, 11 tweets, 2 min read
My Authors
Read all threads
Ocak 2017’de kendi imkanlarımla bisikletle Afrika yolculuğuna çıkıp belgeseller çekmeye başladım. Birçok yere sponsorluk başvurusunda bulundum ama gerçekleştirilmesi imkansız bir proje olarak görüldüğü için ciddiye alınmadım.
Yolculuğa başlayıp çektiğim belgeselleri ücretsiz YouTube’da yayınladıktan sonra, yerli ve yabancı basının ilgisini çekmeye başladı. Yaptığım şey; bisikletle geziyorum, görüyorum, gel keyfim gel değildi, tek başıma büyük bir prodüksiyon yaparak içerik üretiyorum.
Afrika gibi zor bir coğrafyada, canım pahasına, hiçbir karşılık beklemeden, ürettiğim içeriklerle dünyanın dört bir tarafında insanlara dokunmaya başladım. Bu hem beni hem de insanları mutlu ediyor.
Çektiğim zorlukları anlatmayacağım tabii ki, bundan şikayetçi değilim, başından beri bunun farkında olarak, başıma gelebilecek en kötü olayları kabullenerek yolculuğuma ve içerik üretmeye devam ediyorum.
Ürettiğim içerikler, yerli ve yabancı basında, sosyal medyada ilgi görmeye başlayınca tek tük sponsorlar da buldum. Kimse bisikletle kuru kuru gezen birine sponsor olmaz, içerik görmek ister.
Hem yolculuk yapıp hem de kaliteli bir içerik üretmenin maliyeti beklentimin çok üzerindeydi. Kendimi finanse edebilmek için gittiğim ülkelerde tanıştığım yabancı şirketlere 3-5 dakikalık reklam filmleri ve fotoğraflar da çekmeye başladım.
Kızılay da yolculuğa çıktıktan bir yıl sonra projeme destek veren sponsorlardan biri oldu. Onlara da tıpkı diğer sponsorlar gibi proje dosyamı hazırlayıp gönderdim. En basit mahalle derneğinden tutun Unicef ve Kızılhaç’a kadar her kuruluşun mutlaka sponsor olduğu projeler var.
Kuruluşlara ve şirketlere sponsorluk başvuruları yapılır, uygun görülürse projenize destek verilir. Yolculuğa başladıktan bir yıl sonra Kızılay’la da 2018 - 2019 tarihleri arasında belli aralıklarla önce 6 aylık sonra 12 aylık toplamda 18 aylık sponsorluk anlaşmamız oldu ve bitti
Gizli saklı hiçbir şey yoktu. Gerek belgesellerimde gerek paylaşımlarımda bunu görebilirsiniz. Bir kez daha bana verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ederim. Keşke daha fazla sponsor bulsam da üretmeye rahat devam edebilsem.
Biliyorsunuz, son çektiğim uzun metraj TENERE belgeseli uluslarası festivallere kabul edilmeye başladı. 16 ve 21 Şubat’ta Los Angeles Amerika’da dünyanın en büyük siyahi film festivali olan The Pan African Film Festivali’nde izleyiciyle buluşacak.
Belgeselim 14 Mart’ta ise İngiltere’de Manchester Film Festivali’nde Avrupa izleyicisiyle buluşacak. Dolayisiyla tamamen yaptığım işlere, üretmeye ve Afrika yolculuğuma odaklanmak istiyorum. Saygılar, selamlar.
Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh.

Enjoying this thread?

Keep Current with hasan söylemez

Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Follow Us on Twitter!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just three indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!