Şimdiye kadar hiç kimse bu karşılaştırmayı yapamamıştı..!
Olay budur.
1- “19 YIL SONRA HAFIZAMDA KALANLAR”

“Deniz Feneri, Yimpaş, kurban paraları, ayakkabı kutuları, para kasaları; yetim, dul, fakir, fukara, garip gureba ve kul hakları, TÜRGEV,  Rıza Zarrap, milyarlık saatler, Bakara, makara, din tüccarları, ...#1MayısMesajım
#1MAYIS
2-...davul, zurna ve törenle karşılama yapan PKK uşakları,
Oslo, Dolmabahçe, Apo yandaşları ve İmralı ziyaretleri, askerin yoluna döşenen mayınlar, heba edilen kahraman Şehitler, unutulan Gaziler, inadına BOP eş başkanlığı sözleri, başına çuval geçirilen askerler,
3-... NOTA verilsin diyenlere müzik notası mı bu verelim cevabı, alınan ancak hala iade edilmemiş üstün liyakat nişanı, Allah Amerikan askerlerini korusun, üç beş şehit için meclisi toparlayamayız, askere kelle, askerse asker ölmek için maaş alıyorlar, ...
4-Kızılay Maden Suyu şişesine kadar kaldırılan Türk ve T.C. ibaresi, kaldırılan Andımız, tartışmaya açılan Nutuk, usulen kutlanan milli bayramlar, alçakça indirilen bayraklar, İstiklal Marşı'nda oturan gafiller, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adından rahatsız olan hainler, ...
5-...devletin adı Anadolu olsun, Türk bayrağı değil Türkiye Bayrağı olsun diyenler, TRT’ye çıkarılan Osman Öç,alan, dağıtılan kömürler, makarnalar, suyu, elektriği olmayan köylere gönderilen buzdolapları, çamaşır makineleri, gözden çıkarılan Kıbrıs, feda edilen Ege adaları, ...
6-...sınırda petrol kaçakçılığı, Barzani’ye gönderilen paralar,
sözde Kürt devleti televizyonuna TÜRKSAT’tan yayın izni, Türk düşmanı, bölücü alçak Şivan Perver, İbo ve gözyaşları dökülerek yakılan megri megri ağıtları, elele-kolkola verilen pozlar, ...
7-...madenlerde birilerinin çıkarı için ölen gariban işçiler, tecavüze uğrayan masum çocuklar, kadın cinayetleri, bağımsız basına yapılan baskı, yalan yanlış algı makinasına dönüşen yandaş basına ihalelerden oluşturulan havuz ile destek, ....
8-...tutulmayan sözler, siyasi yalanlar, büyük şehirlerdeki talanlar, Katar’a satılan varlıklar, Cumhuriyetin kazanımlarını babalar gibi satanlar, tohumdan, samana, diş macunundan deterjana kadar dışarıdan ithal edilen ürünler, ...
9-devlet kefaleti ile köprü yapıp aradan rant elde eden uyanık yandaşlar, alınan avantalar, üstünden geçmesek de parasını ödediğimiz maliyeti yüksek köprüler, oto yollar, tüp geçitler, uçmasakta parasını ödediğimiz havaalanları, ...

