Çağın Mümineleri Profile picture
Çağın Mümineleri Resmi Twitter Hesabıdır. 📬 Kuran Ve Sünnet ışığında, Allah rızasından başka kar gütmeyen gençlik hareketi... Üç aylar kitapçığı 👇🏼
Jun 27, 2021 5 tweets 4 min read
SORULAR

1) Allah-u Teala Kur'an da kullarından sıklıkla iman etmelerini istemekle birlikte neyi emretmektedir?

#SusaCamiKatliamı #AkpyiSevmiyorum #DoğuTuerkistanEziyeti #GeceyeNotum 2) İnanılacak şeylerin her birine, açık ve geniş şekilde, ayrıntılı olarak inanmaya ne denir?
#osmanbueyueksen #ProtestoEdiyorum
#AsıMobbingiSuctur #İnanıyoruzKAZANACAĞIZ
Jun 26, 2021 5 tweets 3 min read
Amaç Gerçekten Afgan Halkına Yardım mı Yoksa Emre İtaat mi?
1)Hulusi Akar’ın Kabil Havalimanı görevini Afgan halkının güvenliği ve refahı için sürdürmek istediklerini ileri sürüp, bu görev için 20 yıldır Afganistan’ı işgal altında tutan Afgan halkını vahşice katleden..
#AcıkveNet Image 2)...ABD ile müzakarelere oturulması tam bir çelişki olarak yorumlanıyor. Türkiye, Afganistan yönetimi kalmamızı istiyor diyerek Washington’ın verdiği Kabil Havalimanı’nı koruma görevini üstlenme isteğini Afgan halkının güvenliği ve...

#OKULUMUZUİSTİYORUZ #ProtestoEdiyorum
Jun 25, 2021 8 tweets 3 min read
1)Kureyş gençlerinin göz bebeği, güzellikte, gençlikte onların en iyilerinden... Tarihçiler ve raviler onu tavsif ederken:" Mekke halkının en hoş insanıydı."derler . Varlıklı bir ortamda dünyaya gelen Mus'ab(ra), hiçbir Mekkelinin görmediği müsamahayı ailesinden gördü.
#cuma Image 2)İslam'ın rengini verdiği, Hz.Muhammed(sav)'in terbiye ettiği kimselerden biridir. Onun hayat hikayesi insanlık için de bir şeref tablosudur. Mus'ab(ra), bir gün Hz.Muhammed(sav)'in tebliğini duydu.
#İstifanıVerSelcuk #HakkımızHaramZiya
Sep 18, 2020 6 tweets 4 min read
1)ABDÜLAZİZ EL-BEDRİ
Kutlu bir şehit, cesur bir alim...
Abdülaziz el-Bedri, 1928 yılında Irak 'ta dünyaya geldi. Şeyh Emced ez-Zevahi, şeyh Abdülkadir el-Hatip, ve şeyh Muhammed Fuad el-Alusi gibi dönemin önde gelen alimlerinden; ...

#uenililerhibriticinsokakta #Suleymansoylu Image 2)...gramer, hadis, tefsir, fıkıh usulü ve benzeri akli ve nakli ilimleri okuyarak icazet almıştır. Ayrıca Hizb-ut Tahrir ile çalışmış ve bizzat Hizb-ut Tahrir'in kurucusu şeyh Takiyyuddin en-Nebhani'den de kültür almıştır.

#911video #COVID19