۱-در ادامه بررسی بازار #اتریوم و پاسخ به این سوال که در کجای بازار هستیم، به دو معیار #onchain کابردی در زمان بندی چرخه اتریوم و (به احتمال قوی رمزارزهای مشابه) اشاره خواهیم کرد.
1- #MVRV - Market Value to Realized Value Ratio
2-
#Velocity
📌این #رشتو به معنای سیگنال نیست.
۲- معیار #Velocity و یا نسبت مجموع دلاری تراکنش‌ها به میزان ارزش دلاری حال بازار #MarketValue در کنار #MVRV (نسبت میزان ارزش دلاری حال بازار به نسبت ارزش دلاری ذخیره شده بازار ) #RelizedMarketValue می توانند در تشخیص/تایید تغییر فاز بازار به کار گرفته بشوند.
۳- در مرحله انتهای بازار خرسی و تعادل نسبی خرید/فروش، بازیگران باتجربه در حال خرید ارزهای خرده فروشان ناامید از رشد بازار می باشند (#Capitulation). در این مرحله Velocity یا حجم تبادلات به ارزش کل بازار، کم نوسان و در در کمینه خود قرار دارد (خط سیاه). Image
۳- در ادامه با شروع بازار گاوی، معامله‌گران و بازیگران با تجربه #SmartMoney شروع به خرید بیشتر(پله‌ای و هوشمندانه) می‌کنند و در نتیجه باعث بالا رفتن نوسانات velocity بدون افزایش چشمگیر این معیار می شوند. تاثیر این مرحله #Accumulation بر قیمت افزایش آهسته است ( ناحیه سبز).
۴- در مرحله آخر با ورود حجیم خریداران تازه وارد، بعضا بدون آینده نگری و تصمیمات احساسی، نوسانات و میزان velocity را شدیدا بالا می برند. در این مرحله بازار در حال حرکت #parabolic و تشکیل حباب است (ناحیه قرمز).
۵- مشابه همین رفتار در معیار #MVRV که به تعبیری دیگر ارزش حال بازار به ارزش واقعی آن را می سنجد، در سه مرحله ذکر شده در قسمت قبل، قابل تشخیص است. Image
نکته نهایی آنکه با وجود هیجانات ۲۴ ساعت گذشته حاضران در بازار #آلتکوین ها و به خصوص #اتریوم، با شرط تکرار تاریخ، رشد هیجانی اتریوم هنوز آغاز نشده است. به امید تکرار تاریخ و مشاهده ناحیه قرمز.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with CryptoVizArt📈

