Yousef Riazi Profile picture
International Relations Student, Small Arms Geek and International Security and Counter Terrorism Analyst
xllcv Profile picture 1 added to My Authors
14 Jan
در یکی از توییت هام به تاریخچه و ماموریت های سرویس مخفی پرداختم و در این توییت به تجهیزات و سلاح های مورد استفاده سرویس مخفی می پردازم.

#رشته_توییت #آمریکا
سرویس مخفی از طیف وسیعی از تجهیزات و تسلیحات برای انجام وظافیشان بهره می برند. در بخش تسلیحات غیر مرگبار این نیرو از اسپری فلفل و باتوم های تا شو ASP16 استفاده می کنند.
اسلحه کمری استاندارد کنونی برای مامورهای ویژه این نیرو تپانچه نیمه اتوماتیک گلاک ۱۹ نسل ۵ کالیبر ۹ میلیمتر که به شیار بر روی اسلاید و مدول چراق قوه Streamlight TLR-7Aمجهز هستند می باشد.
Read 16 tweets
11 Jan
نقدی بر عملیات پنجه عقاب ( نجات گروگان های آمریکایی در ایران )

#ایران #آمریکا #طبس #عملیات_ویژه
پس از به گروگان گرفته شدن پرسنل سفارت آمریکا در تهران در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۵۸ ( ۴ام نوامبر ۱۹۷۹ ) توسط کسانی که به عنوان دانشجویان پیرو خط امام شناخته می شدند. دولت وقت آمریکا تصمیم به اجرای عملیات نظامی برای آزادی گروگان ها گرفت.
برای این منظور واحد تازه تاسیس عملیات ویژه ای که در آن زمان به عنوان دسته نیروهای ویژه یکم-دلتا ( 1st SFOD ) شناخته می شد مامور شد تا بر اساس اطلاعات کسب شده برنامه ریزی برای یک عملیات نجات را در نظر بگیرد.
Read 22 tweets
9 Jan
آشنایی با سرویس مخفی ایالات متحده

#رشته_توییت #آمریکا
سرویس مخفی ایالات متحده یا United States Secret Service یک اداره اعمال قانون تحت امر وزارت امنیت ملی (Department of Homeland Security) می باشد که حیطه قانونی اش تحقیقات جنایی و محافظت از شخصیت های سیاسی کشور یا سران کشورهای خارجی در آمریکا می باشد.
ایالات متحده با اختلاف بیشترین ادارات اعمال قانون در جهان را دارد که هر کدام از آن ها وظیفه مشخصی دارند. بر اساس آمار ۱۸ هزار اداره اعمال قانون در آمریکا وجود دارند که هر کدام ۱ تا ۳۰ هزار نفر در استخدام دارند. سرویس مخفی ایالات متحده نیز یکی از همین ادارات اعمال قانون می باشد.
Read 22 tweets
1 Dec 20
سیاست پدر و مادر ندارد، این جمله ایست که هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه به کار می آید. همه ما درباره عملیات تروریستی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ شنیده ایم وخوانده ایم.

#رشته_توییت #اسراییل #فلسطین #آلمان_غربی #کشتار_مونیخ
که چطور تروریست های گروه بلک سپتمبر با بی رحمی تمام ۱۱ ورزشکار اسراییلی را به قتل رساندند تا به قول خودشان صدای آزادی خواهی فلسطینیان را به گوش جهان برسانند. در طول ماجرای گروگان گیری ضعف مقامات آلمان غربی در برخورد با این موضوع بر همه آشکار شد. از عملیات آزاد سازی گروگان ها در
جلوی پخش زنده تلویزیونی که گروگان گیرها نیز شاهد این عملیات بودند تا گماردن نیروهای تک تیرانداز با سلاح های بدون اپتیک مناسب تا اجازه ندادن به مقامات اطلاعاتی اسراییلی بر نظارت و مشاورت عملیات آزاد سازی گروگان ها ، همه این موارد نشانگر نبود اراده قوی مقامات آلمان غربی در مواجه با
Read 12 tweets
29 Nov 20
با توجه به ترور آقای فخری زاده و حواشی ناشی از اون و متهم کردن اسراییل در این حمله در این رشته توییت سعی می کنم دوستان رو با تیم های اسراییلی که خارج از محدوده جغرافیایی این کشور عملیات انجام می دن آشنا کنم.