10-...hastalanmasak da parasını ödediğimiz şehir hastaneleri, alınan çifte maaşlar, çalınan sınav soruları, ananıda al git diyen zihniyet, milletin anasına küfreden yandaş işadamları, bitirilen tarım ve hayvancılık, zam yapıyor diye suçlanan esnaf, tanzim satış kuyrukları, ...
11-çöpten yiyecek toplayan insanlar, onbeş milyon işsiz, mağdur edilmiş emekliler, yok edilmiş eğitim, bilgi yoksunu öğrenciler, sağlıktan, eğitime kadar her şeyi bedava karşılanan/istediği üniversiteye direk kayıt edilen mülteciler, kendi ülkesinde mülteci gibi yaşayan Türkler!!
12-Dünya'nın en pahalı suyu, benzini, elektriği, doğalgazı, rant için sık sık yapılan araç muayeneleri, pahalı ancak çekmeyen internet ve telefon hizmeti, sıkıştıkça habire yapılan zamlar, 19 yılda 8 kat artmış olan $, 8 kat fakirleşmiş bir toplum, icralar, iflaslar, intiharlar..
13-... artan boşanmalar, dağılan yuvalar, ülkesinden soğutulduğu için yurt dışana giden beyinler ve yurt dışına kaçan sermaye, döviz artışından malına mal katanlar, hazineden yok olan paralar, avantadan gemicikler, yatlar, villalar, saraylar, saltanat süren aileler, kayıp damat!
14-...önlenemeyen koronavirüs salgını, kapatılan Hıfzıssıhha Enstitüsü, üretilemeyen yerli aşı, maske rezaleti, harcanmış olan kara gün akçesi, lebalep kongreler, lebalep Ayasofya açılışı, vatandaşa kesilen cezalar, tedbirlerde yandaşa uygulanan çifte standart, ..!
15-...Suriyeli mülteci sorunu, mültecilere harcanan 140 milyar dolar, ödenemez dış borç, artan enflasyon, dünya rekoru kıran faiz, çöken ekonomi, önlenemeyen kriz, anti demokratik rektör atamaları, tahrip edilen eğitim sistemi, din istismarı, yaygınlaşmış hurafe düzeni, ...!
16-...EYT mağdurları,
KYK mağduru öğrenciler, atanamayan öğretmenler, onursuzca teslim edilen Rahip Brunson, Trump’ın onur kırıcı hakaret mektubu, onur kırıcı bir şekilde Putin’in kapısında bekletilen Cumhurbaşkanı, ...!
17-...Aziz Türk Milleti'ne kurşun sıktıran, uşak, maşa, hain, alçak Fetö ve onun elini öpmeye sıraya girdiği halde hala siyaset yapıp içeri atılmayanlar, kurunun yanında yanıp içeride yatanlar, askere kumpas kuranlar, Ergenekon destanına kara çalan sırtlanlar, ...!
18-...TSK'nın en önemli, en mahremine, en gizli kozmik dosyalarına, planlarına el koyanlar, bunlara müsaade ettikleri halde serbest kalanlar, üstelik üst düzey görev alanlar, ...!
19-...Montrö’ye dil uzatanlar, pervasızca yapılan ihanet, yolsuzluk, hırsızlık, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik, düşürülen Rus uçağı, önce Esat sonra Eset, kurulan Barzanistan'a T.C. bütçesinden ödenen maaşlar, direklere çekilen paçavralar, indirilen Türk bayrakları..!
20-...soykırım var diyen Biden’a layıkıyla verilemeyen cevap,
yok edilen değerler, çöken ahlak, olmayan hak, hukuk, adalet, insan hakları ve bunları görmemezlikten gelen yandaş adalet, şakşakçı basın, tüm kazanımları satılmış yok edilen Cumhuriyet..!
21-...Unutturulmaya çalışılan kahramanlar ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk.. Zuhur etmiş olan Gençliğe Hitabe ile gaflet ve delalet içinde bir millet..! Esamesi bile okunmayan milletvekilleri, kayıplara karışmış parlemento...!
22-Sebep olduğu onca felakete rağmen şimdilerde paçayı kurtarabilmek için son çare olarak milliyetçiliğe, kahramanlığa ve hayali müjdelere sığınmış çökmekte olan bir iktidar..”

Unuttuğum daha onca şey...
Ve, tek gerçek; "ARANAN ATATÜRK"

Dr. Vecdet Öz

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Sakalar İskitler(Gizlenen Eski Anadolu Halkı)

Sakalar İskitler(Gizlenen Eski Anadolu Halkı) Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @Saka_larr

1 May
İYİ PARTİLİNİN %47'si
2. partim CHP diyor.

Kendilerini Atatürkçü tanımlayanların oranı %46.5,
Milliyetçi tanımlayanlar %35.9
Sosyal Demokratım diyenler %8
Muhafazakarım diyenler %10

YANİ TAM BİR MERKEZ PARTİSİ,MERKEZE DUYURULUR.

@TCAytunCiray @korayaydintr @MDervisogluTR
CHP SEÇMENİNİN
2. PARTİSİ %55 ile İYİ PARTİ
3. PARTİSİ %6.2 ile HDP

CHP'de Merkez Parti.
AKP oyu %27 lere indi.
Kararsızlar %20 lere çıktı.

