My Authors
Read all threads
#رشتو۱
#جمعیت_امام_علی در سال ۱۳۷۸ توسط #شارمین_میمندی‌نژاد و جمعی دیگر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و با آیین کوچه گردان عاشق ( گروهی که در شب‌های قدر به روش حضرت علی ع به افراد محروم بسته‌های غذایی اهدا می‌‌کرد) به صورت کاملا مردم نهاد و مستقل تاسیس شد.
#رشتو۲
به تدریج و با افزایش اعضای جمعیت که همگی به صورت داوطلبانه و عام‌المنفعه و بدون دریافت حقوق فعالیت می‌کنند این جمعیت در شهرهای مختلف دفاتر و کانون‌های دانشجویی خودش رو گسترش داد و طرح هایی چون کعبه کریمان در ایام اعتکاف ( کمک به کودکان بازمانده از تحصیل و بیمار )
#رشتو۳
طرح طفلان مسلم که از ابتدای محرم تا اربعین ادامه دارد و هدف نجات نوجوانان محکوم به اعدام با جمع آوری کمک‌های مردمی و اخذ رضایت است.
طرح یلدا در کوچه‌های فقر نیز در شب یلدا در مناطق محروم و با برگزاری جشن یلدا برای کودکان محروم است تا دقایقی آنان را مهمان شادی کند
#رشتو۴
در روز عاشورا و همزمان با شام غریبان،آیین «شام عیاران» با شعار «ایران بدون اعتیاد» برگزار می‌کند.در این آیین با تأکید بر گوهر حقیقی واقعه عاشورا یعنی نجات انسانها و عنصر اصلی فرهنگ ایرانی یعنی عیاری و جوانمردی،کوشش می‌شود قدمی استوار در راه بریدن دست شوم اعتیاد برداشته شود
#رشتو۵
از سال ۸۹ با طراحی طرح «هفت سین برکت»، مراسم تحویل سال نو را در کنار کودکان آسیب دیده، کودکان کار، محروم و بازمانده از تحصیل و… برگزار می‌کند.هدف از اجرای آیین‌های ملی مانند این آیین، حضور مردم در کنار کودکان آسیب‌دیده و توجه ویژه به کودکان ساکن در محلات حاشیه شهرها است.
#رشتو۶
طرح «صفای سعی» هرساله همزمان با موسم حج برگزار می‌شود، تا حاجیان در میان انجام مناسک حج به یاد تلاش‌های مادران تنهای شهر خود و هاجرهای معاصر باشند.
این طرح، براساس سعی میان صفا و مروه که آئینی است به یاد هروله‌های بی‌امان هاجر برای نجات فرزندش، در ایام حج دفترچه های حاوی
#رشتو۷
اعمال مناسک حج، به همراه شرح وضعیت زنان سرپرست خانوار که می‌توان به عنوان هاجرهای معاصر از آن‌ها یاد کرد را در اختیار حجاج قرار دهند تا در میان انجام مناسک حج به یاد آنها باشند و بخشی از هزینه‌های مربوط به مراسم بازگشت خویش را برای زنان سرپرست خانوار در نظر بگیرند.
#رشتو۸
نمایشگاه بوی عیدی یکی از طرح‌های جمعیت امام علی است که هرساله اواسط اسفند در کشور برگزار می‌شود. در این بازارچه محصولات کارآفرینی‌های ایجاد شده توسط مادران سرپرست خانوار محله‌های محروم و حاشیه به فروش می‌رسد.
#رشتو۹
لیگ پرشین
این لیگ که از سال ۹۴ توسط جمعیت امام علی راه اندازی شده، بزرگترین رخداد ورزشی ویژه مناطق حاشیه‌نشین کشور است و بسیاری از بازیکنان حاضر در این لیگ، نان‌آوران کوچک خانواده‌های خود هستند و در زندگی، با سختی‌های بسیاری دست به گریبانند.
#رشتو۱۰
خانه ایرانی
کانون بیشتر فعالیت‌های مددکاری جمعیت در مناطق محروم،مرکز فعالیت‌هایی ازجمله روان‌شناسی،جلسات مشاوره‌های فردی و گروهی،رده‌های آموزشی تحصیلی،هنری، فرهنگی ورزشی برای کودکان،آموزش مهارت‌های خوداشتغالی برای زنان سرپرست خانوار،امور مربوط به درمان خانواده‌ها و است.
#رشتو۱۱
مشارکت در یاری رسانی و ارسال نیروی داوطلب و کمک‌های مردمی در زلزله بم، زلزله ورزقان آذربایجان،
سیل خوزستان،
زلزله کرمانشاه، سیل سراسری گلستان و ... .
و نیز برگزاری نمایشگاه‌ها، گالری نقاشی، برگزاری تئاتر و آموزش های داوطلب برای افراد محروم جامعه.
#رشتو۱۲
اما مشکل حکومت و امثال شریعتمداری با جمعیت چیست؟
جمعیت کاملا مردم نهادو مستقل است،به حکومت اصطلاحا باج نمی‌دهد،سیستم مالی کاملا شفاف دارد به طوری که عضو شورای اجتماعی واقتصادی سازمان ملل متحد ECOSOC می باشدکه کمیته امداد به علت عدم شفافیت وفسادهای مالی موفق به کسب آن نشد.
#رشتو۱۳
جمعیت ثابت کرد که کار گروهی بزرگ در ایران هم امکان پذیر است و اساسا حکومت از هر گروه بزرگ و مستقل با هر هدف و برنامه ای واهمه دارد و تحمل دیدن موفقیت جمعیت‌های مستقل و مردم نهاد را ندارد.
ضمنا جمعیت فاقد آموزه‌های ایدئولوژیکی و مذهبی خاص است و هدف آن فقط یاری رسانی ست...
Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh.

Keep Current with Farhad_Irani

Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

Twitter may remove this content at anytime, convert it as a PDF, save and print for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video

1) Follow Thread Reader App on Twitter so you can easily mention us!

2) Go to a Twitter thread (series of Tweets by the same owner) and mention us with a keyword "unroll" @threadreaderapp unroll

You can practice here first or read more on our help page!

Follow Us on Twitter!

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!