Andrzej G. Profile picture
You can’t be a member of the European Union if you don’t have independent, impartial courts operating in accordance with fair trial rule, upholding Union law.
Damian.PZ | Investigator #TrzaWalczyć⚡️ Profile picture 1 added to My Authors
Oct 28 10 tweets 3 min read
1. Historia dzieje się w Wenecji, opisuje ją @Knoks, opowiada o dwóch rosyjskich barmanach zatrudnionych w popularnej knajpce przyciągającej tłumy lokalsów. Drink przy barze kosztuje aż o połowę mniej niż u konkurencji! Młodzi to lubią, tym bardziej że obsługa jest tam życzliwa. 2. Przyjazny klientom barman ma na imię Siergiej. Łatwo nawiązuje kontakt. Zwierza się, że mieszka we Włoszech już ponad dwudzieścia lat. Nie oszczędza na alkoholu. Polewa od serca. Często więcej niż klient zamówił.

Siergieja w barze odwiedza stały gość. Kolega.

Są nierozłączni
Oct 26 8 tweets 2 min read
1. Okazuje się, że Stanisław Ehrlich, promotor pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego, ma swoją teczkę w IPN - podaje T.Piątek w #PajęczynaKaczyńskiego.

Teczka zatytułowana #Erazm opowiada historię współpracy Ehrlicha z Służbą Bezpieczeństwa.

Zreasumujmy. 2. Wg dokumentów z teczki Ehrlich zobowiązuje się do sporządzenia opisu rozmowy z Zbigniewem Brzezińskim, chce dostarczać informacji, argumentuje, że to przecież moralny i partyjny obowiązek każdego obywatela.

Ehrlich stawia jednak jeden warunek.
Sep 24 5 tweets 2 min read
1. Dziś w @SUPERWIZJER_TVN reportaż z Anglii. Dla mnie szczególnie ważny, bo jestem jedną z osób, która pomogła odkryć karty afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Proszę pozwolić mi przypomnieć wątek, w którym namalowałem postaci bohaterów.

2. O ile, po latach, pani Emilia zyskała moją sympatię, bo przecież przez pryzmat uczucia, które każe skakać w ogień, trzeba spojrzeć na tę osobę w zupełnie inny sposób, o tyle niezupełnie w ten sam sposób sprawa ma się z jej mężem.

Sep 24 5 tweets 3 min read
1. Za serwisem #Visegrad24 stoi pan Stefan Tompson,

rp.pl/plus-minus/art… 2. Pan Tompson to kolega pana Adama Starzyńskiego, skrajnego etnonacjonalisty zaangażowanego w promocję światowego alt-right. O panu Starzyńskim pisałem wraz z Anną Mierzyńską w ramach cyklu #MEGAgate

oko.press/polski-zolnier…
Sep 8 15 tweets 12 min read
1. Yesterday, during the #Economic #Forum in #Karpacz #Poland, Jaroslaw #Kaczynski uttered categorical words: "Western #Europe is culturally alien to us".

Let us take Kaczynski's words as an opportunity to recall an extremely important thread.

Let us recount what he said. 2. You can see #Kaczynski during discussion panel together with MEPs @ZdzKrasnodebski and Ryszard Legutko, his two main informal advisors on ideological and international issues.

"The threat to our sovereignty from the West is greater than from the East." - claimed Krasnodebski.
Sep 6 43 tweets 19 min read
1. Most Europeans probably must have heard of Lech Walesa's Solidarity, a trade union & a grassroot movement that during the 80's has empowered Polish people and transformed the communist Poland into democracy.

Let's have together a telling journey through recent history. 2. As the economic crisis deepened, living conditions deteriorated and social unrest grew, Prime Minister general Wojciech Jaruzelski decided to impose martial law. On Dec 13, 1981 Lech Walesa's Solidarity was de-legalised, and its activists imprisoned in detention centres.
Aug 25 4 tweets 2 min read
Na terenie dawnego, habsburskiego majątku ziemskiego Viktor Orbán buduje swoją posiadłość. Makieta inwestycji wygląda jak poniżej. Trudno odmówić jej prawdziwie rosyjskiego rozmachu, prawda? Od czasu gdy politycy opozycji pozyskali zdjęcia lotnicze dokumentujące prowadzenie inwestycji, węgierski Parlament nałożył istotne restrykcje na wykorzystywanie dronów.
Aug 24 31 tweets 13 min read
1. It’s April 29, 1998. Jaroslaw Kaczynski, currently serving as Poland's Supreme Leader, gives an interview to @TomaszSakiewicz, now editor-in-chief of the far-right Gazeta Polska. The interview was never published on Twitter in English. This is, by all means, a major oversight. Image 2. Today, in Europe and around the world, many who follow politics cannot explain why extremely anti-Russian Poland is pursuing the agenda of Putin's ultra-conservative ideology, and - on the international stage - surrounds itself with putinophiles.

