Fikir Akademisi Profile picture
Jun 15, 2022 25 tweets 13 min read Read on X
#ŞokDoktrini, ‘rıza üretimi’ ve #Dijital ( #Deccal) diktatörlük.
1️⃣Başına gelen beklenmedik bir felaket sonrasında şaşıran,ne yapacağını bilemeyen şoka giren kitleler, daha önceleri kabul etmeyip karşı çıktığı yaptırımlara/politikalara boyun eğmek zorunda kalır!
#bilgi #oku #uyan Image
2️⃣Naomi Klein’in Şok Doktrini-Felaket Kapitalizminin Yükselişi isimli kapsamlı kitabı bu sözlerle özetlenebilir. Özetin de özeti şu şekilde anlatılabilir;muktedirlerin kriz,korku,felaket, savaş ve travmatik olayları kullanarak bu çaresizlikler üzerinden zorla ‘rıza üretme’sidir. ImageImage
3️⃣Egemenlerin,muktedirlerin,küresel sermayenin kitleleri nasıl etkilediğini örnek olaylar vererek anlatan Klein,normal koşullar altında insanların kabul etmeyeceği siyasal-toplumsal-ekonomik sistemlerin ‘şok doktrin’le nasıl kabul edilebilir hale getirilişinin resmini çizer. ImageImageImage
4️⃣Toplum şok ve travmalarla sarsılırken,sistem önceden planlanmış olduğu politikaları devreye sokar.Şok doktrini’ne inananlar arzu ettikleri geniş boş tuvalleri ancak büyük bir kopuşun-seller, savaşlar, terör saldırıları vb-yaratılabileceğine inanmaktadırlar
@hamityanik 👏
5️⃣Ellerindeki bu tehlikeli işlere hevesli sanatçılar psikolojik olarak dağıldığımız, fiziksel olarak köklerimizden koptuğumuz anda bu yeniden şekillendirilebilir anlarda yeni bir kalıp biçme işine koyulurlar.
6️⃣ Dünyayı yönetmeye çalışan %1 lik kesimin böyle projelere uygun, toplumsal yapılanma ve ruh halini tetikleyecek politik,ekonomik vb. olayları,eğer kendiliğinden ortaya çıkmazsa bizzat yaratmaya çalıştığı yeni bir olgu değil
@muberra_gurel @SeYDuNa_21 @HBalikavlayan @DrEliDavid
7️⃣Pinochet Şili’sinden Irak’a, Yeltsin Rusyası’ndan Çin’e, Sri Lanka’dan Asya Kaplanları’na,Tayland’dan Polonya’ya, kadar benzer politikalarla ilgili paralel örneklerle açıklarken, yakın tarihe de ışık tutuyor.
@Marlyn99802970 @cankemalozer @HazarTandogan
8️⃣Doktrinin ilk denemesi 1973’te Şili’de yapılır. Reçeteyi iktisatçı doktor Milton Friedman yazar. Şili’de bu şok algısını yaratacak büyük acıyı ise darbeci General Pinochet oluşturur.‘Şok tedavisi’nin Şili’den sonraki durağı İngiltere’dir.
9️⃣1982’de Arjantin ile yapılan Savaşın getirdiği “milli duygular”dan faydalanan Thatcher ülkesinde o güne kadar görülmemiş çapta özelleştirme ve güvenlik hamlelerini devreye sokar,ekonomik ve politik olarak İngiltere’yi neo liberal politikalar doğrultusunda yeniden şekillendirir.
🔟Sonrasında Polonya ve Çin’de denenir. 1989 Tiananmen Olayları’nın yarattığı şok dalgasını fırsata çeviren Pekin, istediği dönüşümleri hayata geçirir. 1990’ların ortalarında bu kez Asya Kaplanları olarak adlandırılan Uzak Doğu ülkelerinde boy gösterir şok tedavisi.
1️⃣1️⃣Tayvan’dan başlayan kriz Hong Kong,Malezya,Güney Kore’yi etkisi altına alır.2000’li yılların başında bu kez istikamet ABD’dir.11 Eylül 2001’deki saldırıların ardından insanlarının korkularından yararlanan ABD,istediği politikaları koşulsuz bir şekilde uygulama fırsatı yakalar
1️⃣2️⃣2003’te bu kez mecra Irak’tır. ABD’nin gerçek anlamda yakıp yıkarak şok üstüne şok yaşattığı Irak, Washington’un siyasi ,ekonomik ve yeni dünya düzeni politikalarını denediği bir laboratuvara dönüştürülür.
1️⃣3️⃣2004’te bu kez Sri Lanka’da, Tsunami felaketinden sonra devreye sokulur. Yabancı yatırımcılar ve uluslararası kredi kuruluşları panik atmosferinden faydalanarak, el değmemiş tropikal sahilleri gasp eder.
1️⃣4️⃣Şok Doktrini ilhamını CIA’in işkence tekniklerinden alır.CIA 1950’lerden itibaren insanların üzerinde yaptığı bazı deneylerde,beyne elektrik şoku verildiğinde ortaya çıkan büyük acının, insan beyninin yeniden şekillendirilmesini sağlayacak şekilde direncini kırdığını keşfeder Image
1️⃣5️⃣Bu keşfin yararlarını anlatan CIA uzmanları işkenceyle boşaltılan zihinleri, üstüne yeniden yazılabilecek ‘boş bir levha’ya benzetir.Sonrası malum. İş artık “boş levhalar’ın istenildiği gibi doldurulmasına kalmıştır! ImageImageImage
1️⃣6️⃣Neo-liberalizm teorisyenlerinden Milton Friedman’ın Chicago Okulu, bu şokların toplumları etkileyecek boyutlarda olması halinde, bir toplumun bütün belleğini, alışkanlıklarını yeni bir ekonomik düzen kurabilecek şekilde etkileyebileceklerini ortaya atar. #COVID19 ImageImageImageImage
1️⃣7️⃣Bu yazıda bahsedilenler ve bahsedilmeyenler ile beraber geldiğimiz noktada Şok dalgaları’yla #Plan2030 hedeflerine ulaşmak için Covıd 19 ile bütün dünya geneline uygulanmaya başlandığını görüyoruz.
1️⃣8️⃣Yukarıdaki yazıyı tam olarak okuduysanız 11 Mart tarihinden sonra bütün dünyaya aynı anda verilen covıd 19 şokuyla bugünlere nasıl geldiğimizi sorgulamamiz gerekir.
Hedeflenen ve hazırlanan yer ise kesinlikle burası.👇
1️⃣9️⃣11 Mart’tan itibaren boş olan o tuvalin üzerinin hangi kirli yalanlarla dolduğunu ve halen doldurulmaya nasıl devam edildiğini daha iyi göreceksiniz.
(İklim değişikliği üzerinden oynanmak istenen açlık kıtlık oyunu ve daha fazlası için👇)
2️⃣0️⃣Hem boyayı bizden istiyorlar ve hem de tuvaldeki yalanlarını bize temizletiyorlar. George orweel 1984 romanında çift düşün diye bir şeyden bahseder. İşte insanlık şu anda çift düşün modunda şok terapilerine maruz kalıyor.
2️⃣1️⃣İklim değişikliği illüzyonu üzerinden çok yönlü bir şekilde insanlığa saldırmaya devam ediyorlar.Sok üstüne şoklar ile en dibe kadar inip insanlığı teslim alma planları aralıksız işliyor.Hedef OMEGA noktası ile zihinlerin ele geçirilmesi.👇
2️⃣2️⃣Belli ki birileri bu işe, insanlığın #5G ile uzaktan kontrolüne birçok yatırımlar yapmışlar. Bu şok dalgaları devam ederken kimlerin zengin olduklarını görmeniz bu şok dalgalarının arkasındaki yapıları görmenizi sağlayacaktır.
#5G Nedir? 👇
2️⃣3️⃣Yüz yılda yapamadıklarını on yılda yapmaya çalışıyorlar.Son 100 yıl ve yakın tarih olarak 2001 den beri bu illüzyonlar üzerinde çalıştıklarını bu planın uygulanabilmesi için genom projesinin tamamlanmasının beklendiğini söylesem şok olmayın.