CryptoVizArt📈 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @CryptoVizArt

5 Apr
۱-در ادامه پاسخ به #کجای_چرخه_هستیم ، یک معیار #onchain دیگر
#Entity_Adjusted_Dormancy_Flow را به کار خواهیم گرفت. این معیار = نسبت ارزش دلاری امروز بازار #MarketCap به میانگین سالانه نرخ نقدشوندگی ارزش زمانی-دلاری #بیتکوین. به زبان ساده مادامی که ارزش بازار نسبت به میانگین Image
۲- نرخ میزان نقد شده، رو به رشد (و بالاتر از ۱ م) باشد، بازار گاوی از سلامت نسبی برخوردار است. درواقع با ورود به ناحیه بالای حد تاریخی ۱ میلیون (ناحیه قرمز) بازار رسما صعودی خواهد بود و به محض آنکه بازار نرخ خروجی ارزش بالایی را تجربه کند این معیار شروع به ریزش می‌کند.
۳- به محض خروج این معیار از ناحیه قرمز و برگشت به محدوده زیر ۱ میلیون، بازار رسما وارد روند نزولی شده است. نکته اعجاب آور این روزهای بازار این است که این معیار هنوز بالای عدد ۱م تثبیت نشده است. آیا این به معنای ادامه راه صعود بلند مدت است ؟ پاسخ را آینده خواهیم یافت.
Read 4 tweets
25 Mar
1- یکی از معیار هایی ساده ولی مبتکرانه در دسته #تحلیل_پایه بازار کریپتو #Puell_Multiple نام دارد. هدف اصلی این پارامتر تشخیص بازه احتمالی فروش ماینر‌ها (سقف قیمت) و بازه خرید سرمایه گزار‌ها (کف قیمت)، در هر چرخه ۴ ساله بازار #بیتکون است.
2- این پارامتر برابر است با نسبت میزان درامد دلاری حاصل از #بیتکوین ماین شده روزانه به میانگین سالانه. به عبارت دیگر، زمانی که قیمت بیتکون به میزانی برسد که ماینر‌ها بیش از ۴ برابر میانگین درامد روزانه در سال قبل، درامد روزانه کسب کنند، فشار فروش بالا و در مقابل وقتی ...
3- ... این میزان به زیر ۰.۵ برابر میانگین تقلیل یافته (به واسطه ریزش قیمت بیت) فشار خرید بالا رفته است.
Read 4 tweets
23 Mar
۱- در چند روز اخیر دوستان عزیز توئیتری خیلی سوال کردند در مورد #SentimentAnalysis و کاربردش روش بهینه سازی معاملات/حفظ سرمایه در بازار #کریپتو. این شروع خوبی برای آشنایی بیشتر جامعه کریپتو فارسی زبانها با علم روز بازارهای مالی ایست. سعی می‌کنم نقشه راه خلاصه بیان کنم.
۲- در ابتدا باید با مفهموم #SentimentAnalysis یا تحلیل عقیده (ترجمه بد!) آشنا شد.
🎦:

🌐: towardsdatascience.com/basic-binary-s…

⏰: یک روز
۳- در قدم باید باید دید که این روش چه کاربردی در دنیای کریپو دارد و یکی از نمونه‌های موفق آن را دید.
🎦:
۴- در قدم بعد باید قادر بود پروژه‌های ساده خود را با یک زبان برنامه نویسی اجرا کنید و بهترین زبان؛ @ThePSF
آموزش فارسی :
🎦:
Read 5 tweets
23 Mar
با توجه به حضور کوتاه مدت بسیاری از دوستان فارسی زبان در بازار رمزارزها، تصمیم گرفتم ۵ تا از مهمترین نشانگرهای نزدیک شدن به سقف قیمتی #بیتکوین در ۳ چرخه قبل معرفی و به صورت هفتگی بازنشر کنم.
البته که چون دسترسی به API های دارنده این اطلاعات در Resolution های کمتر از روزانه و هفتگی هزینه بر است، فعلا به روز رسانی کاربران در بازه کوچکتر از هفتگی ممکن نیست.
#موقت
#تحلیل_پایه
1.All Exchanges inflows Mean (M7)
2.Velocity
3.HODL Waves
4.UTXO Realized Price Distribution
5.The Puell Multiple
Read 5 tweets
21 Mar
۱- یکی از معیارهای #تحلیل_پایه در بازار، #HODL_Waves یا به تعبیری نمودار امواج سکون بیتکون (ترجمه بد !) است.
این معیار #On_Chain در ابتدا توسط تیم Unchained Capital معرفی شد که نمودی ایست از میانگین زمانی سکون بیتکوین‌های در چرخه بعد از آخرین تراکنش. Image
۲- به عبارت دیگر این معیار نشان می دهد به صورت میانگین در یک هفته (یا سال، ماه و روز ) هر بیتکوین بعد از یک تراکنش چه مدتی در آدرس خریدار ساکن بوده است.
با توجه طول یک چرخه که از جنس سال است، نمودار میانگین ماهانه HODL Waves معیار مناسبی برای تشخیص موج های قیمتی در هر چرخه است.
۳-
به صورت تاریخی در سه چرخه قبل، همواره سه موج سکون بیتکوین را تجربه کرده ایم و که موج سوم بهترین فرصت خروج سود و زمان ورود به فاز اصلاح بلند مدت بوده است.
در چرخه حاضر، تنها موج اول تکمیل شده است.
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!