Finnova - Hisse Stratejileri Profile picture
Finnova, bireysel yatırımcılara yönelik, uzun vadeli hisse stratejisi fikirleri sunmaktadır. https://t.co/U9q8EHWb52
Feb 21, 2021 8 tweets 4 min read
1/8

Logo Yazılım, 2020 yılını başarılı bir performansla kapattı. Bu tweet zincirinde şirketi inceledim:

finnovaadvisors.com/blog/log

2021 için şirketin etkileyici beklentileri mevcut:

%31 ciro büyümesi

%47 FAVÖK büyümesi

FAVÖK marjında 3 puan artış

#LOGO #temettü #uvy ImageImage 2/8

Ben Logo’nun 2020 performansını beğendim. Pandemi rüzgarını da arkasına alarak, güzel bir 2020 yılı geride kalmış şirket için. 2020 yılında satış gelirlerinde %29 büyüme gerçekleşti. FAVÖK düzeyinde ise yıllık %25 büyüme mevcut. Image
Jan 25, 2021 11 tweets 4 min read
1.

#ARCLK'ten 2020 için çok ekstra bir performans geldi.

Bu performans sürdürülebilir mi? 2021'den ne bekleniyor? Hammadde fiyat artışları karlılığı baskılar mı? İşletme sermayesindeki iyileşme devam eder mi?

Bu konuyu çok özet olarak kaleme aldım:

finnovaadvisors.com/blog/ar ImageImageImageImage 2.

Arçelik, bugünkü KAP açıklaması ile 2020 yılına ilişkin finansal performans sonuçlarını yayınladı. Arçelik, 2020 yılını 2.8 milyar TL net kar ile kapattı. 2019 net karı 925 milyon TL idi. Yıllık net kar büyümesi böylece %208 olmuş oldu. Image
Jan 24, 2021 12 tweets 5 min read
1.

Sektörel derneklerin sağladığı veriler, temel analiz için önemli katkı sağlar. Bunu otomotiv sektörü için özet olarak göstermeye çalışacağım.

finnovaadvisors.com/blog/oto

#FROTO #TOASO #OTKAR #TTRAK #DOAS Image 2.

Bu sektörel analizi yapabilmek için güvenilir bir veri setine ihtiyaç duyarız. Çoğu zaman bu bilgileri ülkemizde bulabilmek maalesef mümkün olmuyor. Çünkü, birçok sektördeki kayıt dışı ekonomi, ilgili sektörel derneklerin bu verileri kamuoyu ile paylaşmasını engelliyor.
Jan 18, 2021 13 tweets 3 min read
1.

#ALKIM #ALKA

Bugün Alkim Kimya YK Başkanı Mehmet Reha Kora, Bloomberg HT'de @guzemyilmaz'a bir mülakat verdi. Ortak satışı, temettü, 2020 performansı ve potasyum sülfat yatırımlarına değindi. 2021 beklentilerini de ifade etti.

Öne çıkan noktaları bu zincirde özetliyorum. ImageImage 2.

Bu içeriğe blog sayfamdan da ulaşabilirsiniz:

finnovaadvisors.com/blog/alki Image
Jan 17, 2021 14 tweets 3 min read
1.

Finansal raporlar dışında en faydalı dokümanlardan birisi yatırımcı sunumlarıdır. Bir adım daha ileri gittiğimizde, kurumsal fonlara yapılan sunumlar, yatırımcı sunumunda yer almayan ek bilgileri bizlere sağlar. Bu tweet zincirinde #LOGO özelinde analist sunumuna bakacağım. ImageImage 2.

Logo'nun analist sunumu, 3 Aralık 2020 tarihli. Kurumsal fon yöneticilerine bir görüntülü görüşme sırasında sunulduğunu anlıyoruz. Sunumu yapan ise şirketin CFO'su Gülnur Hanım.
Jan 1, 2021 25 tweets 9 min read
#ARDYZ

1/25

Yazılım sektörünün hızlı büyüyen şirketi ARD Yazılım'ı bu tweet zincirinde inceledim. Büyüme potansiyeline, finansallarına, #LOGO #FONET #KRONT gibi rakiplerine, değerlemesine ve 12 aylık hedef fiyatına da değindim. 2/25

Bu tweet zincirindeki içerik blog sayfamda da yer almaktadır:

finnovaadvisors.com/blog/ard
Dec 26, 2020 21 tweets 3 min read
#VAKKO
1/21 Kırılma anı sonrası uçuşa geçen şirketler: Vakko örneği

Bu zincirde, şirketlerin kırılma anlarına değineceğim ve birkaç şirket özelinde bu değişimlerden bahsedeceğim. Küçük yatırımcı kırılma anlarından nasıl faydalanır?

