse de makbul değildi..
Medeniyet, adalet, hikmet, siyaset ve kavmiyet konularında kaynağımız Risale-i Nur, yöntemde Gülen, fıkıhta Ö.Nasuhi..
Elmalı tefsiri bile sonraki icat, vakit mi var ki ?
Read 19 tweets
Jan 21, 2022
"dövmekten kim usanır"
Gülen'i Dövme Cinnetinden bazı notlar..

1- Bugün, "iktidarı eleştirene, sokağa çıkana terörist, hain" diyen ülkücü ve islamcı abiler, 70'li yıllarda; "neden silahlanıp sokağa çıkmıyorsun" diye Güleni dövmeye başlamıştı bir kere..
2- Şimdi boy boy okul-yurt-dernek-tv/gazeteleri, Soylu'dan Fidan'a direk telfn irtibatları,
RTE'yi mehdi ilan eden konferans-Whatsap grupları olan Nurcular;
70'lerde "dersane-yurt-gazete kuralım halkı ve siyaseti aydınlatalım" diyen Gülen'i, tahrifatçı Mit ajanı diye dövüyordu.
3- 17-25 sonrası "milli irade" - "demokrasi nöbetini", cihat seferberliği sayan tarikat/cemaatler,90'larda; devlete "Tağut", demokrasiye "Şirk", Atatürke "Put" demiyen, küfür düzenine köle yetiştiren "devlet ajanı" diye.. dövmeyi geçtim katlini vacip görüyorlardı Gülen'in.
Read 20 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(