Finfree Profile picture
Herkes Yatırımcı Olabilir! Yatırımı kolaylaştırarak, kimseye ihtiyaç duymadan yatırım yapabilmeni sağlayan Yeni Nesil Yatırım Platformu ile tanış🗽
Sep 7, 2022 14 tweets 3 min read
📌Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#GYO) nedir?

Gayrimenkul yatırım ortaklığı, kar amacı güderek getirisi yüksek olabilecek gayrimenkul ve emlak projelerine yatırım yapmaktır. Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan destek alınarak büyük emlak projeleri gerçekleştirilir. Emlak gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri, apartmanlardan ofis binalarına, hastanelerden otellere, park ve bahçelerden alışveriş merkezlerine kadar pek çok projeye imza atar.
Sep 6, 2022 14 tweets 3 min read
📌Girişim Sermayesi Nedir?

Girişim sermayesi, klasik sermaye ve üretim ilişkisinden farklı bir tür sermaye çeşidi olarak ortaya çıkmıştır. Zira yaratıcı fikri olan girişimciler ciddi bir finansmana ihtiyaç duyulabiliyor. Girişim sermayesi özellikle küçük veya orta boyutlu işletmeler ve girişimciler için ortaya koyacakları ürün veya hizmetlerin tasarımı, geliştirilmesi, üretilmesi ve pazarlaması için için finansal bir çözüm olarak iş yaşamında yer alıyor.
Sep 6, 2022 12 tweets 2 min read
📍Katılım Bankacılığı ve Faizsiz Finans Ürünleri

Katılım bankacılığı, tasarruf sahiplerinden toplanan fonları faizsiz finansman prensipleri dâhilinde ticaret ve sanayide değerlendiren, neticesinde oluşan kâr ve zararı tasarruf sahipleriyle paylaşan bankacılık sistemidir. Katılım bankacılığının tarihsel gelişimine de bakalım 👇

Günümüz #KatılımBankacılığı prensiplerinin uygulandığı ilk kurumsal yapılar para vakıfları. İlk para vakfı ise İstanbul’un fethinden hemen sonra 1456 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından 24.000 altın tutarı ile kuruldu.
Sep 5, 2022 12 tweets 2 min read
📌FED nedir? FED Faiz Artırırsa Ne Olur?

Amerika Birleşik Devletleri’nin merkez bankası olarak bilinen Federal Rezerv Sistemi (Federal Reserve, FED) ülkenin para politikasını yönetir, ABD mali sisteminde istikrarın sağlanmasında ve sürdürülebilmesinde önemli bir işlev görür. Image #FED, bilinen anlamda tipik bir merkez bankası kimliğinde değildir. Tam anlamıyla özerk ve kendine özgü, son derece özel bir yapıdadır. Merkezi Washington'da olan bankanın başkanı Jerome Powell'dir.
Sep 5, 2022 9 tweets 3 min read
📌Eurobond Nedir?

#Eurobond, günümüzde online olarak da işlem yapılabilen, tüm dünyada yaklaşık 100 trilyon dolar büyüklüğe ulaşmış, uluslararası piyasalarda yabancı para cinsinden işlem gören uzun vadeli bir yatırım aracı. Eurobondlar diğer bir deyişle, yabancı para cinsinden tahviller, ihraç edilen ülke para biriminden farklı bir ülke para biriminde, örneğin #ABDDoları veya #Euro cinsinden ihraç edilmektedir.
Feb 25, 2021 17 tweets 3 min read
Yeni Açıklanan Finansal Raporlar Nasıl Okunur?
Şirket ucuz mu pahalı mı? Nasıl Performans Göstermiş? Anlamak için Profesyonel Olmaya Hiç Gerek Yok.

Bilanço Nasıl Okunur, Çayınızı Kahvenizi Alın Gelin, Kısa Özete Başlıyoruz++ Finfree Rapor sadece en gerekli bilgilerin, en basit formatta gösterilmesi için tasarlandı.

1- Öncelikle bu raporda 2020’nin son çeyreğinde iyi bir bilanço açıklayan TOASO’yu örnek aldık. Örnek yorumlamayı da görmek istersen seni şöyle alalım:
finfree.co/post-1/yeni-a%…