Fikir Akademisi Profile picture
Sedece #Bilgi ve #Sevgi. Zaman ve mekanı aşabilen tek şey sevgidir /// Araştırır, Düşünür,Yazar
Sadi Özgül 🇹🇷 🌤️ Profile picture 2 subscribed
Aug 5, 2022 4 tweets 1 min read
1️⃣Yahudiler'in yaptığı soykırımı eleştirmek "Bazı dünya devletleri (Siyonist) tarafından "Yahudi karşıtlığı" olarak değerlendirilir.

Aslında kendi yaptıkları zulümlerin ,soygularin vs. daha bir çok şeyin üzerini örtmenin adıdır "karşıtlık". 2️⃣Bilim ve diğer meslek gruplarını ve hatta inançları kendi tekellerinde gören bu kör zihniyete karşı en etkili mücadele yolu ve yöntemi onları Bilgi ve bilinç ile susturmaktir.
Sorgulayan beyinler onların sevmedikleri ve düzenlerini bozan beyinlerdir.
Jun 15, 2022 25 tweets 13 min read
#ŞokDoktrini, ‘rıza üretimi’ ve #Dijital ( #Deccal) diktatörlük.
1️⃣Başına gelen beklenmedik bir felaket sonrasında şaşıran,ne yapacağını bilemeyen şoka giren kitleler, daha önceleri kabul etmeyip karşı çıktığı yaptırımlara/politikalara boyun eğmek zorunda kalır!
#bilgi #oku #uyan Image 2️⃣Naomi Klein’in Şok Doktrini-Felaket Kapitalizminin Yükselişi isimli kapsamlı kitabı bu sözlerle özetlenebilir. Özetin de özeti şu şekilde anlatılabilir;muktedirlerin kriz,korku,felaket, savaş ve travmatik olayları kullanarak bu çaresizlikler üzerinden zorla ‘rıza üretme’sidir. ImageImage
Jan 2, 2022 24 tweets 11 min read
#Transhümanizm
1️⃣
Transhümanizm, #bilim ve teknolojinin tüm imkânlarının“transhuman”kelimesi ile tanımlanan“dönüşmüş bir #insan” için seferber edildiği bir sistemdir.Transhuman,yani bu dönüşmüş insan #posthuman adı verilen daha sonraki bir evre için geçiş niteliğindedir.
#bilgi Image 2️⃣Posthuman ise bugünki insana göre daha güçlü ve sağlıklı, yaşlanma etkileri azaltılmış, fiziksel-zihinsel-duygusal kapasiteleri çok üst düzeye çıkartılmış bir üst form, bir öte insandır. Image