2-Nisan sonu 2021 Area anketine göre, kararsızların oyu % 20 ye ulaşmış ve yaş ortalaması düşük, genç-orta yaşlı muhalif grup ağırlıkta. Yani Kararsızların sadece 1/4 ü tekrar iktidara oy verebilir. Gerisi muhalif partilerde. Yorumlayan Kemal Özkiraz.
Read 8 tweets
30 Apr
Kararsızlar neden muhalefete oy verecek?
CHP seçmeninin ne kadarı merkezdedir?
CHP seçmeninin ikinci tercihi HDP midir yoksa İYİ PARTİ midir?
AKP oyları yüzde 27 'ye neden indi?
Cumhur ittifakı toplamı yüzde 40'ın altından tekrar çıkar, yükselir mi?
İlginç saha sonuçları (1)
En ilginç saha sonuçları da
HDP ile İYİ PARTİ'den geliyor. (2)
AKP ve MHP ne kadar oy kaybetti?
Ya da bu kadar ciddi oyu neden kaybediyorlar? (3)
Read 7 tweets
30 Apr
İslam bu mudur yani?
Özel kameraman tutmuşlar hem de! Bu Müslümanların dini Kapitalizm midir, nedir anlayamadım..!
1-BİZİM DİNCİLERE
SUUDİ ARABİSTAN'A GİT DESEN GİDEMEZLER! ÇÜNKÜ;

1-Suudi Arabistan'da türbe, yatır yoktur, yasaktır. Bunlar olmayınca doğal olarak ziyaretleri de yoktur. Böyle davranışlar gericilik, Cahiliyye devrinden kalma putperestlik addedilir....
2-Suudi Arabistan'da peygamberimize ait olduğu söylenen Saka-ı Şerif, Hurka-i Şerif gibi ziyaretler de yoktur. Böyle davranışlar gericilik ve Şirk addedilir....
Read 10 tweets
29 Apr
Sadrazam Talat Paşa'nın eşi konuştu, Osmanlıcı Murat Bardakçı'nın şok oldu, ekrandan da alamadı ve büyük sırlar ifşa oldu.. 15. Yy dan itibaren Osmanlı'yı Yunan ve Ermeni yönetiyordu dediğimizde bize kızan Osmanlıcılar izlesin!
Hınçakların Erzurum da kadınları Camiye doldurup..!
1-Erzurum Vakası: Hamile kadınların karnını yarıp çocuklarını alıp süngüye taktılar...
HdP lilerin de bunlarla yüzleşebilmesi ümidiyle...!
2-Osmanlı'yı Yunanlar ve Ermeniler yönetiyordu dediğimizde öfke krizine girenlere arz ediyoruz..!

Read 9 tweets
29 Apr
Antik Çağlar'da Anadolu'dan Avrupa’ya, Tuna’dan Çin’in batı sınırlarına kadar uzanan ve yayılan halkların, M.Ö. 2000-1000 yıldaki etnik kökleri ve kültürleri hakkında Antik Çağ tarihçileri ilginç bilgiler aktarmışlar ama maalesef toplumun % 98'inin bundan haberi bile yoktur !
1-Antik kartografyada, Avrupa’nın ortalarından itibaren doğusundan Asya’ya doğru hareketle Asya’nın önemli kısmı İskitya, kuzey denizi de Saka-İskit denizi olarak gösterilmektedir.
Peki bu ne anlama gelir..?
2- Kabul görmüş/geleneksel tarih biliminin araştırmacıları ve yazarları bugüne kadar İskit tarihini,
Indo-Europeen ve Indo-Iranian’ların tarihi olarak kabul etmişlerdi. Yakın zamanda bu yaklaşımın, yeni bulgular ve belgelerle değişmeye başladığını görmek sevindiricidir.
Read 26 tweets
28 Apr
NİHAYET !
Alman Sat 3 kanalında Ermeni Tehciri öncesinde Hınçak ve Taşnak cinayetleri ortaya konulup, İngilizlerin ve Rusların bu konuda masum olmadıkları açıklandı.

l. Dünya Savaşında Rus ordusuna gönüllü asker yazılıp gelen Hınçak, Taşnak, Hoybun katliamlarından bahsedildi.
NİHAYET !
Alman Sat 3 kanalında Ermeni Tehciri öncesinde Hınçak ve Taşnak cinayetleri ortaya konulup, İngilizlerin ve Rusların bu konuda masum olmadıkları açıklandı.

l. Dünya Savaşında Rus ordusuna gönüllü asker yazılıp gelen Hınçak, Taşnak, Hoybun katliamlarından bahsedildi(2)
NİHAYET !
Alman Sat 3 kanalında Ermeni Tehciri öncesinde Hınçak ve Taşnak cinayetleri ortaya konulup, İngilizlerin ve Rusların bu konuda masum olmadıkları açıklandı.

l. Dünya Savaşında Rus ordusuna gönüllü asker yazılıp gelen Hınçak, Taşnak, Hoybun katliamlarından bahsedildi(3)
Read 8 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!