این توییت صرفا جهت آشناییست

#رشته_توییت
اولین واحدی که می شه بهش اشاره کرد، واحد عملیات ویژه نیروهای دفاعی اسراییل(IDF) موسوم به سایرت متکل هست که مستقیما تحت نظر بخش اطلاعات ارتش هستند. این نیروها را می توان هم رده SAS انگلیس یا دلتا فورس آمریکا حساب کرد از بدو تاسیسس در سال ۱۹۵۷ تاکنون ماموریت های بیشماری را
در خارج از مرزهای اسراییل انجام داده اند. این واحد عملیات ویژه همچنین به نام The Unit شناخته می شود که انواع اقسام عملیات های نظامی یا جمع آوری اطلاعات را از زمان تاسیسش تاکنون انجام داده است که آخرین آن ها عملیات در عمق خاک سوریه و نصب دستگاه های شنود در یک میتینگ اعضای داعش
Read 9 tweets
21 Nov 20
عملیات خروس ۵۳

بررسی ربوده شدن رادار P-12 ارتش مصر توسط نیروهای دفاعی اسراییل در طول جنگ فرسایشی(۱۹۶۷-۱۹۷۰)

#تاریخ_نظامی #اسراییل #مصر #عملیات_ویژه
در ابتدا به بررسی جنگ فرسایشی بین اعراب و اسراییل می پردازیم. جبهه اصلی این جنگ بین مصر و اسراییل اتفاق افتاده بود زمانی که مصر قصد داشت با انجام عملیات نظامی صحرای سینا را که در جنگ شش روزه توسط اسراییل اشغال شده بود پس بگیرد.
این درگیری ها بیشتر شامل درگیری های هوایی بین نیروی هوایی مصر و اسراییل یا رهگیری هواپیماها توسط پدافند هوایی طرفین خلاصه می شد و از یک طرف اسراییل توسط ایالات متحده و از طرف دیگر مصر توسط شوروی سابق تجهیز می شدند.
Read 18 tweets
20 Nov 20
سلاح شناسی : یک عضو تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا مسلح به تفنگ تهاجمی ۵.۵۶ میلیمتری کلت مدل ۷۱۵ ( C7 ) که مجهز به نارنجک انداز ۴۰ میلیمتری زیر لوله ای M203 شده است.
#رشته_توییت
در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به دنبال وارد شدن تفنگ های تهاجمی به ساختار ارتش های ناتو، کشور کانادا تفنگ M16 را به عنوان سلاح سازمانی خود برگزید تا جایگزین بتل رایفل C1A1 شود. در سال ۱۹۸۴ اولین سری این سلاح در خط تولید شعبه کانادایی شرکت کلت تحت نام
تفنگ C7( کلت مدل ۷۱۵ ) تولیدش آغاز شده و به خدمت گرفته شد. راه شناسایی این تفنگ بسیار راحت تر از ساير مدل های تفنگ M16 می باشد. تقریبا تمامی جزییات ظاهری این سلاح مشابه M16A2 می باشد با این تفاوت که سیستم نشانه روی آن مشابه نمونه به کار رفته در مدل M16A1 می باشد.
Read 4 tweets
18 Sep 20
برای اولین بار در رسانه های فارسی زبان :