2️⃣4️⃣İnsan genom projesi ve dijital dünya devleti ne demektir isterseniz çok kısa bir araştırma yaparak bilgilerinizi buradan paylaşabilirsiniz.
#Biden'in "İnsanlığı yönetecek acımasız hükümdar" dediği kim?
👇


@desi_athena 👏
2️⃣5️⃣Bizler futbol tv,dizi,sinema vb. sanal para ve daha bir çok illüzyonlar ile oyalanırken, onlar arka planda planlarını sessiz bir yürüyüşle gerçekleştirdiler ve doktrin olarak yukarıda anlatılanlar şekliyle bize kabul ettirirler
"#Şok"tan vb. lerinden çıkma vakti gelmedi mi?

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Fikir Akademisi

Fikir Akademisi Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @0Kuantum0

Aug 5, 2022
1️⃣Yahudiler'in yaptığı soykırımı eleştirmek "Bazı dünya devletleri (Siyonist) tarafından "Yahudi karşıtlığı" olarak değerlendirilir.

Aslında kendi yaptıkları zulümlerin ,soygularin vs. daha bir çok şeyin üzerini örtmenin adıdır "karşıtlık".
2️⃣Bilim ve diğer meslek gruplarını ve hatta inançları kendi tekellerinde gören bu kör zihniyete karşı en etkili mücadele yolu ve yöntemi onları Bilgi ve bilinç ile susturmaktir.
Sorgulayan beyinler onların sevmedikleri ve düzenlerini bozan beyinlerdir.
3️⃣Siz doğruları söyledikçe ve bunu insanlara ulastirdikca onlara ait deşifre ettiğiniz bilginin büyüklüğü kadar büyük şeytanlarıni karşınıza çıkarırlar.
İstedikleri kadar gelsinler,gidecekleri yer bellidir.#Cehennem

Siyonizm yeryüzünün en tehlikeli ve ölümcül virüsüdür.
Read 4 tweets
Jan 2, 2022
#Transhümanizm
1️⃣
Transhümanizm, #bilim ve teknolojinin tüm imkânlarının“transhuman”kelimesi ile tanımlanan“dönüşmüş bir #insan” için seferber edildiği bir sistemdir.Transhuman,yani bu dönüşmüş insan #posthuman adı verilen daha sonraki bir evre için geçiş niteliğindedir.
#bilgi Image
2️⃣Posthuman ise bugünki insana göre daha güçlü ve sağlıklı, yaşlanma etkileri azaltılmış, fiziksel-zihinsel-duygusal kapasiteleri çok üst düzeye çıkartılmış bir üst form, bir öte insandır. Image
3️⃣1871 yılında #Fransız oryantalist ve din bilimci Ernest Renan“Nasıl insanlık hayvanlıktan ortaya çıktıysa,ilahlık da insanlıktan ortaya çıkacaktır”demiştir. Bu söz transhümanistlerinin“Bizler tanrılar olacağız”,“Bizler artık tanrılarız!”deyişi ile büyük benzerlik göstermektedir
Read 24 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us!

:(