Blog yazım:

finnovaadvisors.com/blog/kir 2/21 Herkese mutlu ve sağlıklı bir hafta sonu diliyorum. Uzun vadeli yatırımda, her yıl net karı büyüyen, özsermaye karlılığı yüksek, büyüme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapıyoruz.
Dec 21, 2020 24 tweets 5 min read
#ALKIM
1/24 Bu yazımda, son yılların popüler hissesi olan Alkim Kimya’yı büyüme potansiyeli bakımından değerlendirmeye çalışacağım. Vurgulamak istediğim şey, ticari bakış açısının, finansal analiz kadar önemli olduğunu göstermektir.

finnovaadvisors.com/blog/alk 2/24 Bu tweet zincirinde yer alan içeriği, dilerseniz blog sayfamdan da okuyabilirsiniz:

finnovaadvisors.com/blog/alk
Dec 20, 2020 7 tweets 2 min read
1/7 Her çeyrek sonunda, hisse portföyümüze birkaç saat zaman ayıralım ve hangi hisseyi neden aldığımızı yeniden hatırlayalım. Acaba hisselerin temel hikayelerinde bir değişim/bozulma var mı? Bu alıştırmayı aşağıdaki tweet zincirinde özetledim. 2/7 İlk adım olarak hisseleri neden aldığımızı, ne kadar süre tutmak istediğimizi belirlemeliyiz. Bu bakımdan ben 5 ana yatırım teması belirledim ve her hisseyi bu temalar bakımından işaretledim.
Dec 19, 2020 4 tweets 1 min read
#KOZAL Takip ettiğim hisselerin çok özet olarak olumlu ve olumsuz noktalarını blog sayfamda paylaşacağım ve yeni gelişmelerle güncelleyeceğim. İlk olarak Koza Altın'ı paylaşıyorum. Amacım, birkaç cümlede size şirketle ilgili bir fikir verebilmek.

finnovaadvisors.com/not/kozal Image Olumlu noktalar:
1.) Altın üretiminde Türkiye’de lider oyuncu
2.) 6.2 F/K oranı ile görece cazip değerleme
Dec 17, 2020 15 tweets 2 min read
1. Hisse yatırımına yeni başlayanlar, bana sıklıkla direkt mesaj yoluyla çok temel sorular sorabiliyorlar. Hem onları hatalardan uzak tutmak hem de temel prensipleri hep birlikte yeniden hatırlamak için bu tweet zincirini hazırladım. Image 2. Hisse yatırımı yapmak için ya bir bankada ya da bir aracı kurumda, yatırım hesabınız bulunmalıdır. Minimumda çok büyük tutarlara ihtiyacınız yok. 1.000 TL'lik başlangıç portföy büyüklüğü de yatırım ve tasarruf bilinci oluşturmak için çok kıymetlidir.
Dec 11, 2020 9 tweets 2 min read
1/9 Acil bir ihtiyaç olursa nasıl nakit bulurum? Dolar kuru artarsa nasıl etkilenirim? Borsalar çökerse bana ne kadar etkisi olur?

Portföy dağılımımı, bu riskleri de düşünerek oluşturdum. Bu portföyde gayrimenkul yer almadığı için, tüm yatırım araçları iyi bir likiditeye sahip. 2/9 Likidite bir yatırım aracının, nakite ne kadar hızlı döndürülebildiği anlamına geliyor. Gayrimenkul, likidite bakımından zayıf bir varlık sınıfı. Çünkü, evinizi satmak istediğinizde, muhtemelen satış için minimumda 2 aya ihtiyacınız olacaktır.
Dec 10, 2020 9 tweets 2 min read
1/9 Son dönemde ülkemizde oldukça popüler olan halka arzlar ile ilgili olarak, küçük yatırımcıları bilgilendirmek için bu tweet zincirini oluşturdum. Halka arzlar ile ilgili en çok ilgi çeken noktalar, değerleme, hisse fiyatı, hisse dağıtım yöntemi gibi konular oluyor. Image 2/9 Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de, halka arzdan elde edilen kaynağın, şirketin bilançosuna katkı yapıp yapmayacağıdır. #KRVGD halka arzında, gelen kaynağın, borç kapatmada ve şirket satın almada kullanılacağı belirtilmişti.