تولد کبرا:‌نگاهی به روند تولید اولین هلیکوپتر تهاجمی تاریخ هوانوردی

بخش دوم

#Cobra_Attack_helicopter #Bell_Helicopters Image
مایک فولس مستقیما به دستور آقای دوکایت ، سر مهندس پروژه آزمایشی کبرا شد. آقای Dan Sewel یکی از مهندسان پروژه ۲۰۹ و طراح کاکپیت کبرا می گوید : یک افسر ناظر ارتش همیشه در شرکت بل حضور داشت اما پروژه کاملا مخفی و دور از چشم همه پیگیری شد.
مرحله ساخت مدل ۲۰۹ در آشیانه ای با دیوارهای ۱۶ اینچی در بخش انتهایی کارخانه بل آغاز گشت. رییس شرکت، آقای دوکایت هر روز بر روند انجام پروژه نظارت داشت و ارتش هیچگاه خبردار نشد که مهندسان شرکت بل به رهبری آقای فولس در حال خلق اولین هلیکوپتر تهاجمی تاریخ هوانوردی هستند. Image
Read 20 tweets
30 Aug 20
کاربین CQBR طراحی شد تا در کنار M4/M4A1 Carbine در نیرو های عملیات ویژه ایالات متحده خدمت کند. لوله ۲۶۰ میلیمتری ( ۱۰.۳ اینچی )ما را یاد نمونه های قدیمی کلت کماندو می اندازد که دیگر در خدمت ارتش نمی باشند و از رده خارج شده اند.
سابقه طراحی CQBR (‌مخفف Close Quarter Battle Receiver ) به اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی بازمی گردد زمانی که نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا به نسخه کوچکتری از M4A1 برای عملیات در محیطهای شهری یا فشرده نیاز پیدا کردند.
در سال ۲۰۰۰ اولین نمونه CQBR وارد خدمت نیروهای عملیات ویژه تحت نام MK18 Mod 0 گردید. این اسلحه در دسته بندی ها در جایی بین کاربین ها و مسلسل های دستی ( SMG ها ) قرار می گیرد. ابعاد آن در اندازه مسلسل دستی بوده ولی مهماتی که شلیک می کند ، مهمات اسلحه تهاجمی می باشد(۵.۵۶ میلیمتری)
Read 6 tweets
24 Jul 20
علت های شکست آمریکا در ویتنام
روایت های مختلفی درباره عملیات نظامی شکست ایالات متحده و متحدانش در ویتنام وجود دارد که بسیاری از آن ها غیر واقعی و پروپاگندایی بیش نیستند. در این رشته توییت به بررسی این دلایل می پردازم.

#جنگ_ویتنام
اشتباهات آمریکا به دو قسمت سیاسی و نظامی تقسیم بندی می شود. اشتباهاتی که در صورت انجام نگرفتن می توانست شرایط را در ویتنام دگرگون سازد.
هوچی مین ، رهبر ویتنام شمالی سابقه فعالیت های سیاسی و نظامی داشت و از زمان جنگ جهانی دوم فعال بود. در زمان جنگ جهانی دوم وی مامور OSS یا دفتر سرویس های استراتژیک بود که قبل از تشکیل سازمان سیا ، اصلی ترین سرویس اطلاعاتی آمریکا محسوب می شد.
Read 23 tweets
4 Jul 20
عملیات صاعقه ( عنتبه ) : چگونه نیروهای عملیات ویژه اسراییل ناممکن ها را ممکن کردند ؟
نگاهی به یکی از عجیب ترین و پیچیده ترین عملیات های نجات گروگان تاریخ
#Operation_Thunderbolt #Operation_Entebbe
ماجرا زمانی شروع شد که در تاریخ ۲۷ ژوئن ۱۹۷۶ پرواز شماره ۱۳۹ هواپیمای مسافربری ایرفرانس با رجیستر F-BVGG با ۲۴۶ سرنشین از مقصد تل آویو به شهر آتن در یونان پرواز کرد تا ۵۸ سرنشین دیگر را نیز سوار کند که در بین آنها ۴ نفر از اعضای گروه هواپیماربا بوند.
در ساعت ۱۲:۳۰ بعد از ظهر هواپیما آتن را به مقصد پاریس ترک کرد که توسط هواپیمارباهای مسلح ربوده شد. هواپیما رباها ،دو فلسطینی عضو گروه مارکسیست تروریستی PFLP-EO و دو شهروند آلمانی به نامهای ویلفرید بوزه و بریجت کولمان عضو گروه تروریستی سلول های انقلابی بودند.
Read 35 tweets
18 May 20
پروژه كاساندرا : نگاهی می کنیم به عملیاتی که قراربود پرده از روابط حزب الله و كارتل های مواد مخدر آمریکای جنوبی بردارد اما به دستور شخص باراک اوباما رییس جمهور وقت آمریکا این عملیات موقف شد ...

#Project_Cassandra #DEA #Hezbollah #Obamagate
این پروژه در سال ۲۰۰۸ با مشارکت آژانس مبارزه با مواد مخدر ( DEA ) و آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده برای شناسایی و جلوگیری از درآمدهای سازمان حزب الله لبنان از قاچاق مواد مخدر آغاز گشت.
حزب الله لبنان مانند دیگر گروه های شبه نظامی ، نیاز اساسی به تامین نیازهای مالی اش داشت ، جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین حامی مالی اش در آن زمان درگیر مشکلات مالی پیش آمده از تحریم ها بود.
Read 26 tweets