Aug 20 26 tweets 10 min read
„Daria była patriotką”. „Zachód jest totalitarny, rasistowski, nazistowski” - Daria Dugina.

memri.org/tv/russian-pol…
Apr 22 11 tweets 3 min read
„Jest to sfera nie tylko polityków rządzącej prawicy, ale także osób z nimi powiązanych, sfera organizacji, instytutów, podmiotów, które wykazują bardzo silne symptomy kontrolowania przez rosyjskie służby specjalne - niektóre z nich są zbliżone do kół rządowych” „Zagrożenia hybrydowe, prowadzone w Polsce w sposób bardzo intensywny, niestety dotyczą pewnego kręgu wyjętego spoza możliwości operacyjnych służb z przyczyn politycznych - tzn chodzi tutaj głównie o rządzących, o kręgi zbliżone do opiniotwórczych kręgów wojskowych, politycznych”
Apr 21 4 tweets 2 min read
Ta pani to Anna Raźny, emerytowana profesor UJ. Katedrą Rosyjskiej Kultury Nowożytnej.

Niegdyś częsty gość Radia Maryja, jedynka LPR.

Przed Wielkanocą opublikowała list wychwalający 🇷🇺 inwazję na 🇺🇦(sprowokowaną przez kraje zachodnie!) oraz jej pobudki religijne i cywilizacyjne Wygląda to tak.

Pojawia się pytanie o to, czy docierające w coraz większych ilościach informacje o rosyjskich zbrodniach w Ukrainie nie powinny stać się podstawą do uchwalenia prawa penalizującego wychwalanie wojny Kremla przeciw Kijowowi.
Apr 1 14 tweets 4 min read
1. Drogi @pisorgpl, droga Jedna Rosjo! O co właściwie wam chodzi z wzajemną niechęcią? Przecież tak samo Polacy jak i Rosjanie budują władzę w sojuszu z religią, tak samo dla nich jest ważna tradycja, takim samym wrogiem jest wreszcie dekadencki Zachód. 2. Drodzy @pisorgpl! Przecież Rosjanie wspierają nawet nasze #OrdoIuris by walczyć o zarodki i wspierać służebną postawę polskich sędziów. Mało tego: Polaków i Rosjan zbliża również podobna wizja dziennikarstwa, które ma być raczej narodowe, żeby pomagać, a nie przeszkadzać.
Mar 29 55 tweets 16 min read
1. Jest 30 grudnia 2021 roku.

Siergiej Ławrow przypina Péterowi Szijárto Order Przyjaźni, najwyższe odznaczenie jakie państwo rosyjskie może nadać cudzoziemcowi.

Już wtedy Węgrzy wiedzieli od Amerykanów, że Rosja szykuje się do inwazji na Ukrainę. 2. „Jestem dumny, że, pomimo wyjątkowo niekorzystnego rozwoju sytuacji globalnej i regionalnej w ostatnich latach, udało nam się utrzymać współpracę z Moskwą opartą na wzajemnym zaufaniu i zgodną z naszymi interesami narodowymi” - napisał Szijárto na Facebooku.
Aug 9, 2021 11 tweets 5 min read
1. “Wystarczy, by ktoś spoza plemienia napisał coś niepochlebnego o jednym z nas, i już całe plemię angażuje się w obronę totemu”.

To prawda. Zilustrujmy to na przykładach. 2. W listopadzie 2020 powstaje Instytut Zamenhofa.

„Opierając się przede wszystkim na twardych danych, staramy się zachować obiektywizm” - piszą na swojej stronie.

press.pl/tresc/64006,po…